לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2015, 10:38
  HEINZ HEINZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.06
ממצאים ליד הבית

שלום,

לפני מספר שבועות מצאתי בשדות שליד ביתי (תושב גדרה) פגר של רובה.

החלק היחיד שמצאתי הוא הקנה, ללא הבריח, חלקי העץ או כל חלק מתפרק אחר. הקנה חלוד ועקום (עבר עליו משהו), הכוונת האחורית בולטת מאוד ועדיין נעה קדימה ואחורה, כשהשנתות מראות כיוונון עד 2000 מטר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הכוונת הבולטת מהווה סימן זיהוי בולט, ולדעתי מדובר על מאוזר GEW 1898. כיוון שזה היה הרובה הסטנדרטי בצבא הגרמני והתורכי במלחמת העולם הראשונה, אני מאמין שמקורו במלחמה הזו. היו מספר קרבות גדולים באיזור גדרה והייתי רוצה להאמין שנאסף על ידי התושבים לאחר אחד מהקרבות הללו (רק בקרבות גבעת מראר הסמוכה היו כ-2000 הרוגים, מהם 1400 תורכים).

בימים הקרובים אנסה לשייף איזורים "מועדים" ברובה על מנת לאתר הטבעות ויבהירו את המוצא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2015, 20:38
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
טוב... קצת מונות של פריט דומה....
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בא לי לנפץ משהו!!!! כבר שבוע שאני מנסה להעלות את התמונות שצילמתי!!!!!!"

לפני מספר שנים מצאתי את החלק הזה באזור חוף קליה (לא כשריד מקרב שנערך שם, מדובר בסיפור כשלעצמו)....
לאחר ניקוי מאסיבי ( עשרות שנים בסמוך לים המלח עשו את שלהן) נחשפו ההטבעות אשר מציינות את שם היצרן, מיקומו ושנת הייצור (1917)....
שימו לב שגם בחלק שברשותי קיים חיבור לבורג ...
מה שאותי מאוד מסקרן ועדיין לא נמצאה התשובה לו היא ההטבעה U.S שמופיעה בסמוך להטבעת היצרן!!!
על פנין הן עקב גודל הפונטים. עומק ההטבעה ומיקומה, סביר בהחלט כי מדובר בהטבעה שאינה מקורית וכנראה נוספה בשלב מאוחר יותר, אחת ההשערות ששיערתי לעצמי היא שאולי מדובר בנשק שנלקח שלל?.... וואלה לא יודע!!!

ישן 07-11-2015, 18:37
  משתמש זכר assafx assafx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.13
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי broadaxe שמתחילה ב "אותו רובה תחת חוזים שונים"

לא, אתה מבלבל פה בין שני דברים שונים.
ה G98 היה בשימוש כנשק העיקרי של הצבא הגרמני משנת 1898 עד ל1935. הוא סופק לצבא העותמאני ביחד עם קודמו בתפקיד, ה- G88, במהלך מלחמת העולם הראשונה (עד אז לצבא העותמני יש כשלושה דגמים עיקריים בקוטר 7.65X53 מ"מ ועוד שניים אחרים בקטרים שונים. כרגיל בלגאן).

ה karbiner 98 Kurtz , קרבין 98 קצר (אורכו כמטר לעומת מטר ועשרים של קודמו) נכנס לשירות כנשק העיקרי של הוורמכט, בשנת 1935 והמשיך בתפקידו עד סוף מלחמת העולם השנייה. הוא מבוסס על המכלול הבריחי שקיים ב-G98 אבל הוא רובה אחר. המפעלים הצ'כיים כפי שציינת אכן ייצרו עבור הצבא הגרמני את הנשקים הללו ולכן אנו קוראים להם צ'כים. עם זאת הם עדיין לא G98.

אני מקווה שעכשיו אני יותר ברור.

אסף
ישן 07-11-2015, 20:36
  Verner Verner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.14
יפה מאוד !
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי assafx שמתחילה ב "לא, אתה מבלבל פה בין שני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assafx
לא, אתה מבלבל פה בין שני דברים שונים.
ה G98 היה בשימוש כנשק העיקרי של הצבא הגרמני משנת 1898 עד ל1935. הוא סופק לצבא העותמאני ביחד עם קודמו בתפקיד, ה- G88, במהלך מלחמת העולם הראשונה (עד אז לצבא העותמני יש כשלושה דגמים עיקריים בקוטר 7.65X53 מ"מ ועוד שניים אחרים בקטרים שונים. כרגיל בלגאן).

ה karbiner 98 Kurtz , קרבין 98 קצר (אורכו כמטר לעומת מטר ועשרים של קודמו) נכנס לשירות כנשק העיקרי של הוורמכט, בשנת 1935 והמשיך בתפקידו עד סוף מלחמת העולם השנייה. הוא מבוסס על המכלול הבריחי שקיים ב-G98 אבל הוא רובה אחר. המפעלים הצ'כיים כפי שציינת אכן ייצרו עבור הצבא הגרמני את הנשקים הללו ולכן אנו קוראים להם צ'כים. עם זאת הם עדיין לא G98.

אני מקווה שעכשיו אני יותר ברור.

אסף

תודה על ההסבר
ישן 10-11-2015, 19:58
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי assafx שמתחילה ב "לא, אתה מבלבל פה בין שני..."

בהקשר לבלאגן בצבא העות'מאני.

הרבה מהבלאגן ניתן לייחס לעובדה שהצבא העות'מאני היווה מעין כר ניסוי לצבא והתעשייה הגרמניים. בין יתר הדברים שהגרמנים סיפקו לעות'מאנים היו רכבות, מערכות תקשורת ותשתיות נוספות. הכל כמובן במסגרת עסקאות שהגדילו את החוב הלאומי של האימפריה העות'מאנית שהביא (בין היתר) להתפרקותה בסופו של דבר.
רוצה לומר, הצבא העות'מאני אמנם היה על הנייר בפיקוד עות'מאני, אך היו בו הרבה גורמים מתערבים חיצוניים, בעיקר גרמניים.
בסופו של דבר הצבא העות'מאני לא הצליח לעשות את השינוי לצבא "מודרני" בזמן. הוא היה בתהליך זה בערך מסוף המאה ה-19 והיה עדיין בעיצומו כשפרצה המלחמה. העות'מאנים ניסו מאוד להימנע מלהצטרף למלחמה.
ישן 09-11-2015, 06:02
  HEINZ HEINZ אינו מחובר  

ניקוי כללי ושיוף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HEINZ שמתחילה ב "ממצאים ליד הבית"

טוב. אז ניקיתי ככל שהזמן והילדים איפשרו.

בחלק המועד שהוצע על ידי לבני המצב די קשה. יכולתי לזהות אותיות מסוימות, אבל ה"פיטינג" מהחלודה עשה שמות בכתוב. לעומת זאת, המספר הסדורי 1828 ברור על הכוונת ובית הבריח (או איך שקוראים למקום שאליו נכנס הבריח). בצד בית הבריח מופיעות אותיות (אני חושב שגותיות) Gem98.
על הקנה (באזור שהיה מוגן במקור על ידי העץ) מופיעות מספר ספרות, אותיות וסימנים, שאחד מהם נראה כמו הסמל של איראן ואני מאמין שזהו הנשר הקיסרי הגרמני.

לאחר שיטוט נוסף מצאתי שתי ספרות ערביות על מערכת ההדק, ורק כשצילמתי על מנת להעלות לפורום, זיהיתי בתמונה שני כוכבים ושני חצאי סהר עותמנים.

אני אעלה את התמונות בקרוב מאוד (אני כותב משדה התעופה, בערב יהיה לי זמן).
ישן 17-11-2015, 05:32
  HEINZ HEINZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי assafx שמתחילה ב "יש לך סהר בחלק שמעל השורה..."

לא מצאתי עוד סהר, אם כי כפי שכתבתי, החלק שמעל לבית הבליעה מלא ב"פיטינג", כך שיכול להיות שמה שנראה היום כמו פיטינג כתוצאה מחלודה, היה במקור סימון כלשהוא. אני מצליח לזהות פה ושם עוד הטבעות של אותיות בודדות, אבל לא משהו שאני יכול להבין את משמעותו.
ישנן גם הטבעות שנראות כמו קשקוש, אבל יש להן משמעות כלשהיא והן חוזרות על עצמן. לדוגמא, בצילומים של המספר הסידורי 1828 על הקנה ועל בית הבליעה, ניתן לראות מין קשקוש מתחת למספר. הוא חוזר בשני המופעים של המספר.
לגבי איכות התמונות עצמן, לצערי קשה להעביר את כל האינפורמציה בתמונות, שכן לרוב אני מצליח לזהות רק על ידי סיבוב הרובה מול מקור אור חזק, ואי אפשר להעביר את זה בפריים אחד.
ישן 17-11-2015, 13:22
  משתמש זכר assafx assafx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.13
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי HEINZ שמתחילה ב "לא מצאתי עוד סהר, אם כי כפי..."

החותמת צריכה להראות כך (באדיבות פורום http://1914-1918.invisionzone.com):

והיא לפי מה שהבנתי אמרוה להיות החותמת היחידה על המאוזרים שהגיעו לתורכיה מגרמניה ברכש מסודר ולא ממחסני החירום.

לפי הדיון שהתפתח שם, ישנם מספר תרחישים.
1. העות'מאנים החתימו את הסהר והמספר עם קבלת הנשק מגרמניה.
2. יש כאן החלפת מכלול הדק והכנסת מכלול ממאוזר 1903 (למרות הקוטר הקטן יותר של המאוזר 1903, הם רובים כמעט זהים).
3. נכון לעכשיו אין דרך להוכיח את אחד משני הסעיפים. קשה למצוא מאוזר 1903 שלא עבר שינויים בשנות השלושים (תורכיה שינתה קליבר ובשידרוג הוספו חותמות). ומלבד הסהר למעלה בבית הבליעה לא הצלחתי לקבל שום מידע על GEW98 עם חותמות עותמניות באזור ההדק.

סעיף 2 יכול להתרחש בשני אופנים.
א. שיפצור של חמש עות'מאני במהלך הלחימה בחזית א"י.
ב. ביזה של שדה הקרב על ידי כפריים מקומיים שהצליחו לעשות את השעטנז הזה משני רובים לא תקינים.

לאור המחקר של אלכסנדר גליק והמחקר שלי אני ממש לא הייתי פוסל את סעיף ב.

מכיוון שהממצא שלך סופר מעניין ומוסיף לי למחקר, אני אשמח לצלם את הפריט ולהוסיף אותו לפרסום (יש לי את כל הציוד הנדרש). בקיצור אני באמת אשמח אם נתאם יום ואני אאלתר סטודיו ואצלם אותו. שלח לי בפרטי אם אתה מעוניין או לא.

אם יהיו לי עוד עדכונים לגבי הדיון בחותמות (קצת מת ביממה האחרונה) אני אעדכן עוד.

אסף
ישן 22-11-2015, 05:54
  HEINZ HEINZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי assafx שמתחילה ב "[QUOTE=HEINZ] כך שנראה לי שלא..."

כוונתי שכשם שהיו רובים שיוצרו במקור עבור הצבא העותמני (ההטבעות בערבית עם חותם הסולטן נחרטו במקור במפעלים בגרמניה), לפי ספסיפיקציה עותמנית, כך יכול להיות שמדובר בהדק על פי ספסיפיקציה שכזו. הראיה היא שבכל מקום ברשת בו מצאתי הדק בעל צורה כזו, הוא תואר כהדק תורכי.
התגובה של DZZ, מעלה סברה שההדק יוצר בשנת 1905 (על פי הספרות הערביות). ישנה אפשרות שהדק זה יוצר עבור רובי מאוזר מדגמים מוקדמים יותר שבשימוש הצבא העותמני (בעלי מנגנון הדק זהה), והותקן בנשק זה לאחר תקלה כלשהיא בהדק המקורי.
בנוסף, אני חושב שהתורכים הפסיקו להשתמש בספרות ערביות לאחר המלחמה, או מעט אחריה. ובכל מקרה, באין תורכים בארצנו לאחר המלחמה, איך יכול נשק כזה להתגלגל לכאן?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:13

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר