לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2016, 13:25
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אף אחד מהימין התורני לא מתיימר להיות נאור...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז אל תתעצבן כשיפרסמו שהרוצח..."

עצם זה שהוא בן תורה הופך אותו אוטומטית לכזה..

השמאל מתיימר להיות נאור, אבל עושה בשם זה את הדברים הכ"כ מכוערים ששיכול האדם לעשות והנה ההוכחה..

אני בטוח שאותו אחד המוזכר בכתבה היה מוסר גם יהודים לאויב לו היה יכול. זה בסדר, ההיסטוריה היהודית זרועה בכמוהו ודומיו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2016, 20:28
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
עזרא נאווי, יונתן שפירא, אברררום בורג, תמר זנדברג
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "זה שהוא נבלה אין ויכוח. השאלה..."

מיכל רוזין זהבה גלאון גורי אלפי, שוברים שתיקה... והרשימה בלתי נגמרת....

(הבהרה חשובה - אין לי מושג לגבי הפדופיליה של מר נאווי ולכן אני מתייחס רק לדעותיו בלבד יחד עם יתר השמות שהזכרתי)..

ברגע שאשמע גינוי מהשמות שהזכרתי, אז אשמח לצמצם הרשימה..

ישן 08-01-2016, 11:47
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
נשף המסכות נגמר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "תחקיר: פעיל השמאל הקיצוני שמסכן במודע חיי פלסטינאים"

נשף המסכות נגמר. נאסר נוואג'עה, פעיל בכיר של 'בצלם', ארגון "זכויות האדם" המפורסם ונתמך מרכזי של 'הקרן החדשה לישראל', חובר לעזרא נאווי, בכיר ב'תעאיוש', גיבור של קמפיינים מקומיים ובינלאומיים, ויחדיו, על פי תחקיר 'עובדה', הם מסגירים פלסטינים חפים מפשע לידי הביטחון המסכל הפלסטיני, שצפוי לענות אותם עד מוות.

"קודם כל זובור, אחר כך גזנגה". כך, כשחיוך סדיסטי מרוח על פניו, התרברב נאווי בפני מי שחשב לשותף לדרך, על חלקו בחריצת גורלם של פלסטינים חפים מפשע למוות בעינויים בידי כוחות הביטחון הפלסטינים. אשמת הפלסטינים: רצונם למכור קרקעות שבבעלותם ליהודים, אולי במטרה להתחיל חיים חדשים במקום אחר ברחבי העולם. פשע נגד האנושות.

שותפו של נאווי למעל הוא, כאמור, לא אחר מאשר נאסר נוואג'עה, האחראי על פעילות ארגון 'בצלם' בגזרת סוסיה, אדם שמונה על ידי 'בצלם' לא רק לאסוף עדויות מצולמות כתחקירן, אלא לשמש גם כנציג רשמי של הארגון ולהיות אחראי בין היתר על אירוח וליווי חברי פרלמנט אירופאים ועיתונאים זרים המסיירים באזור הר חברון.

http://mida.org.il/2016/01/07/%D7%A...A4%D7%95%D7%9F/
ישן 10-01-2016, 13:52
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
התקשורת הכללית מתעלמת מהמחקר וזועמת על המפרסמים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "זה בסדר בג"צ,היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה ימצאו סיבה לא לעשות לאדם הזה כלום"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=479&loc=3
תוכנית תחקירים שפותחת בהתנצלות על זה שהיא משדרת תחקיר, שלא תתפלא שהתנצלותה לא מתקבלת על ידי האנשים הנכונים. לכן, החלק המעניין באמת בפרק היה התגובות שהגיעו אחרי

התחקיר ששודר בעובדה, אך חשוב לציין כי לא נעשה על ידי מערכת עובדה אלא הוגש לה מוכן, היה מעניין אבל לא באמת הפתיע. ברור לכל מי שמכיר ועוקב אחר הארגונים הללו שתיעוב ההתיישבות הוא המנוע המניע אותם הרבה יותר מדאגה כלשהי לרווחתם או שלומם של הפלסטינים. לעומת זאת, החלק המעניין באמת בתחקיר, היו התגובות שהגיעו אחריו.

הראשונים היו החבר'ה הטובים בארגון "בצלם", שפתחו בקמפיין "עובדה להשכיר" שבו הכפישו את אילנה דיין וצוות התוכנית; אחריהם הגיעו העיתונאים - רביב דרוקר, שלא הבין למה פעיל שמאל שמסגיר פלסטינים אל מותם (זה בכלל לא משנה אם זה קרה באמת, הוא טוען שכן) שווה יותר מ-3 דקות בחדשות, אתם מבינים? דרוקר, שבמשך חודשים מדבר איתנו על בקבוקים, לא מבין למה הסגרה לעינויים ולרצח שווה תחקיר.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 10-01-2016 בשעה 13:55.
ישן 10-01-2016, 02:29

חיי אדם? זה small עליהם (זה קטן עליהם)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "תחקיר: פעיל השמאל הקיצוני שמסכן במודע חיי פלסטינאים"

כבר בעת הסכמי אוסלו נכחו לדעת שהמחבלים מוציאים להורג את משתפי פעולה, והsmall המשיך בהסכמים, כי זה היה קטן עליהם. בסופו של דבר הם הוציאו להורג כ2000 ערבים.

מאז הסכמי אוסלו, נהרגו לא פחות מ10000 ערבים, ועוד אלפי יהודים.

אבל זה לא חשוב, כי הם הרי עסוקים במזרח תיכון חדש, אז מה זה משנה עוד בן אדם, מאות ואפילו אלפי בני אדם.

כאשר הקימו את הקומוניזם, לעשות סדר עולמי חדש, גם אז רצחו מיליוני בני אדם, הכול לשם הקומוניזם. זה small עליהם.

ישן 10-01-2016, 14:21
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
עם כל התיעוב שלי ביחס לאדון נאווי, יש בתחקיר לא מעט בעיות ושאלות

זה שנאווי הוא מהנבלות הגרועות ביותר-זה ידוע לא מהיום.
אבל יש לומר שעמרי אסנהיים, שהוא בחור נחמד ובדרך כלל עיתונאי טוב, לא יכול להתגאות כאן יותר מדי.
1. הוא לא עשה "תחקיר". הוא לקח חומרים מוכנים משל הארגון ששתל את הבחור שהקליט את נאווי. זה קצת בטלני.
2. לא ברור עד כמה אסנהיים ומערכת עובדה בדקו את העובדות שהציג להם הארגון, שלא לדבר על הטענות שהעלו נשואי התחקיר בתגובתם לו (טענות שניכר שהן תוצר של עורכי דין ערמומיים). לא ברור למשל האם (ואיזה) מבין סוחרי הקרקעות שנאווי מתייחס אליהם אכן הוצאו להורג. היה נחמד אילו "עובדה" הייתה נוקבת בשם אלו שהוצאו להורג והפרטים הרלוונטיים. העדר פרטים אלו מלמד, שוב, על בטלנות או חוסר שיקול דעת.

3. העובדה שזה היה המקרה היחיד שהיה לארגון להציג אחרי מעקב של שנים עומדת דווקא לזכותם של ארגונים אלו. וזאת אשליה מקוממת היו ולא חסרים חומרים אחרים (למשל פעולות של חבלה, תקיפה ופרובוקציות, שקרים חסרי בושה וכו'). יש המון. אבל ככה זה כשמדובר מצד אחד בארגונון עם אמצעים מוגבלים, ומצד שני מערכת עיתונאית בטלנית.

4. לא נכון לקרוא לסוחרי הקרקעות הללו "חפים מפשע". מבחינת הפלסטינים הם פושעים כשם שמבחינת מדינת ישראל מי שמעביר מאדמות המדינה לאויב הינו פושע (שיכול תיאורטית לקבל גזר דין מוות). ועדיין, פעילי זכויות אדם בדרך כלל אמורים להתנגד לעינויים ועונשי מוות.

אבל אני חייב לומר מצד שני שגם חלק מטענות המבקרים מהשמאל מגוחכות. למשל, גדעון לוי, עמירה הס ואחרים מיהרו לומר (בלא מעט התנשאות) שנאווי הוא בעל "פה גדול" ולרמוז שהוא דיבר מהרהורי ליבו על ההוצאות להורג והעינויים שהוא אחראי להם. ובכן, אם מר נאווי אינו אמין עד כדי כך, מדוע אנחנו צריכים להאמין לו כשהוא מעלה טענות כאלו ואחרות נגד צה"ל והמתנחלים? מדוע להאמין לו שלא תקף פיזית חיילים (עבירה שאותה הכחיש אך הורשע לגביה). ואפילו התרברבות ריקה ברצח לא אמורה להיות משהו שאיש שמאל אמור לקבל
ישן 10-01-2016, 14:42

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עם כל התיעוב שלי ביחס לאדון נאווי, יש בתחקיר לא מעט בעיות ושאלות"

ציטוט:
4. לא נכון לקרוא לסוחרי הקרקעות הללו "חפים מפשע". מבחינת הפלסטינים הם פושעים כשם שמבחינת מדינת ישראל מי שמעביר מאדמות המדינה לאויב הינו פושע (שיכול תיאורטית לקבל גזר דין מוות). ועדיין, פעילי זכויות אדם בדרך כלל אמורים להתנגד לעינויים ועונשי מוות.

LOL - אין כאן שום הסתייגות, ולא בדרך כלל, או שאתה פעיל זכויות אדם, או שאתה פשוט משתף פעולה עם גורם עויין למדינת ישראל - זה לא ניתן לפרשנות(אני לא מדבר על החוק).

כאשר אתה אומר לא חף מפשע, למה אתה מתכוון? באיזה סטנדרט? האם יעלה על הדעת שבמדינה מתוקנת, אדם שמכר את חלקת אדמתו - דינו מוות בעינויים?
אין לי מושג מה החוק הישראלי אומר על זה - ברור לי שמבחינת החוק הישראלי - דינו של עזרה, הוא להירקב בכלא למשך הרבה מאוד שנים - מעניין מה אומר החוק על המקרה שלפנינו.

http://www.hayozma.org/SiteContent/Pdf/03_rtl.pdf

כרגע זה מה שראיתי - מכאן אנו למדים, שמבחינת החוק(אני מניח שהעברות של עזרה בוצעו בשטח שמתאים להגדרה) - אין דינו של תושב ישראל, כדינו של תושב הרשות, אבל גם בהנחה שאפשר להחיל על עזרה את החוק כפי שחל על תושבי ישראל, מדובר בפלונטר אחד גדול..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 10-01-2016 בשעה 15:03.
ישן 10-01-2016, 17:45

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת בדיוק הבעיה בכך שמערכת עובדה לא עשתה מלאכתה נאמנה"

אני לא מסכים אתך - בשביל זה יש מספיק גורמים שיכולים לבדוק מה עושים כאן מבחינה חוקית.
התוכנית הזו הראתה לי מי עומד בראש זכויות האדם בקרב ארגוני השמאל - אף פעם לא חשבתי עליהם דברים גבוהים מדי, אבל לא תיארתי לעצמי שאילו הם רמות המוסר של האנשים, בקטע הזה התוכנית הזו עשתה את העובדה - אני הייתי מסכים עם כל מילה שבאה מצד התוכנית כ"תגובה" - רק שיש לי בעיה עם זה, כאשר זה היה נוח, לפעמים התחקירנים של עובדה, לקחו על עצמם הרבה יותר, והגדירו לעצמם תפקדים שונים לגמרי... בכל מקרה, מבחינתי התוכנית הזו עשתה משהו מאוד חשוב, היא נתנה מבטח לקהל רחב של אנשים, לגבי טיב המוסר של האנשים שעומדים בראש ארגוני זכויות האדם. (אני מבין שאתה עוד ידעת קודם, לי ולרבים אחרים, זה חדש).
ישן 10-01-2016, 15:27

סיכוי מאוד קלוש שהמשטרה תעשה לו משהו, כי לשמאל הכול מותר

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-374214-00.html

הודעה לאקונית על הפתיחה בחקירה נמסרה הבוקר על-ידי המשטרה. בהודעה נאמר כי החקירה נפתחה בעקבות התחקיר ובעקבות תלונות שהוגשו לאחר שידורו. "מטבע הדברים אין בכוונתנו לפרט מעבר לכך", ציינו במשטרה.

*

הדבר היחידי שיזיז משהו, זה חזרה בתשובה המונית.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...271#post4604967

ישן 14-01-2016, 07:30

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "קישור לתחקיר - באיכות הרבה יותר טובה - ועל הדרך אפשר לצחוק קצת על שמאל קיצוני."

מוות, כליאה ממושכת ועינויים: גורלם המר של סוחרי קרקעות פלסטינים
http://news.xoox.co.il/item_2010460.htm
"קודם זובור, אחר כך גזנגה": בעקבות תחקיר 'עובדה' נשמעו טענות כי הרשות הפלסטינית אינה מוציאה להורג סוחרי קרקעות כבר מזה כעשור. האמנם? • שיחות עם אנשי שטח העוסקים בנושא מציירות תמונה אחרת לגמרי: "הסיכוי להציל אדם שנעצר על-ידי מנגנוני הרשות הוא נמוך מאוד".

פני כארבע שנים צנח אדם מחלון הקומה השלישית של בניין בית המעצר שברמאללה, ומצא את מותו. ברשות הפלסטינית טענו כי מדובר בהתאבדות. אך גורמים המעורים היטב בנעשה בשטח משוכנעים כי האמת שונה: הוא הושלך בכוונה תחילה. אותו פלסטיני לא רצח, לא גנב ולא שדד אף אחד. פשעו היה סחר בקרקעות עם יהודים.

בתחקיר 'עובדה' שפורסם ביום חמישי האחרון תועדו פעילי ארגוני 'תעאיוש' ו'בצלם' מסגירים לכאורה מוכרי קרקעות פלסטינים לידי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית. אחד מהם, עזרא נאווי, הסביר כי הרשות "תופסת אותם והורגת אותם" ואף התרברב בחלקו בכך. מאז, ארגוני זכויות האדם כמרקחה. לצד רבים המצדיקים את המעשים, כפי שנחשף ב'מידה', ישנם רבים המבקשים לערער על אמינות הממצאים.

אחת הטענות החוזרות בהקשר זה היא הטענה כי מאז שנת 2005 הרשות הפלסטינית לא מוציאה לפועל גזרי דין של הוצאה להורג. "בתי משפט ברשות גוזרים מדי פעם גזר דין מוות", מסביר חגי מטר באתר 'שיחה מקומית', "אבל מדיניות אבו מאזן היא לא לחתום על צווי ההוצאה להורג, ולכן אף אחד בפועל לא הוצא להורג מזה עשור". הטור, שהפך בינתיים לכתב ההגנה של השמאל, צוטט גם אצל עמירה הס ב'הארץ' ובמקומות נוספים. המקור לנתונים שמטר מציין במאמרו, אגב, הוא אתר 'בצלם'.

יתכן שכך הדבר מבחינה משפטית, אך המציאות בשטח מספרת סיפור אחר לגמרי. כפי שנראה מיד, האמת המלאה חמורה הרבה יותר: הרשות הפלסטינית אמנם לא מוציאה להורג באופן רשמי, אך היא גורמת למות רבים באמצעים עקיפים. גם מי שלא מחוסל, נידון לשנות מאסר ארוכות ולא קצובות בהן הוא נתון לחקירות בעינויים, השפלות ואלימות קשה בבית הכלא.

"נורה שבע פעמים בראשו"
כאמור, האירוע שבו הושלך אדם אל מותו התרחש בשנת 2012. מעבר לכך, לאורך השנים היו עוד קורבנות רבים.

השיחה שקיימנו עם כמה פעילי שטח הייתה קשה לעיכול. הללו עוסקים בצדדים שונים של עסקאות מקרקעין ביהודה ושומרון, ומספרים על מציאות אכזרית. הם נחשפים ברמה היומיומית לפשעי הרשות הפלסטינית, ומכירים אותה מקרוב; בין השאר, הם נפגשו באופן אישי עם פלסטינים חפים מפשע ש"זכו" בטיפול מיוחד של הרשות למי שמוכר קרקעות ליהודים. כל המקורות לכתבה זו ביקשו לשמור על עילום שם. ודאי תוכלו להבין מדוע.

כמו המקרה בו פתחנו, כמה מהם חוזרים על אותו תיאור בצורות שונות: אסירים מקפחים את חייהם בכלא של הרשות בצורות שונות ומשונות. בחלק מן המקרים מדובר באסירים שנרצחו על-ידי שותפיהם לתא: "שלטונות הכלא מכניסים אותם לתאים עם רוצחים מועדים, וכולם יודעים מה הולך לקרות שם", מספר לנו מקור. " לפעמים, בכמה מקרים הידועים לי, נרצחו כך אנשים בכלא יריחו".

אך לפעמים אפילו לא צריך להגיע לכלא כדי לפגוש את המוות. כך למשל במקרה של מוחמד אבו אל-הוואה שמכר נכס לעמותת אלעד – ונרצח ביריחו ברחוב בשנת 2006. אחד מן המקורות מספר לנו שהוא התגורר ביריחו, ושילם דמי שתיקה לגורמים באזור. לאחר תקופה מסויימת קיומו התגלה, דמי השתיקה התייקרו וכאשר הוא לא עמד בתשלומים, "מגיניו" ירו בו. כתבה שפורסמה בזמנו באתר 'הארץ' מתארת כי ארגון הפת"ח לקח על כך אחריות באופן רשמי:

מוחמד אבו אל-האווה, בן 40 ואב לשמונה תושב שכונת א-טור במזרח ירושלים, נרצח אתמול ביריות ביריחו. קרובי משפחתו סיפרו כי מכוניתו של אבו אל-האווה הוצתה כשגופתו בתוכה, לאחר שנורה שבע פעמים בראשו. המשטרה הפלשתינית העבירה את הגופה ואת הרכב לידי משטרת ישראל, ששלחה את גופתו לבדיקה במכון הפתולוגי באבו כביר.

במשטרה העריכו כי אבו אל האווה נרצח כנקמה על רקע מכירת בית ליהודים במזרח ירושלים. ארגון הפתח לקח אחריות על הרצח. המכונית נרכשה לפני ארבעה ימים על יד אבו אל-האווה, ככל הנראה בכסף שהרוויח ממכירת הבית.

זה קרה שנה אחרי ה"מדיניות החדשה" של הרשות הפלסטינית, אותה עמירה הס ו'בצלם' אוהבים לצטט. אולי הם היו חושבים אחרת, אם היו קוראים 'הארץ'.

"האנשים האלה יודעים את כל מה שאני תיארתי לך", אומר אחד המקורות בהתייחס לטענות משמאל, "והם בכוונה מסתירים את זה מהציבור".

באשר לסוחרים הפלסטינים, מספר גורם אחר העוסק ברכישת קרקעות מפלסטינים ביהודה ושומרון: "אני רואה את הפחד בעיניים שלהם. זהו פחד קמאי. בסיסי. ויש לכך סיבה טובה". החשש להלכד על-ידי מנגנוני הרשות מלווה כל עסקה כזו, והוא מרחף מעל העסקה לאורך כל הדרך. "הסיכוי להציל אדם שנעצר על-ידי מנגנוני הרשות הוא נמוך מאוד" מספר גורם אחר מהתחום. "החקירות הן מאוד אלימות. יש לחץ פיזי. מכות פיזיות קשות. אני מכיר אנשים שחטפו מכות בגוף, ואדם שנשברה לו הלסת והתנתקה מהפנים. הוא היה תפור 4 חודשים עד שזה התאחה. תולים אותם הפוך, מכבים עליהם סיגריות ומשפילים אותם מאוד".

לאחר החקירה מתקיים משפט, ומי שנמצא אשם במכירת קרקע ליהודים או בקשר למכירה כזו נגזר דינו בדרך כלל לעונש מוות, הממתין לאישור בחתימתו של יו"ר הרשות מחמוד עבאס. אמנם, כאמור, מאז שנת 2005 הוא לא חותם על הצווים הללו. אך בניגוד לנסיונות להקל בכך ראש, לא מדובר בחנינה או שחרור. להיפך: גזר הדין הוא למעשה מאסר בלתי-מוגבל, כשאפשרות מימוש ההוצאה להורג מרחפת באוויר באופן קבוע.

גורם שמכיר את המציאות הזו יודע לספר כי מדובר במאסר קשה מאוד: "הם יושבים בבית הכלא עם עבריינים פליליים מהחמורים ביותר כמו רוצחים, אנסים, גנבים וכדומה, שרואים באסירים החדשים טרף קל שניתן לזכות בכבוד באמצעות התעללות בהם", הוא מספר. "משפילים אותם בצורה מאוד אכזרית, והם הופכים לתחתית של אוכלוסיית הכלא. מוטלות עליהם עבודות ניקיון בזויות וכדומה".

מעבר לכך מעצרו של אדם בחשד זה מוביל לביזוי משפחתי כולל. עוצרים את בני המשפחה ומבזים את יקיריו בציבור. "אני מכיר משפחה שעברה מסדר ביזוי", מספר אחד המקורות, "המשפחה עוברת בסך וכל בני הכפר יורקים עליהם". במקרה אחר, אדם שהיה שותף למכירת קרקעות לא הצליח לחתן את בנותיו, ורק לאחר שהגיעו לגיל מופלג הן נאלצו לשאת חתנים הסובלים מפיגור שכלי.

"נושא האדמות הוא טאבו"

מכירת קרקעות ליהודים נחשבת בחברה הפלסטינית עבירה חמורה ביותר, חמורה אפילו יותר משיתוף פעולה עם מנגנוני המודיעין של ישראל. "אני לא נתקל כל-כך במעצרים בגין שיתוף פעולה עם המודיעין הישראלי" מספר לנו מקור. "אבל אתה כן רואה את ההשתוללות שלהם כלפי אנשים שקשורים לנושא הנדל"ן". לשיתוף פעולה עם ישראל ניתן למצוא הצדקות שונות: לעיתים זה פועל לטובת האוכלוסיה המקומית, ולעיתים זה נעשה כחלק מסיכומים שבשתיקה בין הרשות לישראל.

אך מכירת קרקעות היא סיפור שונה לחלוטין: "נושא האדמות הוא טאבו גמור מבחינתם", מסביר המקור, "זה מגיע משורשים עמוקים מאוד. עבורם קרקע ואשה הם דברים דומים שקשורים לאמוציות הכי עמוקות של התרבות הערבית". וכמו כבוד האשה – שהוא עילה לרצח בכללים מפורטים מאוד הנקבעים על-ידי המנהגים המקומיים – כך גם נושא הקרקעות. "המשמעות היא שמי שנחשד בזה נתפס כמי שמחלל את הערכים המקודשים ביותר".

האידאולוגיה הקמאית הזו מעוגנת כמובן בחוק, שבניסוח הרשמי שלו מתאר זאת כ"הסגרת קרקעות" או "העברה בגניבה לגוף זר". מונח שבשל פערי התרבות אין לו מקבילה בעברית. העונש על עבירה זו נע בין מאסר ממושך להוצאה להורג. אין להתפלא אפוא כי הפלסטינים נעשים פרנואידים. "פעם אחת מישהו התקשר אליי בגלל חששות שונים שהיו לו", מספר לנו מקור. "נסענו אליו ב-4 בלילה. אני ישבתי לו על הגג חמוש לשמור עליו". עם שחר הם חמקו מהכפר.

עזרא נאווי צדק
אם כן, בניגוד לניסיונות של אנשי 'בצלם' ואוהדי הרשות הפלסטינית להמעיט בחומרת הסכנה, מן השטח עולות עדויות על מציאות קשה וברוטאלית. הסכנה היא יומיומית ומוחשית, והסגרה של אזרחים חפים מפשע למנגנוני הרשות מובילה במקרים רבים לתוצאות חמורות.

המספרים ה"רשמיים" שמספקת הרשות הפלסטינית וארגוני זכויות האדם השונים, מדברים על הפסקה מוחלטת של ההוצאות להורג בעשור האחרון. אך ההערכות של אנשי השטח הן כי לפחות כמה עשרות פלסטינים נמצאים במאסר ממושך, וכחמישה מהם מצאו את מותם בנסיבות שונות ומשונות. צריך להיות אכזרי מאוד למסור אנשים לגורל כזה, ואכזרי אף יותר להגן על המעשה בפומבי.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 14-01-2016 בשעה 07:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:48

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר