לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2016, 08:21
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.13
"במידה ואני מזהה בדואים בקרבת הסוללה (יחידה בחיל תותחנים) המבצעים גניבה של ציוד:"

בדואים לרמטכ"ל: "השאלון משפיל"

לאחר הפצת השאלון הצבאי שפגע בציבור אזרחי ישראל הבדואים, מגיעה התגובה הזועמת של יו"ר עמותת הקצינים והנגדים המשוחררים הבדואים. במכתב ששיגר לרמטכ"ל כתב אחמד פלאח אלהייב: "מי כמוך מכיר את העשייה של הלוחמים הבדואים, מיותר לכתוב מהי תרומתנו"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.mako.co.il/2016/02/03/723345_C.jpg]

http://www.mako.co.il/news-military...&pId=2100566639

הגיע הזמן שיגידו לבדואים מהדרום את האמת בפנים !
חתימתך העצומה בגודלה, והחורגת בכמה סדרי גודל מחוקי החתימות, הוסרה. הסרת חתימה היא פעולה ארוכה יחסית, וכך גם כתיבת ההסבר הזה. אם תחליט לצפצף שוב על החוקים, בפעם הבאה יעשה דבר אחר שמסיר את החתימה בקליק אחד: חסימת משתמש. לשיקולך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2016, 18:22
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בארצות הברית, מי שיעז להתקרב לבסיס או שטח צבאי יוזהר בירי באוויר....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב ""במידה ואני מזהה בדואים בקרבת הסוללה (יחידה בחיל תותחנים) המבצעים גניבה של ציוד:""

ואם זה לא יהיה לו מספיק ברור הוא יירה (ולא משנה עכשיו אם לרגלים או לראש), רק כאן משחקים בקקה ומטמטמים לחיילים את השכל עם כל מני פקודות והנחיות שלקוחות מעולם הדיונים המשפטיים !
ועם כל הכבוד לחיילים הבדואים (ואני בהחלט מכבד אותם), עצם העובדה שיש עדיין בדואים שמתגיסים לצה״ל לא אמורה לשמש לגיטמציה לאחרים לגנוב ממנו!
בשנים האחרונות הן בגלל רפיסות ואזלת היד מצד המדינה והן מצד ההקצנה הדתית המוסלמית, הבדואים בדרום הפכו את מרחבי הנגב לסוג של מערב פרוע, בכל פעם שמישהו רק מעז להביע דיעה נגד זה ישר קם קול הזעקה מצד הבדואים על כך ש״הם משרתים בצה״ל״!!!! באמת תודה רבה..

ישן 06-02-2016, 19:31
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מר ווילארד או מה שלא יהיה הנכבד!"

אז אני אומר לך, שמה שכתבת למעלה, פשוט לא נכון.

1. גם בארה"ב יש תופעה של פריצות וחדירות לשטחי אימונים (וגם לבסיסים) במטרה לגנוב מתכות וכל מיני שאריות של ציוד צבאי. צבא ארה"ב נלחם בתופעה בצורה יותר אגרסיבית מצה"ל, אבל הם לא יורים בגנבים.

2. עד כמה שאני יודע, במקומות מסויימים החוק אכן מאפשר לחוואי, שפרצו לחווה המגודרת והמשולטת שלו, לירות בפורצים. למיטב ידיעתי, בשום מקום חוקים כאלה לא תקפים לגבי הצבא.

3. למיטב ידיעתי, חיילים ששומרים על בסיס בארה"ב יכולים לירות רק במצב שהם סבורים שיש סכנה לחייהם.

-
וההתבטאות שלי הייתה הרבה יותר רגועה משלך... ועם הרבה פחות סימני קריאה...

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 06-02-2016 בשעה 19:33.
ישן 06-02-2016, 20:26
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אז ככה...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אז אני אומר לך, שמה שכתבת..."

גם בארה״ב ולפחות במדינה אחת באסיה כשעלה נושא הפריצות לבסיסי צבא התשובה המפורשת שאותה קיבלתי היתה - ״הם ירו בהם!״
אני לא יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר ״ צבא ארצות הברית נלחם בתופעה בצורה יותר אגרסיבית מצה״ל״, אני יודע מה שסופר לי בשלוש הזדמנויות (לפחות שכרגע אני יכל לזכור) שהנושא הזה הועלה במהלך שיחה בעת מפגשים.
הדבר היחיד שכרגע אני יכל אולי להעלות בדעתי הוא שיש אולי הבדל בתגובה שתהיה בגלל ״ אופי״ הבסיס אליו ינסו לחדור... בכל מקרה, אין לי ספק שהטיפול במקרים כאלה היה נגמר אחרת בלא מעט מדינות (וזה כבר דיעה שלי עצמי).

לגבי עניין ה״חוואי״, אין לי מושג למעט שהבנתי שבארה״ב יש מדינות בהן לבעל שטח מותר לירות במשיגי גבול אך שוב, אין לי אישית מושג בעניין מעבר לכך.

ובעניין ההתבטאות, מעניין עד כמה רגועה תהייה ההתבטאות שלך, כשבאופן רגוע הייתי עונה לך כפי שענית לי...

ישן 06-02-2016, 21:05

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז ככה..."

תראה...

יש שלוש בעיות בדבריך:

1. הם לא מבוססים. מה שחייל זר שמבקר בארץ מספר לך, זה לא עדות טובה למצב החוקי, ולנהלי האבטחה בבסיסים בארהב...

2. הם פשוט לא נכונים. אני אשתדל להביא מקור בהמשך השבוע...

3. הם דמגוגיים. צה"ל צריך לירות בגנבי מתכות כי זה (לא) מה שעושים בארהב!!! (!) . ו'הבדואים' הפכו את הנגב למערב פרוע!!!
איזה חלק מהבדואים עבריינים?
מה שאתה מציע, במרומז, זה לא להפוך את הנגב למערב פרוע? איך מה שהאמריקאים עושים, או לא עושים, רלוונטי למדיניות של צה"ל?

בארה"ב, לפחות בפלורידה, יש יחידות של משטרה צבאית, שעוסקות במניעת חדירות וגניבות משטחי אש ובסיסים, וזאת עבירה פדרלית שיכולה להכניס לכמה שנים בכלא...
ישן 07-02-2016, 16:24
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אז ככה....
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "תראה... יש שלוש בעיות..."

1. הם מבוססים........ על מה שנאמר לי מאנשי צבא זרים עמם נפגשתי כאן ושם... מעבר לכך, אינני בקי בחוקה האמריקאית (אני מניח שהיות ואתה כה נחרץ אז אתה כן).

2. ראה התייחסות לעיל...

3. בהתייחס לדבריך אלה:
..." . הם דמגוגיים. צה"ל צריך לירות בגנבי מתכות כי זה (לא) מה שעושים בארהב!!! (!) . ו'הבדואים' הפכו את הנגב למערב פרוע!!!
איזה חלק מהבדואים עבריינים?
מה שאתה מציע, במרומז, זה לא להפוך את הנגב למערב פרוע? איך מה שהאמריקאים עושים, או לא עושים, רלוונטי למדיניות של צה"ל?"...
אני תמיד מעדיף להביא כדוגמא את ארה"ב ולו מהסיבה העיקרית שמבחינת חלק ניכר מהאוכ כאן', "כל מה שבאמריקה הוא נכון וטוב יותר", ראה זאת כמעין, "הנה, אפילו באמריקה זה ככה..." (מקווה שהבהרתי את הנקודה באופן הכתיבה) ואין לי בעייה אם בעיניך הם דמגוגיים או לא, זו דעתי בנדון!

ובעניין הבדואים, בהחלט!
הייתי מציע לך ולו לשם הנסיון, לשמוע מה יש לבעלי עסקים כולל בעיר באר שבע לומר על כך, מה יש לבעלי משקים בנגב לומר על כך, מה יש לבעלי בתים פרטיים בנגב לומר על כך, לחב' החשמל, למקורות ולעוד כמה...
בל תיתמם או תנסה לייפות את המציאות העגומה שנוצרה שם במרחבי הנגב בכל הקשור לפזורה הבדואית ומכל אספקט שלא יהיה ולא משנה כרגע הסיבה שבגינה הגענו עד הלום... במקרה הנדון אני חושב שיש לי מספיק ידע מבוסס כדי לומר את מה שאני כותב כאן בנושא.
אין לי ספק כלל שאם היו משכילים כאן במדינה להפעיל יד ברזל כנגד התופעה של חדירה לבסיסי צה"ל גם אם זה אומר ביצוע ירי (כמובן שירי אזהרה תחילה ולא "חיסול ממוקד")באופן נחוש תוך גיבוי מלא מצד השלטונות, בכך היית מגדיר לאוכלוסיה הזו את הקווים האדומים מבחינתך! לעת עתה, אין שום קו אדום ואין שום קו אדום שלא ניתן לעבור עליו מבחינתם...וככה זה נראה (אגב, מה שלומה של אותה גברת שבעודינו מתכתבים כאן אמש נדקרה ברהט?).... מקווה שטוב.

רוצה לומר דבר מאוד פשוט:
אל תנסה לייחס לי "קיצוניות ימנית" / גזענות / התלהמות יתר או שאר תכונות ותארים, אל תנסה להציב אותי מבחינתך באף צד של הקשת הפוליטית כאן ובוודאי שלא לקצוותיה... אני כותב את מה שלדעתי היה אמור להיות כאן או מה שנכון שיהיה ואגב, תתפלא אולי לקרא.... הייתי מצפה שהחוק והכללים בעניין חדירה לבסיסי צה"ל יהיו זהים בלי קשר למוצאו האתני של העבריין....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 07-02-2016 בשעה 16:27.
ישן 07-02-2016, 17:26

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז ככה...."

1 + 2. הייתי עד לאירוע כזה... ואני מכיר עוכר דין שיש לו הכרות עם הנושא...

3. לדעתך זה "שמבחינת חלק ניכר מהאוכלוסיה כאן, 'כל מה שבאמריקה הוא נכון וטוב יותר" זה נכון? לדעתי זה מטומטם... אני בטוח שיש מדינות שבהן זה המצב, זה אומר שזה רלוונטי למצב בארץ? זה אומר שלירות בגנבים זה רעיון פרודוקטיבי?

בסופו של דבר אנחנו מדברים פה על אנשים עניים, ומסכנים. אדם לא הולך לגנוב מתכות משטח אש מתוך חיים טובים... צריך להילחם בתופעה באגרסיביות ובנחישות, אבל אני לא חושב שלמישהו מגיע למות כי הוא גנב. והפתרון לתופעה הוא בכלל בחינוך, וכלכלה...

4. תראה... זה שרוב (מוחלט) של הגנבים, ואולי הפושעים בכלל, בנגב הם בדואים, זה לא אומר שכל הבדואים גנבים. רובם הגדול לא.

שוב, במקום "יד ברזל" יהיה הרבה יותר פרודוקטיבי אם נשקיע בחינוך, כלכלה ובשיטור... יותר פרודוקטיבי לכולנו...

5. לא ניסיתי ליחס לך כלום... לא ימין ולא שמאל... ניסיתי להתייחס לעמדותיך כפי שהצגת אותן...
ישן 07-02-2016, 09:55
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
תשובות:
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "בוא תסביר לי בבקשה את הקשר..."

1. אי אפשר לצפות מג׳ובניקים שיבינו את נחיצות ההחזקה בנשק מכיוון שהם מעולם לא נחשפו באופן ישיר לטרור, הם מעולם לא הבינו את הפחד.

2. אם היה לך ידע או נסיון בהחזקת נשק, היית מבין שהרשויות עושות את המוות במתן היתרים, ומרבית החבר׳ה שמחזיקים נשק הם אנשים שקולים ואחראים מאוד, שעד לפני תקופה מסוימת בכלל אכסנו רוב הזמן הנשק בבית.

3. אם אתה חושב שאין טעם שיהיו אזרחים חמושים במדינת ישראל - במיוחד לאור העובדה שכבר הוכח במספר עשרות מקרים כי זה חיוני ועוזר מאוד לכוחות הביטחון, אז אין לי באמת מה לכתוב לך, אני חושב שאתה עדיין לא מבין איפה אתה חי, ואני די בטוח שעדיין לא יצא לך להיתקל בסיטואציה של סכנת חיים (גם בצבא ובטח שלא באזרחות), אני די משוכנע שכל הדעה שלך הייתה משתנה אם היית חווה את זה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-02-2016, 10:51

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "תשובות:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
1. אי אפשר לצפות מג׳ובניקים שיבינו את נחיצות ההחזקה בנשק מכיוון שהם מעולם לא נחשפו באופן ישיר לטרור, הם מעולם לא הבינו את הפחד.

2. אם היה לך ידע או נסיון בהחזקת נשק, היית מבין שהרשויות עושות את המוות במתן היתרים, ומרבית החבר׳ה שמחזיקים נשק הם אנשים שקולים ואחראים מאוד, שעד לפני תקופה מסוימת בכלל אכסנו רוב הזמן הנשק בבית.

3. אם אתה חושב שאין טעם שיהיו אזרחים חמושים במדינת ישראל - במיוחד לאור העובדה שכבר הוכח במספר עשרות מקרים כי זה חיוני ועוזר מאוד לכוחות הביטחון, אז אין לי באמת מה לכתוב לך, אני חושב שאתה עדיין לא מבין איפה אתה חי, ואני די בטוח שעדיין לא יצא לך להיתקל בסיטואציה של סכנת חיים (גם בצבא ובטח שלא באזרחות), אני די משוכנע שכל הדעה שלך הייתה משתנה אם היית חווה את זה.

הבנתי... הטיעון הביטחוני...

באמת שבמצב הבטחוני הנוכחי אפשר לשחרר קצת רישיונות נשק... לסרנים ומעלה... אנשים ששירתו ביחידות מסויימות וכו'...
אבל עדיין רוב מוחלט של הפיגועים נעצרים ע"י המשטרה, או נמנעים ע"י השבכ... נראה לי שעדיף להשקיע שם...

אם זה הטיעון אז מילא...

מצד שני, אתה צריך לזכור ש 99% מהשימוש בנשק בישראל הוא בסיטואציות אזרחיות... פליליות, התאבדיות, נשק שנגנב, נשים שירו בהן, וכו'... מבחינת סטטסטיקה זה הרבה יותר משמעותי מההרוגים בפיגועי ירי...

והטענה ש"הרעים תמיד יוכלו להשיג נשק"... היא גם בולשיט... באוסטרליה הגבילו מאוד נשיאת נשק ע"י אזרחים, ועכשיו אקדח בשוק השחור עולה כ 20,000 ש"ח. אז נכון שכל "הרעים" שיש להם 20,000 ש"ח להשיג אקדח, אבל זה קצת שונה מהמצב בארה"ב לדוגמה איפה שכל מי שיכול להיכנס לוולמארט יכול להשיג אקדח...
(אני מתעצל להביא לינק, זה כבר נדון פה פעם)

לתשובות שלך:

1. כל אזרח בישראל נחשף באופן ישיר לטרור... פחד מטרור אומר שצריך להילחם בטרור. בשביל זה יש לי מדינה שאני משלם לה הרבה מאוד מיסים...

ושוב, ברור שהייתי רוצה שיהיה לי נשק, ולאנשים שנראים לי סבירים. אני פשוט חושב שהמחיר המאוד גבוה של "חברה חמושה", כלומר אנשים שמסתובבים עם כלי הרג ברחוב, ומחליטים את מי להרוג, לא שווה את זה.

2. זה אולי נכון בגלל המדיניות שמגבילה את רישיונות הנשק... ברגע שתתחיל לאפשר ליותר אנשים לשאת נשק, יותר דפקטים ישאו נשק. וכמובן שיותר נשק יגנב. ואל תשכח את רוב המאבטחים בישראלי שנושאים נשק (מפקידים או לא)... רובם המוחלט לא בדיוק כוח אדם איכותי...

3. האמת שבאזרחות הייתי הרבה יותר קרוב לסכנת חיים מאשר בצבא...

וכן, אני משתדל להמנע מסיטואציות של סכנת חיים... ולכן, לתת לאנשים סביבי להסתובב עם נשק, ולסכן את חיי, לא נראה לי רעיון טוב...
ישן 07-02-2016, 11:05
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

הבעיה היא שאנחנו חיים במדינה מפגרת (ממש)
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]1. אי אפשר..."

עושים את המוות לחבר'ה בוגרי יחידות קרביות, ללא עבר פלילי, ואחראים.

ומצד שני מאשרים חופשי בקשות של תושבי קווי עימות (יו"ש) כאשר לא מעט מהם הם דתים שלא שירתו יום אחד בצבא, והחלו להתאמן בירי בנשק בסמוך למתן הרישיון.

אני הרבה יותר חושש מהמצב הזה.

הא וכמובן שיש את ההברקה של לאשר לשומרים לשאת נשק לאחר שעות העבודה.

ומי הם אותם השומרים?

חבר'ה רוסים בגיל פנסיה שלא מסוגלים לפגוע במטרה גם ממרחק של מטר וחצי.

בשורה התחתונה המצב הקיים הוא מטומטם, לא הגיוני, ועל גבול האוטיסטי.

המדינה חייבת לאשר הקלות במתן רשיונות החזקת נשק לחבר'ה קרביים (גם במיל') אשר עומדים בקרטריונים (פסיכולוגי \ בריאותי \ פלילי), ולהחמיר מאוד עם אנשים שלא עשו צבא.

בעניין ענישה - להחמיר עם הענישה אשר קשורה לנשק (עבירות רכוש \ איומים), אולי גם לעדכן את החוק ולמנוע אפשרות מתן חנינה \ קיצור מאסר לעברייני נשק, ואני בטוח שזה יוכל להרתיע.

בעניין ארה"ב:

חבל שאתה מתעלם מהעובדה שמדיניות הנשק בארה"ב היא הכי הזויה בעולם, ושם כל ילד שוקיסט שקיבל ת.ז יכול לקנות תבור.

אם מדיניות הנשק בארה"ב הייתה בנויה ע"פ מה שאני כתבתי, הכל שם היה משתנה (לטובה).

העניין הוא שכל תחום החזקת הנשק מושרש בתרבות האמריקאית מהיום שהמדינה נוסדה.

לכן קשה מאוד לשנות תרבות של מאות שנים.

יאמר לזכות האמריקאים שהם לא מתפשרים על עניין הענישה והחוקה.

ושהם לא סובלים מ% גבוה כל כך של שופטים שמאלנים ומפגרים כמו בישראל.

ישן 06-02-2016, 23:10
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אין קשר.אפשר וצריך להפריד
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "ואגב, זאת אחת הסיבות, שאני..."

אתה לא צריך לנחש יותר מדי מה המדיניות שלי לגבי ערבים,יחד עם זאת בשפתיים קפוצות ובהרבה כעס מילאתי את פקודות הצבא (האוויליות,טיפשיות,חסרות כל היגיון,רופסות וכל דבר רע אחר) פעם אחר פעם בנוגע לפתיחה באש.
יודע מה? לנוכח מצב הרוח העליז של בני דודינו ימ"ש אני גם מסתובב בימים אלו חמוש (רישיון פרטי),וזה שהייתי שמח לשדך בין אחמד לבתולות שלו ממש לא אומר שאני מתכוון לעשות את זה כל עוד זה לא חוקי.

אם כבר משהו צריך להטריד אותך בנושאי נשק פרטי (וזה ממש לא הנושא אבל בכל מקרה) זה יכולות הפגיעה. בוא נגיד שיותר מפחיד אותי חמישה-שישה חמושים שישחקו אותה רמבו מאשר המחבל שהם מנסים להוריד...

ישן 07-02-2016, 17:42
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. גזענות רצחנית? 'הערבים'..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
1. גזענות רצחנית? 'הערבים' ימך שמם? היית שמח אם החוק היה מתיר לך לרצוח ערבים? אתה פסיכופט?

2. בבקשה, אתה עוד דוגמה לסיבה שאזרחים לא צריכים להיות חמושים.

3. בין מה למה אני צריך להפריד? אני חושב שבשביל אזרח, הסיבה הלגיטימית היחידה לירות במישהו היא, אם הוא מסכן את החיים שלך או של זולתך. כלומר, אם יש אנשים שנראה להם סביר לירות בגנבים, פורצים, מחבלים ששוכבים על הרצפה אחרי שכבר ירו בהם, או להבדיל, אתה שרוצה לרצוח ערבים, אני חושב שאסור לתת להם נשק. וזאת אחת מהסיבות שבגללן, לדעתי, אזרחים לא צריכים לשאת נשק.

1.אכן.האומה הערבית בכללותה רוצה ומנסה באופן תדיר להשמיד אותי,היא אויב שלי ואני מתפלל להשמדתה. זה לא שולל את זה שיש כמה בודדים שהם אנשים טובים.
2.למה? הרגע אמרתי שאני הולך לשמור אך ורק על החוק.
3. בשביל אזרח הסיבה היחידה הלגיטימית לירות בנשק היא בנסיבות שהחוק מתיר בהן נקודה.
לא יודע איך זה אצלך,אני יודע להפריד בין מה שאני הייתי רוצה שיהיה לבין החוק ולקיים את החוק.
לא מזמן הייתי ברענון של הרישיון הארגוני שלי וכל מדריכי הירי במטווח אמרו את אותו הדבר,גם להם לא צריך להיות רישיון?
בכלל,כל מי שמחזיק בעמדות שונות משלך צריך לשלול לו את הרישיון?

ישן 07-02-2016, 18:38
צלמית המשתמש של maorhag

דעתי (שוב,הלא רלוונטית) שזה תלוי.
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "כי זה מעניין... ומי דיבר..."

הבא להורגך השכם להורגו. אין שום סיבה בעולם שמחבל יצא חי אחרי שביצע או ניסה לבצע פיגוע.
מצד שני-הגיעו רשויות החוק? באותו רגע הן צריכות לטפל בו ולא אתה.
למקרה שהובן אחרת-אין לי שום עניין לגעת לרעה במי שלא עושה לי רע. כל אדם הוא בחזקת חף מפשע עד שיוכח אחרת וכמובן שלא פוגעים באדם רק על בסיס מוצאו.
מה כן? ברגע שהוכח שהוא כן מנסה להרע לי. אם מדובר באח שלי אז לפנים משורת הדין אני אשתדל רק לנטרל אותו ולא לגרום נזק בלתי הפיך,לא שאם אני אגרום אז עשיתי משהו לא בסדר,אלא שלאח שלי אני לא רוצה להרע,הוא משפחה.
אם מדובר באדם אחר אז שורת הדין היא הבא להורגך השכם להורגו.כדור בראש במקום.
כל זה במצב רגיל. המצב בישראל לא רגיל,הערבים משתוללים כאילו אין מחר. פשיעה באחוזים מטורפים,בניה בלתי חוקית באחוזים גבוהים גם כן,חלק גדול לא משלם מיסים,משטרה לא יכולה להכנס לחלקים נרחבים מהיישובים שלהם,בקיצור-ג'ונגל.
במצב קיצוני כזה ראוי לנקוט באמצעים קיצוניים נגדם ולהפעיל כוח לא סביר עד שהמצב יהיה נורמלי.
כלומר: במצב נורמלי גם אני לא הורג גנב. זה לא מידתי ולא נכון. אבל כשצריך לרסן טיפה את הערבים ולהזכיר להם שהם חיים במדינת חוק ראוי לירות בשניים שלושה בדואים ותאמין לי שיותר הם לא יבואו לשטחי אש של צה"ל וישתינו עלינו מהמקפצה.
זהו.יש לשער שאתה נחרד מהגזענות החשוכה.תתגבר.

ישן 07-02-2016, 21:02
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "עצוב מאוד שיש אנשים כמוך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
עצוב מאוד שיש אנשים כמוך במדינת ישראל. למרבה המזל הברבריות שלך ושל דומיך היא נחלת המיעוט,לרוב העם בישראל יש הערכה לחיי אדם ויש את ההבחנה הברורה בין לוחם לאזרח.
העוצמה שלנו היא גם עוצמה מוסרית,מה שמבדיל אותנו מדאע"ש חמאס וחיזבאללה זה שאנחנו לא מסמנים אזרחים כמטרות ולא רוצחים חפים מפשע וזה גם מה שנותן לנו כח לגבור עליהם. שהקב"ה יעזור לנו שאנשים מסוגך לעולם לא יהיו בעמדת כח.

כבר דנו בזה אלף פעם והבאתי יותר פעמים מזה את דברי המהר"ל על שמעון ולוי שמצדיק את המעשה מוסרית (וגם הרמב"ם והרמב"ן שנחלקו עליו הסכימו שהמעשה מוצדק מסיבות שונות).
אתה מבין,הסו קולד מוסר שלך (נצרות במיטבה) מביא להרג יהודים,חד וחלק.
אז כן,אני מוכן לשטח כפר על יושביו ושלא תפגע שערה של חייל צה"ל,המוסר הנוצרי שלך שמעדיף אזרחי אויב על יהודים אומר דרשני.
אני גם לא מסמן אזרחים כמטרות,מבחינתי הם נזק משני,לא המטרה.
בכלל,אני לא מקבל את האבחנה של "חפים מפשע" שאסור לגעת בהם. טרור צומח על כר כלשהו. את המחבל הזה מישהו חינך. סביבה כלשהי נתנה לו לגיטימיות, בכל אלה צריך לטפל.
ערביי ישראל למשל הצביעו בקלפי לתומכי טרור מובהקים. אז הם לא אשמים בזה? אם אני מצביע לאדם שמצהיר שהוא בעד אונס נשים,האם אני לא אחראי על כל אישה שתאנס?
אבל מה,בעולם הנוצרי שלך לא קיים המונח "לאום". הכל קוסמופוליטי,זה מה שפאולוס וחבריו טענו.

אז אני בעז"ה אשתדל ללכת לאורם של גדולי ישראל בכל הדורות והמוסר הברור שהנחילו לנו ע"י תורת אמת, והלוואי שהעמדה שלך תלך ותעלם,לא בגלל שיש לי משהו נגדך,פשוט יותר מדי דם יהודי נשפך בדרך...

ישן 07-02-2016, 21:15
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה צריך לענות על השאלה אחת ולתמיד"

אני מאמין שבמלחמה צריך לייחס חשיבות לדברים הבאים בסדר יורד
1:השלמת המשימה.
2:חיי אזרחי ישראל.
3:חיי חיילי צה"ל.
4:חיי אזרחי האוייב.
עם זאת אני בהחלט מאמין בעיקרון המידתיות,כלומר - צריך לשקול את הסכנה לחיי חיילנו ואזרחינו גם בהשוואה למידת הנזק שתיגרם לאזרחי האוייב.
דוגמא מעשית? אם יהיה צורך לכבוש את רצועת עזה אני בהחלט מאמין שיהיה צורך לתקוף בלי חשבון מטרות חמאס גם במקרה של פגיעה קשה באוכלוסיה אזרחית אם הן מסכנות את חיי חיילי צה"ל. אני לא מאמין שצריך יהיה להטיל על הרצועה פצצת ניוטרון,להרוג מליון וחצי בני אדם ולשלוח אחרי זה כמה חיילים כדי שיניפו את הדגל מעל בית חולים שיפא.
ולשאלתך - אם יש חשש שימותו חיילים אז יש הצדקה מוסרית לדרוש מתושבי הכפר להתפנות ולהרוס אותו מהאוויר.
ישן 07-02-2016, 21:21
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני מאמין שבמלחמה צריך לייחס..."

ציטוט:
אני מאמין שבמלחמה צריך לייחס חשיבות לדברים הבאים בסדר יורד
1:השלמת המשימה.
2:חיי אזרחי ישראל.
3:חיי חיילי צה"ל.
4:חיי אזרחי האוייב.
עם זאת אני בהחלט מאמין בעיקרון המידתיות,כלומר - צריך לשקול את הסכנה לחיי חיילנו ואזרחינו גם בהשוואה למידת הנזק שתיגרם לאזרחי האוייב.
דוגמא מעשית? אם יהיה צורך לכבוש את רצועת עזה אני בהחלט מאמין שיהיה צורך לתקוף בלי חשבון מטרות חמאס גם במקרה של פגיעה קשה באוכלוסיה אזרחית אם הן מסכנות את חיי חיילי צה"ל. אני לא מאמין שצריך יהיה להטיל על הרצועה פצצת ניוטרון,להרוג מליון וחצי בני אדם ולשלוח אחרי זה כמה חיילים כדי שיניפו את הדגל מעל בית חולים שיפא.
ולשאלתך - אם יש חשש שימותו חיילים אז יש הצדקה מוסרית לדרוש מתושבי הכפר להתפנות ולהרוס אותו מהאוויר.

מה הכוונה *אם יש חשש* שימותו חיילים? יש לך ספק בכלל שבתמרון קרקעי מתים חיילים?
ואם תדרוש מתושבי הכפר להתפנות אז גם המבוקשים שאתה מחפש עשויים לברוח...
אגיד לך מה, במבצע האחרון (או מלחמה או ווטאבר) נכנסתי עם גולני באותו לילה ארור. היינו אמורים להכנס בערב שבת ומשום מה דחו אותנו. באוזניים שלי שמעתי מקצין בכיר שחלק מאירועי אותו לילה היו במפורש כי דחינו את הכניסה כדי לאפשר להם להתפנות. אני לא אסטרטג גדול,זה הוא אמר. יודע מה? לא מקובל עלי. מי שלא הספיק לקבל את ההודעה-זב"שו.

ומהתשובה שלך אני מבין שאתה מעדיף שימותו שני חיילי צה"ל (וזה הרבה יותר,תאמין לי) מאשר לשטח את עזה עם פצצת שקר כלשהו.זה אתה אמרת,לא אני*
* הדיון הוא בצד המוסרי,גם לי אין ספק שזה לא ריאלי היום.

אני פשוט לא מבין איך יהודי יכול לשים אזרחי אויב באיזשהי עדיפות לעומת יהודים אחרים. לא תופס את זה בכלל...

ישן 24-02-2016, 19:31
צלמית המשתמש של maorhag

בטח,חומש יש לך בבית?
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתה זורק פה כל מיני אמירות,..."

וברצינות: זה לאו דווקא קשור ליהודים וגויים.
כשאני בתוך סביבה מסוימת מצופה ממני לדאוג קודם כל לסביבה שלי ואח"כ לאחר. סדר עדיפויות שמציב אנשים זרים לפני המשפחה שלי הוא עקום לחלוטין. שקרן האיש שיגיד שהוא מוכן להקריב את אמא שלו בשביל 100 סודנים,ואם הוא מוכן אז מסכנה אמא שלו.
ובמלחמה: יש אויב ויש אוכלוסיה אזרחית,לא תמיד ניתן להפריד ביניהם ולא תמיד צריך להפריד ביניהם.
למה? כי טרור גדל על מצע כלשהו. כי לא ניתן לנתק בין היחיד לפרט. כי החמאס נבחר על ידי אוכלוסיה אזרחית ובסוף הוא מקבל ממנה את התמיכה ואת הגב לרעיון. לרוב לא באמת קומץ קיצוניים מכתיבים לכולם מה לעשות,כנראה שזו עמדה רווחת.
יחד עם זאת אני לא דוגל בפגיעה בחפים מפשע. אין סיבה ואין צורך לכוון לעבר מי שלא מעורב ישירות בסכסוך. זה לא אומר שאני אקריב משהו בשביל זה. הוא חלק מהעם שלו,הוא חלק מהאוכלוסיה שלו,אם יהיה נזק סביבתי זה חלק מהמלחמה.

והעיקרון פשוט להחריד-תן מה שאתה צריך בשביל חמלה,כל עוד זה לא פוגע בחיי האנשים שלך. אם יש סיכוי סביר שזה יעשה לך נזק בחיי אנשיך-אל תחמול! זו לא חמלה,זה לא מוסר,זו אכזריות! זה מצב עקום!
אז כן,אם צריך לשטח כפר כדי שאנשיך לא יפגעו אז נשטח כפר. כי קודם כל אנשי ואח"כ אזרחי אויב.

למרות כל הטענות מפי אלו המתקראים דתיים בפורום אלו גם המקורות המפורשים והדיעה הרווחת בקרב רוב הרבנים שאני מכיר.
תפתח ספרים,תראה.

ישן 25-02-2016, 00:46

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "לא 50 אלף איש"

סבבה. אז אתה חולה נפש.
וזה לגיטימי בסך הכל להיות חולה נפש. זה בתוך ספקטרום הקיום האנושי... ואגב, אני רק יותר משוכנע, שאסור היה לגייס אותך.

ואל תבין אותי לא נכון. הבעיה אינה עם הפתרון שבו בחרת לדילמה בשנקל שלנו. בהקשרים אחרים פתרון דומה לדילמה דומה בהחלט יכול להיות נכון ומוסרי, בעיני לפחות. לדוגמה, הפצצת הירושימה, נאגאסאקי, טוקיו. אני זוכר שכתבתי בפורום, שלדעתי נכון לתקוף את אירן בנשק גרעיני אם נהיה משוכנעים שהם עומדים להרכיב פצצה, ואני עומד מאחורי העמדה הזאת.

הבעיה מתחילה כמובן בנימוק הדתי- סכיזופרני (השדים והרוחות אמרו לי), אבל זה לא לב העניין.

אתה מבין, רוב האנשים מזהים את עצמם בזולת. הם 'מקרינים' את מה שהם רואים בו כ'הנפש' או 'האני' שלהם על הישויות שהם מזהים סביבם. בנוסף הם מסוגלים להעמיד את עצמם בסיטואציות היפוטתיות, ולהסיק מה בחייהם, ובנפש שלהם, הוא מהותי, ומה שרירותי. התוצאה של התכונה הראשונה נקראת אמפתיה, ויש לה קשר חזק לסימפתיה. ואנשים שלוקים בה יש להם פסיכופטיה. או אולי אוטיזם (למרות שאלה מצבים מאוד שונים... אוטיסטים לדוגמה מבינים סימפתיה).

אתה מבין, אדם נורמאלי רואה שהוא, אמא שלו, אח שלו, החברים שלו, העם שלו, כל האנשים כולם, וגם האויבים שלו, זה הכל אותו הדבר. כולם נבראו בצלם, וכולם אותו צלם. הוא חש חיבור ריגשי, וצורך לגונן על עצמו, ועל הקרובים אליו, אבל הוא מבין שזה הכל שרירותי. וככל שמתרחקים החיבור הזה נחלש, ומרגיש יותר ויותר שרירותי. מה שמשאיר דילמה וקונפליקט.

אתה מבין, בהקשר הזה, ההבדל בין להרוג סתם אשה פלסטינית, ללהרוג את אמא שלך, קשור הרבה יותר למזל, ומקריות, מאשר להבדל מהותי. הכאב שאדם חש כשהוא רואה כאב בעיני אימו, או בעיני אשה אחרת, הוא אותו כאב. הפרוש שונה, אבל רק בגלל מסגרת ההתייחסות.

בשפה של 'התיאוריה האתית' שלך. אתה קובע מי אח שלך ומי לא, מתוך סיבות מונפצות וריקות לחלוטין. מבחינה מהותנית, ה'אויב' הפלסטיני שלך, וה'אח' הישראלי שלך הם די אותו דבר. ואם אתה מחפש קשר משפחתי או גנטי, אז בהחלט יכול להיות שהפלסטיני יותר קרוב אליך מהישראלי שלוחם לצידך. (לאום זה חרטא).

אתה מבין, גם הנרי האפ ארנולד, הוגה ההפצצות האסטרטגיות במלחמת העולם השנייה, הבין שהוא פושע מלחמה, ושהמעשים שהוא הוביל הם איומים ונוראיים מבחינה מוסרית. גם אם מוצדקים, נכונים, ובסופו של דבר מוסריים.

אתה מבין, גם אם בשורה התחתונה, התגובה הנכונה היא הישרדות, הגנה עצמית, הגנה על המסגרות החברתיות (משפחה, חברים, וכו'), או דרך החיים שלך, על חשבון בני אדם אחרים. מי שלא מרגיש, ונתקע, ולפחות לרגע נעלם דום, כשהוא דן בהריגת בני אדם כמוהו, הוא קוקו.

אבל, אני יודע שאתה לא מבין....

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 25-02-2016 בשעה 00:49.
ישן 12-02-2016, 08:43
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "בעיקרון זה סוג של המקל והגזר..."

אתה רוצה תשובת בית ספר - וכמובן שאין כזאת.
האם אזרחים יהרגו בלחימה, ברור שכן.
האם צה"ל צריך להמנע מהרג אזרחים - אז לא בכל מחיר. בטח לא במחיר של הפסד וגם לא תמורת מחיר לא סביר.
האם בצוע פעולות שיש בהם כדי לסכן את חיילי צה"ל והגנה על אנשים חפים מפשע מהצד של האויב צריכות להנקט, גם אם התוצאה של זה יהיו הלוויות וצער בצד שלנו - בהחלט.

אם נחפור קצת יותר בתפיסה של מאור ושות' אז נגלה שכמובן הם מוכנים להרוג ולא פעם גם נהרגו חיילי צהל כדי לשמור על איזו גבעה וזה בסדר לסכן ולעתים להרוג אזרחים במרכז הארץ כדי שאיזה ישוב ימשיך להתקיים. כי כחלק מהחזון הציוני, הם מוכנים להקריב על מנת לגאול את הקרקע הזאת.

עכשיו, אפתיע אותך. גם אני מוכן להרוג חיילי צה"ל כדי להגן על גבעה או ישוב, אני אפילו מוכן לסכן אזרחים במסגרת הזאת. כי הסכנה הזאת היא מתוך איזו שהיא תפיסה ערכית של למה אנחנו נמצאים כאן.
וזאת תפיסה מורכבת, דינמאית אבל נשענת על כל מיני עקרונות.

אבל הרוח של מאור, רועי, זה שקורא לעצמו מדינאי ועוד רבים ורעים בציבור הישראלי שומטים לשיטתי את הבסיס הערכי של מדינת ישראל.
'האתה בחרתנו', 'הארץ המובטחת', 'האסלם הרצחני והפרימיטיב' 'הכבוד הלאומי', 'גאולת הקרקע' ועוד מיני תפיסות רומנטיות מרושעות באות מהמקום שכל רוע לאומני מגיע ממנו רוע שבמסגרתו מאור מרגיש בנוח להקליד על הרג של 80 מליון איש, בהם נשים, ילדים אנשים חסרי מודעות דתית או פוליטית כאלו שנמצאים במעגל שלישי כדי להציל 10 אנשים מהעם הנבחר אליו הוא משתייך.
ואמות הסיפים לא רועדות כי מאור לא נמצא לבד בתפיסה הרצחנית הזאת.

אז בשורה הסופית, שיטוח כפרים לא הייתה דרכנו ולכן לרוב נצחנו.
במלחמת השחרור נצחנו כי הל"ה קידשו את החיים ולא הרגו את רועה הצאן - ואולי הם החלישו את תושבי הגוש, ובקרב על הגוש הפסדנו אבל במערכה נצחנו.
כשנתחיל לשטח כפרים (וכנראה הרגע הזה לא רחוק) ננצח הרבה קרבות וכמו האמריקאים בווייטנאם במלחמה נפסיד.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 12-02-2016 בשעה 08:46.
ישן 12-02-2016, 09:33
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

לא חושב שניצחנו מאז 73...
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה רוצה תשובת בית ספר -..."

אפשר להגיד שסיימנו בתיקו (הפסקות אש).
אני לעולם לא אתמוך בהרג חפים מפשע, אנחנו לא נאצים.
אבל מבחינתי חיי החיילים שלנו יהיו תמיד החשובים ביותר, וזה לא נתון למחלוקת.
הם המגן של העם, ברגע שאין מגן - אין עם.
באשר לרעיון הפצצות השטיח:
בעיקרון האמריקאים נלחמו בוויטנאם נגד אויב שהיה חדור מוטיבציה, שהכיר בצורה מעולה את השטח, ושהיה מוכן להקריב את כל עמו כדי לנצח המלחמה.
ויטנאם היא ג׳ונגל אחד גדול, והויטקונג ניצלו את השטח לתעלות תת קרקעיות רבות שלאמריקאים לא היה מענה נגדן, ככה שטקטיקת מחיקת הכפרים לאו דווקא סייע לאמריקה, ועל אף העובדה שהם הפציצו אותם עם אלפי טונות של חומר נפץ, עדיין הויטקונג שרדו וצצו בכל מקום.

אם נתייחס לתקופה האחרונה, על פניו נראה כי פוטין מצליח ליצור הישגים בזירה הסורית, והוא בקושי שולח כוחות קרקע רוסים לכיבוש - הוא פשוט משטיח אזורים שלמים מהאוויר, וחיזבאללה מנקה את השאריות.

ותכלס?
כל הכבוד לו.

צר לי להגיד את זה, אבל ערבים מבינים רק כוח.

זה אבסורד שצה״ל עושה מאמצים הזויים בשביל להימנע מהרג חפים מפשע, ומדינות אחרות עושות מה שבא להן והן לא סופגות שום ביקורת בין לאומית.

אז כן, לעולם לא יהיה לנו את הקרדיט שיש לרוסיה, ולעולם לא יהיה לנו את חופש הפעולה שלהם, אבל לדעתי זה לא אומר שאנחנו צריכים להמשיך להילחם עם פינצטה.

גם בלבנון 2 וגם בצוק איתן האויבים שלנו השתמשו באוכלוסיה אזרחית בתור מגן, ובעקבות כך היה צורך בתמרון קרקעי מסוכן שהוביל לנפגעים רבים לכוחותינו.

האבסורד הוא, שחמאס יודעים מראש שצה״ל הולך להכנס, והם גם יודעים באיזה נתיב, ולכן הם יודעים מבעוד מועד למלכד את הבתים הרלבנטים.
באסון של מגלן, מטען נפץ ענק הוסתר בסמוך ליסודות הבית וכוסה עם קיר דק, ברגע שנכנס הכוח המשקיף ביצע פיצוץ, ולא מעט חבר׳ה מהצוות מתו ישר.
ולמה זה קרה?
רק בגלל הגישה המטומטמת של הכנסת כוחות למגרש המשחקים של החמאס...

בסיבוב הבא בעזה צה״ל צריך בשלב הראשון של המלחמה להעיף כרוזים לפינוי של התושבים בנתיב רוחבי מישראל עד לביה״ח שיפא, לאחר 24 שעות לבצע השמדת תא שטח מהאוויר של אותו נתיב (וזה לא משנה גם אם ימותו 200 אלף עזתים), לאחר מכן לאבטח את כל הגישה עד שיפא ולהשמיד את הבונקר התת קרקעי (ובתקווה גם בכירים מהארגון).

צה״ל מסוגל לעשות את זה בפחות משבוע.

אבל אין לך מה לחשוש, זה לעולם לא יקרה...

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 12-02-2016 בשעה 09:39.
ישן 24-02-2016, 17:35
צלמית המשתמש של maorhag

ואני חושב שהרומנטיות דווקא נוטפת משיטתך
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה רוצה תשובת בית ספר -..."

איזשהו עולם מושלם שבו אוהבים את כולם בשווה ומתיחסים לכולם אותו דבר.
באידאל? אולי.
תבין,במציאות זה שקר גדול.
אדם לא מסוגל לכאוב את כאבו של כל העולם. לכן אומרים לו להתמקד: יש משפחה,חברים,סביבה קרובה-"עניי עירך קודמים". מי שמשקר לעצמו שהוא יכול להכיל את כל הבריאה בליבו הקטן לא רק שטועה,אלא גם מפנה מקום לדברים שוליים על חשבון העיקר.
וזה אותם אנשים שידאגו לבעלי חיים כשהיחס שלהם לאנשים ברצפה.
וזה אותם אנשים שילכו להתנדב בכל העולם כשאמא שלהם עוד שניה קורסת.
וזה אותם אנשים שידאגו לכל אזרחי העולם שבאופן יום יומי העם שלהם נשחט על ידי מחבלים.
אז לא,ליבי לא שש למראה 80 מיליון הרוגים משום סוג. אם אפשר להציל אותם-מוטב. אבל אם אין ברירה אני אבחר בעם שלי,בסביבה שלי. מי שטוען שיעשה אחרת הוא שקרן במקרה הטוב, או שסדר העדיפויות שלו עקום לגמרי במקרה המצוי.

ישן 24-02-2016, 19:36
צלמית המשתמש של maorhag

ישמעו אוזניך מה שפיך מדבר
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אם יש הצדקה לשיטה שלך היא רק..."

ציטוט:
אם יש הצדקה לשיטה שלך היא רק הצדקה הלכתית בבחינת "גזירה היא מלפני".זאת גם הסיבה שהיססתי לענות לך,בגלל שאני לא מספיק מכיר את ההלכה בנושא.אבל ברור ופשוט שמבחינת השכל הישר והמוסר הטבעי לבצע השמדה של מליוני אנשים נשים וילדים כדי למנוע כל סיכון מהחיילים זאת דרך לא מוסרית לחלוטין.

אתה מתאר מציאות שההלכה אומרת X אבל ברור לך מעל כל ספק שהמוסר והצדק והיושר אחרים.
מצופה מאדם דתי לומר להפך!!!!
אם התורה אומרת X אז למרות שנדמה לי שY הוא הנכון ברור לי שהתורה היא הצדק והיושר ולכן אני מבין שX הוא הנכון.

סתם מחשבות על הבעיה בחברה הדתית לאומית היום...

ישן 25-02-2016, 08:21
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ואני חושב שהרומנטיות דווקא נוטפת משיטתך"

אתה כמובן ממשיך לשקר ולעוות.
הרי לא כתבתי שום דבר דומה לזה, אבל אתה בסך הכל עונה כפי שאתה רוצה.
כתבתי, שכן יש מוסר לחימה, שכן מסכנים חיילי צהל כדי לשמור על המוסר הזה אבל לרוב אין תשובת בית ספר.
אתה כמובן תרגיש בנוח להרוג 80 מליון איש כדי לחסוך חיים של 10 חיילים.

ואולי לפעמים אתה תוהה בלילה איך זה שאתה מרגיש בנוח עם מליוני נשים וילדים מתים ולו בכדי לשמור על אדם אחד מעמך.
ואז אתה מחפש באיזה שיעור למדת את זה בישיבה
אולי בשיעור הזה?

טוב, כפי שאתה מבין הטקסט הזה לא באמת נכתב על ידי מנהיג של הזרם אליו אתה משתייך אלא
הוא חלק ממאסה של יוהאן גוטליב פיכטה, 'נאומים לאומה הגרמנית', 1808
בקיצור הרוע ממנו אתה יונק את תפיסת עולמך הוא לא ייחודי לך
זהו זרם רומנטי המוכר היטב למין האנושי מימים ימימה.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 25-02-2016 בשעה 08:23.
ישן 12-02-2016, 07:41
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה צריך לענות על השאלה אחת ולתמיד"

אענה על זה
אני מעדיף לקחת חלק בתמרון קרקעי, לסכן את חיי ואת חיי היקרים לי מכל ולא להיות חלק מתפיסת העולם שלך המצדדת בהרג של 80 מליון ערבים על מנת לחסוך חיים של 10 חיילי צה"ל.

ואסביר, אני כאן כחלק מערך מסוים, המכנה המשותף שאמור לגרום לי להיות מסוכן להקריב ולסכן את חיי הוא ערכי. והיה הערך הזה לא קיים אז אני לא הולך להסתכן בשביל אף אחד שהוא לא משפחה או חברים קרובים.
אני יודע שאני במיעוט, יפה נפש, שמאלן, שתול וכדומה.
וזה שאני במיעוט, זה שלך ולי אין במובן העמוק מעט מאוד במשותף - והידיעה שאני המיעוט ואתה הרוב.
שסמוטריץ ועוזריהם אומרים את מה שהרבה מאוד אנשים חושבים
כל זה, גורם לי להבין שהדבר היחיד שנשאר זה ללמוד גמרא בשעות הפנאי המועטות, כי החלום הציוני נהפך להיות פחות ופחות רלוונטי.

ישן 07-02-2016, 16:43
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אני ממש חולק עליך בעניין הזה....
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "ואגב, זאת אחת הסיבות, שאני..."

לצערינו הרב, במציאות שבה אנו חיים כאן, אין פסול שאזרחים אשר עומדים בקריטריונים לכך כן יישאו נשק !
וה"נשק" מבחינתי הוא באמת כפי שמתיר החוק כאן בארץ הווה אומר, אקדח / נשק שאינו נשק אוטומאטי (ולא, מה שקרה עם אביו של הנבלה מואדי ערה בהחלט לא תקין וראוי שייחקר ואם צריך לערוף ראש של מישהו...אז בראש חוצות בבקשה ולא במחשכים)!

אני בהחלט חושב שיש להתיר לאזרחים לרכוש נשק להגנה עצמית כשהכוונה היא לאזרחים שיעמדו בקריטריונים שהם פחות גורפים ולאו דווקא הגיוניים כפי שהמצב כיום...
נסה רק להזכר בבקשה כמה אירועים פחע"יים נבלמו על ידי אזרח נושא נשק חם שבמקרה נקלע למקום ונסה לחשוב בבקשה איך זה היה מסתיים אם לא... (אירוע ראשון שעולה במוחי הוא פיגוע הדריסה עם הטרקטור בירושלים)...

אני לא חושב שאדם מן השורה, אדם בעל הכשרה קרבית ששירת שלוש שנים בצה"ל, אדם ללא דופי וללא שום רבב פלילי, שפוי ונורמאלי מבחינה מנטאלית לא יהיה רשאי לשאת אקדח לאחר שעמד בכל הדרישות ומבצע לפחות פעם בשנה מטווח ורענון (כן, פעם בשנה כתנאי להחזקת הרשיון שאותו יש לחדש אחת למס' שנים)!

אם טירון בן יומו שרק סיים י"ב מוכשר להשתמש בנשק אוטומאטי ומופקד לשמור בבסיס וניתנות לו הוראות פתיחה באש, אני לא רואה סיבה שאדם בוגר שלוש שנות שירות קרבי לא יהיה זכאי לשאת אקדח.

שים לב כמה אירועים פליליים בהם היה מעורב אקדח בוצעו על ידי אנשים "נורמטיביים" וכמה בוצעו ע"י עבריינים שהשיגו נשק בדרכים משלהם, כמה אירועים פליליים בוצעו על ידי מאבטחים של חברות שמירה שבמקרה הטוב ירו כמה כדורים כי החוק מחייב ותו לא... בלי שאתה יודע אפילו באיזה צבא הם שרתו ואם בכלל....

אם היינו חיים בשוויץ, אולי הייתי חושב אחרת... למרות שאופס... שוויץ היא לא הדוגמה ההכי טובה לכך בעצם...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:20

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר