לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2016, 20:41
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE]ב 67 כאשר המקום היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
רק אם היינו מפוצצים גם את כל בתי הכנסת, והכנסיות.

ולוותר על כל התיירים?!
כנסיות הן מקור של תיירות של נוצרים ודתות אחרות מכל העולם ובתי כנסת ישנים הם מקור לתיירות של יהודים שחיים בארצות אחרות ודתיים

בלי מסגדים היייתה לנו עיר נהדרת ואם היינו בונים בית מקדש במקום המסגד, אתה יודע כמה תיירים זה היה מושך מכל העולם.
אם היינו בונים בית מקדש זה היה מסיר את הסמל הכי גדול של האיסלם מהאיזור וחוסך לנו הרבה טרור בעבר והיום.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2016, 21:23
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ממרחק הזמן הכל אפשרי..."

אני חושב שהגיע הזמן להסיר את הפלסטר בבת אחת - לפתוח את ההר ליהודים לכל שעות היממה ובכל ימי השבוע (למעט יום שיש בשעות התפילה המוסלמיות שבהן שמירה על שלומם של היהודים האלה תהיה כמעט בלתי אפשרית), לתת ליהודים לבקר (אמנם בקבוצות מטעמי אבטחה אבל עדיין) בכל מטר בהר למעט בתוך המסגדים,לאפשר תפילה יהודית חופשית ולשקול גם להתיר הקרבת קרבן הפסח,להניף דגלי ישראל בכל הכניסות להר,להרחיק גורמים בעיתיים בסיטונאות ולדרוש תעודת זהות מכל הנכנסים בשערי הר הבית (אפשר להשתמש בהתקנים אלקטרוניים כדי לזרז את התהליך ולמנוע תורים ומתיחויות).מהקבוצות היהודיות יהיה צריך לדרוש לא להשמיע קריאות גזעניות,להתעכב בהפגנתיות מול המסגדים וכו'.
סביר להניח שתהיה דרמה רצינית ובסבירות גבוהה גל פיגועים כואב אבל אחרי כמה זמן,אולי כמה שנים,הערבים והעולם ירגעו בלית ברירה. במצב הנוכחי ממילא ההר מתפוצץ אחת לכמה זמן.
אבל בשביל כל זה,ובשביל עוד הרבה דברים אחרים, צריך בהנהגת המדינה מישהו עם יותר אומץ ויכולת לעוד משהו חוץ מדריכה אינסופית במקום והמישהו הזה,למרבה הצער,הוא בהחלט לא מר בנימין נתניהו שיוכל להיות מצוין בלייחצן בעולם את ההחלטות של מנהיג אמיתי אבל לגמרי לא יכול להיות המנהיג הזה בעצמו.
ישן 16-04-2016, 22:25
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני חושב שהגיע הזמן להסיר את..."

בתשובה לשאלה שלך למעלה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
הקרבת קרבן הפסח

סביר להניח שתהיה דרמה רצינית ובסבירות גבוהה גל פיגועים כואב [ברצינות אתה מוכן לספוג גל פיגועים בשביל הדת המסריחה שלך?]

תראה הר הבית, והעיר העתיקה מעניינים אותי בקטע של היסטוריה, ובקטע של ריבונות בלתי מעורערת על העיר ועל הארץ.

מצד שני, מבחינתי, היהודים שרוצים לבנות שם בית מקדש, להקריב קורבנות ולכנון מדינת הלכה ומלך, יותר גרועים מהחמאס. מול החמאס אני יודע מה לעשות, מולכם לא.

ואל תמכור לי את השיט, שזה רק חופש פולחן, כל מי שרוצה להקים שם בית מקדש, המטרה הסופית שלו, היא מימוש מלא של ההלכה היהודית, בדמות כינון מדינת הלכה.
ישן 16-04-2016, 22:45
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
לא חושב שאתה צודק
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "בתשובה לשאלה שלך..."

אני רחוק מלהיות דתי, אבל אני מחשיב את עצמי לחילוני, ציוני, ואתאיסט (שילוב מעניין אה?).
אני לא חושב שלאלוהים היה קשר לבית המקדש או לעם ישראל, אבל אני יודע שמבחינה היסטורית הייתה לנו נוכחות בפסגת הר מוריה, והיו שם 2 בתי מקדש שנחרבו.

לפיכך, הצדק אומר שהבעלות לאדמה היא שלנו, בתור יהודי כן הייתי רוצה לראות את בית המקדש נבנה מחדש, אבל לא במחיר של מלחמה אטומית או מיליוני הרוגים במדינה.

אני גם תומך בפינוי מסודר של האוכלוסיה הערבית (עם פיצוי כמובן).

אבל אני חושב שנוכל לעשות את זה רק במסגרת מלחמה אזורית.

הבעיה היום שמבחינה מדינית אנחנו מלקקים (המון) לסעודים ולנסיכויות, למעשה עד כמה שזה יהיה אבסורד לומר את זה - המצב שלנו עם העולם הערבי הוא כנראה הטוב ביותר מאז קום המדינה.

טרנספר או השמדת כיפת סלע תוביל לכך שכל העולם הערבי יתאחד בשנאתו ואיבתו כלפי עם ישראל, ולדעתי זה כולל גם את הסונים והשיעים, הסכמי השלום עם ירדן ומרים יבוטלו, בקיצור בלאגן.

חלון ההזדמנות הטוב ביותר היה ב48 כאשר גם ככה כל העולם הערבי היה נגדנו וניסה להשמיד את המדינה.

הבעיה היא שהיו יותר מדי מפאיניקים (בעיקרון אבי אומת השמאלנים ועוכרי ישראל לדורותיהם), ופחות מדי אנשי לח״י.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-04-2016, 00:47

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "בתשובה לשאלה שלך..."

ציטוט:

תראה הר הבית, והעיר העתיקה מעניינים אותי בקטע של היסטוריה, ובקטע של ריבונות בלתי מעורערת על העיר ועל הארץ.

אתה מוכן לספוג גל פיגועים בשביל ההיסטוריה המסריחה שלך?
וחוץ מזה,אתה לא בכלל קוסמופוליט שמאמין שתפקידם של העמים הוא לרדת מבמת ההיסטוריה? מה לך, להיסטוריה ולריבונות בלתי מעורערת?
ולגבי זה
ציטוט:
ואל תמכור לי את השיט, שזה רק חופש פולחן, כל מי שרוצה להקים שם בית מקדש, המטרה הסופית שלו, היא מימוש מלא של ההלכה היהודית, בדמות כינון מדינת הלכה.

כמו שהסברתי 28485875 פעם: אם אני כותב פה משהו,לרוב(המוחלט) זה יהיה טיעון שאפשר להבין את ההיגיון שבו (גם אם לא להסכים אתו) אפילו אם אתה בועל שרצים ואוכל נידות בזמן תפילת נעילה של יום כיפור שחל להיות בליל הסדר. במקרה שאני כותב משהו שאפשר להבין את ההיגיון שבו רק אם אתה אדם דתי אני מן הסתם אקדים לו משהו בסגנון "מנקודת מבט דתית וכו'".אין לי עניין בדו שיח של חרשים שבו אני צועק "יש אלוהים!" ואתה צועק "אין אלוהים!".אני מעוניין להעלות טיעונים שאפשר להתווכח עליהם.

וכן,אני חושב שלאפשר ליהודים להתפלל ולהקריב קורבן הפסח (לא כרוך בשמץ של פגיעה באף מבנה דת מוסלמי) זה עניין מובהק של חופש הפולחן,וקודם כל של לאומיות יהודית בלי שום קשר לכפייה דתית,מלך ומדינת הלכה. וכן,כלאומי (Nationalist) אני מאמין ששוה לספוג גל פיגועים בשביל שבמדינה היהודית יהודים יוכלו לממש את חופש הפולחן שלהם במקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 17-04-2016 בשעה 00:52.
ישן 22-04-2016, 12:57

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "האם אתה אכן מתגעגע להקרבת קורבנות ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
הרי הדת הנוצרית הוקמה על בסיס השחיתות הרבה שנוצרה סביב פולחן אנכרוניסטי זה.
אני חושב שהשחיתות שליוותה את המקדש תהיה פחות אפשרית בתנאים של מדינה מודרנית. ובטח ובטח שלא תופיע בכלל כשיהיה מדובר רק בקורבן הפסח בלי בית מקדש.
רב לנו בהקרבת קורבנות אדם בגין האיבה הקיימת בחסות הדת.

לדאבוני את הדת ואת האמונה לא ניתן לבטל - אפילו המשטר הקומונסטי הקשוח לא הצליח. לאחר הרס הכנסיות המפוארות הן שבו וצמחו כמו פטריות לאחר הגשם. לפיכך חייבים לנקוט במשפט שלמה החכם - יחלוקו. אלא שבחלוקה זו, בניגוד להצעת שלמה, החלוקה מחייה ואינה ממיתה.
אני לגמרי בעד יחלוקו,מכה למוסלמים,רומא לנוצרים וירושלים ליהודים.
ישן 17-04-2016, 12:08
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
למעשה לפי הרמב"ם אתה צודק מבחינה מסויימת

והרמב"ם נחשב המומחה לנושא היות ואחריו נמנעו מכתיבת הלכות בנושאים אלו.
ציטוט:
לפי הרמב"ם והמקורות שהוא מביא, הקמת בית המקדש השלישי תגרור מלחמה המלווה בתהליך חזרה בתשובה המוני וגורף או לחלופין הפסד נוראי,
במידה ולא יהיה הפסד,לאחר מכן המנצח יהיה שליט בלתי מעורער ויקיים פה מדינה שהחוק שלה מתבסס על החוק היהודי ומן הסתם לא החוק הבריטי.
וכל אלו נחשבים "עיקרי אמונה", של יהודים אורתודוקסים.

לכן גם בקרב "נאמני הר הבית" לא תמצא דרישה להקים את בית המקדש עכשיו, אלא בעיקר לימוד והכנה פיזית למצב שבו ירצו ויוכלו להקים בית מקדש, ואולי אפילו הקרבת קורבן פסח (שלא דורשת הקמת בית המקדש).
דרישה להקמה כזאת כעת לא זוכה לתמיכה משום זרם שאינו זניח באוכלוסיה הדתית והחרדית,
כיוון שבמצבו הרוחני הנוכחי של העם הקמה כזאת תגרור אסון,
ומצד שני - גם לא תמצא מוכנות לויתור שיקשה בעתיד על הקמה כזו.
ישן 17-04-2016, 17:32
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הפונדמנטליזם הזה מכיל בתוכו גורם מאזן
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני יודע שההאשמה שלי מתקשרת..."

ציטוט:
אני יודע שההאשמה שלי מתקשרת לחלקים בהלכה היהודית...
אבל הרבה יותר מדאיג אותי שזאת הדוקטורינה של כל מיני גורמים פונדמנטליסטיים ביהדות, כל גורם והדגשים שלו, אבל בסוף הכל מתחבר... וההתחזקות של הגורמים האלה...
כי גורם שרואה עצמו מחוייב להלכה, גם יתייחס ברצינות לדרישות לאזהרות ולהגבלות שמגיעות כחלק מאותה הלכה.

וכל זה מביא לך שלל איזונים שאתה אולי מגחך עליהם,
אבל בפועל הן הופכות את המציאות היותר קיצונית שאתה מסוגל לדמיין,
לכזו שפחות תשפעי על חייך מאשר למשל מה שיחימוביץ' מעוניינת לבצע אם היא תצליח להגיע לעמדת כח.
וזה בלי להתחיל לדבר על הנזק שפת"ח, חמא"ס ודאע"ש מסוגלים לגרום.

אם יש גורם יהודי שמעורר חשש,
אלו אותם יהודים שרואים בהלכה המלצה או קוריוז,
ופועלים מאידאולוגיה פשיסטית לכל דבר.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 17-04-2016 בשעה 17:35.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:13

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר