לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-09-2009, 15:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "חמ"מ נ"א? למה זה טוב חוץ..."

זה טוב לפגוע באויב הנמצא בתוך בתים או ביצורים. החצובה אינה של צלפים (הלוואי).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-09-2009, 13:10
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
נתוני הזאטוט - מאתר מז"י
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "Mini Spike "זאטוט" ו"גילון", גירסאות מוקטנות של ה"גיל""

http://mazi.idf.il/4384-7936-he/IGF.aspx

טיל נ"א אלקטרו-אופטי זעיר לטווח 200- 1,500 מטר

ייעוד: הקניית יכולות רב-זרועיות לפגיעה מדויקת במטרות נ"א בקו ראיה ושאינן בקו ראייה לדרג הטקטי הנמוך ובהפעלה מפלטפורמות יבשתיות אוויריות וימיות.
את הטיל ניתן לשגר ביום (CCD) ובלילה (IR) ממגוון פלטפורמות במערך החי"ר: מרמת החייל ועד רמת הגדוד , ראש ביות CCD(יום) , IR/ בולומטרי (לילה).
עקרון הפעלה: נעל, שגר ושכח, נעל, שגר עדכן ושכח

טכנולוגיות עיקריות: בדיקת תצורות אווירודינאמיות, תכן בקרה, תכנון ואנליזות מבנה, עיבוד תמונה ואלקטרו-אופטיקה, בקרת טיסה, מזעור ומכאניקה מתקדמת (MEMS).
פיתוח: טילים ונשו"ת
ישן 04-09-2009, 08:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה זאטוט וגילון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "Mini Spike "זאטוט" ו"גילון", גירסאות מוקטנות של ה"גיל""

הזאטוט "מיני ספייק" טיל גיל נ"א בעל רש"ק נפיץ-רסס לטווח 200-1,200 מ'
כרגע יש למשגר ולרב"ת מערכות ראיית יום בלבד. בעתיד הקרוב מדובר על מערכת ראיית לילה בולומטרית ללא קירור (אני אשמח אם אנשי האופוטרוניקה יסבירו מה הכוונה במושג "מערכת ראיית לילה בולומטרית ללא קירור". יש לי הרגשה שזו הגדרה יפה של מערכת השיווק ברפאל למגבר אור כוכבים). על המשגר יש גם מסילת פיקטיני להרכבת כל אמצעי תצפית ושימוש כטיל כתף.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
"זאטוט"
ובאמת הזאטוט יכול להיות משוגר כטיל כתף בלי חצובה, עם חצובה פשוטה (החצובה המוצגת בתמונות היא חצובת צלמים מאיכות גבוהה מאד במשקל פחות משני ק"ג שיכולה לשאת משקלים גבוהים מאד בלי לאבד יציבות גם לגובה רב, אנשים גבוהים ממני השתמשו בה בקלות).
בנוסף, בזרוע היבשה דרשו להתאים את הזביל של הזאטוט למערכת ההכוונה והשיגור של הגיל הרגיל שכבר קיימת בצה"ל ה"אורלי". לכך נוצר המתאם שמופיע בתמונות.הזאטוט על גבי האורלי מכונה "גילון".
ה"גילון". זביל "זאטוט" ומתאם על גבי מערכת תצפית הכוונה ושיגור "אורלי" של ה"גיל".

בזמן הטיסה של הטיל אל המטרה ראש הביות הטלוויזיוני שולח את תמונת הוידאו אל עינית המשגר אבל לא רק אליה. לזאטוט עמדת מפקד ובה מסך מגע. המפקד מפקח לפני השיגור, יכול לסמן לחייל שישגר מטרות בשטח שיופיעו לו בעינית ואח"כ לצפות בשידור הוידאו שמגיע מהטיל בזמן המעוף ועד לפגיעה במטרה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.defense-update.com/images_large2/zaatut_clu.jpg]

עמדת המפקד. צילום www.defense-update.com
העברת הנתונים בין הטיל והמשגר מבוצעת בקשר רדיו, לא בסיב אופטי או בתיילים כבעבר.
אחד היתרונות של הזאטוט בעימות מוגבל בשטח אורבני הוא האפשרות להסיט את הטיל, גם בשניות האחרונות, במקרה שבאזור המטרה מתגלים אזרחים בלתי מעורבים.
כמובן שכל הטיסה עד למטרה מוקלטת בעמדת המפקד וניתן לצפות בה מחדש והיא משמשת גם כאמצעי איסוף נוסף, ירית מעבר לגבעה או לשכונה הבאה, עכשיו אתה צריך להסתער לשם? אתה כבר יודע איך המקום נראה לפני שתי דקות.

לזאטוט יש אפשרות למגוון פרופילי טיסה. כולל, בשונה מהגיל, פרופיל טיסה גבוה מאד, כך שניתן לשגר אותו אל מטרות שנמצאות ממש מעבר לקו רכס, או מבנים (צריך לראות את סרטון ההדגמה כדי להאמין).

כמובן שכמו בגיל נשארו האפשרות לשגר ושכח כולל עקיבה אחרי מטרות נעות. ושגר צפה ועדכן. כך למשל, באחד התרחישים שמציגים אנשי רפאל מאותרת עמדת משגר קסאם בודד שירה לפני מספר דקות. טיל משוגר במצב שגר ושכח בפרופיל טיסה גבוה מאד, במהלך הטיסה כשהטיל יורד על המטרה נראים עוד שני משגרים שלא נצפו קודם כשלידם מחבלים שמכינים אותם לשיגור, כמובן שזו מטרה איכותית יותר, הטיל מוסט ומהחבלים מושמדים יחד עם המשגרים שעוד לא ירו.

את יחידת השיגור ושלושה טילים נושאה חייל אחד, חייל נושא ארבעה טילים נוספים:

אגב, אני מנחש שאת העיצוב עשה ידידנו תמיר מversiamilitary. יש כאן הרבה קווים וצבעים שמזכירים עיצובים שלו.

יש לי עוד המון תמונות, כשאוכל להתעסק בהקטנה שלהן אעלה אותן.

נ.ב.
בקשה קטנה:
יש כאן המון חבר'ה שמעתיקים תמונות ונתונים ומצטטים אותם באתרים אחרים, אתרים ישראליים וגם באתרים בשפות אחרות. אני לא מבקש לא להעתיק ולא לצטט. אני כן מבקש עשות זאת בצורה מכובדת: לציין שהמקור הוא yossifoon מאתר http://army.fresh.co.il ואת הכתובת של האשכול הזה שממנו לקחתם את התמונות והנתונים וכך מכל אשכול שממנו אתם לוקחים נתונים.

ישן 04-09-2009, 09:47
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "זאטוט וגילון"

ציטוט:
בעתיד הקרוב מדובר על מערכת ראיית לילה בולומטרית ללא קירור

זו מערכת תרמית לא מקוררת. כל פיקסל הוא יצירת מופת של מיקרו-עיבוד: נגד שטוח, והקרינה עליו מחממת אותו ומשנה את ההתנגדות שלו, שנמדדת ע"י מעגל חיצוני.

http://www.maxmax.com/images/Camera...eterDrawing.jpg

זאת בניגוד למערכת תרמית מקוררת, שם כל פיקסל הוא פיסת סיליקון שהקרינה יוצרת בו אלקטרונים חופשיים (והקירור נועד להקטין את הרעש- מספר האלקטרונים החופשיים גם ללא קרינה מהמטרה).

סה"כ זו מערכת זולה, חסכונית באנרגיה ושקטה ביחס לתרמי מקורר- אך ברגישות והגדלה קטנות יותר.
דוגמא בצה"ל- הכוונת לנשק "עונגי".
נאמר, ביצועים של טאס בגודל של עכברוש.
ישן 04-09-2009, 23:46
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אתה בטוח?
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] [size=3]בעתיד הקרוב..."

?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
זו מערכת תרמית לא מקוררת. כל פיקסל הוא יצירת מופת של מיקרו-עיבוד: נגד שטוח, והקרינה עליו מחממת אותו ומשנה את ההתנגדות שלו, - נראה לי שיותר מדויק שהקרינה
מייצרת זוגות אלקטרון חור שמעלים את המוליכות של הנגד. שים לב שכתוב IR radiation כמה אנרגיה יש לשטף האורי על מנת לחמם את הנגד? האם מה שכתבת זה על סמך ידיעה או הערכה?

שנמדדת ע"י מעגל חיצוני.

http://www.maxmax.com/images/Camera...eterDrawing.jpg

זאת בניגוד למערכת תרמית מקוררת, שם כל פיקסל הוא פיסת סיליקון שהקרינה יוצרת בו אלקטרונים חופשיים (והקירור נועד להקטין את הרעש- מספר האלקטרונים החופשיים גם ללא קרינה מהמטרה).
לא טיפול מהכסא אם אגיד לך שגם פוטונים בודדים ניתן לגלות בעזרת גלאי סיליקון לא מקורר?

בסופו של דבר, הקירור נועד לשפר את יחס האות לרעש, כל משטח בטמ"פ החדר קורן (שים לב מוצג שם IR). הקירור ולא חשוב באיזו דרך נועד להזיז את עקומת הקרינה.

סה"כ זו מערכת זולה, חסכונית באנרגיה ושקטה ביחס לתרמי מקורר- אך ברגישות והגדלה קטנות יותר.
דוגמא בצה"ל- הכוונת לנשק "עונגי".
נאמר, ביצועים של טאס בגודל של עכברוש.
ישן 04-09-2009, 16:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "זאטוט וגילון"

אחרי ההסבר המוצלח של קרן-אור והסבר נוסף שקיבלת יבאופן פרטי כבר ברור מעבר לל ספק שאין כאן שום תעלול פירסומי.
"
מערכת ראיית לילה בולומטרית ללא קירור" היא "הדבר האמיתי"! מערכת ראיה תרמי לא מקוררת. בלי תלות בבלוני חנקן, בחוג סגור ושאר המצאות.
אני אשמח אם מומחים גדולים ממני יספקו הסברים טובים ומפורטים יותר.

ישן 04-09-2009, 17:33
צלמית המשתמש של יוסיפון

צילום תמונות נוספות

עיניות התצפית והלזירה לרכישת המטרות של הישל"ז מימין אפשר לראות את מכלול הכנפונים וההגאים, אני מניח שזה סוגר את ויכוח לגבי הניהוג וההתקפלות שלהם.

הישל"ז עם הזביל-משגר מורכב עליה. מבט מימין. ניתן להבחין במסילת הפיקטיני להרכבת כוונות ואמצעים נוספים.

ה"גילון" זביל-משגר של זאטוט מורכב על מערכת שיכור של גיל באמצעות מתאם. בתמונה זו ניתן להבחין היטב במתאם.

ישן 04-09-2009, 20:18
  משתמש זכר הקשקשן הקשקשן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.09
זה נראה כמו חדשות רעות מאוד לאבטחת אישים

כאשר אני מסתכל על המערכת, עולה לי השאלה הבאה:

אם המערכת נופלת לידיים הלא נכונות, הטילון הנ"ל הינו מכונת היתנקשות מושלמת.
תחשבו איך ניתן להגן על נשיא ארצות הברית לדוגמא. הטיל מספיק קטן כדי להסתיר אותו אפילו מתחת לבגדים, או תיק קטן. הוא לא דורש קו ראיה. מיגון שפחות מטנק לא יספיק כנראה.
נכון להיום, שום דבר לא מפריע למישהו להיתקרב כ 1 ק"מ לבית הלבן, ממקום מוסתר - חצר בית, גג נפתח במכונית, לשגר את הטיל ולפגוע בנשיא ארה"ב אם האחרון ייצא מהבניין או יתקרב לחלון.

להערכתי אף מערכת הקיימת היום לא מאפשרת לעשות זאת. כל הדברים הקיימים או שמסורבלים וגדולים מדי, וייתפסו במעגל האבטחה החיצוני, או שדורשים קו ראיה.
כיוון שניתן להגדיל את הטווח יחסית בקלות, אם רוצים, אני מעריך שכל הנשיאים בעתיד יזכו לנשום אוויר חופשי רק במדבר, אחרי שהובטח שסביבה של 5 ק"מ ריקה מאדם.
ישן 28-05-2010, 16:37
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
ערכת הרכשת מטרות
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "הקפצה לטובת כתבה מבמחנה על טילי הגיל והגילון בצה"ל"

אלא אם פותחה מערכת חדשה שעדיין לא נחשפה, אני מאמין שמדובר במערכת SLIK מתוצרת חברת אזימוט. המערכת, שזכתה בעיתונות המקצועית בחו"ל לכינוי "Spike C4I" כוללת GPS, מצפן, מט"ל ומצלמות יום ולילה נפרדות מה"אורלי". כל הנ"ל מאופסים ומחוברים לערוץ תקשורת אלחוטי מוצפן בתדרי VHF/UHF, שמאפשרים מסירת התמונה מהמשגר אל דרגי פיקוד ואל כלים אחרים בגזרה (Target Handover). אני מקווה שבזמן שעבר מאז חשיפת המערכת (2005) ועד היום היא זכתה למזעור כלשהוא כי כשראיתי אותה היא עשתה רושם די מסורבל וכבד ("אורלי" לבדה שוקלת מעל 10 ק"ג) - וכזכור, "מישהו" בשטח אמור לסחוב אותה...

ישן 07-11-2010, 21:07
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03

מאד מעניין.

הדבר העיקרי פה הוא מערכת ראיית הלילה, שלא דורשת בלונים ולא דורשת אתחול כמו באורלי הרגילה.
נראה לי שזה אפילו יותר מעניין מהפיתוח של הטיל עצמו.
השאלה רק אייך תיראה התמונה שהחייל הפשוט ידחוף את העיין, בשביל לסרוק.

בנוסף הכרתי עד היום יכולת לשדר ביין אמצעי נ"ט מיקומים של אויב ביין כלי הנ"ט השונים.
עם המעבר לצי"ד והמערכת הממוזערת שחברת אזימוט בנתה ועוד כמה דברים בזירה, המפקדים
שינהלו את הקרב בשטח יקבלו תמונה הרבה יותר טובה של כוחות האויב עם אפשרות להכפפת מטרה שזוהתה על ידי חי"ר\שריון\אוויר לחיל אחר לגמרי.

ישן 03-06-2012, 11:56
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

רפאל תחשוף "מיני-ספייק" ביורוסאטורי (israeldefense)

מדובר בטיל אישי קטן בעל טווח של 1.5 ק"מ, והוא מיועד לפגיעה בכוחות רגליים המצויים בתוך מבנה או מחסה.
אריה אגוזי

בן חדש וקטן למשפחת טילי ה"ספייק" של רפאל ייחשף בתערוכת יורוסאטורי בפריס בהמשך החודש, כך נודע למערכת ישראל דיפנס. מדובר בטיל האישי הקטן בעולם. אחרי שפיתחה טילי ספייק מדגמים שונים, שהאחרון שבהם הוא בעל טווח של 25 ק"מ, החליטה רפאל לפתח טיל אישי אמיתי שיאפשר לחייל הרגלי לעשות שימוש בנשק מדוייק וקטלני. רפאל פיתחה את הטיל מדגם "מיני ספייק" שמשקלו, כשהוא בתוך הזביל שהוא גם המשגר, רק 4 ק"ג. המשגר צמוד ליחידת השיגור והחייל מנהג את הטיל עד למטרה באמצעות תקשורת המאפשרת לו לראות את המטרה ולכוון את הטיל אליה בדיוק עצום.
לכתבה המלאה

מעניין האם מדובר באותו הטיל המוזכר באשכול, או בכלל דגם אחר? נחכה לתגובת רפאל.

ישן 29-05-2014, 13:40
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

חדש בצה"ל: משגר קל משקל לטילי גיל

משגר חדש לטילי הגיל נכנס לאחרונה לשימוש בצה"ל. ה"משגר האחוד" מאגד בתוכו אמצעים רבים אותם נדרש היה להרכיב במשגר הקודם. "בעבר הייתה תחושה של הסתכלות במשקפת, היום זה מרגיש כמו צפייה בסמארטפון"

ניר סגל | עיתון "במחנה"

משפרים את יכולות ה"גיל": משגר חדש המיועד לטילי "גיל" מתוצרת רפאל, העונה לשם "משגר אחוד", נמצא בתהליכי קליטה בצה"ל. למשגר יכולות חדשות של מדידת טווחים, טעינת טיל נוסף במהירות אחרי ירי וחיבור למערכות השו"ב (שליטה ובקרה) של חיל הרגלים. כמו כן, הוא בעל ממשק משתמש נוח יותר. "בסופו של דבר, המטרה של המשגרים האחודים היא להעצים את יכולות הגדוד מבחינת ירי מדויק, עוצמת אש וקטלניות לטווחים שונים, למול מטרות כמו רכבים קרביים משוריינים וטנקים", ציין רמ"ד אמצעי לחימה (אמל"ח) במפקדת קצין חי"ר וצנחנים ראשי, רס"ן רוניאל תורג'מן.

"המשקל הכולל של המשגר קטן יותר מקודמו, זאת מכיוון שחלק רחב מפרויקט החימוש המדויק בחי"ר עוסק בנושא צמצום המשקלים. האידיאל הוא לפתח מערכות המבוססות על תשתית קיימת ובו בזמן קלות יותר ללוחם הנושא אותן על הגב", הוסיף.

השם "משגר אחוד" ניתן למערכת בשל העובדה שהוא מאגד בתוכו אמצעים רבים, שהגיעו במשגרים הקודמים בנפרד. כך למשל, ה"אורלי", אמצעי ראיית הלילה של ה"גיל", שהתחבר למשגר הקודם, מגיע כעת כחלק מהמשגר האחוד. "יכולת התצפית באורלי השתפרה גם היא, כחלק מהשיפור הכללי ביכולות התצפית ביום ובלילה. אם בעבר התחושה הייתה של הסתכלות במשקפת, היום זה מרגיש כמו צפייה בסמארטפון", המחיש רס"ן תורג'מן. בנוסף, למשגר התווסף תפריט חדש הכולל פונקציות שונות, לצד המסך עליו מוצגת תמונת המטרה. בין היתר קיימת האופציה לבצע זום אין וזום אאוט למטרה וכן לצלם סרטי וידאו ותמונות של הפעלת הטיל.

לכתבה המלאה שהיא בכלל מאתר במחנה. מעניינת ההתייחסות טיל ה"ניצוץ", גרסה עתידית של הגיל...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:53

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר