לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2017, 09:20
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "צילומים נדירים: כשמשה דיין חשף את היהירות האמריקאית בווייטנאם"

מעניין מאוד, אבל חסר לי קצת רקע. האם התובנות של דיין ב-66' אכן הקדימו את זמנן, או שהוא רק ביטא קווי מחשבה שכבר היו מבוססים ונשמעו בארה"ב לגבי התפקוד של הצבא שלהם? האם התובנות האלו בכלל היו מדוייקות בראיה לאחור? (כמו ישראלים רבים אחרים, אני לא בקיא ברזי מלחמת ויאטנם).

בכל מקרה הסיטואציה של רמטכ"ל בדימוס וחבר פרלמנט בהווה, יוצא לחזית במרחק אלפי קילומטרים בשליחות עיתון - היא סורליאטית לחלוטין והיום אני מניח שהיא לא אפשרית. אני מניח שאני לא היחיד שהופתע ללמוד לראשונה על המסע המוזר הזה.

נערך לאחרונה ע"י סמוראי בתאריך 12-02-2017 בשעה 09:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2017, 22:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם תיקרא את "מצעד האיוולת" תראה שהיו התבטאויות דומות שנים לפני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מיייד עם תחילת המעורבות האמריקאית בוויטנאם.
אולם, הביקורת של דיין עדיין ראויה לציון משום שבאה מצד איש צבא מנוסה (הצבא האמריקאי האמין בעת ההיא ביכולתו לנצח) ומשום שלמרות שלא היה היחיד הוא בהחלט היה במיעוט

במצעד האיוולת מצוטט המרשל לקלרק (אז גנרל) כאומר כבר בשנות ה-40 אחרי שסקר את המצב בהודו-סין הצרפתית: "זה ידרוש 500,000 איש, ואפילו אז זה יהיה בלתי-אפשרי." (אין לי את הספר מולי, אז אני לא יכול להפנות למקור שממנו היא לקחה את הציטוט.)

התזה העיקרית של טוכמן היא שלא היה מחסור באנשים שיודעים על מה הם מדברים שאמרו שכל הסיפור אידיוטי ואף על פי כן. אני חושב שהיא מגזימה לא מעט, אבל בוא לא נגיד שלא היו אנשי צבא די מנוסים ודי מכובדים שאמרו עוד לפני דיין שזה לא ייגמר טוב. הבעיה היא שלא שמעו אותם או שלא הקשיבו להם.

אני כמעט בטוח שהיו אנשים שאמרו את זה גם על מלחמת לבנון שלנו וגם על הניסיון ההזוי לבנות אומה עיראקית חדשה ולהנחית דמוקרטיה מלמעלה במזרח התיכון.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-02-2017, 16:28
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
עד כמה שידוע-לא
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "היתה לו גם פגיעה מוחית בזמן..."

אבל אז לא היו עדיין טכנולוגיות סריקות המוח של היום וייתכן שהיה נזק קל.
הפציעה הייתה יוצאת דופן: דיין צפה במשקפת מעל גג בניין כאשר קליע פגע בחת מעיניות המשקפת. כתוצאה מכך שברי הזכוכית כמו גם המשקפת עצמה חדרו בעוצמה לתוך עינו תוך ריסוק איזור ארובת העין. אם אני זוכר נכון שליפת המשקפת החוצה לא הייתה עניין פשוט.
כאמור, כל ימיו אחר כך סבל מכאבים קשים ומקושי בתפיסת מרחק ועומק בגלל ההסתמכות על עין אחת בלבד.
אבל בעיות האישיות שלו היו כנראה מאז ומעולם ורק הוחמרו עקב הפציעה. לצד הכריזמה, האומץ והתבונה הוא תמיד היה מרוחק, מתנשא,אינדבדואליסט, וחסר סבלנות/אכזרי כלפי הטיפשים ממנו.
משה כרמל, שהיה מפקדו וישב איתו בכלא הבריטי, אמר עליו לגלילי שבא לבקר אותם בכלא ש"לעבורו שום דבר אינו קדוש!". גרסא מוקדמת ל"אין לו אלוהים". וזה, כמובן, לפני הפציעה.

לצד כל זאת, הוא ידע גם להיות חם, משעשע ושטותניק ביחס למקורביו. אסי דיין אמר עליו שעד שהתמנה לרמטכ"ל הוא היה אבא נהדר ויונתן גפן (שמשה דיין היה דודו) כתב כמה אהב לשהות בבית דודו שם האווירה הייתה הרבה יותר קלילה ונעימה מאשר בביתו שלו, ועל היחס החם שקיבל מדודו.
ואנקדותה: מי שקרא את ספר הילדים האלמותי של יונתן גפן, "הכוכבים הם הילדים של הירח" נתקל בוודאי בשיר על "כשהדוד משה מתגלח" אשר מתאר איך הדודו עושה לילד הצגה שלמה בזמן שהוא מתגלח מול הראי. ליונתן גפן היה רק דוד משה אחד...
ישן 13-02-2017, 10:58
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "אני דווקא ציפיתי למשהו גרוע..."

אם הייתה סיבה רפואית לרטיה אני מעריך (איני רופא עיניים) שהיה מדובר בחבישה או משהו קצת יותר סטרילי ורפואי מרטיית פיראט מתנפנפת.
לדעתי, ובהתבסס על התמונות שבכתבה, הסיבה העיקרית לרטיה הייתה אסתטית. בטח כשמדובר בדמות ציבורית.

אגב, הנה תמונה של דיין עם עין זכוכית, ככל הנראה מתקופת הנסיעות החשאיות למרוקו למגעים לשלום עם מצרים. לא זוכר מה מקור התמונה, תמונה כמעט זהה נמצאת בארכיון המרכז למורשת המודיעין.
אז כנראה שכן הייתה לו אפשרות לשים עין זכוכית אבל מי יודע מה הסיבה שהוא לא עשה בזה שימוש קבוע - אולי זה הסב לו כאבים, אולי זה משהו שהתאפשר רק בשנים יחסית מאוחרות אחרי שכבר הרטיה הפכה לחלק מהתדמית הציבורית שלו, אי אפשר לדעת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:34

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר