לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2016, 07:57
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בגדול המדינה חוסכת ככה כסף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "מחבלים בכלא רשאים לצפות במשחקי כדורגל"

היא פשוט נותנת להם לנהל את אורח חייהם לבד (תאים משותפים, בישולים משותפים, הכל משותף), וככה אין בלאגן בתאים, יש צורך בפחות סוהרים, וארגוני השמאל למינהם לא מפגינים בשבילם 24\7.

הכלא בישראל לעומת הכלא לטרוריסטים בארה"ב הוא גן עדן עלי האדמות.

למעשה, התנאים בארץ הם בין הטובים בעולם, מעבר לנוחות שבכלא, כל אסיר מקבל מענק שמן מהרשות בכל חודש (חוסך מאות אלפי שקלים לאורך ריצוי העונש), וגם לומד לתואר, אחרי X שנים הוא משתחרר עם תואר, חשבון בנק שמן, והמון כבוד והערכה מהמגזר - חלומו של כל ערבוש.

אם האסירים היו עוברים גיהנום בכלא (כיאה לבית כלא אמיתי), אני בספק אם הייתה היענות כל כך גבוהה לבצע פיגועים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2016, 14:12
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
באירופה המערבית התנאים עוד יותר מקוממים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "בגדול המדינה חוסכת ככה כסף"

פעם תיארו את התנאים מהם נהנה רוצח ההמונים מנורווגיה. והוא עוד התלונן!
אני בהקשר הזה דווקא בעד הרעיון שהעלתה בשעתו שולמית אלוני. היא דרשה שהמחבלים הכלואים יקבלו מעמד של שבויי מלחמה. אומנם הכוונה שלה הייתה לטובת המחבלים אבל זה לא רעיון רע.
ראשית, ממילא משחררים אותם בסופו של דבר בעיסקאות (אלא אם כן סוף סוף ישתנה משהו בעניין הזה) כך שבפועל מתייחסים אליהם כאל שבויי מלחמה ששהותם בכלא זמנית וקשורה מעט מאוד לעונש הפורמלי שקיבלו.
שנית, הגדרה כזו מצדיקה תנאי כליאה שונים בתכלית מאשר לאסירים בישראל. לשבויי מלחמה יש זכויות המוגדרות באמנות הבינלאומיות. הזכויות האלו פחותות בהרבה ממה שמקבלים אסירים בבתי הכלא בישראל, כולל המחבלים.
הייתי מחלק את המחבלים לשתי קבוצות:
1. שבויים
2. פושעי מלחמה: כאלו שביצעו מעשים שמוגדרים בכל דין כפשע מלחמה, גם כאשר מדובר בלוחם לגיטימי שמטרתו לגיטימית (יענו, חייל או "לוחם חירות"). את אלו הייתי שוקל להסגיר לבית הדין בינלאומי...יכול להיות מעניין
ישן 11-07-2016, 18:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "באירופה המערבית התנאים עוד יותר מקוממים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
פעם תיארו את התנאים מהם נהנה רוצח ההמונים מנורווגיה. והוא עוד התלונן!
אני בהקשר הזה דווקא בעד הרעיון שהעלתה בשעתו שולמית אלוני. היא דרשה שהמחבלים הכלואים יקבלו מעמד של שבויי מלחמה. אומנם הכוונה שלה הייתה לטובת המחבלים אבל זה לא רעיון רע.
ראשית, ממילא משחררים אותם בסופו של דבר בעיסקאות (אלא אם כן סוף סוף ישתנה משהו בעניין הזה) כך שבפועל מתייחסים אליהם כאל שבויי מלחמה ששהותם בכלא זמנית וקשורה מעט מאוד לעונש הפורמלי שקיבלו.
שנית, הגדרה כזו מצדיקה תנאי כליאה שונים בתכלית מאשר לאסירים בישראל. לשבויי מלחמה יש זכויות המוגדרות באמנות הבינלאומיות. הזכויות האלו פחותות בהרבה ממה שמקבלים אסירים בבתי הכלא בישראל, כולל המחבלים.
הייתי מחלק את המחבלים לשתי קבוצות:
1. שבויים
2. פושעי מלחמה: כאלו שביצעו מעשים שמוגדרים בכל דין כפשע מלחמה, גם כאשר מדובר בלוחם לגיטימי שמטרתו לגיטימית (יענו, חייל או "לוחם חירות"). את אלו הייתי שוקל להסגיר לבית הדין בינלאומי...יכול להיות מעניין

נתחיל מהשלב השני - ה-ICC לא מתעסק בכל פשעי המלחמה, אלא בפשעים ספציפיים שנקבעו באמנת רומא. הפשע שעליו שופטים ב-ICC. יש שם כל מיני מגבלות שתלויות בשאלה האם מדובר בסכסוך בינלאומי או לא וכו'.

אבל הבעיה הגדולה היא סמכות השיפוט. ה-ICC קונה סמכות שיפוט במספר צורות. הצורה הבסיסית היא אם מדינה היא צד לאמנה. ישראל לא אשררה את האמנה אז זה נופל. חשוב לציין שגם אילו אשררה ישראל את האמנה, ל-ICC יש סמכות שיפוט רק אם הפושע הוא אזרח ישראלי או שהפשע בוצע בטריטוריה ישראלי על על כלי טיס או כלי שיט שרשום בישראל. לגבי פשעים שמתרחשים בשטחים, אולי תתקשה לשכנע את בית הדין שמדובר בטריטוריה ישראלית.

אפשרות שניה היא לקבל את שמדינה יכולה לקבל (בהצהרה) א סמכות השיפוט של בית-הדין לגבי פשע ספציפי. אבל גם במקרה כזה נדרש התנאי של אזרחות או טריטוריה. זו פשוט אפשרות לקבל את סמכות השיפוט של בית הדין במסגרת של case by case*במקום להצטרף לאמנה.

אפשרות שלישית היא אם העניין מופנה לתובע של ה-ICC על ידי מועצת הביטחון בהחלטה לפי פרק 7 של מגילת האו"ם. לא נראה לי שאנחנו רוצים את התקדים הזה.

אפשרות אחרת היא אם ישראל תכיר בפלסטין כמדינה, ובכך שהשטח שבו בוצע הפשע הוא שטחה של מדינת פלסטין, ואז אפשר להתבסס על ההצהרה של מדינת פלסטין שבה היא מקבלת את סמכות השיפוט של בית הדין. אני לא חושב שזה יקרה בזמן הקרוב.

בנוסף, סמכות השיפוט של בית-הדין היא משילמה. כלומר, אם אדם כבר נחקר או נשפט על ידי מדינה, הפשע הוא inadmissible ב-ICC, למעט אם המדינה היא "unwilling or unable" לבצע חקירה ומשפט אמיתיים. אתה רוצה שישראל תטען את זה? אתה מוזמן לקרוא את סעיף 17 באמנת רומא כדי לראות מה אנחנו צריכים לטעון שקורה פה.

בנוסף לכל זה, הם לא מתעסקים בפשעים ש"לא מספיק חמורים". אתה מוזמן להסתכל על רשימת האנשים שנפתחה חקירה לגביהם ב-ICC. הם מתעסקים בראשי מדינות או בכירים אחרים בהן, או במנהיגי מיליציות וכד', לא בכל מחבל ומחבל.

בקיצור: לא.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר