לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2016, 09:20
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
מזעזע: זוג לסביות מסקוטלנד התעללו ורצחו את בנם בן השנתיים, לשם סדיסטיות

http://www.israelhayom.co.il/article/386391
זוג סקוטיות התעללו בבנם, בין השאר באמצעות מכות בחזה, עד שהוא מת מקרע בליבו • כעת הן באותו כלא, אך לא באותו תא

הרוצחות של דמי ליאם הקטן בן השנתיים מוחזקות רק מטרים ספורים זו מזו בתאים נפרדים באותו אגף בכלא: זוג הלסביות הנשואות, רייצ'ל ונעמי פי מסקוטלנד, הכו והתעללו תקופה ארוכה בבנם ליאם והתעללו בצורה מזוויעה בעוד שני ילדים.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepag...re-he-died.html
Lesbian partners found GUILTY of murdering 2 year old boy
Mum and lesbian partner found GUILTY of murdering 2-year-old boy subjected to 'heartless cruelty' before he died

http://www.bbc.com/news/uk-scotland...t-fife-36417415
Liam Fee: Mother and partner guilty of murdering two-year-old boy

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 05-06-2016 בשעה 09:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2016, 10:48
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
פסיכופטיות אינה תופעה נפוצה בקרב לסביות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "מזעזע: זוג לסביות מסקוטלנד התעללו ורצחו את בנם בן השנתיים, לשם סדיסטיות"

זאת לעומת דיכאון, חרדה, שימוש מוגבר בסמים והתאבדות.
מחקרים מראים שתופעות אלו שכיחות פי 2-3 בקרב נשים אלו לעומת כלל האוכלוסיה.

http://link.springer.com/article/10...1606-014-2905-y
http://newobserveronline.com/homose...niversity-study

מחקרים רחבי היקף (שנתמכו בין השאר ע"י הפסיכיאטר הראשי במרכז המחקר הרפואי ג'ונס הופקינס היוקרתי) הראו גם, שניתוחים לשינוי מין לא סייעו להטבת מצב החולים שדרשו אותם,
אלא דווקא הובילו להחמרה במצבם הנפשי.
http://newobserveronline.com/transg...f-psychiatrist/
http://www.wsj.com/articles/paul-mc...tion-1402615120
בעקבות ממצאים אלו מומלץ להפסיק לבצע ניתוחים אלו.
מהמחקר עולה שלמרות שילדים ובני נוער רבים מקבלים היום טיפול הורמונלי הגורמים לעקרות ופגיעה התפתחותית, והימנעות מדרך טיפול זו מובילה באופן טבעי לזניחת הנטייה בקרב 80% מהם.
במצב זה, נקיטת דרך טיפול אגרסיבית זו מהווה למעשה - הזנחה והתעללות בילדים,
כך לפי הפסיכיאטר הראשי במוסד היוקרתי.
ישן 05-06-2016, 12:43

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. עם היד על הלב שיבחר מה..."

זה ברור שהילדים שלך יבחרו מה שהם רוצים ולא ישאלו אותך. השאלה היא מה אתה מאחל לעצמך בסתר לבך, כאשר אתה מתפלל עם הפנים לקיר, ועומד אך ורק אתה מול בורא העולם.

בהקשר לעוורים, אתה סטית מהנושא. מדובר על פוביה שבן אדם מפחד שלא יהיה עוור ומפחד שהילדים שלו לא יהיו עוורים, באותה מידה מפחד גם שלא יהיה הומו והילדים לא יהיו הומואים.

אתה מנסה להעביר נושא על הענשה, כאשר לא על זה מדובר.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 05-06-2016 בשעה 12:48.
ישן 05-06-2016, 15:01
צלמית המשתמש של ai22

למשל
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "איזה זכויות הם דורשים שלך אין?"

כשזוג לא מיוחס יולד תאומים - הוא מקבל מענק לידה אחד.
זוגות מיוחסים דורשים שני מענקים. דרישה אחת כזו התקבלה, ורק אז התעוררו לשאלה על זכויות היתר.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4787597,00.html

מעבר לכך - כל ההסתה הזו "פוביות", נועד לשלול את זכות הביטוי, ואת הזכות להתבטא נגד תופעות שליליות.
ברור לכל אדם שפוי שלא מדובר בפוביות אלא בדרישות סבירות לחלוטין.

אם אני אלך ערום ברחוב - אני אעצר (ובצדק),
לעומדת זאת דורשים ומקבלים מצעדים שלמים כאלו - במרחב הציבורי, כל שנה ובמספר רב של ערים.
מעבר לכך - המצעדים הללו שמפקיעים את המרחב הציבורי מרוב הציבור, ממומנים מכספי ציבור. כספי מיסים, ללא שום יכולת הציבור לדרוש עמידה בתקנים או בדרישות החוק.

לי כיהודי אסור להגיע להר הבית ולהתפלל שם - שהרי זה עלול לפגוע ברגשות המוסלמים,
אבל הם דורשים שמצעד העירום שלהם יערך לא רק בירושלים אלא דווקא בגיא-בן הינום, מול המקומות המקודשים.

ילדים היום מקבלים שטיפת מח באמצעי התקשורת ומערכת החינוך שתעודד אותם לאמץ תופעות אלו.
הקול שלי ושל רוב האוכלוסיה - שרואה בתופעות אלו שליליות וכאלו שיש לשאוף לצמצם אותם - חסר משמעות.
כהורה - הדרך היחידה למנוע מילדי שטיפת מח זו - היא לשלוח את הילדים לבית ספר דתי.
ישן 05-06-2016, 15:26
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "למשל"

אם הומו ילך ערום ברחוב ביום-יום הוא גם ייעצר, ומנגד, אני די בטוח שהתרחשו בעבר אירועים אחרים שכוללים "עירום" שהם לא מצעד הגאווה.

ציטוט:
מעבר לכך - המצעדים הללו שמפקיעים את המרחב הציבורי מרוב הציבור, ממומנים מכספי ציבור. כספי מיסים, ללא שום יכולת הציבור לדרוש עמידה בתקנים או בדרישות החוק.
...
ילדים היום מקבלים שטיפת מח באמצעי התקשורת ומערכת החינוך שתעודד אותם לאמץ תופעות אלו.
הקול שלי ושל רוב האוכלוסיה - שרואה בתופעות אלו שליליות וכאלו שיש לשאוף לצמצם אותם - חסר משמעות.
כהורה - הדרך היחידה למנוע מילדי שטיפת מח זו - היא לשלוח את הילדים לבית ספר דתי.

לא זכור לי שמלמדים (או שוטפים את המוח כהגדרתך) לילדים בגנים ובתי-ספר על הומואים. לעומת זאת, כן מלמדים אותם ושוטפים להם את המוח על דת, כמעט מגיל 0, ויש שם דברים נוראיים יותר משני אנשים מאותו המין האוהבים אחד את השני.

בנוסף, אני בטוח שכספי הציבור שלך מממנים גם דברים אחרים שאינך הולך אליהם או מסכים איתם, בדיוק כפי שכספי הציבור שלי מממנים דברים שאני לא הולך אליהם או מסכים איתם (נניח אירועים לציבור הדתי).

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 05-06-2016 בשעה 15:28.
ישן 05-06-2016, 13:06
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אם כך, מדובר על כמות גדולה של אנשים"

1. אתה מתחמק מהשאלה... ובצורה מאוד לא משעשעת או מתוחכמת... שזה משעמם בפני עצמו...

2. ברצינות רגע, עצם הטענה הזאת, שיש דבר כזה "חיים תקינים" או "חיי מין תקינים", בעיני לפחות, נעה בין טיפשות, לעיוורון, לחוסר הבנה של מה זה להיות אדם. אני מבין שבמקרה האישי שלך זה נובע מחזרה בתשובה, ואימוץ הדוגמה (dogma) היהודית הילכתית, ותפיסת העולם היהודית -נוצרית. אבל, נסיבות מקלות תעלה במשפט.

3. גם הטענות על 'מחלות נפש' נעות איפשהו בין טיפשות לרשעות. קודם כל, כי דכאון, חרדות, וכד,' הן חלק בלתי נפרד מלהיות בן אדם שפוי. פתולוגיה זה עניין אחר. אבל, כנראה כל מי שעבר אבל (או את גילאי 15,30,50), עבר דכאון; מי שעבר תאונת דרכים התמודד עם טראומה; וכל מי שעף עליו ג'וק מעופף בקיץ עלול לפתח חרדה מג'וקים מעופפים.

דיי מובן למה נער או נערה, שמבינים שהם מעדיפים את בני מינם, וחיים בעולם שמאוכלס באנשים כמוך יחוש דחק, עקה, ומועקה. ואיך ההתמודדות עלולה להוביל לדיכאון.

לגבי, איזה בחירות בחיים יובילו ל'מחלות נפש', צריך לזכור את כל 'תוכניות ההמרה' שהחברה היהודית, והנוצרית מקיימות, ובגדול עוסקת בצילוק נפשם של המטופלים...

4. לגבי ההוא מג'ון הופקינס... קודם עלי לשאול האם הדבר השפיעה על שיקוליך האישיים?

5. למה שלא תעזוב את זולתך בשקט, ותיתן להם להחליט לבד איזה חיים הם רוצים לנהל, איך, ולמה. ויותר חשוב, מה בעל ערך בחיים, ומה זה 'טוב', או 'תקין'.

ותבין, שיש אנשים שמסתפקים בתשובות והסברים מתפיסת עולם דיי פשטנית וילדותית שהתאימה לחבורת בדואים במדבר לפני 3500 שנה, ובתילי ההבלים שנבנו עליה, ויש אנשים שתפיסת העולם הזאת צורמת להם, ומביכה אותם, ובעינהם.

ישן 05-06-2016, 13:33
צלמית המשתמש של ai22

1. מצטער שאני לא משעשע אותך מספיק
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. אתה מתחמק מהשאלה... ובצורה..."

2. חיי משפחה ומין תקינים מאפשרים ילודה - מטרת יחסי המין, מטרת חיי המשפחה.
מאחורי כל ההתחכמויות והדוגמטיות המעוותת שאימצת,
יש מציאות פשוטה ברורה וקלה להבנה, שחיים כאלו נמנעים מאלו שבוחרים בסגנון חיים מסויים.

3. מחלות נפש - הן לא חלק בלתי-נפרד מלהיות בן-אדם שפוי,
אלא בדיוק להפך: מחלות נפש ברמת פתולוגיה זו או אחרת, הן חלק בלתי-נפרד מלהיות אדם בלתי שפוי.
כל עוד אדם נקלע למצב זה ונאלץ להתמודד - חובה לסייע לו,
אבל זו רשעות והתעללות לדחוף אותו לאמץ אורח חיים שיגביר מחלות נפש אלו.

לגבי תוכניות ההמרה - בסופו של דבר הן מבוצעות בדיוק ע"י אותם אלו שסבלו מנטיות אלו ולמדו איך לקיים חיים תקינים למרות קיומם, ומנסים לסייע לאחרים.
בהעדר מחקר רפואי בתחום - הם היחידים שיכולים לסייע.
אתה מכפיש ומשפיל אותם עם כינויים כמו "זקן",
ואני לא רואה בכך כל רע.
הייתי מעדיף שמכוני מחקר מובילים כמו ג'ונס הופקינס יסייעו לפתור בעיות אלו - ברופן ברור יש להם יותר יכולות,
אבל זה מה שיש כרגע.

4. כשמדובר באנשים שבמסגרת עידוד הנטיות גם מעודדים את נטייתם לבצע ניתוחים מזיקים,
נראה שמחקרי מכון המחקר היוקרתי חולק את דעותי.
מלכתחילה חשבתי, שההחלטה להימנע ממחקר וטיפול - מזיקים מאוד לחולים, שכן מבקשים להירפא,
ושההחלטה לשנות סיווגים בשל החלטה פוליטית היא בעייתית,
נראה שמכון המחקר לא חשש מחשיפת מצב זה, ופרסם ממצאים אלו בתקווה לשפר את מצב החולים.
שזו מטרת מקצוע הרפואה.
האם לדעתך יש לגנוז מחקרים שלא תואמים את החשיבה העדרית?

5. אתה הבאת טענה שאני מסכים איתה חלקית - שבקרב חלק מאלו שמתנגדים לתופעות אלו, קיימת משיכה עזה.
לדעתי מדובר במנגנון הגנה.
אני מנסה להגן על אותם אנשים, ולאפשר להם לחיות חיים טובים ומלאים - בזמן שאתה ודומך רוצים להרוס את חייהם בשל עיקשות מטופשת.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 05-06-2016 בשעה 13:39.
ישן 05-06-2016, 14:13

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "1. מצטער שאני לא משעשע אותך מספיק"

2.
ציטוט:
ילודה - מטרת יחסי המין, מטרת חיי המשפחה.

קשקוש בלבוש.

ציטוט:
חיים כאלו נמנעים מאלו שבוחרים בסגנון חיים מסויים.

פשוט לא נכון - אנא עיין בהודעה הפותחת. ולפחות חבר כנסת אחד... ולא מעט סלבריטאים...

וגם אני מבין שאצלך להתרבות זה חזות הכל. אבל גם זה קשקוש בלבוש.

3. אתה מעוות את דברי.
ואתה טוען טענות טיפשיות, ולא מבוססות... השאלה אינה האם יש קורלציה בין דיווח על נטיות כאלה או אחרות, לבין דיווח על מצוקה, או מחלות נפש ממש. אלא עבור מי שמפגין נטיות כאלה, איזה דרך פעולה עדיפה... ברור שגבר לבן עשיר והטרוסקסואל יסבול מפחות קשיים בחייו...

ציטוט:
אבל זו רשעות והתעללות לדחוף אותו לאמץ אורח חיים שיגביר מחלות נפש אלו.

ה premise פה נע בין לא נכון למופרח.

וגם זאת שאלה של מפגרים. כי זה בסופו של דבר עניין של בחירה אישית.

ולא זכור לי שהתשמשתי בכינוי "זקן"... שהוא בכלל כינוי לנשים...

4. קודם כל, "ג'ון הופקינס" אינו מכון מחקר, אלא בית חולים אוניברסיטאי, ששייך לאוניבסיטה עם אותו שם.

דבר שני, אתה משקר, ואתה מציג לינקים למאמרי דעה, כמחקר. זה לא יפה ולא מנומס. זה המאמר המלא:
http://www.pdf-archive.com/2015/03/...olution-wsj.pdf

דבר שלישי אתה משקר כשאתה טוען ש"הובילו להחמרה" (ההדגשה במקור)

אבל אני מניח שלשקר זה עניין שגרתי.......

5. תעשה טובה

6. אני חושב שבזה אסיים את הוויכוח פה.... אתה יכול לראות בזה נצחון טכני... את הסיבות אתה מוזמן להסיק לבד....

ישן 05-06-2016, 15:29
צלמית המשתמש של ai22

אתה יודע טוב מאוד שלא מדובר בקשקוש
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "2. [QUOTE]ילודה - מטרת יחסי..."

אין שום מטרה אחרת שהקמת משפחה משרתת, למעט הקמת מסגרת מגוננת לילדים.
ואני כבר אמרתי - שאותו ה"זקן" שדיברת עליו בגיחוך זו תופעה מבורכת,
זה שלאדם יש נטיות לא אומר שעליו לחיות חיים שלמים - כולל התרבות.

3. במאמר ציינו שמדובר בפער אדיר במחלות נפש ממש - 6 אחוז לעומת 18 אחוז.
זאת בנוסף לדיכאון שככל הידוע לי לא נחשב מחלת נפש.
הנקודה לא הובררה לגבי הומואים ולסביות - אבל במפורש דובר שם על כך שלגבי טרנסג'נדר עידוד התופעה לא משפר את התופעות הקליניות, ואילו התעלמות - גורמת ל80% מהמקרים להעלם מאליהם.
ברור שהמחקר הזה יוצא נגד החשיבה העדרית שקבעה שיש לקבל ולעודד כל נטייה מינית,
ובכך יוזם המחקר פעל באופן אמיץ ויוצא דופן.
נותר רק לתהות מה הייתה התוצאה גם לגבי קבוצות להטבפא"ק נוספות.

בעבר השתמשת בכינוי "זקן". לא בדיון זה.

4. תודה על שתיקנת אותי. ועדיין מדובר במוסד מאוד נחשב במחקר רפואי בארה"ב, שהיא בתורה מובילה במחקר רפואי בעולם.
הפסיכיאטר הראשי של מוסד התייחס למחקרים - שאתה כמובן התעלמת מהם, כי אינם תואמים חשיבה עדרית.
אם תרצה להתייחס למחקרים שונים בנושא, בין השאר אליהם התייחס הפרופסור:

[1] Paul McHugh, “Transgenderism: A pathogenic meme.” Retrieved from www.thepublicdiscourse.com/2015/06/15145

[2] Reisner, S.L., Vetters, R., Leclerc, M., Zaslow, S., & Wolfrum, S. et al. (2015) Mental Health of Transgender Youth in Care at an Adolescent Urban Community Health Center: A Matched Retrospective Cohort Study.J. Adolesc Health, 56: 274-9. doi:10.1016/j.jadohealth.2014.10.264.

[3] Dhejne C, et al, (2011) Long-Term Follow-Up of Transsexual Persons Undergoing Sex Reassignment Surgery: Cohort Study in Sweden. PLoS ONE 6(2): e16885.

[4] Transgenderism: A pathogenic meme. Retrieved from www.thepublicdiscourse.com/2015/06/15145

[5] http://downloads.frc.org/EF/EF15F45.pdf.

[6] Cohen-Kettenis, P. T. (2001) Gender Identity Disorder in the DSM?” J Amer Acad. Child & Adolesc Psychiatry,.40:391.

[7] Zucker KJ, Bradley SJ, Ben-Dat DN, Ho C, Johnson L, Owen A. (2003) Psychopathology in the parents of boys with gender identity disorder. J Am Acad Child Adolesc Psychiatry, 42:2–4.

[8] Wood, H., et al. 2013. Patterns of Referral to a Gender Identity Service for Children and Adolescents (1976-2011) Age, Sex Ratio, and Sexual Orientation. J. Sex & Marital Ther, 39: 1-6.)

[9] de Vries, AL, et. al. 2010. Autism spectrum disorders in gender dysphoric children and adolescents. J Autism Dev Disord, 40:930-6.

[10] Zucker KJ, Bradley SJ, Ben-Dat DN, Ho C, Johnson L, Owen A. (2003) Psychopathology in the parents of boys with gender identity disorder. J Am Acad Child Adolesc Psychiatry, 42:2–4.

[11] Bradley, S. (2003) Affect Regulation and the Development of Psychopathology, NY: Guilford Press., p. 201-202.

[12] Zucker, KJ, Bradley, SJ, et al. 2012. Demographics, behavior problems, and psychosexual characteristics of adolescents with gender identity disorder or transvestic fetishism. J Sex Marital Ther 38: 151-89).

[13] Zucker, K. & Bradley S. (1995) Gender Identity Disorder and Psychosexual Problems in Children and Adolescents. New York: Guilford Publications.p. 281-282.

[14] Retrieved from Fitzgibbons, R. www.childhealing.com/articles/genderidentitydisorder.php

[15] McHugh, P. (2014) Transsexual Surgery isn’t the solution. Wall Street Journal. June 12, 2014

[16] McHugh, P. (2004). Surgical Sex, First Things. 147, 34-38.

[17] Fitzgibbons, R., Sutton, P. & O’Leary, D. (2009). The Psychopathology of “Sex Reassignment” Surgery: Assessing Its Medical, Psychological, and Ethical Appropriateness. National Bioethics Quarterly 9.1 (Spring 2009): 109–137.

[18] Renee Richards, "The Liason Legacy", Tennis Magazine, March 1999.

[19] Sex Change Surgery: What Bruce Jenner, Diane Sawyer and You Should Know.
Retrieved from www.thepublicdiscourse.com/2015/04/14905.

[20] Zucker K, & Bradley S. 1995. Gender Identity Disorder and Psychosexual Problems in Children and Adolescents. New York: Guilford Publications, 1995, p.281 and p.282.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 05-06-2016 בשעה 15:38.
ישן 05-06-2016, 14:19

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "פסיכופטיות אינה תופעה נפוצה בקרב לסביות."

לגבי מאמר הדעה של ד"ר מק יו

ציטוט:
Oh look, it's this article again.
If we're looking for appeal to authority, Dr. McHugh is contradicting the official position of the APA on the subject. But better yet, we're talking about the kind of man who - after being appointed to the Catholic review board to deal with priests abusing kids in the Church - characterizes it as not a pedophilia issue but rather, and I quote, "homosexual predation on American Catholic youth".
As for the study he cites, he's referring to to this Swedish study from a few years back. He is correct in noting that post-transition trans people had elevated mortality and suicide rates...but only if they transitioned before 1989 and only compared to the general population (and not to pre-transition trans folks). In fact, they specifically note that there is no such difference for the post-1989 cohort, and other studies demonstrate decreases in suicidality relative to pre-transition folks - both facts that Dr. McHugh conveniently ignores. The study's conclusion specifically notes:
Our findings suggest that sex reassignment, although alleviating gender dysphoria, may not suffice as treatment for transsexualism, and should inspire improved psychiatric and somatic care after sex reassignment for this patient group.
They're calling for more help, not for less.
So here we have someone with a very clear pre-existing religiously-motivated agenda citing studies to argue against their conclusions and cherry-picking the data convenient for him.

https://www.reddit.com/r/FeMRADebat...t_the_solution/

ישן 20-06-2016, 11:25

קטעים מפחיד ביותר, זוג לסביות "מתחתנים", הפעם בישראל עם 11 ילדים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "מזעזע: זוג לסביות מסקוטלנד התעללו ורצחו את בנם בן השנתיים, לשם סדיסטיות"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4817816,00.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2016/06/16/7074849/7074843499080980551no.jpg]

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 20-06-2016 בשעה 11:33.
ישן 20-06-2016, 13:34

נכון: זֶה סֵפֶר ...זָכָר וּנְקֵבָה, וגם: בְּצֶלֶם ... זָכָר וּנְקֵבָה
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אותי מפחידה יותר רמת העברית הקלוקלת שלצערי אינה ייחודית לך אלא מהווה מפגע ציבורי ממש"

צודק בהחלט. אם לא שומרים את כללי הדקדוק של לשון זכר ולשון נקבה, זה צורם גם לעין וגם לאוזן.

ועכשיו, אם לא שומרים על הכללים של משפחה תקינה שבהם יש גבר ואישה נשואים כהלכתם, זה צורם פי כמה לא רק בעין ובאוזן, אלא גם בכל המהות.

זֶה סֵפֶר תּוֹלְדֹת אָדָם בְּיוֹם בְּרֹא אֱלֹהִים אָדָם בִּדְמוּת אֱלֹהִים עָשָׂה אֹתוֹ. זָכָר וּנְקֵבָה בְּרָאָם וַיְבָרֶךְ אֹתָם וַיִּקְרָא אֶת שְׁמָם אָדָם בְּיוֹם הִבָּרְאָם. (בראשית ה א-ב)

וַיִּבְרָא אֱ-לֹהִים אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ בְּצֶלֶם אֱ-לֹהִים בָּרָא אֹתוֹ זָכָר וּנְקֵבָה בָּרָא אֹתָם. וַיְבָרֶךְ אֹתָם אֱ-לֹהִים (בראשית א כז-כח)

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 20-06-2016 בשעה 13:47.
ישן 20-06-2016, 13:43

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "די, תשחרר.."

יצא לי בלי שהתכוונתי לזה כלל. רציתי להגיד שאם כל כך צורם לאוזן לשון זכר ולשון נקבה, כמה אמור להיות צורם אם מערבבים את סדרי העולם של זכר ונקבה.

ואז חיפשתי בגוגל את הפסוק "זכר ונקבה בראם ויברך אותם", שהברכה באה כאשר יש זכר ונקבה.

ואז להפתעתי מצאתי שזה נמצא בתנ"ך פעמיים: פעם אחת בהקשר למילה ספר, בדיוק על מה שדובר פה - כללי הדקדוק, ופעם שניה בהקשר למילה "בצלם" - השם שאימץ לעצמו האירגון הכי אהוב על השמאל. ראיתי בזה אות ומופת נפלא.

היהודים צריכים להיות המובילים בלימוד התנ"ך, כי אחרים עלולים לעשות בו פירושים מסולפים שעלול לסכן את האנושות.

קוּמִי אוֹרִי כִּי בָא אוֹרֵךְ וּכְבוֹד ה' עָלַיִךְ זָרָח. כִּי הִנֵּה הַחֹשֶׁךְ יְכַסֶּה אֶרֶץ וַעֲרָפֶל לְאֻמִּים וְעָלַיִךְ יִזְרַח ה' וּכְבוֹדוֹ עָלַיִךְ יֵרָאֶה. וְהָלְכוּ גוֹיִם לְאוֹרֵךְ וּמְלָכִים לְנֹגַהּ זַרְחֵךְ. שְׂאִי סָבִיב עֵינַיִךְ וּרְאִי כֻּלָּם נִקְבְּצוּ בָאוּ לָךְ בָּנַיִךְ מֵרָחוֹק יָבֹאוּ וּבְנֹתַיִךְ עַל צַד תֵּאָמַנָה. (ישעיה ס, א-ד)

אוי, כמה כל זה אקטואלי ממש בימינו אלו.

וגם המשפט שכתבת: "דרך ארץ קדמה לתורה", גם הוא לקוח ממקורות תורתנו.

https://he.wikisource.org/wiki/%D7%...%D7%90_ %D7%90
"לִשְׁמֹר אֶת דֶּרֶךְ" זו דרך ארץ. "עֵץ הַחַיִּים" מלמד שדרך ארץ קדמה לעץ החיים ואין עץ החיים אלא תורה שנאמר (משלי ג,): "עץ חיים היא למחזיקים בה". (אליהו רבא א)

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 20-06-2016 בשעה 14:05.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:25

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר