לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2016, 19:12
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אז ברשותך, אני חולק עליך על כך ש״ לא יק כלום אם שלושה ארבעה ערבים בשנה אפשר יהיה להרע
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זאת שאלה של איזון... לא יקרה..."

למה? למה???
אני כל חיי מתחשב בשכנים שלי בכל דירה בה התגוררתי, כל חיי ואני עומד מאחורי המילים הללו!
אז מה? אני פראייר? מעולם לא עלה על דעתי לערוך מסיבה בסלון בשישי בערב עם סוללת רמקולים שיטריפו שכונה שלמה (והאמן לי שיכלתי) אז מה? אני פראייר?.... צר לי, לא מצליח להבין את ההגיון הזה.

אגב, מציע לך פעם לבדוק איך זה עובד הקטע של להתלונן על הקמת רעש , מה זה על פי החוק ״רעש בלתי סביר״ , איך בכלל מחליטים מה זה רעש בלתי סביר ומה העונש הקבוע בחוק וכמה פעמים הוא ניתן בגין העבירה הזו... אתה תופתע.
כל מה שיש לי לומר הוא שהנה עוד דוגמא נהדרת לאזלת היד וחוסר האונים של האזרח שעדיין שומר על החוק כאן במדינה הזאת מבלי שהחוק ישמור עליו חזרה.... ככה הכל נראה פה לצערי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2016, 14:50
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז ברשותך, אני חולק עליך על כך ש״ לא יק כלום אם שלושה ארבעה ערבים בשנה אפשר יהיה להרע"

קודם כל התכוונתי לפורים, יום העצמאות, ויום ירושלים, שפטורים היום בחוק...

ושוב, אני מכיר את הסיטואציה משני הצדדים, גם מהצד החוגג, וגם מהצד המתלונן...
ולדעתי, החוק כפי שהוא- בסדר, וגם הטיפול של המשטרה מאוד סביר...

תראה, כמו שלך יש זכות לחיות בבית שלך בשקט ובשלווה, לאנשים אחרים יש זכות לחיות, לארח, ולארגן מסיבה, ולשמוח וכו', ומה לעשות שאנשים חיים עושים רעש... והחוק כמות שהוא, מנסה לאזן בין הדברים.

על מה אנחנו מדברים פה? עד 2300 ביום רגיל? 2400 בימי שישי? 250 ,350, 700 ש"ח קנס ליחיד? לי זה נשמע סביר למדי...

והמשטרה אוכפת גם כשאין מוזיקה, אלא סתם בלגן...

ואגב, מהניסיון שלי, הפתרון הכי טוב (משני הצדדים) הוא פשוט לדבר עם השכנים. זה הרבה יותר פרודוקטיבי ממשטרה...
ישן 28-04-2016, 10:14
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
למרות שאלת ה"קרש" שלך - אני מעביר לך מענה מתוך הויקיפדיה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "מה בדיוק תפקידם של המוסלמים בחג היפה הזה?"

חג המימונה הוא חג של מעבר מן הפסח ומגבלות דיני החמץ לחיי השיגרה. במרוקו הוא שימש לחידוש יחסי האינטראקציה עם הסביבה היהודית והמוסלמית שנותקו זמנית בשל ההקפדה הרבה על הלכות הפסח. במימונה הייתה חשיבות רבה לאירוח ולהתארחות אחד אצל השני, על מנת לברך ולהתברך. הכנסת האורחים הייתה שיוויונית. כל אחד, יהודי או מוסלמי, יכלו להתארח, ללא הזמנה. המכרים המוסלמים היו מביאים למכריהם היהודים במתנה מצרכים שונים ביניהם חמץ והקמח לאפיית הלחם הראשון אחרי הפסח ומוצרי חלב, והיהודים מצדם כיבדו אותם במגשים עמוסים בכל טוב. המוסלמים שהגיעו לבתי מכריהם כדי להביא את המצרכים נשארו לעתים לחגוג איתם את המימונה.
ישן 28-04-2016, 18:58
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

זה בדיוק מה שאני אומר!
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "לא מבין למה צריך להיות פטור בכלל"

ולא משנה אם זה מימונה או כל אירוע שלא יהיה !
מצטער, אני מניח שאני אולי לא בסדר אבל נראה לי פשוט בלתי נסבל הרעיון הזה שהחוק מתיר לאמלל את חייו של האחר עם מוזיקה רועשת ורעש באופן כללי! למה לעזאזל אחרי שבוע עבודה כשאני רוצה קצת שקט בערב ובפרט בערב שישי, החוק מתיר לשכן שלי לפוצץ לי את האזניים עם מוזיקה כי הוא מצא לנכון להפוך את הדירה שלו למועדון? למה אני צריך לאטום את החלונות ולחכות עד חצות כדי שלפחות אז אני אוכל להתחיל להתקשר ולהתחנן שהמשטרה או המוקד העירוני יואילו להגיע ולעשות משהו (לרוב זה נגמר בסוג של נו, נו, נו ולאחר כמה דקות מעזיבת הנידת הרעש מתחיל מחדש)....
חיינו כהפקר !

ישן 28-04-2016, 22:26
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

ערב טוב אדוני, כן, רק אני מצטערת היום עד 12 מותר כי זה כמו יום שישי.....
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "זה בדיוק מה שאני אומר!"

לא שאני מאמין גדול בענייני נאחס אבל בהמשך ישיר להתכתבות כאן, הנה הפלא ופלא, בדיוק בשעה 23:00 החלה מסיבה בחצר של השכנים שמתגוררים מאחורי הבית שלי, חצר גדולה , בריכת שחייה (כן...המעמד מחייב), לבעל יש קול שמגיע לדציבלים בלתי אנושיים (גם כשהוא מדבר באופן רגיל ולא צווח כמו עכשיו), ילדים חובבי כדורגל בכל שעה של היום והלילה (בחצר כמובן)...משפחה ישראלית שכזאת.....
אז בשעה 23:15 לערך, אחרי שנאלצתי לסגור את כל החלונות בבית כדי להצליח לשמוע את הטלויזיה, בוצעה שיחת הטלפון הראשונה למוקד 100 והתשובה שקיבלתי מופיעה בכותרת ההודעה... נראה לאן זה יזרום .... הטלפון הבא יהיה בחצות.... יאללה...אהייה לארג', חצות ועשר דקות...... נקווה שעד אז יפער איזה בולען שם בחצר ..... אה, כן... חג שמח לכם.

ישן 30-04-2016, 13:16
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוספוס פלביוס השני שמתחילה ב "תרבחו ותסעדו ללא הגבלה:רעש חגיגות המימונה יוכלו להימשך אחרי 23:00"

כאיש סיור וותיק (כן עברתי בשבע שנים האחרונות מאגף המודיעין לאג"מ). כאשר יש קריאה "להפרעת מנוחה" (זה המושג המשטרתי), יש שיקול דעת לשוטר שמגיע לטפל באירוע.
תלוי בנסיבות, במועד, בעוצמת "הפרעת המנוחה" או כל שיקול דעת אחר.

המגמה היא ללכת לקראת האזרח החוגג בתנאי שנשמרים ככללי התנהגות מינימליים.
גם בימים שבהם "מותר לחרוג משעות המנוחה", אם השוטר מתרשם "שהגזימו" הוא יכול לנקוט במספר צעדים, החל מאזהרה ברורה וחד- משמעית עד החרמת ציוד ההגברה ומתן קנס בהתאם.

אגב. לצורך הבהרה. במסגרת שעות המנוחה נכללות גם השעות 14:00 - 16:00, אבל כאן האכיפה היא זעומה יותר למעט מקרים "שהגזימו".

נושא "שיפוצים בדירה/אתר בניה" מותר להקים "רעש סביר" החל מהשעה 07:00.

מתי מתחיל הבאלאגן? כאשר מתחיל "סכסוך שכנים", אז המשטרה מתערבת כדי למנוע הדרדרות.

אם אני לא טועה, גם סילבסטר/ראש השנה האזרחי, נכנסו "לחריגה משעות מנוחה", אבל לא בטוח.

בדרך כלל (אם אין "השתוללות יתר") המשטרה מעדיפה להזהיר, ורק אם יש "קריאה חוזרת" מוצדקת, האכיפה "עולה מדרגה".

מקומות בילוי בהם מושמעת מוסיקה מחייבים בחוק באמצעי למניעת "זליגת רעש" החוצה מהאתר.
חל איסור להשמיע מוסיקה מחוץ למבנה סגור.

ישן 30-04-2016, 14:01
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אשר יקר...
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אתה מציג כאן תמונה שהיא אולי משקפת את המציאות אך בצורה קצת "מתיפיפת" לצערי...
אתייחס לדבריך כהוויתם ואציין ברשותך כיצד בהשוואה אליהם, נראה הדבר במציאות...

1. .... "כאיש סיור וותיק (כן עברתי בשבע שנים האחרונות מאגף המודיעין לאג"מ). כאשר יש קריאה "להפרעת מנוחה" (זה המושג המשטרתי), יש שיקול דעת לשוטר שמגיע לטפל באירוע.
תלוי בנסיבות, במועד, בעוצמת "הפרעת המנוחה" או כל שיקול דעת אחר."

בפועל, כאשר יש קריאה לאירוע של הפרעת מנוחה, אכן יש שיקול דעת לשוטר כשמה שקורה הוא שמדובר בסוג האירועים ההכי פחות "סקסיים" שמבחינת השוטר בניידת הם לא יותר מאשר "תיק", אירועים שכאלה יזכו תמיד להיות האחרונים בסדר העדיפויות (טוב, זה הרי ברור מאליו שניידת תופנה קודם לטפל באירוע של תאונה/שוד/חפץ חשוד), עם זאת... בינתיים בקצה המטוטלת יש אזרח/ים שיושב/ים בבית וסובל/ים...
אגב, לעניין "עצמת הפרעת המנוחה" עוד אגיע בהמשך...

2. ..."המגמה היא ללכת לקראת האזרח החוגג בתנאי שנשמרים ככללי התנהגות מינימליים.
גם בימים שבהם "מותר לחרוג משעות המנוחה", אם השוטר מתרשם "שהגזימו" הוא יכול לנקוט במספר צעדים, החל מאזהרה ברורה וחד- משמעית עד החרמת ציוד ההגברה ומתן קנס בהתאם."...

"המגמה היא ללכת לקראת האזרח החוגג"?... באמת?... למה?! הרי יש מי שזה מפריע לו ומצא לנכון להתלונן על כך אז מאיפה באה הגישה הזאת בכלל???? "ללכת לקראת האזרח שגורם מפגע"?... זה מעניין בהחלט!
ועכשיו, מה זה בדיוק "כללי התנהגות מינימאליים"?... מה זאת אומרת "השוטר מתרשם שהגזימו"?... מה זה "הגזימו" מבחינת השוטר ומי מחליט פה?.... מה שאתה אומר בעצם זה שאם מבחינת האזרח יש כאן הגזמה, יגיע השוטר והוא יחליט אם כן או לא?... ומי ערב לכך שלא יגיע שוטר אחר שיחליט אחרת?...
יש חוק במדינת ישראל ויש קריטריונים ברורים למעבר על החוק! אלו אמורות להיות אמות המידה ולא "ללכת לקראת" או "השוטר יחליט"! מקסימום שאני יכל לעלות על דעתי הוא שהחלטת השוטר תתבסס על הקבוע בחוק...נ ק ו ד ה !!!
בדיוק בגלל הגישה המקולקלת הזאת חיינו (חיי האזרחים השומרים על החוק) הם הפקר, הגישה הסלחנית של "ללכת לקראת".... מה זאת אומרת!? למה ללכת לקראת מי שמהווה מטרד ?
ועכשיו בעניין "הוא יכל לנקוט במספר צעדים" - בא ספר לי אשר כמה פעמים נקראת ונקראו חבריך למשמרות לאירועי הפרעת מנוחה והדבר הסתיים במתן דו"ח בו במקום? כמה פעמים החרמתם ציוד הגברה במהלך השבע שנים האחרונות?.... בינינו, לרוב, אם בכלל תגיע ניידת זה יסתכם ב..."ערב טוב אדוני, זה קצת מפריע לשכנים ואבקש להנמיך את המוזיקה, תודה רבה"... הניידת תעזוב ולא אחת תוך עשר דקות הכל שב לקדמותו.... בחייך...

3. ..."אגב. לצורך הבהרה. במסגרת שעות המנוחה נכללות גם השעות 14:00 - 16:00, אבל כאן האכיפה היא זעומה יותר למעט מקרים "שהגזימו"."...

נו באמת... זה כבר מזמן "פאסה", אם אני אתקשר היום למשטרה ואתלונן על רעש בין 2 ל 4 ימשכו אותי עד השעה 4 ובזה יסתכם העניין.... אבל מה שכן, שים לב ששוב אתה כותב "למעט מקרים ש"הגזימו" "! מה זה "הגזימו"?... הפעילו חומר נפץ בדירה למטרות שעשוע?... ירי באוויר?.... מה זה "הגזימו" ולמה לא להיות נחרץ כי "חוק זה חוק"?....

ועכשיו אנחנו מתקרבים לשיא....

4. ...."מתי מתחיל הבאלאגן? כאשר מתחיל "סכסוך שכנים", אז המשטרה מתערבת כדי למנוע הדרדרות. "

פשששששש....... סחתייין !!!! וואלה, תודה עקית למשטרת ישראל או לחליפין, למוקד העירוני (שהרי יש היום פטנט חדש, את הקריאות על "הקמת רעש" המשטרה בכלל מעבירה למוקדים העירוניים)...

משתמע מכך דבר מאווווווד פשוט אשר, מלחתחילה שווה להתחיל בסכסוך שכנים ! אולי איומים?... מכות?... אולי שווה לרדת אל השכנים עם סכין?.... שהרי אז בטוח תגיע ניידת (אולי אפילו שתים) שהרי זה כבר אירוע ששווה להגיע אליו יותר מהר ולצאת מהשאנטי באנטי !
תמיד, תמיד אמרתי... המשטרה לא תגיב לפרובוקציה אלא לריאקציה!
למה לעזאזל זה צריך להגיע לכדי כך !

5. ..."אם אני לא טועה, גם סילבסטר/ראש השנה האזרחי, נכנסו "לחריגה משעות מנוחה", אבל לא בטוח."

ואני אומר - כןןןןן !!!!! למה לא!!!! בטח !!!!!
חפשי חפשי... בואו נכשיר את השרץ מראש וככה נעשה לעצמינו חיים קלים והכל למען האזרח ורווחתו (ואולי יזכרו לנו את זה יום אחד שם בקלפי)... בזיון.

6. ..."בדרך כלל (אם אין "השתוללות יתר") המשטרה מעדיפה להזהיר, ורק אם יש "קריאה חוזרת" מוצדקת, האכיפה "עולה מדרגה"."

ברור...הכי טוב זה להזהיר, הכי טוב והכי קל... למה להתעמת? למה לפגוע במי שמהווה מטרד ומספיק בהמה בכדי לשים פס על שכונה שלמה כי הוא החליט שהוא עושה מסיבה ושכל העולם יקפוץ?... שהאחרים יסבלו בשקט ויעזבו גם אותנו (המשטרה) בשקט... לא?...
ושוב... מה זו "השתוללות יתר"???? מה זה המושג הזה בכלל!!!!! מאיפה זה צץ!

ולסיכום דברי, על מנת להבהיר ולחבר את הקורא למציאות, כך זה לרוב מתנהל...

שישי בערב, הכל שקט...שליו, אתם בסלון רואים בניחותא די.וי.די או לא יודע מה, התינוק כבר נרדם.... שלוה
21:00 - תחילת מהומה אצל השכנים ממול שהחליטו על ערב קריוקי בחצר (לרוב בלווי עשן הנושא ניחות של קבבים )...

21:30 - הרעש רק גובר היות והאורחים הולכים ומתרבים (לרוב גם בלווי של צפצופי מכוניות שהרי איך ידעו שהגענו?)...

21:54 - הרעש בלתי נסבל, התינוק כבר התעורר.... חלונות בדירה סגורים אך זה לא עוזר....

22:00 - טלפון ראשון למוקד 100 - "שלום, ערב טוב, רציתי בבקשה להתלונן על רעש נוראי ממסיבה...."... אדוני אני מצטער/ת, מותר להם עד חצות, אם אחרי חצות זה יימשך תתקשר שוב ונטפל"....

עד חצות הרעש רק נעשה נורא יותר... אך מה לעשות שעד חצות על פי החוק חיינו הפקר....

00:00 - שיחה למוקד פעם שנייה... שלום... בלה בלה בלה.... כן... בסדר...מה הכתובת?.... (במקרה הטוב יגידו לך שכבר היו מספר קריאות ושניידת תגיע, במקרה הרע, מהשלב הזה יפנו אותך בכלל למוקד העירוני שאחראי על העניין)...

היות ולפחות עשרים דקות חלפו מההודעה למוקד ודבר לא השתנה, מגיע זמנו של הטלפון הנוסף... אז כבר קצת יכעסו עליך ויגידו לך ש"אדוני קיבלנו את ההודעה, יש כרגע אירועים דחופים והניידת הראשונה שתתפנה תגיע" ! ...
ואללה... זה השלב שכבר אתה מתחיל לחוש רגשי אשמה על שאתה מטריד מישהו, תכלס... אתה כאן הרי הלא בסדר....

בקיצור, בסוף תגיע ניידת של מתנדבים, יעשו קצת נו...נו...נו... ולקראת ארבע בבוקר, כשהמסיבה תלך ותגווע לה מוות טבעי.... יבא לציון הגואל...

אחלה ! חיינו כהפקר.

ואשר - אם זה אולי משתמע מכך, אין אני יוצא כאן חלילה כלפיך אישית, ממש לא! אני פשוט מתאר מצב קיים שמנו סובלים לא מעט ובמשטרה הוא מקוטלג תחת "חוסר עניין לציבור" - אני טוען אחרת, אני טוען שדווקא כל אותם אירועים שמוגדרים כ"חסריעניין לציבור" הם האירועים שהכי מטרדים את האזרחים במדינה הזאת ! דווקא הם! ואני מאושר שהמפכ"ל החדש של המשטרה שם לעצמו את הנושא בראש סדר העדיפויות.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 30-04-2016 בשעה 14:14.
ישן 30-04-2016, 14:39
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אשר יקר..."

לבני. אתה כאיש משטרה בוודאי יודע שיש סדר עדיפות וגם המפכ"ל החדש לא ישנה את סדר העדיפות ויגרום למצב שבו חבלן יגיע לבד לאירוע ח,ח, כי ניידת מטפלת בהפרעת מנוחה.

לגבי "משתמע מכך דבר מאווווווד פשוט אשר, מלחתחילה שווה להתחיל בסכסוך שכנים ! אולי איומים?... מכות?... אולי שווה לרדת אל השכנים עם סכין?.... שהרי אז בטוח תגיע ניידת (אולי אפילו שתים) שהרי זה כבר אירוע ששווה להגיע אליו יותר מהר ולצאת מהשאנטי באנטי !
תמיד, תמיד אמרתי... המשטרה לא תגיב לפרובוקציה אלא לריאקציה!
למה לעזאזל זה צריך להגיע לכדי כך !"

לא הייתי ממליץ להגיב כך על "הפרעת מנוחה", אלא אם אתה רוצה למלא ים של "דוחות הסבר" להתנהגות כזאת.

כיום ההעדפה היא לשלוח "נידת משולבת" לאירועים כאלה ולא מתנדבים. בהתאם לאילוצים.

נכון שהמצב הוא לא אידיאלי, אתה יודע היטב מה "גודל השמיכה" ואיך ניידות עפות מקצה אחד של העיר לקצה השני כדי לטפל באירועים.

אתה יודע מצוין איך הדברים מתנהלים בין שכנים, אתה "תזמין משטרה" ומחר הוא "יזמין משטרה" עד שזה יגיע לעימות מילולי או פיזי, אז מה הרווחנו?

אני בדעה (מניסיון) ששיחה תרבותית יותר יעילה מהזמנת המשטרה.

האמן לי, אני גר באזור של המון מסעדות ופאבים (אזור תא"צ רחוב ירמיהו), ונוכחתי כי רוב ההפרעות מנוחה הן מחברה שנמצאים מחוץ לפאב/מסעדה ולא מהחברה שיושבים בתוך הפאב/מסעדה וכאשר מתחילה "חגיגה" כמעט מיד אחרי קריאה, מגיעה ניידת משולבת או ניידת של סל"ע (סיירת לביטחון עירוני) והבעיה נפתרת מהר מאד.

ישן 30-04-2016, 16:24
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

בנימין, אני מבין את דבריך אך מצטער, לא יכל להסכים עמם!
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE]אני בדעה (מניסיון)..."

אני לא יכל להסכים עמם מהסיבה הפשוטה (ואם אצמד לדבריך)... "אם מגיעה משטרה... זה קצת כמו שמגיעה המורה לחדר בטיול שנתי, לצעוק שתהיו בשקט... ברגע שהמורה/ משטרה תלך, כולם יחזרו לעשות בלגאן... עד שהשוטרים / פקחים יבואו ויתחילו לאיים עם דוחות/ מעצר/ לפזר את כולם..."

ואני טוען - אין בעייה, אז שתגיע ה"מורה" ובמקום לצעוק פשוט מאוד פעם אחת ויחידה תאיים ואילו אם המקרה חוזר על עצמו.... שתבצע!
אם זה במתן דו"ח של כמה מאות שקלים על הסיפתח ואם המקרה יחזור על עצמו מתן של דו"ח נוסף !!!
כשצריך אז "להכות" ! (לא במובן הפיזי כמובן), לא להתחנחן, לא להתחנן, לא לבוא בגישה של "אנא ...הילד שלי ישן"... לא!!! עם בהמות צריך להיות חד וברור על ההתחלה !
זו דעתי.
בנימין, לצערי, מרוב שלאזרחים כאן מותר ומותר ומותר, אנשים כאן שכחו שיש להם גם חובות, שיש חוק ושלחוק יש גם שיניים ! בגלל כל התופעות הללו (והן רק סימפטום) הפכנו למדינה של הפקרות!
סתם לצורך הדוגמא - אני מבטיח לך שאם בחוה"מ פסח היו מסתובבים בחופי הכנרת פקחים שהיו מחלקים דוחו"ת של בא נגיד, 500 שקל לאדם שייתפס מטנף, היית מצמצם את התופעה הזו ובשנה הבאה כשהחארות היו מגיעים לשם הם היו חוששים לטנף שוב! אני מבטיח לך!
הבעייה היא בגישה של... קודם כל לנסות ולהתחשב.... פה זה מתחיל, פה זה נגמר ! די, מספיק עם הגישה הנפסדת הזאת מול כל בריון או ערס מצוי (וכדי שלא אובן שלא כהלכה, כאלה יש באופן שהוא חוצה עדות)!

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 30-04-2016 בשעה 16:27.
ישן 30-04-2016, 18:39

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בנימין, אני מבין את דבריך אך מצטער, לא יכל להסכים עמם!"

לבני, אתה מכליל את כולם בתור "בהמות". לא זה המצב. לפעמים "הפרעת מנוחה" נוצרת מהתנהגות נורמטיבית של אנשים שלא רוצים לריב, לא עם השכנים, לא עם המשטרה וגם לא עם עצמם, לפעמים וויכוחים על נושאים פעוטים גורמים לרמת הדציבלים לעלות, ואז מגיע גורם חיצוני (משטרה, שכנים, תינוק שבוכה) "ופוקח את עיניהם". ברגע שאתה מעיר להם, מיד המצב הופך נורמלי.

האמן לי, טיפלתי בעשרות אם לא מאות מקרים כאלה. ב99%, ברגע שהערת בנועם, מיד המצב נרגע.

ב-1% הבודד שבהם מעורב אלכוהול/סמים/עודף טסטוסטרון, אז כבר המצב שונה וגם כאן יש שיקול דעת.

לא תמיד זרוע החוק חייבת להיות זרוע מכה, לפעמים היא יכולה להיות גם זרוע מלטפת/מחנכת.

שוב. הכל בהתאם לנסיבות ולפי שיקול דעת של השוטר במקום.

ישן 01-05-2016, 00:45

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בנימין, אני מבין את דבריך אך מצטער, לא יכל להסכים עמם!"

1. עזוב אותי תיאולוגיה. אני מנסה להסביר לך שבתכלס, במובן הפראקטי, לפחות מהניסיון שלי, הדברים האלה נפתרים הרבה יותר טוב ברמה הבין- אישית- אנושית, או ברמת הקבוצה. ברור שיש מצבים שאין ברירה אלא להיעזר במשטרה, אבל רוב האנשים מגיבים יותר טוב, כשפשוט מדברים איתם ישירות, בלי לערב את הגננת.

2. ברור לך שאם נניח יש תור, אז אלה שעוקפים, ואלה שעומדים נעקפים, ומחליפים צבע לסגול בצורה פסיבית אגרסיבית, שניהם אשמים בסיטואציה?

ברור שצריכים להיות פקחים שיחלקו דוחות למי שמטנף בחוף... אבל אין סיכוי שתפתור את הבעיה עם פקחים, אלא קודם כל ע"י חינוך והסברה...
ישן 30-04-2016, 16:14
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אשר, אתה שוב מציין מצב קיים ו"לא אידיאלי" ואני טוען שזה מצב קיים ובלתי נסבל !
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

לא צריך לשכנע אותי עד כמה היריעה קצרה ושעדיף שלא להגיע לכלל עימות כזה או אחר, כל זאת ברור מאליו ומובן ולא קראתי לכך.
מה שאני בא לטעון הוא דבר מאוד פשוט, אם אדם הוא מספיק בהמה כדי לא להבין לבד שבעצם מעשיו הוא גורם לסבל לרחוב שלם, מה יש לי בכלל לגשת ולדבר איתו כשרוב הסיכויים הם שהוא צפצף עלי?
לעומת זאת, כשאני מנסה לזמן את הגורם הרלוונטי שאמור לתת תשובה למצבים שכאלה אז ראשית, אני בתחתית סדר העדיפויות, שנית , התגובה תגיע באיחור רב, שלישית, העניין יסתכם בהתחשבות בבהמה ולא בי ובקשה רפה ממנו לחדול ....
ואני שואל, לאן הגענו !
התשובה לכך היא פשוטה מאוד אשר, הגענו למצב בו החוק לא מגן על מי ששומר עליו אלא עומד לצידו של מי שדווקא מפר אותו!
הגענו למצב בו שוטר במקום "לתת בראש" מייד וכשצריך, מעדיף להתחשב ולהתפלפל ... מה זה משדר אשר? מה ימנע מאותו דרעק לבצע את אותה העבירה מחר ומחרתיים?... אפסות... רופסות...ונפסדות ! זה מה שזה משדר ועל כך חבל מאוד כי היום זה אני אך מחר זה יהיה כל אחד אחר מאתנו.

ישן 01-05-2016, 19:49

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אל תטעה, מאחורי החזות הזו מסתתרת נפש שברירית ועדינה כשל ציפור שיר...."

Bluebird

there's a bluebird in my heart that
wants to get out
but I'm too tough for him,
I say, stay in there, I'm not going
to let anybody see
you.
wants to get out
but I pour whiskey on him and inhale
cigarette smoke
and the whores and the bartenders
and the grocery clerks
never know that
he's
in there.

wants to get out
but I'm too tough for him,
I say,
stay down, do you want to mess
me up?
you want to screw up the
works?
you want to blow my book sales in
Europe?
wants to get out
but I'm too clever, I only let him out
at night sometimes
when everybody's asleep.
I say, I know that you're there,
so don't be
sad.
then I put him back,
but he's singing a little
in there, I haven't quite let him
die
and we sleep together like
that
with our
secret pact
and it's nice enough to
make a man
weep, but I don't
weep, do
you?

by Charles Bukowski
ישן 01-05-2016, 16:01
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "[QUOTE=יוספוס פלביוס..."

אשר,
איך עובד עניין הרישום אזהרה מחוץ לניידת?
האם מועבר למסוף אח"כ,
האם נרשם על ת.ז מסוים או כתובת?
אני בעד גישת הקודם לבקש ולהזהיר ואח"כ לקנוס השאלה אם יש לזה התכנות.
במשטרת התנועה זה עובד יפה.
חינוכית זה נכון,
מצד שני אם לוקחים דוגמה ממדיניות החלונות השבורים של ג'וליאני,
למעשה כל העברות האלה, הקטנות הפשוטות כמו רעש, כמו ליכלוך מרחב ציבורי,
כמו פריצות לרכב ולבתים,
הם האינטרקציה בכי נפוצה שמכתיבה את תדמיתה וממנה נגזר אמונו של הציבור במשטרה.
בעל עבק שפרצו לו ולא תפסו את הגנבים והחזירו רכוש וקיבל יחס מזלזל, לא יתלונן על סחיטה באיומים.
וזו בדיוק הבעיה של המשטרה במגזר הערבי רק חמורה יותר.
בשבוע האחרון נרצחו 4 בני אדם במגזר- כנראה בנשק בלתי חוקי.
האם אין מקום לאכוף את החוק ולבצע חיפושים ומבצע איסוף במגזר?
האם בהתפרעויות האחרונות לא ניתן להגיע אל מי שקנה והפעיל את הזיקוקים בכפר?
גם זיקוקים הוא מוצר שנדרש רישיון בשביל לרכוש.
אתה יודע שיש חברות שמגבילות את עסקיהן בגלל חוסר היכולות לגבות חובות במגזר?
ישן 01-05-2016, 18:18

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "אשר, איך עובד עניין הרישום..."

רישום "דוח אזהרה" בניידת סיור נרשם בדיוק כמו במשטרת התנועה.
פיזית? בכל ניידת סיור יש טאבלט מיוחד שמחובר כל הזמן למערכות המידע המרכזיות ולמערכות הדיווח מבצעי של משטרת ישראל.
כאשר נהג עומד בתנאים של מתן "דוח אזהרה", במידה והעבירה מאפשרת, השוטר יכול הפעיל שיקול דעת עם לרשום דוח אזהרה או לא.

"הדוח אזהרה" נרשם במאגר המידע ויעלה כל פעם שתבוצע שאילתה מתאימה.

ציטוט
"כשעלי לומר לסטודנטים באוניברסיטה מיהו בעל שיקול הדעת הגדול ביותר, התשובה היא - השוטר ברחוב.
לא רק שהשוטר הוא בעל שיקול הדעת הגדול ביותר, אלא שגם היכולת להתערב בהחלטתו היא הקטנה ביותר, הן בגלל סופיות החלטותיו והן בגלל הפעלת שיקול הדעת..."

(פרופ' אהרון ברק)

ישן 01-05-2016, 21:01

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אני חייב לספר לך סיפור אמיתי..."

הפרעת מנוחה אינה עבירה כוללת סמכות מעצר.
רק אם המצב מסלים וקמה עבירה שבצידה סמכות מעצר, אז רשאי השוטר-לפי שיקול דעתו-לבצע מעצר.

מניסיון, רוב האירועים של "הפרעת מנוחה" מסתיימים אחרי שהשוטרים מגיעים בפעם הראשונה.
איני מכיר את פרטי המקרה שעליו אתה מדבר ולכן אני לא יכול להתייחס אליו.

ואם שרו "מדינת משטרה", אז מה?

זה כמו שאמרו לי מניאק כי רשמתי דוח לנהג שעבר באור אדום וכמעט התנגש בניידת.
שאלתי אותו "אתה עברת באור אדום ואני המניאק????...הבנתי"

הדרך שאני נוקט בה היא להראות למבצע העבירה כמה הוא מטומטם, וזה עובד יופי.
ודווקא אני נחשב לאחד שלא רושם דוחות, אלא יותר מחנך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:33

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר