לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2015, 08:53
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אבטחת אחמי"ם בארץ ובחו"ל

כידוע, נשיא המדינה מאובטח ע"י היחידה לאבטחת אישים של השב"כ.

בביקורו האחרון בברלין הוא זכה למעגל אבטחה שלא מבייש גם את נשיא הגלקסיה (מאות ניידות ואופנועי משטרה, מעגל אבטחה גלוי וסמוי של אלפי שוטרים ומאבטחים, וכ'ו).

ואיך הוא הגיע לגרמניה?

כנוסע רגיל בטיסת UP של אלעל (לואו קוסט), הוא ישב במחלקת תיירים לצד אנשים רגילים.

לדעתי יש כאן אבסורד במידה מסוימת.

אני חושב שזה קצת מוזר שברגע שהוא הגיע לגרמניה הוא זכה לקבל אבטחה ברמה הגבוהה ביותר, אבל בעוד שהוא טס במטוס אזרחי, מעגל האבטחה היה רופף מאוד, ורחוק מלהיות סטרילי.

איך זה הגיוני שלאח"מ בסדר גודל של נשיא מדינה יש ממשק ישיר עם אזרחים ולאורך שעות?

האם בשב"כ לא לקחו את האפשרות שאחד מנוסעי המטוס \ צוות דיילים ינסה לפגוע בנשיא?

למה במקרים כאלה לא דואגים לבודד את הנשיא כמה שיותר? (לצורך העניין לסגור מחלקה - עסקים לדוגמא).

מבלי לזלזל בבידוק הביטחוני בנתב"ג, קיימים עשרות סרטוני DIY שמראים איך ניתן ליצור נשק באמצעות דברים שניתן לרכוש בדיוטי פרי.

למיטב ידיעתי אין שום בידוק ביטחוני בין הדיוטי פרי לבין העליה למטוס, ככה שתיאורתית ניתן לאלתר נשק לפני העליה לטיסה, ולהשתמש בו בטיסה עצמה.

שיירת הנשיא בגרמניה:

*למקרה שלא ניתן לצפות באופן ישיר דרך האתר - הנה הלינק:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

DIY שניתן לבצע לאחר קניות בדיוטי פרי:

הערוץ של יוצר הסרטונים (סה"כ 13 סרטוני הדרכה ליצירת כלי נשק ופצצות):

https://www.youtube.com/channel/UCN...ZF31Vr9aKPdXTIw

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 16-05-2015 בשעה 08:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-05-2015, 17:39
  משתמש זכר toben82 toben82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "עניין הידיעה הוא לא רלבנטי..."

"עניין הידיעה הוא לא רלבנטי..."
משנים של נסיון, אני יכול להגיד לך שעניין הידיעה הוא לגמרי רלבנטי. אתה לא חייב להסכים עם זה אם אתה לא רוצה, אבל מוטב שתדע שהדעה הזו מנוגדת לאיך שנהוג לתכנן אבטחת אישים - גם בארץ וגם בחו"ל.
"גם אם אף אחד לא ידע שריבלין עומד לטוס בטיסה הזאת, עדיין אני חושב שזה היה פסול."
כולנו יכולים לחשוב על עוד דרכים תאורטיות שיכולות לעזור ליצירת מערך אבטחה אפילו יותר חזק - למה לא להטיס את הנשיא במטוס פרטי עם ליווי אוירי של מטוסי קרב? תמיד יהיה אפשר לעשות עוד, אבל אבטחה בסופו של דבר זה ענין של התפשרויות, או risk management, כפי שקוראים לזה באנגלית הרבה מהזמן.
נכון, זה לא מושלם, ונכון, אפשר תיאורטית לעשות עוד - ברוך הבא לעולם האבטחה...

נערך לאחרונה ע"י toben82 בתאריך 16-05-2015 בשעה 17:46.
ישן 16-05-2015, 17:59
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
אתה הולך רחוק מידי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "עניין הידיעה הוא לא רלבנטי..."

כרטיס פלסטיק פשוט (ע"ע כרטיס אשראי) שחידדו לו את אחד הקצוות באמצעות להבה
יעיל כסכין. ממברשת שיניים עושים סכין ודוקרים באמצעותו בבתי כלא, האמצעי קיים.
מעבר לזה שבמחלקת עסקים וראשונה יש סכום מתכת מלא וכוסות זכוכית ליין ושמפניה שניתן לשבור ולהשתמש בהן כסכין.
הגדולה של מערך אבטחה הוא לזהות כוונה.
זה מתבצע במגוון מעגלים שאין צורך לפרט אותם אבל היה בטוח שבטיסת UP של אלעל שמאובטחת + מאבטחי נשיא, אני בטוח שהוא היה מוגן כמו שצריך.לא בדקתי את דגם ושם המטוס שהטיס אותו אבל סביר להניח שנשא עליו גם את מערכת הגנה מטילים שאלעל מתהדרת בה.

לא הכל צריך להיות גלוי לעין ובאופן רועש ומצלצל כמו שנעשה בגרמניה.
ישן 16-05-2015, 20:04
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "יש שם פצצות ואקדחים..."

עם סכין מאולתרת אתה הופך מטוס לפצצה מאולתרת (9\11)
עם פצצה מאולתרת בנעליים מצד שני, אתה מגיע לכלא. (ריצ'רד ריד)
בכל שדה תעופה בעולם יש סידורי אבטחה שונים כנגזרת לאיומים השונים וכמות הנוסעים.
מבנה האבטחה, פריסת האמצעים וכו, קשורים לאותם מעגלים שהזכרתי קודם כמו גם לתפיסת הביטחון מול שרותיות, זה נגזר כמובן מהאיומים הקיימים. שיטת הבידוק ומה בוחניםץ וזה משתנה בין מקום למקום.
בסינגפור לדוגמא, בגייט, לפני שאתה עולה למטוס אתה וכבודת היד נבדקים - אחרי שעברת כבר את הדיוטי פרי,גם ביוון,הולנד ועוד כמה וכמה מדינות.
אבל עד לשלב הזה, האדם היחיד מטעם השדה שפנה אליך, היה דייל\ת הקרקע שלקחה ממך את המזוודה ונתנה לך כרטיס עליה למטוס.

השיטה בישראל אחרת, בלא מעט מקומות בעולם היו מאוד רוצים ליישם אותה, אבל מגבלות חוקתיות וכמות נוסעים פשוט לא מאפשרת זאת.

העובדה שמטוסים לא מתפוצצים על ימין ושמאל כל שני וחמישי, רק מראה לך כמה הדבר הרבה יותר מורכב ממה שנראה לך. גם אם לדעתך האמצעים לעשות כך, פשוטים.
ישן 16-05-2015, 22:24
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
ידעתי שתביא את הדוגמא הזאת (אסון התאומים)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Fxtrage שמתחילה ב "עם סכין מאולתרת אתה הופך מטוס..."

המחבלים שהצליחו להשתלט על המטוס עם סכין יפנית עשו זאת בעיקר בזכות העובדה שהקוקפיט היה פתוח, למיטב זכרוני מאז היה יישור קו בינלאומי בעניין התא טייס (נעול תמיד).
בעניין מטוסי אלעל - זה לא רלבנטי כי זה בנהלים כבר עשורים שלמים.

ריצ׳ארד ריד עורר את חשדה של הדיילת כי הוא ברוב טיפשותו ניסה ליזום פיצוץ באמצעות הדלקת אש, הדיילת הריחה את הגופרית, וראתה שהוא נלחץ, לאחר שהוא הבין שעלו עליו הוא עדיין ניסה ליזום פיצוץ, אבל שאר הנוסעים השתלטו עליו.

סביר מאוד להניח שאם הוא היה עושה את זה כשהוא נעול בתא השירותים המטוס הזה היה מתרסק.

בעניין נמלי התעופה שציינת:

אני לא יודע איך זה בסינגפור, אבל אני יודע שבלא מעט נמלי תעופה אחרים שיצא לי לעבור בהם (כמעט כל אירופה, ארה״ב - אוה׳ר / ניו-ארק) לא הייתה שום בדיקה לכבודת היד לפני העליה למטוס.

מה שכן, אני זוכר שבאמסטרדם בזמן הבדיקה הראשונית הייתי צריך לעבור במכונה ענקית ועגולה שסורקת אותך לחלקיקים (חבל שלא מיישמים גם בארץ).

ולסיום:

אני חושב שאתה נותן יותר מדי כבוד למערכי האבטחה בעולם.

רובם חובבנים ולא יעילים, ישראל היא יוצאת מן הכלל אבל היא גם לא מושלמת.

מחבלים לא מצליחים להפיל מטוסים מהסיבה הפשוטה שברוב המקרים התוכנית שלהם מסוכלת ע״י גורמי ביון עוד לפני שהם מגיעים בכלל לשדה התעופה.

באשר לכלי הנשק המאולתרים - אני בטוח ב100% שזה רק שאלה של זמן עד שיהיה בהם שימוש.

אני גם בטוח ב100% שבעתיד הלא רחוק יהיה יישור קו עולמי בעניין בדיקת כבודה לפני עליה לטיסה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-05-2015, 21:39
צלמית המשתמש של שפן סלעים
  שפן סלעים שפן סלעים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.14
לא הגיע הזמן למטוס אח"מ ייעודי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אבטחת אחמי"ם בארץ ובחו"ל"

לא אכפת לי שזה "אנטי חברתי" להציע את זה - כל מדינה נורמלית מחזיקה לפחות מטוס אחד ייעודי להטסת אח"מ. ברור שזה יעלה הרבה כסף ועדיין זה היה צריך לקרות כבר לפני 20 שנה. וכל מי שחושב שרוה"מ או הנשיא שלנו הם שווי ערך למקבילים שלהם בפינלנד או נורווגיה או כל המדינות הנאורות האחרות, שיחשוב על העלות והסיכון שכרוכים במצב הקיים. ובכלל לא התחלנו להזכיר את הנוחות והנראות של העניין הזה, לבעלי התפקידים הכי בכירים יש מספיק עבודה, אולי לא בחרתי בהם אבל אני כן חושב שמרגע שהם קיבלו את התפקיד בצורה דמוקרטית מותר וחובה לתת להם כלים נורמליים להתנייד בעולם. חסל סדר פרשת המיטה המעופפת מצד אחד וטיסות לאו קוסט מצד שני, אנחנו לא עולם שלישי.

ישן 18-05-2015, 07:35
צלמית המשתמש של שפן סלעים
  שפן סלעים שפן סלעים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.14
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "לא הבנתי דעתך, בכדי לחבור ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
לא הבנתי דעתך, בכדי לחבור לעולם הנאור, צריך מטוס אח"מ ...או לא צריך?

צריך, ויפה שעה אחת קודם.
ציטוט:
לגבי עלות וסיכון, הם רבים יותר כשיש מטוס אח"מ ייעודי, אלא אם תרכוש עשרה מטוסים, וזה יקשה על הידיעה היכן הנשיא.

לארה"ב יש "רק" שני מטוסי VC-25, אז נראה לי שאתה קצת מגזים. אצלנו אפשר לקנות מטוס אחד ייעודי ועוד מטוס דומה לגיבוי שיהיה עם יכולת שימוש כפול. ואתן את הדוגמה הקיימת של מטוסי הנחשון אשר שימשו מספר פעמים להטסת אח"מ למרות שבהגדרה הם בכלל מטוסי מודיעין.
ציטוט:
לגבי הנראות , נשיא שלא טס עם העם, לא נראה נשיא של העם.

דור שלם דורש שלום, תנו לצהל לנצח, אין ערבים אין פיגועים... גם אני יכול לכתוב סיסמאות, זה לא ממש מעיד על רצינות. נשיא וראש ממשלה במהלך כהונתם לא צריכים להיחשב "חלק מהעם", הם צריכים לעשות את העבודה שלהם בלי להידרש להתקמצנות. יש הבדל גדול בין מסיבות על חשבון הציבור שנועדו להנאתם האישית של המנהיגים לבין כלים רשמיים שנועדו לעבודתם.

נערך לאחרונה ע"י שפן סלעים בתאריך 18-05-2015 בשעה 07:38.
ישן 01-05-2017, 15:48
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "אין דבר כזה מחסור כשיש תמורה מתאימה ותנאים הולמים"

אתה צודק בדיוק.
המשמעות היא הגדלת כמות, הגדלת משכורת לכל אחד ובשורה התחתונה הגדלת עלות המוצר ששמו "אבטחת אישים".
אז חזרנו למציאות, כי מציאות היא המקום שבו כסף נמצא לפני ערכים. עובדה. גם במילון זה ככה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר