לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2015, 18:42
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
ללמוד ערבית מדוברת ולא ספרותית זה רעיון טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הצעת חוק, לימודי ערבית חובה מכיתה א."

להתחיל בכיתה א - זה רעיון גרוע.

בכיתה א'+ב' לומדים קריאה כתיבה ומתחילים את יסודות החשבון.
3 מקצועות שפיגור בהם יגרום לנזק לכל החיים,
כך שלהעמיס עוד מקצועות על השנים הקריטיות האלו - זה כנראה רעיון גרוע.

אבל להקדים את לימודי הערבית והאנגלית המדוברות לכיתה ג',
זה כבר רעיון לא רע בכלל.

אני מניח שמטרת הרעיון - הוא ליצור תירוץ שוויוני להקדמת לימודי השפה העברית לתלמידים ערביים.
תירוץ כזה הינו סיבה גרועה להקדמת השפה הערבית לכיתה א',
כי שוויון כזה לא קיים,
וכישורי שפה עברית לערבים חשובים בסדר גודל לעומת כישורי שפה ערבית ליהודית..

לגבי החשיבות של ידיעת השפה הערבית:
זה גם חשוב להשתלבות הדרגתית באזור (שרואה בשפה שלו חלק מזהותו),
וגם כדי לפוצץ את הבועה - והבנה שהשתלבות כזו תמיד תהיה חלקית, ואימוץ פנטזיות מסויימות יכול להיות הרסני.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 25-10-2015 בשעה 18:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2015, 10:10
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים הערה מנסיון של אבא....
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "בבקשה תביא מחקרים שמראים קשר..."

הנסיון שלי אומר שהקשר בין עומס והישגים בשנים האלו תלוי מאוד בילד.
עברתי עם הבת הגדולה שלי קינדרגרדן (בארה"ב זה יותר כיתה א מגן חובה) וכיתה א בישראל.
היא, ספציפית, ילדה מאוד מוכשרת לדעת הכל ולה ולאלו שהיו ברמתה בכיתה ,לא היה כל קושי לרכוש את כישורי הקריאה והכתיבה בעברית במהירות והן היו יכולות בלי בעיה מיוחדת ללמוד גם ערבית או אנגלית. ערבית לרובן היה יותר קל מן הסתם בגלל הקירבה לעברית.
העניין הוא שהיו לא מעט ילדים בכיתה שהתקשו מאוד בלימוד הקריאה והכתיבה ולהם באמת היה מאוד קשה להוסיף לכך שפה נוספת.
מצד שני, ככל שהגיל הוא יותר צעיר, קל יותר ללמוד שפה חדשה (שוב, מבחינת הדיבור ולאו דווקא כישורי קריאה וכתיבה).

לכן, לדעתי, לכל היותר צריך ללמד בכיתה א את השפה הנוספת רק ברמת הדיבור ולהתחיל כתיבה וקריאה בכיתה מאוחרת יותר.

לגבי עצם השאלה האם ללמד ערבית- אני רואה בכך רק יתרונות. גם אם רואים את ה"ערבים" כאויב נטו, חשוב לדעת להבין מה האויב אומר. היות והבת שלי, בגלל הנסיבות המשפחתיות, כבר שולטת היטב באנגלית ברמת שפת אם, הכוונה שלי היא שבבית הספר ילמדו אותה ערבית במקום אנגלית.
ישן 28-10-2015, 10:47
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נכון, ולכן סייגתי שזו התרשמות מהנסיון האישי בלבד...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס] לכן, לדעתי, לכל..."

מבחינת רכישת שפה שניה לדיבור, אין לי ספק (וכאן זה כן מגובה במחקרים) שככל שהאדם צעיר יותר, כך זה בא ביתר קלות וגם כאן יש לי דוגמא אישית. הבת השניה שלי הגיעה לארץ אחרי שבארה"ב סירבה לדבר מילה בעברית. בגן בישראל בהתחלה דיברה אנגלית (אם כי די הבינה מה אמרו לה). בתוך חודשים ספורים רכשה את העברית בצורה מושלמת (תוך שלצערי היא משילה באלגנטיות את רוב האנגלית).
אבל ללמוד לקרוא ולכתוב זה כבר קשה. קשה ומאתגר. זו לא מיומנות טבעית כמו דיבור (לפי חומסקי ותלמידיו אנחנו נולדים עם "הכנה" לקלוט שפה ברמת דיבור). ילד שמתקשה ללמוד לקרוא ולכתוב עברית, צריך השקעה של זמן ומאמץ. ההגיון אומר לי שלא יימצא גם הזמן והאנרגיה להשקעה גם בשפה נוספת.
ישן 27-10-2015, 01:55
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה צודק, אתה לא צריך ללמוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אם אתה חושב ששפה זה בשביל להזמין חומוס ובשביל להעביר חצץ.

מדוע שהישראלי הממוצע יהיה זקוק לערבית מעבר לזה? רק כדי לעשות נעימי לציבור שלה?
מעבר לכך, זה בכלל לא עניין של כמה תשתמש בשפה, אלא האם ראוי לחוקק חוק שקובע זאת כלימוד חובה.

מדוע לא לחייב ילדים ללמוד רוסית? יש סיכוי גבוה יותר שהם ייתקלו בה מאשר בערבית.
האם היית מחייב על הדרך גם לימוד פיליפינית ותיגרינית בגלל מהגרים כאלו ואחרים? למה שירגישו נחותים?

ישן 27-10-2015, 10:51
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי יוספוס פלביוס השני שמתחילה ב "כל דוברי ערבית =..."

99 מהמוסלמים הם אחלה... אחלה חינוך אתה קיבלת בבית...
אם 99 מהמוסלמים היו אחלה, אז היה הרבה יותר שקט בעולם.
לא 99% מהמוסלמים הם ממש לא אחלה, בשנת 2015 ישנה רק מדינה מוסלמית אחת שהפרידה את הדת מהמדינה, קוראים למדינה הזו טורקיה.. וגם בה בשנים האחרונות חל תהליך של הקצנה לכיוון הדת.

האנשים הללו, הם לא אחלה, הם המציאות

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

מספיק שכל מוסלמי עשרי, אשר מזדהה עם השיח הזה, בכדי להבין שישנה בעיה, ולהגיד ש99 מוסלמים "זה אחלה", גובל בפיגור שכלי מתקדם, כדאי לך מדי פעם להציץ בחדשות, מה קורה היום באירופה, בכדי להפנים שישנה בעיה, והיא מוחשית ואמתית.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 27-10-2015 בשעה 11:08.
ישן 30-10-2015, 18:17
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי יוספוס פלביוס השני שמתחילה ב "עצום, עדין אנשים צריכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוספוס פלביוס השני
עצום, עדין אנשים צריכים להתחתן בקפריסין ולבני נוער יהודים אסור לעבוד בשבת.

שמת לב שאין קשר בין הטענה הקודמת שלך לטענות האלו?
אם אתה חושב שיש מקום להוסיף בחוק אופציה חילונית במקביל לאופציות הדתיות שציינת (זוגיות חוקית, חוקי עבודה) - אז אני מסכים איתך.
אם אתה חושב שאין הבדל בין מדינת דת למדינה עם דת מדינה אז אתה לכל הפחות בור ועם בארץ,
ואתה מוזמן להמשיך לטעון שאין הבדל בין דנמרק לאירן...ד

ישן 27-10-2015, 11:51
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
הצעה של חוק פוליטית בלי טיפה של מחשבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הצעת חוק, לימודי ערבית חובה מכיתה א."

מי שעבר במקומות מעורבים בשוק ראה שיש לערבים בעיה של שפה וערבים שדוברים עברית שוטפת וכותבים עברית מתקדמים בתפקידים בקלות, ולכן את המגזר הערבי חייב מכיתה א ללמד עברית שעות נוספות על חשבון תרבות ערבית ודברים שהם לא חובה למדינת ישראל, אבל יהודים וערבים חייבים ללמוד צרפתית, סינית ואנגלית חובה לכולם מכיתה א.

יש בתי ספר שמלמדים כמה שפות מכיתה א וההורים משלמים על זה וכאשר הילדים גודלים זה עוזר להם בחיים מאוד.
ראיתי כמה אנשים שיודעים 5 שפות וזה ויתרון גדול מאוד בשוק העבודה ברוב התחומים כגון עסקים, הייטק ועוד כמה תחומים אחרים.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 27-10-2015, 12:52
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13

טוב נו כנראה שכולם פה רוקדים מסביב לעניין העיקרי אז מוטל עליי להצביע על הפיל בחדר - ליהודים בישראל יש כמה סיבות טובות מאוד ללמוד ערבית, ובעיקר מדוברת:

1. כלכלית - מיקוח בשוק או מול הקבלן בשפה שלו כדי שלא יעשו עליך קופה כמו איזה תייר גרינגו אשכנזי.

2. מיקרו-בטחונית - לשמוע האם שני ערבים שהולכים אחריך ברחוב זוממים לרצוח / לשדוד / לאנוס אותך (סיפור אמיתי שקרה לחברה שלי שבמזל דוברת את השפה).

3. מאקרו-בטחונית - לשמוע את הנאומים והדרשות של מנהיגים ערבים לאזרחים שלהם ולהבין עם מי אנחנו חיים פה, ולא לשקוע באשליות דו-קיום וחדי-קרן.

לא חושב שיש משהו רע בלהכיר את האויב ולהבין מה הוא אומר, ואין פה ליקוק לרגשות הציבור הערבי.
ערבית מבחינתי זה כמו לאטינית - פעם רק מנהיגי העם דברו וכתבו בלאטינית ולכן יכלו לתרגם את כתבי הקודש לעם הפשוט כרצונם ולגרום לעם הפשוט להאמין במה שהם רצו. דבר דומה עשו לנו בתקופת אוסלו (אם כבר מדברים על רבין ז"ל).
אנחנו האמנו למנהיגים כי אנחנו לא דוברים ערבית וחשבנו שהפרשן האובייקטיבי וללא האג'נדה תרגם לנו את דבריו האמיתיים של ערפאת ללא פילטרים.

נכון שאולי כיתה א' זה לא הזמן ללמוד שתי שפות במקביל.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 27-10-2015, 13:10
צלמית המשתמש של ai22

לגבי עניין התזמון
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "טוב נו כנראה שכולם פה רוקדים..."

היסודי הוא אולי לא זמן טוב ללמוד כתיבה וכללי דקדוק מדוייקים בערבית,
אבל הוא כן זמן טוב ללמוד אוצר מילים, שבסוף יאפשר ללמוד את הכללים מהר יותר.

בכל מה שקשור לכתיבה וקריאה בשפות שונות, ההפרדה בשנים עושה טוב,
אבל רכישת אוצר מלים ויכולת התבטאות יכולה להעשות במקביל ללא בעיה.

עניין השפה אינו זניח.
מבחינת הערבים המקיפים אותנו, השפה הערבית היא מרכיב זהות לא פחות חשוב מדת או שבט,
במצרים למשל השפה הצחה של אנשיה מהווה מקור לגאווה לאומית.
ההתעלמות הישראלית ממרכיב זה (שהוא היחיד הניתן לשינוי) - נתפסת כהתנשאות.
אם אתה דובר ערבית, ירמו אותך פחות גם בגלל שאתה תגלה, אבל גם בגלל שאתה פחות זר.
ישן 28-10-2015, 08:07
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11

1. בלי קשר למהות, ההצעת חוק מטומטמת ומיותרת לחלוטין. בישראל הרשות המבצעת וגופים מקצועיים קובעים מה צריך ללמוד ומאיזה גיל, ולא הרשות המחוקקת. מדובר בהתערבות טיפשית למדי בסמכויותיה של ראשות אחרת.

2. בתכלס.... מצד אחד, אני מצטער שלא למדתי ערבית בבית הספר, הייתי יכול לדעת שפה נוספת כמעט בחינם... בסה"כ צריך ללמוד אוצר מילים. בשאר ערבית מאוד דומה לעברית.

3. מצד שני, אני חושב שהערך הפרקטי, והערך התרבותי של לימודי ערבית הוא מאוד נמוך. מה האומה הערבית יצרה כבר? את הקוראן, קצת שירה וחיבור וחצי על אלגברה ואסטרונומיה. לדעתי, עדיף שילדי ישראל ישפרו את ידיעת העברית והאנגלית שלהם, או ילמדו שפות יותר רלוונטיות ומעניינות כמו: ספרדית, איטלקית, צרפתית, רוסית, ואם ימצאו מורים אז סינית. לכל אחת מהשפות האלה יש ערך תרבותי, ומעשי הרבה יותר גדול.
ישן 31-10-2015, 21:12
צלמית המשתמש של ai22

בהחלט
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הסינים לומדים לבנות באיכות..."

מהנדס המכונות שלנו עובד עם אותם אנשי קישור כבר עשור (בהתחלה הם היו פקידים והיום כבר יש בבעלותם מפעל).
ובהחלט עושים הזמנות קטנות בסין - המחיר כבר לא מצחיק אבל עדיין נמוך.
הוא מספר שהשיפור שם אדיר - אם בהתחלה הוא היה צריך לשבת על כל פרט פיצפון וכל מה שלא הובהר - הסינים "הקטינו ראש" ותמיד בחרו באופציה הכי גרועה ומוצר יקר נהרס כי הסינים חסכו עשירית סנט במחיר הבורג, היום המצב טוב משמעותית.

ונכון - זה קשור למנטליות הסינית של קמצנות מטורפת, וצרות עין ושנאה ממש (הם ממש מקללים אותך בסינית והמתרגם מסנן את זה) נגד של מי שאינו סיני,
אבל יש דרכים להתמודד עם זה.

לך תתמודד עם ההודים שהם אולי נחמדים,
אבל עוזבים לך באמצע העבודה בגלל שהם החליטו שהקארמה דפוקה, או בגלל ששמו להם מנהל ממש מוכשר אבל מקסטה נמוכה, או שבשיא הלחץ הם מסבירים לך שלא ניתן להגביר תפוקה כי הקארמה תקבע מתי העבודה תסתיים.

זה ממש לא רק עניין של כסף - אלא גם של איכות ואמינות.
בחברות שעבדתי בהן הצליחו להגיע לייצור זול ואמין בסין.
בהודו אולי יגיעו לשם בעתיד, אבל זה עדיין רחוק.
ישן 31-10-2015, 22:33
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בהחלט"

בדברים שאני מכיר, הזמנות קטנות כבר לא עושים סין, אלה חזרו לעשות בארץ(פשוט לא משתלם), אני כרגע מדבר על עיבוד שבבי, ולראייה התעשייה חזרה להתאושש בארץ, לאחר שנים של דישדוש.
בסין מייצרים דברים משנות ה70.. מצבם אז, לא היה טוב מהמצב בהודו, ולמרות זאת.. הכסף מדבר.. כבר היום יש תעשיות שלמות שעברו להודו מסין(כל מה שקשור לעיבוד של עץ), המעבר בלתי נמנע, ככל שרמת החיים בסין תעלה, יותר דברים יעברו להודו, זה לא ייקרה מחר, זה תהליך מאוד הדרגתי.

**עזוב את אחיך, להגיד היום שהסינים למדו זה מצחיק, הסינים בדברים רבים יכולים ללמד אותנו, יש שם מקומות שעושים בהם דברים ברמה הגבוהה ביותר(ואני מדבר על ייצור עצמי).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:08

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר