לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2015, 11:49
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
מתנדבי משטרה סרבו להגיע למשמרת בגלל הנחיה חדשה האוסרת שימוש בנשק פרטי

אתמול פורסמה הנחיה גורפת האוסרת שימוש בנשק פרטי במהלך משמרת במשטרת ישראל.
לציין כי רוב המתנדבים נושאים נשק הנמצא בפיקוח ובאישור מדריכי ירי משטרתיים ונשקים משטרתיים.
ההנחיה החדשה ביטלה גם את האישורים האלה.
לציין כי לאחרונה התבקשו אזרחים מחזיקים נשק פרטי ברישיון לשאת אותם - אולם על מתנדבי המשטרה זה נאסר.
יש מתנדבים רבים הגרים באזורים בעלי רגישות ביטחונית וההנחיה החדשה אוסרת עליהם לשאת נשק פרטי.
בחלק גדול מאד מתחנות המשטרה אין אפשרות להפקיד נשק פרטי במהלך המשמרת - כך נוצר מצב שמתנדבים יאלצו להגיע ללא נשק פרטי וזאת כאשר לאחרונה ראינו ששוטרים ואנשי כוחות הביטחון השונים מהווים מטרה לניסיונות פיגוע.
כמו כן בחלק גדול מאד של התחנות יש כלי נשק מועטים שאינם מספיקים למתנדבים המגיעים למשמרת.
ועל כל זאת יש את הנושא של תרגול בנשק משטרתי שאיכותו מוטלת בספק או פשוט מצחיקה (אקדח ברטה 022).

לציין כי יש מתנדבים ביחידות סמך (יחידות מקצועיות למיניהם) שאינם קשורים לתחנה משטרה או בסיס הפעלה כל שהוא ואין להם אפשרות להצטייד בנשק משטרתי.

כתוצאה מכך החליטו המון מתנדבים לא להגיע למשמרת וכבר אתמול יצאו ניידות משטרה בתקן חסר או שלא יצאו כלל.

חלק מהמתנדבים הרחיקו צעד והודיעו על פרישה או הקפאה של פעילות עד להודעה חדשה.

http://glz.co.il/1064-73086-HE/Galatz.aspx

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2015, 21:22
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "בכל תחנה שמאפשרת לחתום על נשק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Boltik
בכל תחנה שמאפשרת לחתום על נשק יש כספת או חדר נשק, אז זה לא בעיה.
ה"סיבה" לאיסור היא חוסר פיקוח על תקינות הנשק.
אגב, ההחלטה התקבלה בתקופה שהמפכ''ל החדש כבר היה בתמונה. לדעתי האישית הוא יפעל בצעדים נוספים לצימצום פעילות מתנדבים במשטרה עקב ראיה ותפיסה שונה באירגון שבו הוא גדל.

מעט מאד תחנות יש כספות לאכסון נשק פרטי.
לאכסון נשק פרטי בתחנת משטרה יש נוהל מיוחד שלא ניתן ליישום ברוב התחנות (תא פרטי לכל נשק + 2 מפתחות + טופס מיוחד להפקדה).
הכספת התחנתית מיועדת לנשק משטרתי בלבד וחל איסור מוחלט לאכסן שם נשק פרטי למעט נשק שהוחרם בהליך משטרתי (נשק לא חוקי, נשק מוחרם, נשק שבוצעה בו עבירה).

ישן 09-12-2015, 23:28
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "לא יהיה מה לעשות גם בעוד שנה..."

בסדר, אם אתה חושב שנגזר על הארגון להישאר חובבני לנצח, so be it, אין לי ויכוח איתך בנושא. רק חשבתי לתומי שהביאו מפכ''ל מבחוץ לשנות את זה, לא בשביל להריץ כיסאות מוזיקליים לרפ''קים במטות. בשביל זה היה אפשר להאריך לדנינו את הכהונה. הדוברות מתפקדת יופי.

מצד שני, אם רוצים, אפשר לשנות. אז כן, זה ייקח שלוש שנים לפחות, וכן, זה יידרוש שינויים מבניים מרחיקי לכת במבנה הארגוני, וכן, צריך להיות שינוי עמוק הן בתכמות התקנים ובחלוקה שלהם, וכן, צריך להיפטר ממאות רפ''קים שלא מועילים ולא יועילו, לעודד פרישה ולהסב את התקנים שלהם לתקנים סיור חקירות ותביעה... יש מה לעשות. רצון, כפי שציינת, כנראה אין.

ישן 10-12-2015, 08:49

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "בארה''ב הגדולה יש מאות גופי..."

אז מה אתה מציע?
לפרק את כל המערך של המתנדבים?

מצד אחד זה יכריח את הגורמים הקובעים להגדיל את התקציב למשטרה.
ישחרר הרבה בעלי תפקידים לתפקידי שטח (למרות שלא נראה לי שיכלו לקחת שוטר שעסק בעשר שנים האחרונות בגיוס מתנדבים ויעבירו אותו לעבודת שטח - זה נכשל בזמן המעבר של אק"מ לאג"מ)

משיחות עם קצינים בכירים - אתמול - מתהווה תהליך בשלבים.
הראשון - נושא הנשקים.
השני - ביטול אישורי "חריג גיל" (כיום הוא בגיל 67).
שלישי - גיל פרישה יהיה 60.
רביעי - בוחן ברואר למתנדבים כתנאי להמשך פעילות

מצד שני תהיה תקופת מעבר קשה מאד.

אבל אני בדיעה שחרגנו הרבה מעבר לכוונת האשכול הזה.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 10-12-2015 בשעה 08:57.
ישן 10-12-2015, 13:39
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "בארה''ב הגדולה יש מאות גופי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
בארה''ב הגדולה יש מאות גופי שיטור ואכיפה, ככה שתהיה יותר מדוייק.

דבר שני, בגופים רציניים כמו lapd, או cpd, או וושינגטןן מטרו, אין מתנדבים ביחידות הסיור ובטח המצב בו משמרת לא יכולה לצאת בגלל שאין מתנדבים או שח''ם.

ליאור
צא ולמד איך קם המשא"ז
ואיך סרסו אותו.

את הנשיונאל גארד אתה מכיר ?

לא יודע מהיכן התובנות שלך אך בפריפריה בה אני גר אם תסגור את מתמידי מג"ב
ואת שלוחת מתנ"א - כרגע לא בעתיד פשוט כמעט ולא תהיה פעילות בשטח.

מגדילים לעשות אנשי מתנ"א שבכבישי האזור נטולי השוליים מכוינים תנועה כל אימת שיש רכב תקוע, וחוסכים בכך נפגעים. ולהזכירך אנשי מתנ"א באזורנו נעים סמוך לגבול הירדני. משם נורו לפני מס שבועות קליעים לעבר גני חוגה. ושם לפני מספר שנים נרצחו 2 שוטרים שעצרו לסייע לרכב "תקוע" בבקעה. אגב הנרצחים היו שוטרים סדירים.

עם התובנות שלך נגיע מהר מאד לצבא "מקצועי" שיראה כמו משטרת ישראל.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 11-12-2015, 06:10
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09

אני רק הערה:
גם במשטרת העיר לוס אנג'לס (LAPD) וגם במשרד השריף של מחוז לוס אנג'לס (LASD), כמו בהרבה גופי שיטור אחרים בקליפורניה, קיים כח שנקרא Reserves שמורכב ממתנדבים שעוברים הכשרה והסמכה מלאה כשוטרים, נדרשים לנדב כ 20 שעות מזמנם בחודש, ומקבלים בתמורה משכורת של דולר אחד בשנה. הם משרתים בסיור ובמגוון תפקידים אחרים, וכמו שציינתי יש להם סמכויות מלאות היות ועברו סינון והכשרה דומה לשוטרים במשרה מלאה. ב LAPD משרתים כ 650 בכח ה Reserve, וב LASD משרתים כ 800. מתנדבים אלה הם בדרך כלל אנשים עם קריירות אחרות, שמעונינים דרך ההתנדבות לתרום לקהילתם. הם חלק חיוני ממערך הסיור של גופי השיטור האלה.

מידע נוסף על LAPD Reserve:
http://www.lapdonline.org/join_the_..._basic_view/542

מידע נוסף על LASD Reserve:
http://shq.lasdnews.net/pages/PageDetail.aspx?id=1502
ישן 10-12-2015, 13:26
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "מתנדבי משטרה סרבו להגיע למשמרת בגלל הנחיה חדשה האוסרת שימוש בנשק פרטי"

זן לא הפעם הראשונה שמשטרת ישראל פוגעת בביטחון האזרחים.
ובד"כ באזרחים היותר טובים.

הכותב היה בעברו מדריך ירי בכיר - שפרש מכל מגע עם הנושא כאשר ריח הקומבינות (דרישה לאשר יורים/שומרים - שלא הגיעו להישג נדרש ולא כשירים לעניות דעתי לשאת נשק) גבר על הסירחון ברפת.

לא שכחנו את מדיניות צמצום הנשק. אמרנו מחינו... כלום
באה האינתיפאדה השלישית שמכבסת המילים קוראת לה בשמות אחרים והרסן שוחרר....

עד לפני זמן לא רב משרד הפנים חילק רישיונות נשק - כשהמשטרה משמשת גוף מנחה.
היום המשרד לביטחון הפנים (על הפנים) הוא הריבון.

להזכירכם !
1987 אינתיפאדה....
משטרת ישראל לא מתמודדת ומאצילה סמכויות לחברות שרותי שמירע - אז ההכשרה הייתה גרועה.
עם השנים הופעלה תקנת הכשרה (מדריכי הירי) שומר נדרש ל שעתיים אימון כמו אזרח.
חברות שרותי שמירע צצו כפיטריות אחר הגשם - כשתרתן בצע כסף. במקרים לא מעטים הן אפילו לא סיפקו ביטחון.
1992 ועדת כהאן תבחינים.
1995 נתברר שלא נאכפו התבחינים הוכבדה היד.
ומאז חוגגת המדיניות המצמצמת - למעט קצת הקלה בשנת 2000.

חברות השמירע עברו ל 9 שעות הכשרה ואח"כ למספר ימים. ועדיין {יש לי עדויות } בחלק מהמקרים מוכשרים שומרים שאינם עונים לדרישות המינימום הנמוכות.

מה בעצם קרה כאן.
האינתיפאדה + כישלון מאבטחי רבין + היסטריה של השב"כ ורח"ט אבטחה + עליה ברמת הפשע ואיכותו כולל עליה בשימוש בנשק חם שרובו מגיע לא תאמינו מהצבא והמשטרה.
הביאו את המשטרה מתוך אובדן עשתונות - למנוע נשק מאנשים טובים ולהשאירם חשופים לפשע וטרור.

בחידוש הרישיון נדרש האזרח לבוא לאימון (שעתיים) שבמהלכו נדרש מדריך הירי לבדוק את האקדח ותקינותו !!!
מתנדב משא"ז נדרש לירות עוד 15 כדור תחת מדריך ירי משטרתי המאשר את התקינות ורמת הפגיעה.

אז כעת לפי האמור המשטרע לא סומכת על מדריכי הירי. שהיא מכשירה ומסמיכה מוזר !

בכל העולם מפקח המטווח הוא מלך המטווח. בישראל סרסו אותו והמציאו את מדריך הירי.
מדריך ירי מוכשר ראשית כמקפח מטווח ואחרי שנה כמדריך ירי ועובר השתלמות בחידוש. את הרישיון מנפק המשרד לביטחון פנים. המשרד נותן לאנשים רישיון ואומר אני לא סומך עליכם.
המשרד הזה מכסת"ח ומבלבל את המוח !!!

לובש מדים הוא מאויים !!!
כשהוא יוצא מהבית למשמרת בטרם חתם על נשק משטרתי מי ישמור עליו ?
תשובה האקדח הפרטי למי שיש.
כנ"ל במילואים אסור השימוש באקדח, אך רבים באים איתו למילואים כי הדרך אל ומ הצבא נטולת נשק.

בניידת נשק אחד ושניים או 3 מתנדבים.

מישהו הביע אי אמון במתנדבי המשא"ז שרובם מתנדבים (כמוני) לא בגלל איך שהמשטרה נראית אלא למרות איך שהיא נראית. המתנדבים ברובם באים לעבוד !

התרבות האירגונית של המשטרע בניגוד לצה"ל היא תרבות הכדורעף, בו השחקן הודף את הכדור אל השחקן הקרוב וזה מעבירו אל מעבר לרשת. דוגמא : לא פעם ברשת הקשר מתווכחים למי להעביר את הטיפול באירוע במקום לשעוט אליו. רק בשבת האחרונה ניידת שהיתה 300 מ' מאירוע לא ניגשה אליו (בהוראת ראש משמרת) כי הוא קרה בגזרה שכנה.
הצבא לעומתם בעל תרבות רוגבי. מסתערים על הכדור (אירוע) יש אירוע קרוב לקו תפר, שני הכוחות רצים למקום מי שהגיע ראשון מטפל ועל פי הוראה מגלגל לאחר אם נדרש.

מישהו עשה פה טעות !!!
אם זה טרם בוא המפכ"ל אז הכשילו אותו !!!
אם הוא מודע לזה טרם פרסום - זה חמור שבעתיים.

על הדרך נזכיר שהרגולציה הגרועה של הבט"פ על חברות שרותי השמירע הביאה לנו תולי"ם מורידי ביטחון.

חייל לוחם נדרש לנשק אישי מאופס. הוא משתמש אך ורק בנשקו האישי.

תתפלאו גם בקובץ הפקודות הרשמי של משטרת ישראל - נדרש המקבל נשק מישוב ראוי / מפעל ראוי וכו' (כולל חברות שירותי שמירע) לירות בנשק אותו הוא נושא האחריות מוטלת על מנפק הנשק.

והנה באה הוראת שעה המאפשרת לירות בנשק דומה, ולבצע החלפה "חמה" של נשק בין שומרים.

חוסר מקצועיות וטמטום !!!

ירית במטווח באקדח יריחו, באת לקניון וקיבלת מהשומר הקודם אקדח יריחו, אקדח שמעולם לא עזב את הקניון לא נבדק באש ואולי אף לא מאופס (גם ובמיוחד עבור מקבל הנשק למקרה של צורך בירי לטווח העולה על טווח מגע) אולי המחסניות לא תקינות, אולי האקדח לא תקין.

ומהבלגאן הנוראי בחברות שרותי השמירע, המשטרה משליכה על האזרחים שומרי החוק, שיורים בחידוש (ולא רק) בנשקם האישי התקין ופוגעים.

לו היו דורשים ממתנדב אימון אקסטרא - היו דורשים 100% פגיעות במצב סטטי. (כך אני סבור) ניחא.
מבין את הדרישה. אך לפסול אנשים בגלל שהמשטרע לא מבצעת את הרגולציה כראוי ?
לפסול אנשים בגלל שמשליכים מהנעשה בחברות שמירע על האנשים הפרטיים?

עד כאן !!!

אני קורא לועדת הפנים של הכנסת לקיים דיון בנושא.
ולמפכ"ל להתעשת. כי זו לא כניסה ברגל שמאל שבורה.....
זו כניסה בשתי רגליים שמאליות !!! (ושתי ידיים שמאליות)

אילן בן נון

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:58

הדף נוצר ב 0.51 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר