לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2015, 23:35
  Doron11 Doron11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.15
וידאו: רמת חיילות מביכה של לוחמי יחידה מיוחדת של צה"ל בעת מעצר

מתנצל מראש על הכותרת הפרובוקטיבית, אבל בחיי שזה נראה לי תיאור הולם. הנה הסרטון:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4702943,00.html

ע"פ התיאור מדובר בתיאור ממצלמת ראש של לוחם ביחידה מיוחדת (לא רשום איזו) בעת מעצר שהתרחש בתחילת חודש שעבר ב"כפר פלסטיני ממזרח לרמאללה".

רמת החיילות בסרטון נראית מזעזע. אני אתן לחברי הפורום להתרשם לבד מטיהור חדר המדרגות או ההליכה מתחת לפנסי תאורה שכל תצפית תגלה. כן הייתי רוצה להתייחס לדקה הראשונה, בה מראים שישה חיילים הולכים בגוש שאפשר להכניס בין הכוונות בשלמותו, לאט, באמצע הרחוב, נשקים למטה והגדיל לעשות החייל שמצלם שבשלב מסויים פשוט מסתכל על הווסט שלו (ניתן לו להנות מהספק ואולי המצלמה שלו הוסטה למטה).

הייתי לוחם בצבא, ועשיתי לא מעט מעצרים בשטחים. לוחם ביחידה מיוחדת לא הייתי, ככה שהחבר'ה מסרטון ההזוי הזה כנראה מיומנים יותר ממני. לכן אני שואל את חברי הפורום שמעוניינים לתרום בנושא שאלה תמימה לחלוטין: אני מפספס משהו? ככה אמור להראות מבצע של יחידה מובחרת? אין פה את התירוץ של שחיקת המתח המבצעי של כוח בט"ש בפטרול. זה "הדבר האמיתי". על פניו זה הבסט של חיילי החי"ר בצה"ל.

אני מאוד מתחבר לאמירה של אייזנקוט שעדיף להפנות יותר תקציבים לאימונים, גם על חשבון הצטיידות, כי צבא מקצועי ומיומן עדיף בהרבה על צבא עם ציוד מעט חדיש יותר אבל שלא יודע להשתמש בו מספיק טוב. אני מאוד מקווה שנושא חיילות הפרט בצה"ל תהיה הפרוייקט הבא של הצבא-יותר מכל מערכת נגד טילים כזאת או אחרת. דווקא בעידן שבו הלחימה מתרחשת במסגרת של התקלויות ברמת המחלקה ואפילו הכיתה וכל הרוג משפיע על דעת הקהל ומכאן על המערכה, אין תחליף לנושא.

דעתכם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2015, 01:36
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "וידאו: רמת חיילות מביכה של לוחמי יחידה מיוחדת של צה"ל בעת מעצר"

לדעתי הסרט נותן הצצה חלקית - מה שמקשה על חוות דעת- למשהו שאתה לא יודע מה מטרתו, ולכן קשה לשפוט אותו.
אתה רואה דברים שאנחנו רואים כבוגרי צה"ל,וזה אומר משהו עלינו ולא רק על הכוח, על פניו הכוח נראה צפוף מדי,אך נראה לי כי הסרט חסר,ואין לנו הבנה מה קורה שם בכדי לחוות דיעה חד משמעית,
אם הצילום החלקי לא מסביר מה קורה,קשה לחוות דיעה, אי אפשר להבין למה נעמדו,מה פתאום רצים, האם בגלל הרכב הנוסע? האם בגלל כח שכבר היה במקום,וביקש את הגעת הכוח המצולם ?....מי פתח את דלת הכניסה לבית?
מה שמראים לא נותן אפשרות לבקר חד משמעית, חוץ ,אולי,ממה שבעליל כשל,כמו המצלמת קסדה שלא קובעה כהלכה....מבחינתי אפשר גם לבקר את הציוד,אך אני מניח שזה יוביל למה שדוסקס כאן באשכולות קודמים, אז אוותר.
ואצרף מדבריו של מאיר פעיל ז"ל : '...תקריות בלתי נסבלות כאלה,הן אחת התוצאות של פולחן התרגולות והנהלים. ודאי צריך לקבוע טקטיקות לחימה,להקנותן לחיילים, לתרגלן. חשוב באותה מידה להסביר שטקטיקות כאלה יש לשנות לפי המצב בשטח.אסור לסגוד לתרגולות.'......בכדי להשיג המטרה צריך לבחור בדרך המתאימה,שהיא לא בהכרח מה שהורגלנו אליו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:04

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר