לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2015, 20:34
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
ישראל כץ נגד תחבורה ציבורית בשבת

מהפייסבוק של ישראל כץ:
ציטוט:
ממשלת ישראל תומכת בשימור הסטטוס קוו בעניין תחבורה ציבורית בשבת ובחג, בהתאם לעקרון שנקבע עוד מאז ימי דוד בן גוריון- רה״מ הראשון, וכפי שנהגו כל ממשלות ישראל. אני כשר תחבורה מהווה חלק מעמדה זו, ובאופן אישי גם חושב שהיא נכונה. ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית וככזו עליה לשמר כללים יחודיים הקשורים לזהותה, כאשר באופן אישי יש לכל אדם את החופש לנהוג כרצונו.
הגורמים המקצועיים והמשפטיים במשרד התחבורה מטפלים בכל פנייה פרטנית בנושא, בהתאם לכללים הקיימים, ובכל מבחן משפטי שהיה עד כה, כולל בערכאות הגבוהות ביותר, נדחו העתירות ואושרה מדיניות הממשלה. אגב כיום, למיטב ידיעתי, לא מונחת אף פנייה של רשות מקומית שמבקשת תחבורה ציבורית בשבת, כולל בערים בעלות רוב חילוני מובהק. (עיריית ת״א ביקשה תוספת מוניות שירות, ועירית הרצליה ביטלה את בקשתה). זכותם של מי שחושבים אחרת לפעול בדרך דמוקרטית לקידום עמדתם, אבל הקמפיינים שמובילים בימים אלה פעילי שמאל וארגוני תחבורה ציבורית המזוהים עם השמאל בנושא, הם המשך למתקפה הפוליטית שהובילו בבחירות נגד ממשלת הליכוד, כחלק מקמפיין ״רק לא ביבי״ (יש איזו עמותה המזוהה עם הליכוד שלא עסקה כלל בנושא השבת ודחפה את עצמה על רקע הערתי בדבר מושכי המשכורות- על זה אמר אריק איינשטיין- ״מה הוא קופץ״! ).
עיתון 'הארץ' דורש חקירה על כך שלא נענתי לדרישת גולש מי-ם, שהוא פעיל שמאל מובהק ובא לנגח, לסדר לו טרמפים לחג ושלחתי אותו לבוז׳י הרצוג (לא כדי שיסדר, אלא שיבהיר את עמדתו העקרונית בנושא), ועיתונאי אחר מאשים אותי , במאמר דעות, בפקקים שבין ת״א לחדרה בחול המועד, וטוען שתחנות הרכבת שאני חונך בפריפריה הן רכבות לשום מקום.
הגולש המיתמם מירושלים תקף את רה״מ באופן בוטה בעמוד הפייסבוק שלו, עוד קודם לוויכוח על התחבורה הציבורית, וחבריו בשמאל ממשיכים להשמיץ אותי ואת תומכי הליכוד בלשון גסה ובשפה נמוכה, תוך התעלמות מהעשייה התחבורתית העצומה בשש השנים האחרונות- בדיוק כמו שעשו במערכת הבחירות! התסכול מתפרץ מכל עבר, כמו קן צרעות שהתעורר.
אם כוונתם הייתה אמיתית הם היו פועלים בדרך אחרת, ומנסים להשפיע על כל המפלגות לכיוון עמדתם, דווקא במועד זה עם כינון כנסת חדשה, כשם שעשו בעבר למשל התנועות לשינוי שיטת הממשל, אבל הם בחרו לתקוף דווקא את ממשלת הליכוד לקראת סיום כהונתה! איזה הגיון יש בזה? אין שום הגיון, רק ציניות וצביעות והרבה אינטרסים פוליטיים! להרצוג , שבו תמכו , הם נותנים פטור ולא דורשים ממנו להתחייב, כי הם רוצים לאפשר לו לשמר אופציות להרכיב ממשלה, או לשבת בכל ממשלה, ואז הכל יהיה כשר! הם לא לומדים כלום ובכל פעם מופתעים מחדש!

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2015, 13:32
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "שיכבו גם את הלוויינים שידורי..."

הכל טוב ויפה, אבל לא את הדתיים צריכים להאשים במצב.
נכון שלדתיים יש אינטרס שלא ייסעו בשבת ושכולם יחיו לפי אורח החיים שלהם.

אבל הבעיה היא בשרים (במיוחד כץ) שיושבים בממשלה שרוצים לשמר את הכוח הפוליטי שלהם ע"י חתימת עיסקאות עם החרדים ונסיון להתחנף אליהם.

אני גם די בטוח שלבעלי אינטרסים אחרים (למשל בעלי חברות הדלק) יש אינטרס שניסע כמה שיותר באוטו הפרטי ויש להם לובי מאוד חזק שיודע למשוך בחוטים.

לצערי אין מה להתלונן, כי מי שבחר ביבי ידע מראש על הדילים שהוא יעשה עם החרדים ועל העובדה שהממשלה שלו היא סטאטוס קוו אחד גדול שלא רוצה להגיע להישגים חדשים או בכלל לשנות משהו קיים.
מכיוון שרוב העם בחר ביבי, כנראה שהעם לא רוצה תחבורה ציבורית בשבת ומעדיף לשמר את הסטאטוס-קוו ולהמשיך לבכות על כמה שרע פה.
ישן 12-04-2015, 08:13
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נושא מאוד בעייתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "ישראל כץ נגד תחבורה ציבורית בשבת"

מצד אחד, יש משהו יפה וייחודי בשמירת השבת במרחב הציבורי. כשחייתי בחו"ל זה חסר לי.
מצד שני, יש באמת בעיה כשמדובר בציבור שאין לו היכולת לנהוג בעצמו ותלוי בתחבורה ציבורית. למשל, אני מכיר אדם עיוור שיכול לבקר את ביתו ונכדיו, החיים רחוק מימנו, רק אם ייקח אוטובוס (מוניות שירות אין לשם ומונית ספיישל תעלה הון שאין לו). לבת אין אפשרות להגיע אליו מידי שבת בגלל אילוצים משלה.
לכן, על מנת שיוכל לבקר את משפחתו הוא צריך לוותר על יום עבודה, ולא תמיד זה אפשרי.
ייתכן ויש מקום לפתרון של פשרה. למשל, שמרכזי הערים יהיה סגורים לתנועת רכבים בכלל (וזה צעד לטובת הדתיים והצביון הציבורי) אבל כן תהיה תחבורה ציבורית עד לפאתי המרכזים או משהו מעין זה.
אם וכאשר תהיה רכבת פרברים/תחתית בתל אביב זה יהפוך את זה לריאלי.
ישן 13-04-2015, 11:05
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים האמת שכן...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "תגיד, קרה לך משהו בטיסה בדרך..."

בטיסה הקודמת שלי לישראל, עם 2 תינוקות צווחניים וכאב ראש איום, משפחה חרדית החליטה לאמץ אותנו, מינתה את אחת מבנותיה לטפל בבנות שלנו ואיפשרה לנו לנוח כמה שעות.
אבל זה לא ממש קשור לעניין....
תמיד היה לי סינטמנט ליהדות ובאמת היה חסר לי להרגיש ששבת הוא יום אחר, שונה. יום ראשון בארה"ב זהה במידה רבה לכל יום אחר בשבוע.

לגבי רעיון סגירת לב העיר בשבת, ניראה לי שאנחנו דווקא מסכימים: בערים גדולות בעולם אין צורך ואין הנאה גדולה בנהיגה במרכז העיר. הרבה יותר נוח וקל לנסוע ברכבת התחתית או חלופה דומה. אם רכבת התחתית עובדת בשבת אך למכוניות (כולל אוטובוסים) אסור להכנס לשם הרי שזה יהיה מעולה גם לדתיים, גם לבעלי הסנטימנט כמוני, וגם לך. כמובן, הבעיה היא שלשם זה צריך רכבת תחתית....
ישן 15-04-2015, 20:02

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האמת שכן..."

לא מסכים עם הפתרון שלך...

גם לי יש סנטימנטים ליהדות, ולשבת, אבל בקטע היסטורי, ותרבותי, לקטע הדתי ולכפייה שיש בשבת היהודית אני ממש לא מתחבר.

אני רואה את יום השבת שלי כיום שמוקדש לפנאי, למנוחה, ולתרבות, ולעתים אפילו למסורת היהודית. אני חושב שרוב הציבור החילוני בישראל מתייחס לשבת בצורה דומה. ההצעה שלך כוללת בחובה הטלת מצור על מרכזי הערים, כך שתושביהם לא יוכלו לצאת מן העיר ברכב (לטיול בצפון לדוגמה), וכך שתושבי ערים אחרות לא יוכלו להגיע למרכז העיר ברכב (נסיעה לים עם כל המשפחה, הצגה, מופע חזנות בשיתוף התזמורת הפילהרמונית).

בכלל הייתי רוצה שהתחבורה הציבורית בישראל תהיה אלטרנטיבה עדיפה על רכב פרטי, אבל אני לא מוכן לוותר על הרכב שלי ועל האפשרות להגיע אתו לכל מקום שהוא, לפחות ברמת העיקרון. חוץ מזה, שתחבורה ציבורית לא יכולה באמת להוות תחליף מלא לרכב. אני ממש לא מצפה שהמדינה תדאג שיגיע אוטובוס לתחילתו של כל מסלול טיול לדוגמה...

ישן 16-04-2015, 14:45
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתה רוצה להגיד לי שאי אפשר..."

כן ולא וזה מסובך.
ברור שאפשר.
אפשר לקרוא להתעניין, להיות אפילו דוקטור בתחום, אבל השאלה למה או מה המניע.
האם אתה מתעניין בתלמוד ובהלכה לבדוק האם באמת בחרת נכון את דרך החיים שלך ?
אבל זה אומר שאולי אתה לא באמת בטוח בדרך שלך.
אתאיסט, למה לו ללמוד תלמוד של דת שהוא אינו מאמין או קשור אליה ?

מבחינתי הכתובים הם סוג של הסטוריה מכובסת מטובלת באגדות ושטיפת מח שיטתית.
מכייון שאני לא מאמין, אז אני לא מאמין שיש לי צורך להבין למה אני לא מאמין.
כי מי שצריך חיזוק לאי אמונה שלו זה בדיוק כמו חיזוק לאמונה, אתה לא ממש שם.
אולי אני קיצוני פה, אבל אני לפחות לא קיצוני במעשיי. אני לא עושה דווקא לאף אחד, פשוט חי את החיים החילונים שלי בלי שום נגיעה לדת.
מסורת ? זה חלק מהחיים, חגים ומועדים. לא בונה סוכה, לא אוכל מצות, אבל לוקח את ימי החופש כי אלו ימי החופש שנותנים. איפה שאני נמצא היום אני בחופש עבור סנטה, ועבור קדושים אחרים. לא מושך אותי ללמוד לא ברית ישנה ולא ברית חדשה.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 16-04-2015, 16:52

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כן ולא וזה מסובך. ברור..."

כמה מחשבות...

1. דוקינס הוא אידיוט, מתנשא וצדקן, ובאמת שעדיף להמנע ממנו.

2. הספר הכי טוב, שאני מכיר, שמבסס ותומך באתאיזם והתנגדות לדת היהודית, הוא התנ"ך. בהחלט שווה קריאה.

3. האמונה שלי באלוהים*, וקבלתי את הדת היהודית*, הן שאלות אינטרניסטיות בעיקרן, ואני רואה את שתי השאלות כנפרדות. אני לא חושב שיש איזושהי כמות של למידה או קריאה שיכולות לשנות את הדעה הבסיסית שלי על הדת היהודית. קריאה ולמידה נתנו לי את הכלים להמשיג, לנסח, ולהסביר, מה אני חושב על היהדות, אבל בבסיסה הדעה שלי נובעת ממני. כנ"ל לגבי אלוהים, הכרת הגישות הפילוסופיות- תאולוגיות להגדרתו אפשרו לי לאמץ אחת, אבל אימצתי את מה שהתאים לי ממילא, שלפני כן לא ידעתי לכנותו בשם.

אני מנסה להגיד, שאין פה שום שאלה של האם בחרתי נכון או לא... היא עלולה לעלות, אבל לא מהמקום הזה.

Or lack thereof*

4. אינני יהודי - במובן הדתי.
אני לא שייך לשום דת. מצד שני, אני יהודי במובן ההיסטורי, הלאומי (שבטי), ובמובן התרבותי, בין אם ארצה בכך ובין אם לאו. היצירה הספרותית, הפילוסופית, התיאולוגית והתרבותית, שהעם היהודי יצר הינה, בין השאר, שלי, זהו אוצר אדיר שאין לי שום כוונה לוותר עליו, ואני אחטא לעצמי אם אוותר עליו. אין לי שום כוונה לנהל את החיים שלי לפי "שולחן ערוך", ואני רואה ב"מתן תורה" סיפור מיתולוגי ותו לו, ובכל זאת, זוהי ההיסטוריה שלי, תמונה בה המון חכמה ואני רוצה להכיר אותה - ממשה רבנו, דרך שלמה המלך, הרמב"ם, שפינוזה וכו'. (והייתי יכול לבחור גם רשימה יותר ספרותית).

5. הטענות שאתה מעלה פה, הן נימוק לבורות ותו לו. האם היית מעלה אותן טענות ליווני שרוצה להכיר את המיתולוגיה והספרות של יוון העתיקה? למצרי שרוצה להכיר את ההיסטוריה המצרית?
או להבדיל אם נתעלם ממשמעות היסטורית, מה עם מעריצי הארי פוטר ושר הטבעות?

ישן 16-04-2015, 21:05
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
וואו,יש לי ציטוט לחתימה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "כמה מחשבות... 1. דוקינס הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אינני יהודי

בקשר ל4: אם אתה מאמין שכל התנ"ך לא היה ולא נברא,מהו אותו "אוצר אדיר" שיש בו "המון חכמה"?
כאילו הבנתי שזה מקובל היום,בעיקר בקרב פוליטיקאים,לעמוד ולקשקש עד כמה התנ"ך חשוב להם כשהם לא מאמינים במילה ממה שכתוב שם,אבל זה לא הופך את זה ליותר אמיתי ממוסלמי שמצהיר כמה הסובלנות והשלום חשובים לו.האם כבודו מתכנן קריירה פוליטית או סתם נהנה להשתמש במכבסת מילים?
אתה מבין,הנחת היסוד שלי שאם כל המסורת של העם שלי היא שקר גמור אז צריך לזרוק אותה לפח ולהתנהג יותר כמו מצפון,זה שסבא שלי וסבא רבא שלו עשו משהו לא הופך אותו ליותר נכון או צודק.

ישן 16-04-2015, 21:41

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "וואו,יש לי ציטוט לחתימה"

1. אתה מוזמן לצטט את המשפט המלא, על שני חלקיו, לחתימה שלך.

2. מאיפה הבאת שאני מאמין "שכל התנ"ך לא היה ולא נברא" ?! איפה כתבתי דבר כזה?!

בתנ"ך יש רכיבים מיתולוגיים, היסטוריים, פילוסופים, משפטיים, וספרותיים, וכל אלה שזורים אחד בשני. איפה נגמרת המיתולוגיה ומתחילה ההיסטוריה? אינני יודע. אבל אני יודע שכל זה מסקרן ומרתק. ומה עם העובדה שהתנ"ך הוא צור יסודנו התרבותי? בלי קשר למידת אמיתתו...

חוץ מזה, לא דיברתי רק על התנ"ך. התנ"ך הוא הנקודה הראשונה ביצירה של עמנו אחריו בא עוד הרבה מאוד.

3.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
הנחת היסוד שלי שאם כל המסורת של העם שלי היא שקר גמור אז צריך לזרוק אותה לפח ולהתנהג יותר כמו מצפון,זה שסבא שלי וסבא רבא שלו עשו משהו לא הופך אותו ליותר נכון או צודק.

מה זה שקר גמור? אלוהים הוא בדייה ותו לא. משה רבנו לא קיבל שום דבר על הר סיני. אולי הוא הכין את הלוחות לבד, ואולי משה רבנו עצמו וכל סיפור יציאת מצריים הוא בדייה. אינני יודע. אז מה? הדת, ההלכה, והמסורת, היהודית שלטו ואיחדו את העם היהודי במשך אלפי שנים. זה לא שקר. זאת ההיסטוריה של העם שלי.

היסוד של הדת היהודית שיקרי ורקוב. וודאי שאין שמץ של הגיון בניהול חייך על פי היהדות.
אבל להכיר את ההיסטוריה שלך? את היצירה של העם שלך לאורך אלפי שנים? לפחות קצת? איך אפשר לוותר על דבר כזה?

ישן 16-04-2015, 23:14
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. אתה מוזמן לצטט את המשפט..."

1.אבל אז איפה הכיף בזה?
2. נקודת המוצא של התנ"ך היא שיש אלוהים והוא ברא עולם,אתה לא מאמין בזה ממילא כל השאר הוא במקרה הטוב קשקוש ובמקרה הסביר אוסף של שקרים,מה כ"כ גאווה בספר שמלא שטויות ושקרים?
אתה הרי לא מאמין בסמכות ההסטורית שלו,אתה לא מאמין בסמכות המוסרית שלו (בציוויים שלו), אז מה כ"כ חשוב בו?
"צור יסודתנו התרבותי" הוא משפט שאין לי מושג מה הוא אומר-אצלי במשפחה יש מסורת רבת שנים לעמוד על הראש כל ראש חודש בשעה 1 וחצי בדיוק,אז...? אז סבא שלי היה מטומטם,אבא שלי מטומטם ואני עוצר את השיגעון הזה וזורק לפח את המנהג המפגר הזה,למה שהוא יהווה איזו תרבות בשבילי?
התנ"ך הוא היצירה הראשונה והסמכותית ביותר,בכל מקרה אני לא רואה הבדל בינו לבין התלמוד למשל: התלמוד מתבסס על כל הנחות היסוד של התנ"ך+אלה של המשנה ועוד ממציא אלף ואחד חידושים משלו שכולם לשיטתך הם קשקוש גמור,אני עדיין מתקשה למצוא פה את האוצר.
3.ההיסטוריה של העם שלך? העם שלך היה מטורלל, במשך מאות שנים קשר על עצמו כל יום רצועות של פרה מתה על היד תוך כדי שהוא מתנדנד מול קיר,העם שלך הוציא להורג אנשים שכולה הדליקו סיגריה בשבת,העם שלך הולך ומדבר אל קברים ושם על עצמו כל מיני שרשראות מתוך המחשבה המגוכחת שזה עוזר במשהו,או בכל מקרה רק קומץ ממנו,להמשיך?
אני לא יודע לגביך אבל אם הייתי מוצא מסורת כ"כ מפגרת בהיסטוריה של העם שלי לא הייתי טורח להסתכל בה אפילו לשניה.
אם לתמצת את הטיעון המרכזי מכל הנקודות: מה הטעם בשימור מסורת רק כי היא מסורת אם אתה חושב שהיא שקרית,מעוותת ולעתים אף נבזית?

ישן 17-04-2015, 15:16
צלמית המשתמש של maorhag

תרשה לי לצנן את ההתלהבות שלך קצת
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "אני אשכרה מתחיל לחבב אותך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
אני אשכרה מתחיל לחבב אותך בזמן האחרון...

לגבי נקודת המוצא הנ"ל (שבלעדיה מזמן כבר הייתי מזמין אותך לבירה), בשבילך זה איזה משהו ליבובצ'יאני כזה של הכרעה חסרת נימוק, או שאתה מחזיק בנקודת המוצא הזו משום שלשיטתך היא נתמכת אמפירית ?

נ.ב.
קהלת זה דווקא אחלה טקסט, חוץ מהסוף שהורס את הכל

נקודת המוצא הזו היא הכל,ברור שאני לא מאמין במילה ממה שכתבתי,רק שאני עוד יותר לא מאמין בעשיה שלא נובעת ממחשבה אלא מעדריות.
בשבילי זה לא משהו אמפירי. כלומר ראיתי מספיק הוכחות שנוכל להתווכח עליהם חודשיים שלושה אבל האמונה (שלי בכל מקרה) לא נובעת ממסקנות לוגיות קרות,היא נובעת מסך כל החוויות,התחושות והתופעות שעברתי מיום שיצאתי לאוויר העולם (בגילי הצעיר) עד היום.
או בקיצור,איזה חלק בנשמה שמאמין אם תרצה או לא,תחושת וודאות פנימית,כמו שאני בטוח שאבא שלי הוא באמת אבא שלי למרות שלא טרחתי לעיין ברשומות משרד הפנים.

ישן 17-04-2015, 02:26
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "כמה מחשבות... 1. דוקינס הוא..."

1. למה ? אני לא כזה חבר שלו, שלום שלום, אבל די החכמתי מיש אלוהים ?
2. חרטוט כלשהו, כמו לנסות להפסיק לעשן בעזרת סיגריות (דוגמה של קוהורט)
3. לא כזה רלבנטי לגבי כי אני לא מנסה להבין
4. פה אני מסכים. נולדתי יהודי כי ככה קוראים לזה. מחר יקראו לזה צבר בתעודת הזהות, מחר JJ17
אני מכיר את ההסטוריה והמסורת והספיק לי, אין לי שום מוטיבציה להעמיק וללמוד מאחר וזה לא נותן לי כלום בחיים
5. שכל אחד יעשה מה שבא לו כל עוד הוא לא נכנס לי לספר החוקים לצלחת או לחדר המיטות. יווני טורקי או כת הארי פוטר, לא מעסיק אותי כל עוד אני לא משלם על זה , בכסף או בכפייה

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 16-04-2015, 21:53
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אתה דתי רק מהכיוון ההפוך
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כן ולא וזה מסובך. ברור..."

בעוד אתאיזם זו הגדרה לחיים ללא כבלי הדת, אתה עשית את האתאיזם לדת בפני עצמה.
כשדתיים היו אומרים לי שאני - בתור אתאיסט - בעצם "מאמין באי-האמונה", הייתי מסביר להם בפשטות שהם טועים: אפשר להחזיק תפוז ביד (בהקבלה - להאמין באל), אבל אי אפשר להחזיק אין תפוז ביד.
אתה מחזיק אין תפוז ביד.
Congratulations. חטאת לרעיון עצמו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 16-04-2015 בשעה 21:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:38

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר