לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2015, 12:26
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
גרפיקה 2048: צפו בעתיד של צה"ל (Ynet)

פבל פוסטובויט מדמיין במסגרת פרויקט הגמר שלו בבצלאל את שדה הקרב של העתיד הקרוב. טכנולוגית זה נראה מדויק. האם מה שהוא חוזה יתגשם גם מבחינה פוליטית?
אביב מזרחי

רובוט שמירה, מזל"ט אישי נייד וטנדר טויוטה של דעא"ש שהוסב למעין עכביש מכני: פבל פוסטובויט מדמיין ומצייר את שדה הקרב המקומי בעתיד הלא רחוק, במסגרת פרויקט הגמר שלו בבצלאל - קונספט ארט לצה״ל של שנת 2048, באמצעות פוטושופ ולוח גרפי של וואקום.

לפוסטובויט, בן 26, עבר קרבי כתצפיתן בחיל האיסוף, והוא מספר את ההשראה קיבל מהסרט דיסטריקט 9 (טריילר) מ-2009, שמתאר מציאות חלופית עתידנית בדרום אפריקה.

"הרעיון של ליצור קצת מדע בדיוני לוקאלי קסם לי", אומר פוסטובויט. "אנחנו רגילים לראות בסרטים ובמשחקי מחשב את העתיד של ארצות הברית, אבל אף פעם לא את שלנו. אני חושב שכששמים מדע בדיוני בתרבות ספציפית, זה הרבה יותר מעניין. ובוודאי שזה יותר רלוונטי לנו בארץ, כשמתעסקים במציאות שלנו."

לכתבה המלאה

הפליקר של פאבל

כמה דוגמאות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2015, 20:56
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08
יש הבדל בין סרט מד"ב טוב לסרט מד"ב מגוחך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "בהתחשב בזה שהוא בסך הכל ניסה..."

ראשית, אני חלילה לא מתיימר להיות עתידן ו/או מתכנן מערכות נשק.

אבל, ניכר שחלק מהקונספטים שהבחור מציג, חסרי אחיזה במציאות ככל שיהיו, אף אינם מייצגים רציונל סדור ו/או אמיתות פיזיקליות. כגון, הקונספט ארבע-רגלי שהוא מציג למרכבה 6. קונספטים נוספים שהוא מציג, לוקים מעט ברמת הדמיון שלהם, כגון העיצוב שלו לרובוט המשא, שנראה כלקוח ישירות מהפיתוח המוכר של בוסטון דיינאמיקס. בזהירות מתבקשת, אני מטיל ספק שכך יראה גם הפתרון לשנת 2048, ודאי תוך התחשבות בפיתוחים מקבילים בסוגיה זו.

לכן, אני בהחלט מזדהה עם הביקורת שהועברה. גם קצת מאוכזב, למען האמת, כיוון שהציפיה שלי מסטודנט של בצלאל, לקצת יותר מטכניקה גרפית.
ישן 17-07-2015, 22:05
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
הרעיון נחמד, אבל הכלים לא נראים מציאותיים ומעשיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "2048: צפו בעתיד של צה"ל (Ynet)"

1. הרובים שלו נראים לי לא נוחים ולא ארגונומיים ולא יציבים.
2. הקונספט של ההלכנים נראה לי לא מציאותי ולא יעיל. מדובר בכלים איטיים ולא יציבים וקשה לי לראות איך תוך 30 שנה בונים רגליים רובוטיות שיודעות לרוץ באופן חלק ויציב.
3. חסרה התייחסות למיגון ולכלים הנדסיים שתומכים בצבא היבשה.
4. יש לי תחושה שבכל הקשור לכלי טיס המגמה היא להוציא את כלי הטיס המאוישים משירות ולהחליפם בכטב"מים ואפילו יותר מכך - להחליפם פשוט בטילים ארוכי טווח.
5. הוא לא עקבי בכל הקשור לקנה בכלי הירייה, יהיה זה רובה או תותח. לא ברור מה תהיה התחמושת: קליעים, פגזים או קרני לייזר קטלניות - אבל צריך להחליט אם זה דורש קנה ארוך או לא. בכל מקרה, יש מגמה להעדיף טילים על תותחים.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 11-02-2016, 17:17
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
לא רחוק כמו שאתם חושבים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "2048: צפו בעתיד של צה"ל (Ynet)"

הקונספט של רגליים כחלופה לגלגלים או זחלים, הוא דווקא מציע יתרונות די משמעותיים.

כדי להבהיר מספר דברים, העיצוב הזה דורש אוטומציה מוחלטת כלומר כלי בלתי מאוייש.

היתרון המשמעותי הראשון הוא עבירות.
הרגליים מאפשרות לעבור במקומות ששום טנק או כלי רכב קיים מסוגלים לעבור בו. וגם היום קיימת טכנולוגיית ייצוב שמאפשרת זאת. האתגר כמובן הוא לבנות רגליים חזקות מספיק על מנת לא לקרוס תחת המאמץ.

היתרון השני הוא משקל. טנק יחסית זעיר, עם צריח שמכיל כמות נכבדת של תחמושת עם תותח ETC קל-רתע או מבוסס טכנולוגיה אחרת. תותח כזה כבר קיים והוא מאפשר גידול משמעותי בעוצמת חודרנים תוך כדי הפקת לחצים נמוכים יותר או לפחות שווים.

יתרון שלישי הוא שימוש מופחת במשאבים עקב הורדת מערכת גלגלים וזחלים שלמה. זה ייאפשר ייצור מוגבר בצורה משמעותית. והמצברים עד אז כבר יהיו פי מאות מונים יעילים ממה שיש לנו כיום, הודות לטכנולוגיות טעינה שמפותחות בקצב מהיר מאוד.

רגליים כחלופה לזחלים או גלגלים הינו פתרון שבהחלט הגיוני מאוד בהתחשב בפיתוח הטכנולוגי והשינוי בתו"ל שיש כיום.

לדעתי יש סבירות גבוהה מאוד שדבר כזה ייושם בעוד 20 שנה.
ישן 11-02-2016, 17:26
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15

האמת היא שכל דבר שיש בתמונות הוא מבוסס טכנולוגיות שכבר קיימות.
ישנם כלים אמריקאים שסיימו פיתוח והם בעלי רגליים ויכולות ייצוב מתקדמות ונשיאת משקל רב.
הרוס"רים והמקלע דומים מאוד לנשק פרי פיתוח קנדי, אמנם מאוד מסורבל כרגע.

הקסדות מבוססות טכנולוגיות שבשימוש טייסים (מעין קסדות טייסים עם מיגון נאנו קרמי קל). אלביט פיתחה דבר שנקרא STA שמאפשר בעזרת מצלמות מיניאטוריות לראות דרך הקסדה.

הרחפנים האישיים כבר קיימים וחלק בשימוש מבצעי כבר, ואף ניתן להתקין עליהם אמצעים קטלניים כגון אקדח 9ממ.

אתם כבר הבנתם. אבל האתגר הוא כמובן להפוך את מה שבלעדי ליחידות מיוחדות, לאמל"ח סטנדרטי של יחידות רגילות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר