לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2016, 20:57
  איש123 איש123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.14
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מלבד עניין הגודל לא הבנתי..."

משמעות ראש ביות מגומבל היא:
- חלקים נעים
- חלקים רבים
- חלקים ביצור מדוייק יחסית
- שני מנועים לפחות
- מערכת בקרה
- ג'יירו
- איזון ראש ביות
- נפח גדול לראש הביות
- מנגנוני כשל נוספים
- צריכת הספק נוסף
ועוד, ועוד.

אם אפשר לוותר על כל זה - מורידים את מחיר הטיל ומעלים את אמינותו.
למה לא כולם עושים את זה?
כי זה לא מתאים לכל טיל.
לא כל טיל יכול להרשות לעצמו להסתכל כל הזמן "דרך קשית" ולראות זווית קטנה מאד של כמה מעלות בודדות בלי להסית את הראש.
טילי אוויר אוויר או הגנ"א רוצים לנעול על המטרה ולהסתכל עליה.
בתרחישים אמיתיים היא בד"כ לא מול הטיל אלא בזויות שונות, בהתאם לתרחיש.
בנוסף, צריך להתגבר על כל מיני בעיות טכניות.
למשל רעידות. לצורך הדוגמה, קח מצלמה ותקבע אותה על רכב עם בולמי זעזועים לא ממש מתפקדים ותיסע בשטח.
אחרי זה תנסה להבין מה צילמת.
זה בערך מה שרואה ראש ביות של טיל כאשר הוא לא מגומבל - בקיצור, עבודה לא פשוטה לעיבוד תמונה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-01-2016, 23:21
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "משמעות ראש ביות מגומבל היא: -..."

קודם כל תודה לכל מי שענה אבל אני חייב להודות שאני עדיין לא 100% מרגיש שהבנתי מה הולך פה (ועל פניו יש פה בהחלט חידוש מעניין ששווה להכיר ולהבין - במגבלות המעט שפורסם).

את המונח גימבל אני מכיר - מהקשרים אחרים כמובן (ראו חתימתי). אני מניח שבהקשר של טילים מדובר על התקן עליו מורכב הרב"ת המסוגל להזיז אותו מכאנית בכדי לעקוב אחר המטרה.

פה אני מבין שוויתרו על התענוג היקר והמורכב הזה לטובת אמצעי (שאני עדיין לא בטוח שהבנתי מה מהותו - האם מדובר בראש אופטי - קרי מצלמה או ברב"ת הדמאתי עם לייזר או משהו אחר - אנא האירו את עיני) אשר משתמש באלגוריתמים בכדי לעקוב אחר המטרה.

עכשיו אם אין לו גימבל אז כפי שכתב איש123 הוא צריך שהטיל יזוז לכיוון שהמטרה זזה אליה בדיוק מאד גדול (לפחות זה מה שאני מבין) - האם זה בהכרח חוסך? האם קל/זול יותר לייצר מנוע מדויק מאשר גימבל מדויק? (לא נשמע לי מובן מאליו). ונניח שהכלי שאתה רודף אחריו זז באופן מאד תזזיתי (נניח איזה רכב מהיר בשטח שנע בין מחסות - האם זה עדיין יעבוד?).

ובאמת מה בלילה? אם זה לייזר אז סבבא אבל האמת שלא ידוע לי על רב"ת הדמאתי של לייזר (יש באמת דבר כזה? איזה טווח יכול להיות לו? הוא צריך לשדר לייזר כל הזמן משמע הוא לא בדיוק פסיבי - יש לזה חסרונות - נשמע לי די כאב ראש). אם זה סתם רב"ת אופטי אז מה קורה בלילה? או שזה חיישן בתחום האינפרה אדום ואז הרזולוציה עשויה להיות בעיה...
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 19-01-2016, 21:44
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט] עכשיו אם..."

לא יודע אני עדיין לא מרגיש שהבנתי בדיוק מה הולך פה.
לא יודע אולי יש איזה מניעה לדון בעניין הזה, או שאנשים לא יודעים - מוזר - כי לרוב לפחות לא אמורה להיות בעיה בהבנת העקרונות של טכנולוגיה חדשה ופה כאמור אני לא מרגיש שאני לפחות שם.

אשאל שוב - אנחנו מדברים על רב"ת לייזר או רב"ת עם מצלמה אופטית - והאם זה בכלל העניין פה?

לגבי תזזיתיות - שמע ג'יפ למשל הוא די תזזיתי פוטנציאלית - ברור שזה לא מתאים כרגע לרדוף אחרי טילים, רקטות או מל"טים - אבל הרי אנחנו מדברים פה על פיתוח של טיל נ"ט לטווח קצר.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:36

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר