לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2016, 17:30
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "בגדול, אתה צודק, אבל בכל זאת..."

אבחר להגיב עם סיפור מהחיים,
לפני כמה חודשים,אני רואה שני אנשים שאני מכיר, משוחחים ליד עץ אלון גדול מימדים,על גבול השטח של בית אימי, שאלתי אותם מה קורה,והם אומרים לי כי עומדים לקצץ בעץ, אמרתי להם כי יתנו לעץ הכבוד המגיע לו,ויעזבו אותו לנפשו, ואני אדאג שלא יגרום לנזק, אומר לי ג. שהוא אל"מ בצה"ל : 'ככה לא עובדות מערכות'.....כאילו ההרגלים/המקובל חזקים מהכל....לא חשוב התועלת-נזק......יש לנו פה צורת עבודה, והיא מכתיבה את חיינו....ואני אומר כי כל פעולה צריכה להימדד ע"פ חשיבותה/תועלתה ולא ע"פ תקנות לא רלוונטיות, ומוסכמות 'מקודשות'....חוק הסותר טובת בני האדם צריך להשתנות....אם זה לא נעשה , מדובר בחברה שאיבדה את דרכה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2016, 19:13
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אבחר להגיב עם סיפור..."

לא יכולת להביא דוגמה פחות רלוונטית...

אני מסכים בגדול עם העקרון שצריך להשתמש בראש תמיד, גם כשבאים לקיים או להפר חוק, ושתמיד אדם צריך לעשות את שיקוליו לפני כל פעולה, כזאת או אחרת. אבל, צריך לזכור שעצם השמירה על החוק היא ערך בפני עצמו. אדם צריך לשקול בכובד ראש לפני שהוא מחליט להפר את חוקי המשחק של החברה שבה הוא חי. ולהיות מוכן לשאת בהשלכות הפרטיות, והרחבות, של מעשיו. (אל תשכח שאתה מדבר עכשיו גם על סרבנות, רצח פוליטי, הפרת חוק אידיולוגית - פסיבית ואקטיבית, וכו', ומה המשמעות של לחיות באנרכיה).

בנוסף, צריך לזכור שאיילת שקד בתור חברת כנסת, ובתור שרה בממשלת ישראל, וגם ממשלת ישראל עצמה, בהחלטת ממשלה, יכולים לבחור להפר את החוק בטוענה של חסינות ריבונית. אבל, למעשה כזה יכולות להיות מגוון רחב של השלכות...

פשוט, ממש לא נראה לי שזה מקרה שעבורו שווה לשבור את חוקי המשחק... בוודאי בטרם מוצתה הדרך החוקית.
ישן 28-05-2016, 20:55
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לא יכולת להביא דוגמה פחות..."

במודע הרחקתי קצת עם הדוגמא, בנסיון [אולי כושל] לומר כי התופעה של ביטול ההיגיון בפני החוק רווחת במקומותנו.
מה הם 'חוקי המשחק' ?
לגרום עוול לאנשים בשם החוק, במקום לשנות החוק ...זה חלק מחוקי המשחק ?
קראתי באתר המפרסם חומר לבגרות בבתי הספר : החוק מתקיים מתוך הבנה שהחוק הוא לטובת הכלל ומהלגיטימיות של החוק [ההיגיון העומד מאחורי החוק]....ו...'חוק ראוי' הוא 1.חוק אשר עולה באותה המידה עם הערכים הדמוקרטיים ועם עקרונות הדמוקרטיה. 2.מגן על זכויות האדם, האזרח וזכויות המיעוט.
....מי שרואה בחוק ערך עליון , אין לו מה להלין על דאעש שחוקיו בעד קיצוץ ראשי כופרים....ושאר חוקים שהיו קיימים בכל מיני מקומות שלא מקובל לציינם.
אם קיים חוק האוסר לשחרר מידע [שאין בו סיכון מוחשי לביטחון ישראל] , יש לבטלו אתמול. הקושי של ביטולו היום היא המצאה של אותם אנשים חסרי מצפן שהביאו עלינו את החוק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר