לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2016, 22:57
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אולי חלק מהגניבות הן לא של..."

ייש גניבות ויש את המציאות העצובה שצה"ל מצליח בכל פעם מחדש להעמיד את לוחמיו הקרביים באותו ניסוי עצוב ומסכן חיים פעם אחר פעם. מי שהגיע בקריאה קצרה לימ"ח בידיעה שמחר הוא חוצה גדר ומצא שאין מחסניות תקינות, שאין אפודים תקינים, שאין קסדות מתאימות ושאין מדים נקיים במידה, כבר מבין את המסר הסמוי שהמערכת משדרת לו. גם ביחידות הטובות ביותר בצבא.אחרי זה, כולם מסתדרים, כי ברור שיקראו עוד פעם ועוד פעם יהיה חסר וקרוע וכו'.

ומי שאומר תסתדר עם מה שיש ושלא חוקי וכו' וכו' אולי צודק. אבל למי שצריך ומוכן לסכן את חייו הדבר לא ממש מובן וגם לא צריך להיות מקובל.

ואז מגיעים לדילמה הידועה בצה"ל, לקנות פרטי או לא? ואני לא יודע אם זה יותר מוסרי "מלהשלים ציוד" כי מי שעשיר או מקושר מתארגן על ציוד אזרחי, שמבחינה צבאית זה בזיון כי זה בדיוק ההגדרה של מליציה. צבא מסודר צריך לדאוג ללוחמיו. לכולם. בהכל. וגם אם לא אכפת לו מהם באמת, אולי לצבא חשוב שיוכלו להלחם כמו שמצופה מהם.

ואני מסכים שלהחזיק תחמושת בבית זה אידיוטי וגם חסר אחריות אבל הנה דוגמא אמיתית מצה"ל: פלוגת מילואים מובחרת מתכוננת כמו בכל מבצע/מלחמה בעשרים השנים האחרונות לקראת חציית גדר. בשנים האחרונות יש שיפור בציוד כי כבר לא הולכים למלחמה עם הציוד אימונים בלאי כמו תמיד ולכולם יש קיטבג אשד נחלים בימ"ח. כולם מגיעים כמובן בצו שמונה ושוב מגלים שיש 110% גיוס ולעשרים אנשים אין ציוד. כל בעלי הניסיון הולכים לאוטו ומוציאים מהבגאז' את מה שחסר וככה הולכים למלחמה. הרס"פ מביא ברוסים תחמושת. הפקודה אומרת שצריך שש מחסניות מלאות לכולם אבל יש מספיק כדורים רק לארבע מחסניות ועוד לא עשינו מטווח. מזל שבמטווח חצי מהמחסניות היו בלאי וככה צה"ל צדק בחישוב התחמושת. ככה צנחני מילואים הולכים למלחמה.

עכשיו שכל אחד יעשה מה שנכון וצודק לו.

נערך לאחרונה ע"י vitaman בתאריך 22-03-2016 בשעה 23:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2016, 16:42
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
שתי תשובות לאותה שאלה...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "מאז שגיליתי על המבצע אני..."

ראשית, ואם נלך על פי החוק היבש, החזקה של רכוש צבאי ולא חשוב כרגע אם הוא חדש/ישן/תקין/לא תקין וכו, הנו עבירה על החוק... זה ״היבש״, בינינו, מה יש לך לשמור בבית את כל זה?.....
מדים ישנים שמחר תחליט להשליך לאשפה כי יימאס לך מהם ומהמקום שהם סתם תופסים בארון יכולים לשמש את מי שימצא אותם למטרות לא כשרות...
אני חושב שלשמור ציוד צבאי רק בגלל ה״סנטימנטים״ או בגלל שאתה משכנע את עצמך שהוא כור גם ככה לא בשימוש זה קצת (וסלח לי על המילה אבל אין כאן משהו אישי)... מטופש... מטופש ובפרט שיש עכשיו הזדמנות להפטר מכל זה בלי בעייה ... אפילו את המחסניות, נו באמת... תחכה עד שתפגוש איזה טירון כדי לתת לו אותן?... בחייך....
קח הכל כמו שזה, גש לאחת מנקודות ההחזרה ו... שלום על ישראל! מבטיח לך שתוך יום יומים שגרת היום יום תשכיח מעצמת הגעגוע....
תןלצה״ל להחליט מה לפח ומה לשימוש....

ישן 23-03-2016, 15:12
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

נו? ו?.... מה אתה רוצה לומר?....
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "לבני, צ'מע סיפור: בית משפחה..."

לא מתפקידי לבדוק איש ולצורך העניין...אני אפילו לא נמצא בתחנה...
אני לא בייביסיטר של אף שוטר ולא אחראי על רמת הטמטום של איש!
אני מניח שאם שלושת הלוחמים היו מחזיקים בבית גם תחמושת או אמצעי חבלה שהיו נגנבים ומשמשים חודש לאחר מכן לטובת חיסול פלילי שבמסגרתו היו נפגעים גם אזרחים עדיין עצם היותם "מלח הארץ" היה מבחינתך סיבה מספקת לא להעמידם לדין ואולי אף בכלל להודות להם על עצם היותם לוחמים ביחידות עילית, נכון?
בכל מקרה כבר היו מאשימים בכך (או אחרת) את המשטרה אז זה לא משנה....

התובנה שאתה מביא פה משולה מבחינתי לאותם אזרחים שטוענים טענות בסגנון של..."במקום לרשום דוח"ות תנועה המשטרה צריכה לתפוס רוצחים"... סוג של ססמאות ריקות מתוכן ממשי.
ואגב, אל תטעה, מבחינתי, אם אותו שוטר אכן מחזיק בביתו מה שהוא טוען, הוא עבריין בדיוק כמוהם על כל מה שמשתמע מכך!

ישן 23-03-2016, 16:09
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נו? ו?.... מה אתה רוצה לומר?...."

מה שאני רוצה לומר זה שאתה יכול להמשיך להשתמש במילים מפוצצות (חבלן לא?) והרבה סימני קריאה וכו' ולהמשיך גם לשחק בתור בת יענה שמתעלמת ממציאות ומתחבאת מאחורי חוק יבש וכל החיילים הקרביים ימשיכו גם לעשות את מה שצה"ל גורם להם לעשות. להסתדר.

אני פעם החזרתי צימידן ציוד שלם למשטרה באחד ה"מבצעים" האלה. הקפצה בצו שמונה מייד אחרי זה גרמה לי להצטער על זה. עשיתי את מה שצה"ל משדר לי לעשות. הסתדרתי. עכשיו לפני שחרור ממילואים המ"פ והמג"ד שלי רבים בינהם מי יקבל את הצימידן שלי.

ואין ולא היתה שום תחמושת שם למרות שגם זה תמיד חסר. ואם עבריין היה גונב את זה, אז הוא רק היה חוסך קצת כסף כי את הכל אפשר לקנות בחנויות ציוד, כולל בכניסה לקלאנסווה. אבל זה כמובן בסדר מבחינתך שחייל מילואים ישלים ציוד מכספו אבל לא יקבל מצה"ל. אבל רגע, בעצם על פי פקודות הצבא זה גם אסור. טוב, נסתדר.
ישן 23-03-2016, 08:56
  בזמ"ש בזמ"ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.12
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אל תתפוס אותי במילה היות והנציג הצה״לי שנכח בנקודה בעצמו לא ידע לומר בוודאות ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
מה שמות האמצעים הללו (חבל שלא צילמתי) בצהריים הוא תפס אותי בדרך וטען שהפריט על פי ה״קטלוג״ עולה למעלה מ 40.000 שקל! אישית אני ממש לא יודע לזהות את כל המיכשור הזה היות ומימי לא השתמשתי בו! אם אראה תמונה אוכל לזהות... האחד מבחינתי היה מכשיר ראיית לילה המיועד לשתי העיניים והשני מעין טלסקופ ענק עם עדשה קדמית גדולה במיוחד...

אוהבים לחרטט... מה שכן החשיבות האמיתית של זה לא נמדדת בכסף אלא לאיזה יכולות אתה יכול להגיע איתו. השני נשמע כמו איזה משהו לצלפים אבל אם יהיו תמונות נוכל לדעת יותר טוב.
אני רק מרחם על הבן אדם שהסתבך והיה חתום על זה כשהאמצעי נמצא אצל אותו בן אדם
ישן 23-03-2016, 12:51
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הודעת דוברות המשטרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוד605 שמתחילה ב "מבצע החזרת ציוד צבאי המוחזק בידי אזרחים"

דוברות המשטרה (אג"ם):
אחרי החזרת העוזי ממלחמת ששת הימים למשטרה שלשום, תורה של לבנת החבלה לחזור לידיים הנכונות, במסגרת המבצע "מחזירים ציוד צבאי ללא העמדה לדין".
בעקבות ריבוי נשק, תחמושת וחומרי נפץ צבאיים בידיים אזרחיות, באופן המסכן בטיחותית את הציבור, לצד חשש משימוש ע"י גורמי טרור ופלילים , משטרת ישראל פתחה החל מיום ראשון את שעריה לקבלת ציוד צבאי מכל סוג בתחנות המשטרה לפרק זמן מוגבל , ללא רישום והעמדה לדין .
מדובר במבצע שהחל אתמול 20.3.2016 ועד ה – 15.4 בסיוע צה"ל , במהלכו הוקמו עמדות איסוף בתחנות המשטרה ובבסיסים כשכל ציוד שמתקבל, מועבר לגורמים הרלוונטיים ללא כל רישום או תחקור האזרח המשיב.
כאמור, רימוני עשן, ציוד לחימה ותת מקלע עוזי הוחזרו עד כה, כשאמש גם לבנת חבלה, שהוחזרה בתחנת מעלה אדומים, הצטרפה להצלחת המבצע.
במשטרת ישראל שבים ומדגישים, כי בתום חלון הזמן של תקופת המבצע , כל אמל"ח וציוד צבאי שייתפס לאחר ימי המבצע יגרור נקיטת הליכים פליליים ומשפטיים מחמירים.
לפרטים נוספים בדבר המבצע, ניתן לפנות למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל , שמספרו 110.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-04-2016, 20:07
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "ועוד קצת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי winner
כתבה בוואלה
http://news.walla.co.il/item/2949411
נראה מפחיד הארגז עם כל החימוש החלוד והפגום
מישהו יכול לזהות את האמל"ח שבתמונות ?

תמונה מתוך הכתבה.
איך יש למישהו ביצים לדפוק מיקרו תבור מהצבא? איך בכלל יש לו את ההזדמנות?

שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 04-04-2016, 14:19

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוד605 שמתחילה ב "מבצע החזרת ציוד צבאי המוחזק בידי אזרחים"

בשבוע שעבר עמדנו בשיירת נגמשי"ם ביציאה לתרגיל בצאלים.
כמובן שמיד חלפה המחשבה בראש: "בואו נסע עם הנגמ"ש לש"ג של הבסיס. נעצור, נצעק לש"ג "בלי שאלות ובלי העמדה לדין", נשאיר את הנגמ"ש לחסום את הכניסה, ונתחמק חזרה לתוך הלילה".
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 08-04-2016, 16:05
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13

אז ביצעתי סדר בארון השבוע, מצאתי לא מעט תחמושת (קופסאות כדורים ומחסניות, לא לבנות חבלה ורימונים..). קפצתי לאחד הבסיסים הגדולים באזור ואכן הייתה עמדה ליד הש"ג.

שאלה- מדוע לצד הקצין והחייל בעמדה היה אדם בלבוש אזרחי? היה נראה לי מוזר. ייתכן שהיה נציג של המשטרה? השלושה גם ביצעו רישום של זמן קבלת הציוד ומה הציוד. התחלתי לחשוב שלמעשה יש פה משהו מתוחכם- כל האנשים מצולמים, וניתן להתאים את הציוד שהגיע לפי זמן המסירה וסוג הציוד אל הפנים של המוסר. כך, במקרה ויתגלה שיש קשר בין הציוד לבין פשע שבוצע, יהיה ניתן לזהות את המוסר. האם הגיוני או שאני סתם פרנואיד? כי אין לי ספק שמסירת הציוד היא אופציה די טובה לפושעים להעלים נשקים שבוצעו בהם פשעים, כי אני קצת בספק האם הצבא מבצע בדיקה בליסטית בכלי הנשק ומוסר את התוצאות למשטרה כדי להתאים לפשעים שבוצעו..
ישן 09-04-2016, 09:19
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אל תכניס כאן לאנשים מילים לפה
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "כן , לקיחת תחמושת מהצבא זאת..."

ואל תציג אותי בתור אחד שמזלזל בכל השוטרים,
כמו שיש גרועים, יש גם המון טובים.

ספציפית אותו שוטר היה מעאפן, וזה שאתה ולבני מגינים עליו בחירוף נפש זה עלוב מבחינתי.

באותו יום כשהחזרתי את הציוד היה פטור מלא מעונש לכל המעורבים ולכן הזלזול מצד אותו שוטר סתם היה מקומם.

באשר לפשע שאתה מאשים אותי בו:

אז אני לא ארחיב כי כבר חפרו על זה כאן בשרשור, רק אציין שאם מבחינתך כל מילאומניק שיש לו בבית ציוד צבאי הוא בגדר פושע - אז כנראה שיש לנו כמה מאות אלפי (אם לא מיליוני) פושעים במדינת ישראל, למעשה ע״פ הקביעה שלך - ישראל הפכה למדינה עם ריכוז העבריינים הגבוה ביותר בעולם.

ממש קטסטרופה.

ישן 08-04-2016, 21:32
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

נשמע כאילו החזרת ציוד צבאי במזרח גרמניה לשעבר...
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אז ביצעתי סדר בארון השבוע,..."

שום דבר! כלום...
לא יודע מי האיש על אזרחי ואל תשכח שעדיין מדובר במקום שמוגדר שטח ציבורי שם כידוע עשויים להמצא גם אזרחים כך שיש מצב שאולי מדובר בחבר של אחד החיילים שהעביר פלברה עם מי מהם בשעה שהגעת .
הרישום מתבצע על ידי החיילים המאיישים את העמדות האלה ומדובר ברישום שנאסף בכל יום ומשמש למעקב אחר כמויות וסוגי הציוד המוחזר ותו לא וזאת כדי למנוע מצב של ״זליגה״ לידיים שיחמדו דבר מה, אני חייב לציין שהפעם הצבא באמת משקיע בכך ובכל יום הציוד נאסף מהתחנות לבסיסים ששם הכל מרוכז, אם מגיעה תחמושת שאינה נק״ל או נשק, הם נאספים על ידי חוליות שמנויידות בין העמדות החזרה על פי קריאה כך שמשך המצאות של תחמושת או נשק בעמדות הוא מינימאלי
בקיצר... כן... היית סתם פרנואיד.

ישן 12-04-2016, 21:34
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

ונשארו עוד יומים, עד סוף השבוע.... עוד יש הזדמנות להפטר !!!

עד כה ניתן לומר באופן חד משמעי שהיענות הציבור היא מרשימה ביותר ביחס למבצעים הקודמים, לנקודות ההחזרה נמסרה כמות עצומה של ציוד שכולל אמל"ח וציוד אישי!
בתחילת השבוע נשקלה האפשרות להאריך את המבצע אולם עקב אילוצים הדבר לא יתאפשר ולכן, בהתארגנות מהירה הציב צה"ל עוד מספר תחנות החזרה בחלק מן הערים.

אני חייב לציין שבכל פעם אני מופתע מחדש מחלק מן הדברים שאזרחים מחזיקים בבתיהם, במקרה הטוב זה הזוי, במקרה הרע...זו הפקרות שכרוכה בסיכון חיי אדם !!!

קצת תמונות מהמגוון העצום של הציוד שהוחזר... ממש קצה קצהו של המזלג...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-04-2016, 22:37

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "חזרו גם חזרו.... אצבעות, לבנות מס' 4 ו 3 ואפילו מס' 10..."

ראיתי את החזיזים בתמונות ואת הרימוני הלם 20 והגז מדמיע. נראה כאילו מישהו פשוט לקח פק"ל אלפ"א מאיזה סיור, כולל הארגז פעולה מהמתכת...

מישהו באמת לקח קלימגור? שנת יצור 71

אשמח להבהרות:
באדום סימנתי תחמושות שאני לא מזהה (צד שמאל)
בירוק סימנתי משהו שאני מזהה כמו מוקש רוסי? (צד ימין)
ולמעלה בשחור סימנתי משהו שנראה כמו PK. זה חזר עכשיו?!?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 15-04-2016, 09:52

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אתה בטוח שזה פגז רקפת ולא פלאשט?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
המרעום הזה הוא לא של פלאשט?
אגב, הבחור שהחזיר את זה היה שיריונר בטוח (ולכן גם הבין בדיוק את חומרת מעשיו כשלקח את הפגזים) - שים לב מה מבצבץ לו מהשקית:

ולמי שלא היה שריונר? מה זה מבצבץ מהשקית?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 15-04-2016, 16:01
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

זהו זה.... תם ונשלם !

לפני כשעתיים נסגרו רשמית תחנות ההחזרה ברחבי הארץ.
תם לו מבצע שנמשך כשלושה שבועות ובו נטלו חלק לא מעט גרמים צהל"יים בעיקר מקרב חיל החימוש ופיקוד העורף וכן משטרת ישראל ככלל ומחלקת החבלה בפרט (במהלך ימי המבצע טופלו על ידי חבלני המשטרה עשרות אירועים שקשורים לאמל"ח המוחזר היות ולא פעם הוחזרו פריטי תחמושת במצב בעייתי שלא לומר מסוכן כולל כאלה שהיו במצב של נפל !!! ) אני חייב לציין שלמרות שעדיין אין "תוצאות רשמיות", בהחלט ניכר כי הענות האזרחים היתה מדהימה או כפי שאמר אתמול אדם המקורב למנהלת...
"במהלך המבצע הוחזרה כמות של ציוד ותחמושת שיכולה להספיק לדיוויזיה"....

ואני אומר לעצמי דבר פשוט, גם אם 60 אחוז מהציוד והאמל"ח שהוחזרו ייגרטו או יושמדו עדיין, הכמות הנותרת שתונצל ותוחזר לסד"כ הצה"לי היא מרשימה בהחלט !
פרט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שכל אקדח שהוחזר, כל רימון רסס או לבנת חבלה או רימון עשן.... משמעותו הקטנת הסיכוי לפגיעה בחיי אדם אם בפן הפלילי או מתוך הפקרות, לעולם לא נדע כמה פגיעות בנפש נחסכו בעקבות המבצע הזה... אבל ללא ספק שנחסכו !

אגב, מדהים הוא אבל יש לא מעט פניות של אזרחים למנהלת המבצע בדרישה להאריכו בעוד מספר ימים....

בקרוב אני אעלה לכאן תמונות שאולי ימחישו במעט אזרחים החזיקו בבתיהם....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 15-04-2016 בשעה 16:04.
ישן 16-04-2016, 13:47
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
פשוט אין לי מקום בבית לפצמ"ר: הפתעות במבצע החזרת הציוד לצה"ל

http://www.mako.co.il/pzm-magazine/...6ce31451006.htm

בסוף השבוע הזה יגיע לסיומו מבצע החזרת הציוד לצה"ל שהתקיים בחודש האחרון. חלק מהפריטים שהוחזרו מפתיעים, שלא לומר פשוט הזויים: קסדה של טייס, מצנח - ואפילו טילי לאו

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.mako.co.il/2016/04/14/IMG-20160413-WA0019_c.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.mako.co.il/2016/04/14/IMG-20160403-WA0068_c.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.mako.co.il/2016/04/14/IMG-20160324-WA0075_c.jpg]
ישן 16-04-2016, 16:08
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "כיצד לוקחים טילי לאו ואף אחד לא רואה את זה, אם אפשר לשאול?!"

על נגמש אני באמת לא יכול לתת לך תשובה
אבל על דברים אחרים, יש הרבה מקרים שבהם אזרחים אוספים ציוד שהצבא פשוט שוכח\מאבד בשטח
חלק מביאים את זה לתחנת המשטרה\ש.ג בסיס קרוב
חלק מתקשרים למשטרה ומדווחים (יצא לי אישית כמה פעמים בטיולי 4X4 ) וממתינים לחבלן שיגיע.
חלק אוספים הביתה ואומרים נחזיר במבצע החזרה הבא
וחלק פשוט גנבים...

ככל שהתרגיל גדול יותר ככה יותר ציוד הולך לאיבוד
מאחר ובצבא קיים נוהל "לגדל" חוסרים, ותפיסה שגניבה פנימית היא לא "באמת גניבה כי זה נשאר בצה"ל"
לוקח למערכת הרבה מאוד זמן לזהות חוסרים קטנים כאלו.

נערך לאחרונה ע"י Fxtrage בתאריך 16-04-2016 בשעה 16:11.
ישן 16-04-2016, 16:46
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
יש עוד גורמים...
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי Fxtrage שמתחילה ב "על נגמש אני באמת לא יכול לתת..."

כמו ימחי"ם ענקיים שמאובטחים בצורה חלקית (על מצלמות אפשר לחלום) בשילוב עם משטרה צבאית שיכולת החקירה שלה וכוח האדם מוגבלת מאוד.

יצא לי בסדיר לאייש מוצב גדול בצפון למשך מספר שבועות, ונחרדתי לגלות עד כמה אין פיקוח, מעקב ושמירה על האמל"ח (החל מכדורים דרך רימונים בברוסים שפשוט זרוקים על הרצפה בחדר, ועד פצצות מרגמה ואמל"ח נפיץ ומתקדם יותר).

כשהערתי על כך למפקד הישיר שלי הוא אמר לי שחדר התחמושת נמצא באחריות מפקד המוצב שאיננו קשור ליחידה שלנו, אך הוא ידאג לדווח על כך הלאה.

אני באופן אישי לא ראיתי שינוי, ואני לא אופתע אם באותה תקופת זמן או אחריה גם נגנב משם אמל"ח, עצוב בהחלט.

ישן 20-04-2016, 21:48
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "קסדת מקלען ישנה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
זו קסדה מדגם ישן יחסית, נכנסה לשימוש לפני 15 שנה בערך. הכיתוב MK-1697/G שייך למערכת הסאונד של הקסדה, מתוצרת חברת Sonetronics. הקסדות החדשות מעט שונות: הן בצבע ירוק מלא, ואת זרוע המיקרופון הגמלונית החליפה זרועה הרבה יותר עמידה ונוחה. כך הן נראות:

פירגנת לה

קצת ארחיב, הקסדה משמשת את איש הירכתיים. היא מחוברת למערכת הדיבור בספינה כדי שאיש הירכתיים (בין השאר גם תותחן) יוכל לתקשר עם המפקד\ הסגן ולשמוע את ההוראות במידה ויש צורך לפתוח באש או כל פעולה אחרת.
לעיתים, משמשת בפעילות ימאיות מיוחדות, כמו למשל חילוץ מוסק.
לעיתים לא פחות נדירות, יורדת לחדר מכונה ומשמשת צ'יף עצלן כדי שיוכל לקרוא לחיילים בכלל מדורי הספינה כדי להביא לו חלקים
ישן 16-04-2016, 23:01
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
רימון לפני פיצוץ, מצנח ונשק שלל

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/320089

ביום שישי יסתיים מבצע החזרת הציוד לצה"ל ובערוץ 7 שוחחנו עם האחראי על המבצע מטעם אגף כוח אדם, רב סרן שחר בן יוסף, ראש מדור אספקה של האגף. הקמפיין שפורסם רק בכלי תקשורת שאינם דתיים קרא להחזיר ציוד צבאי למי שמחזיק בו מסיבות שונות. בן יוסף מסביר בפתח דבריו את המוטו שהוביל ליציאה למבצע: "מבצע החזרת הציוד מאזרחים נועד לכך שלא יהיה ציוד צבאי בידי האזרחים. נתנו חלון הזדמנויות לאזרחי המדינה להחזיק ציוד ותחמושת שמוחזקים אצלם שלא ברשות מסיבות שונות, בלי שאלות בלי העמדה לדין ובלי הזדהות, מתוך כוונה שדברים שלא צריכים להיות בידיים אזרחיות, בהיבט הבטיחותי – נשק ותחמושת שעלולים לפגוע בחיי אדם – יחזרו למקומם".

"ציפינו שהאזרחים ישתפו פעולה. עמדנו בציפיות, והתחושה שלנו היא שגם האזרחים שיתפו פעולה בצורה מצוינת ועד היום, כולל היום, מחזירים ציוד לתחנות ההחזרה", אומר בן יוסף וכשהוא נשאל אילו הפתעות גילו אנשי המבצע שמוחזקות בידי האזרחים הוא מספר: "אכן היו כמה דברים שלא ציפינו שיהיו אצל האזרחים בשום צורה, כמו למשל מצנח שהוחזר אלינו. אנשים לוקחים כמזכרת מנקודות ציון שהיו להם בדרך ואחר כך הם נתקעים עם זה בבית ולא יודעים מה לעשות עם זה והמטרה היא לאפשר להחזיר בלי הסברים".

ממשיך רב סרן בן יוסף ומספר על קיבוץ במרכז הארץ שבו "החברים עלו על סליק שהיו בו מספר כלי נשק מתקופת מלחמת השחרור. הם השתמשו במבצע הזה כפלטפורמה להחזיר את הציוד הזה. מישהו החזיר לנו צמיג של משאית, החזירו נשק עזתי מאולתר, החזירו אקדחים עם חריטות בערבית שהיו שייכים לקצינים מצריים. היה מי שבשבוע שעבר הביא רימון בן שבעים שנה שהיה על סף פיצוץ. מזל גדול שהצלחנו על ידי חבלני המשטרה לנטרל את הרימון הזה ולא קרה אסון". בן יוסף נשאל אם במהלך קליטת הציוד המוחזר התעוררה באנשי המבצע התחושה של צורך להעמיד את המוסר לדין על אף שהקביעה היא שלא תהיה העמדה כזו. "הצבא הוא כמו צבא. אנחנו לא רובוטים אבל ברגע שמתקבלת החלטה ואנחנו אנשי ביצוע, אנחנו מבצעים על פי ההחלטות, ואם נדרשנו לא לשאול שאלות אנחנו מכבדים את ההחלטה הזו", הוא אומר ומוסיף: "בסופו של דבר חשוב להבין שאם לא הייתה ההחלטה כזו לא היינו מגיעים להישג של מאות כלי נשק ואלפי פרטי תחמושת שהוחזרו לצבא. זה הישג לא קטן".

עוד נשאל בן יוסף אם להערכתו ישנם אזרחים שאומרים שכשם שמבצע ההחזרה אינו הראשון כך הוא בוודאי גם לא האחרון ואולי בפעם הבאה יחזירו. לדבריו לא ניתן כעת לקבוע אם בכלל יהיה מבצע נוסף ומתי, ומבחינת הצבא מדובר במבצע חד פעמי. "אנחנו הצבא היחיד בעולם שעושה את זה, כי אנחנו צבא אחר ועם אחר ויש קשר אחר בין הצבא לאזרחים. בנוסף, להחזיק ציוד צבאי בבית זה לא חוקי, ולא נגיד כל כמה זמן נעשה מבצע כזה. מבחינתנו זה מבצע חד פעמי. המבצע הקודם היה לפני שמונה שנים, ולאור ריבוי המערכות כמו מלחמת לבנון, עופרת יצוקה וצוק איתן אנחנו מבינים שנאסף ציוד אצל האזרחים ולכן החלטנו בצה"ל לתת את ההזדמנות הזו. אני מקווה שלא נצטרך לפעם הבאה".

במהלך היומיים הבאים יכולים אזרחים המבקשים להחזיר ציוד למצוא את תחנות האיסוף ברשת האינטרנט. כמו כן בכל בסיסי צה"ל ניתן להחזיר ציוד, מעבר לתחנות הרשמיות שנפתחו לטובת העניין ומספר תחנות משטרה שגם הן הוכשרו שם כך ותחנות נוספות שהתווספו במרכזי הערים במהלך השבוע האחרון.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:11

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר