לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2016, 15:02
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
רובה רימונים חדשני

אחד הכלים היותר מעניינים ומשמעותיים לטעמי היה הכלי של MILKOR
הכלי הנקרא הידרה (HYDRA) הינו רובה רימון עצמאי היורה רימונים בכינון ישיר מהכתף בקוטר 40 מ"מ חצי אוטומט או אוטומט מתוך מחסנית. טווח הפגיעה מעל 800 מ'. עקב ההדף הגדול הכלי מצויד בבוכנת שיכוך הידראולית בין המכלול והקת.
את הכלי מביאה חברת מילקור המפורסמת בM32 שלה שהוא רובה רימון הנישא אף הוא עצמאית ע"י חייל בודד אך מסורבל עם מנגנון עם מחסנית תוף. הM32 נמצא בשרות צבאות רבים כמו המרינס האמריקאי וגם צבא ירדן למשל.
השוני בהידרה הינו הגודל הקומפקטי שלו יחסית עם משקל סביר החלט - 5.3ק"ג טעון! וכן היכולת לירות אש מהירה מאד בדומה ל XM-25 האמריקאי היקר והמסובך היורה כדורי רימון נפצי אוויר בקוטר 25 מ"מ .
את הכלי, שאולי נראה מבצעי תוך שנה פיתחו מילקור יחד עם שותפיכם הגרמנים במשך כמה שנים.

http://www.thefirearmblog.com/blog/...enade-launcher/

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2016, 19:26
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מה עוצמת הפיצוץ ויכולת החדירה..."

מה שחסר לפחות בתמונה למעלה זה כוונת - אני הייתי מצפה לכוונת ממוחשבת כלשהי שמסוגלת להציג נקודת פגיעה בהתחשב בנתונים שונים (אולי כולל ציין לייזר או אמצעים דומים). זה מן הסתם מאד ייקר את הסיפור (ואנחנו חוזרים כנראה שוב למשהו דומה ל-X25) אבל בשורה התחתונה בשביל שכלי כזה באמת יהיה אפקטיבי וימלא את התקוות שתולים בו (פגיעה מדוייקת ממרחק במטרה נקודתית או דרך חלון) אתה חייב אמצעי הכוונה טובים - ואלו עולים לא מעט כרגע.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 24-01-2016, 15:51
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לאו כבר מזמן לא מיועד (ולדעתי אף לא יועד במקור) לחדור טנק!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ומצד שני- לאו כבר לא חודר טנק..."

רקטות ה"לאו" הן מדגמי ה A2 ו A3 ועד לדגמים המתקדמים יותר (בעלי הרש"ק החלול) מיועדים אם כבר לפגיעה ברק"מ עד רמת ה BTR / BMP ודומיהם ולא בטנקים מודרניים,
אם ניקח עכשיו לשם הדוגמה את היכולת של רימון ה 40 מ"מ לעומת יכולת ה"לאו" אל מול מטרות בסדר גודל שכזה אזי ל"לאו" יתרון גדול בכל מה שקשור לכושר הפגיעה בכל פרמטר שעולה על דעתי.

זה מחזיר אותי שוב לטיעון שלא ממש ברור לי מה היתרון שיכל להיות לכלי המוצע על פני פק"ל המטול הקיים כיום למעט אולי עניין הטווח ירי (שלרוב הוא ממילא קצר עד בינוני במתאר לחימה עירוני/בנוי ולא מצריך ירי ל 800 מטר) והיכולת לירי בצרור (מעניין עד כמה זה משפיע על יכולת הכוון והדיוק)...
לא ברורה לי הנישה אליה נשק שכזה יכל להתאים...
ימים יגידו.

ישן 01-02-2016, 06:14
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
" החי״ר העתידני״ הנו מושג שאני כבר שומע עליו לפחות עשור....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "לטעמי לכל אחד מהדגמים יש..."

במסגרתו כדבריך גם הועלו מספר רעיונות לנשק שיוכל לבצע ירי הן של תחמושת נק״ל והן של רימונים בקוטר של 25 או 40 מ״מ (אגב, עד עתה לא ברור לימדוע התחמושת הזו מכונה דווקא ״רימון״ באנגלית אך זהנושא כשלעצמו)...
עובדתית, כל הרעיונות מהועלו בנדון נותרו בגדר רעיונות בלבד ובמקרים בודדים הגיעו אולי לשלב של ״מדגימי טכנולוגיה״ בלבד כולל מערכת הרפאים של תע״ש (רפאים הנן ראשי תיבות ל ״ רימון פיצוץ אוויר מתקדם" כך פעם הוסבר לי), שאולי נראה ממנה בצה״ ל באזור 2017..... אולי...
ומה אני בא בעצם לומר? שבינתיים ובעוד יש המשתעשעים ברעיונות מני רעיונות שונים, בסופו של דבר המטולים בקוטר 40 מ״מ הן ה м203 והן ה vog 25 ומקביליהם וכן המקל״ר המערבי והמקביל הרוסי ע״ע ה״פלמיה״ ״ ממשיכים להוותהאמל״ח היחיד בנישה הזו וכך נראה שימשיך להיות בעוד רעיונות עולים ורעיונות יורדים ועדיין לא הצליחו להתקבע על מה למה ואיך בדיוק.....
שוב, אם נסתכל על פני שדה הקטב המודרני נראה שבסופו של דבר מדובר על לחימה בשטחים בנויים/לחימה בשטח אורבני, לצורך כך אין ממש צורך במטול רימונים לטווח של 800 מטר או למעלה מכך שיור צרורות על מבנה ... בטח שלא במחיר של נשיאת כלי מגושם שכזה שעד עתה לא ממש ברורה היכולת שלו לדייק בעת ירי צרורות לטווח שכזה.... נראה לי קונספט נחמד ואולי מעניין שמבחינת עלות תועלת עדיין לא משכנע בנחיצותו..... אבל שוב, ימים יגידו...

ישן 23-03-2016, 19:57
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "" החי״ר העתידני״ הנו מושג שאני כבר שומע עליו לפחות עשור...."

התוכניות האלה ספגו קיצוצים משמעותיים ושינויי כיוון.
ולמיטב זכרוני תוכניות כאלה קיימות משנות ה80.
נראה שהצליחו להתקדם בעיקר בגזרת האקסו סקלטון שיאפשר נשיאת משקלים כבדים יותר בקלות לחיילי החי"ר,
בתחום מערכות הירי הבלתי ישיר מאחורי מחסות למרות שהן עדיין גדולות ומסורבלות,
ומערכות השו"ב שכבר מבצעיות כמה שנים ובמגמת מזעור והתייעלות מה שהיה חלום עתידני בתחילת הפרויקט.
אכן בתחום הנשק לא נרשמו הצלחות משמעותיות-צריך לקחת בחשבון שההתקדמות הכללית בנק"ל מלבד תחום החומרים והמשקל לא התקדמה משמעותית מתחילת המאה שעברה.
הקפיצות המשמעותיות היו בתחום האופטיקה(כוונות השלכה) וראיית הלילה.
אני הייתי נמנע מהסקת מסקנות לגבי טווחי הלחימה, שדה הקרב משתנה בהתאם לסיטואציה,
אני לא חושב שימי המלחמות בין מדינות תמו ובוודאות קרבות ממשיכים להתרחש גם בשטחים פתוחים.
לעניין הדיוק ב800 מטר קח בחשבון שבטווח הרג של 5-8 מטרים בירי רציף של כמה פצצות שהכלים האלה מאפשרים הדיוק לא צריך להיות נקודתי.
M32A כבר בשירות שמתי וידאו למטה.

נערך לאחרונה ע"י itamars2 בתאריך 23-03-2016 בשעה 20:14.
ישן 28-01-2016, 14:37
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
אי אפשר להרוויח כנראה מכל כיוון
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "טווח של 100 מטר.. זה עושה..."

על פניו זה נראה כלי המתאים יותר לפעילות משטרה .
יכולת להשתמש במגוון תחמישים, פשטות הפעלה, משקל קל וממדים קטנים, טווח קצר, הכל מתאים לפעילות אורבנית ובמיוחד לטיפול בהתפרעויות והפגנות.
הכלי מהווה שיפור בכמה תחומים מרכזים של כלי האל הרג בהן משתמשת היום המשטרה.
לגבי הטווח קצת לא מובן משום שצוין שהקנה מחורץ סלילים ביחס 1:6, למרות שלא מצאתי נתוני אורך קנה, הייתי מצפה לטווח מעט ארוך יותר.
הנגזרת לכל הנ"ל היא גם מחיר מופחת המתאים לתקציבי משטרה ואכיפת חוק.
לגבי העתיד, לי נראה יותר הכלי שבו פתחנו ההידרה עקב השימוש בתחמושת 40X46 מ"מ ודומות שנמצאות זמינות ומיוצרות ע"י עשרות יצרנים והדבר מתבטא גם במחיר, זאת לעומת תחמושת 30 או 25 מ"מ יעודית, הכלי של מילקור בכלל נראה פשוט יותר ועמיד יותר ונראה גם זול יותר מאלטרנטיבות ולכן מתאים יותר לשימוש צבאי רחב.

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 28-01-2016 בשעה 14:43. סיבה: תוספת
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:16

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר