לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2015, 02:17
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זה לא המשמעות של הפסוק.... עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
זה לא המשמעות של הפסוק.... עם הרינה...

"בנפל אויביך אל תשמח ובכשלו אל יגל לבך ; פן יראה יהוה ורע בעיניו והשיב מעליו אפו"

בפעם הקודמת פוצצו לנו מ"פ וחפ"ש

חסר לך אקשן אני מבין
לא תיארתי לעצמי שאתה מתכוון לגרור אותי לדיון הלכתי, אבל אם אתה מתעקש, אז לאמיתו של דבר גם הפרשנות של הפסוק שאתה הבאת הופכת אותו לבלתי רלוונטי לעניין:

ציטוט:
אבל בכל זאת עד כמה שאני מבין את רוח היהדות, בהחלט ראוי להביע שמחה על מותו של אויב.
הפסוק "בנפול אויבך אל תשמח" מתייחס כמו שכתבת רק ליהודים, כמו שמספרת הגמרא במסכת מגילה דף טז ע"א שכאשר המן נאלץ להרכיב את מרדכי ברחוב העיר ואמר לו "עלה ורכב" אמר לו מרדכי "איני יכול, שחלש כוחי מחמת התענית". המן התכופף כדי שמרדכי יוכל לעלות עליו, ותוך כדי שמרדכי עלה – בעט בהמן. שאל אותו המן: האם לא נאמר אצלכם "בנפול אויבך אל תשמח"? ענה לו מרדכי שזה דוקא בין יהודים, כמו שאדם אינו שמח במפלתו של אחיו, אבל ביחס לאויב גוי שכל עניינו הוא להתנגד לעם היהודי נאמר "ואתה על במותימו תדרוך".

http://www.kipa.co.il/ask/show/5140...%90%D7%A4%D7%AA

ואם אתה רוצה עוד קטע מתהילים שלא ניתן להכחיש כי הפשט שלו מבטא את הרעיון של הלגיטימיות של שמחה במות רשעים, אז גם נאמר שם (נח, יא) "ישמח צדיק כי חזה נקם פעמיו ירחץ בדם הרשע".

"ירחץ בדם הרשע", והבן זאת מאוד.

כמו כן, על שירת הים אני מניח ששמעת.

ולעניינו, מבלי קשר לכתוב במקורות ולפרשנויות שניתנו לו, יש לשמוח שמחה רבה על התנדפותו של חלאת אדם רוצח תינוקות, ששחרורו בתמורה לגופות חיילים היה מכאיב מאוד לצפייה לכל אדם בעל חוש צדק מינימלי.

גם אם נתעלם מן העובדה שאנשים כמוני מוותרים על הכבוד המפוקפק בלהיות נאורים דמיקולו הסבורים שקיים פגם בהבעת שמחה לשמע דבר מותם של דגנרטים רוצחי תינוקות, לפי ההערכות המודיעיניות הוא עסק בתכנון פיגועים נוספים נגדנו, כך שהייתה לפעולה זו גם הצדקה מבצעית מובהקת.

ציטוט:
בפעם הקודמת פוצצו לנו מ"פ וחפ"ש

וכאשר הכרזנו עצמאות, צבאות ערב פלשו למחרת היום.
מה הנקודה שלך ?

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 21-12-2015 בשעה 02:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2015, 13:22
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. אל תהיה אורי 2...."

אבל זה נכון במידה מסויימת. עם כל זה שאתה גולש אינטיליגנט ואיכותי, לפעמים כשמשעמם לך אתה מעצבן

כשהכתוב לא מסתדר עם הטענות שלך אז הוא מפגר ?
אם אתה ממש משועמם, אולי כדי שתעיין בקטע הבא:
https://daf-yomi.com/DYItemDetails.aspx?itemId=15415

ורק תרשה לי לצטט לך משם את הפרשנות הרלוונטית בנוגע לפסוק שאתה הבאת:

ציטוט:
המקור השני שאותו יש להסביר הוא הפסוק במשלי. התשובה היא שהפסוק הזה פשוט הוצא מהקשרו, ולכן נותן לנו תמונה של מוסר נוצרי. זה הוא ההקשר האמיתי:

11. משלי פרק כד, פסוקים טו - יח

אַל תֶּאֱרֹב רָשָׁע לִנְוֵה צַדִּיק אַל תְּשַׁדֵּד רִבְצוֹ:
כִּי שֶׁבַע יִפּוֹל צַדִּיק וָקָם וּרְשָׁעִים יִכָּשְׁלוּ בְרָעָה:
בִּנְפֹל אוֹיִבְךָ אַל תִּשְׂמָח וּבִכָּשְׁלוֹ אַל יָגֵל לִבֶּךָ:
פֶּן יִרְאֶה ה' וְרַע בְּעֵינָיו וְהֵשִׁיב מֵעָלָיו אַפּוֹ:

הפסוקים עוסקים ברשע שמחכה שהצדיק יפול, והוא ישמח בנפילתו. שלמה המלך מייעץ לרשע שלא יחכה לנפילתו של הצדיק, כי הוא יפול ויקום אח"כ, ואילו אתה כשתיפול לא תקום לעולם. ויתרה מזו, אם אתה תשמח, הקב"ה יפסיק את הכעס עליו. כמובן שאין פה איסור לצדיק לשמוח על נפילתו של הרשע. הקב"ה לא ישיב את אפו ממנו רק בגלל שאתה, הצדיק, שמח. להיפך. הקב"ה רוצה שאתה תהיה שמח.

אמנם יכול להיות שזהו חידושו של שמואל הקטן שמצטט את הפסוקים הללו בפרקי אבות: הוא מוציא אותם מהקשרם כדי לומר שגם לצדיק אסור לשמוח במפלת הרשע. אבל גם אם זו דעתו של שמואל הקטן, אין זו בהכרח ההשקפה המקובלת ביהדות.

ברור, הרי כידוע אני המעריץ מספר 1' של ביבי כאן, שזה מאוד מפתיע, במיוחד לאור העובדה שכלל לא הצבעתי לו, unlike some people.

בכל מקרה, אין כלל סתירה בין השניים.
ניתן לא להביע אמון בקברניטי המדינה בד בבד עם תחושת שמחה גדולה במותם של חלאות אדם ואויבים.

הכל מאהבה בנג'י, רק כשלפעמים אתה מטריל בא לי לתת לך סטירה עם הזין
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:32

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר