לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2016, 08:25
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
פרופסור יעקב פרידמן מוביל מחקר מהפכני שיפריך את תורת היחסות של איינשטיין

http://chabad.info/magazine/%D7%90%...A8%D7%99%D7%9A/
השפעה של התאוצה
תורת היחסות הפרטית מדברת רק על ההשפעות של המהירות. איינשטיין אומר שכשמתקרבים למהירות האור, חוקי הפיזיקה הרגילים משתנים: הזמן מאט והגוף מתפשט. אבל למעשה אי אפשר להגיע למהירויות כל כך גבוהות, חוץ מאשר במאיצי חלקיקים. ואילו תורת היחסות הכללית עוסקת בהשפעת כוח הכובד (הגרביטציה) ומראה שכוח הכובד מסוגל לעקם את המרחב.
"הרעיון שלי הוא לפתח מודל שמתייחס גם להשפעה של התאוצה. זה אמנם סותר את אחת ההנחות של איינשטיין ('השערת השעון', שאומרת שהזמן מושפע רק מהמהירות), אבל ההנחה הזו של איינשטיין שנויה במחלוקת בקרב פיזיקאים, בכל מקרה.

אז מה בעצם היישום של התאוריה שלך?
"אם נבין איך התאוצה משפיעה, נוכל להבין את עולם החלקיקים וגם את עולם האסטרופיזיקה, כי גם שם חלק גדול מהתופעות קשור לתאוצות גבוהות. למשל בכוכבי ניוטרונים, שהם כוכבים מאוד כבדים, או בחורים שחורים. ומכיוון שיש היום המון מידע מחלליות וטלסקופים, אפשר לומר שזו מעבדה טבעית, סטרילית לגמרי, שהקב"ה יצר לנו. בעזרת התיאוריה שלי, הצלחתי יחד עם פרופ' מנחם שטיינר מהמרכז האקדמי לב, לפתור בעיה בת יותר מ‑150 שנה שקשורה למסלולו של מרקורי, כוכב חמה. זהו הכוכב היחיד שלא מתנהג בבירור לפי חוקי ניוטון והמסלול שלו סביב השמש ארוך ב‑43 שניות לכל מאה שנה. זו הייתה ההוכחה הראשונה לכך שחוקי ניוטון אינם מוחלטים. איינשטיין פתר את זה עם תורת היחסות הכללית לפני 100 שנה ואמר שזה היה ההישג הגדול בחייו. עם התיאוריה שלי על השפעת התאוצה, בתוספת תיקונים קטנים של תורת היחסות הפרטית, הצלחתי גם אני להגיע בדרך קצרה וישרה – מבלי לעקם את המרחב כמו איינשטיין – לתוצאה הנכונה.

http://www.shabes.net/bsd/index.php...ence&Itemid=153
תורה ומתמטיקה: סיפורו של פרופסור פרידמן

עקב הילד נולד במונקטש הסובייטית בכור מבין ארבעה אחים, לתקופה לא פשוטה מבחינה יהודית. בית ספר יהודי לא היה בעיירה למרות שהיו שם כאלפיים משפחות יהודיות ובית הכנסת האחרון נסגר בשנת 1956. על לימוד תורה לא היה מה לדבר ורוב היהודים עסקו במלאכת כפיים. למזלו, אביו היה יהודי שורשי ושימש כאחד ממנהיגי הקהילה המקומית ועל כן, את רוב חינוכו התורני קיבל יעקב בבית.

את חב"ד, החסידות אליה הוא משתייך, החל להכיר כבר אז. "חסידי חב"ד היו היחידים שעוד שמרו על גחלת היהדות שם", מספר פרופסור פרידמן.

נקודת מפנה משמעותית בחייו ארעה בשנת 1971 . עקב לחץ אמריקאי נפתחו שערי רוסיה והתאפשר לחלק מהיהודים להגר ממנה. "לי ולמשפחתי הכתובת הייתה ברורה - ארץ ישראל!" הוא סייע להוריו לשקם מחדש את המשפחה בראשון לציון ופנה ללימודי קודש בישיבת כפר חב"ד, שם מצא דרך שאהב בעבודת השם. "לא יכולתי להרשות לעצמי כאדם בן 22 עם ידע אקדמי מפליג, להישאר עם השכלה תורנית של ילד בן 7" ותוך שנה סגר פערים רבים הודות לחברותא חכם ומסור ומוטיבציה עצמית גבוהה.

"אני מעדיף להתמקד בגילוי הבורא ולא בלחימה בכפירה בו." מספר פרופסור פרידמן, ומוסיף: "לפני מספר חודשים קיבלתי מייל מאדם חילוני שגר בצפון תל אביב אשר היה שותף למאבק נגד חב"ד בשכונה, הוא פגש את חתני שאמר לו שאם יש לו שאלות בנושאים של תורה ומדע הוא יכול לפנות אלי כיוון שאני עוסק בפיזיקה. נפגשנו על כוס תה והסברתי לו שלא הכול בדיוק כמו שהוא חושב, למחרת נודע לי שהוא, שהיה מראשי המאבק, לא חתם על העצומה נגד חב"ד, אז כנראה שכן פעלתי משהו בנושא...."

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 29-07-2016 בשעה 08:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2016, 16:51
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
חב"ד לא מתכחשים לשום עיקרון ביהדות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "באיזה היבט? מישהו אמר לי פעם..."

חלקם החליטו שהרב שלהם חי, ונמצאים בטעות קשה.
וכולם שם שומרים על כל הלכה יהודית,
וההולכים בדרכם נהיים יהודים צדיקים.

הרפורמים עקרו הכל.
וההולכים בדרכם נדמים לגויים בכל עניין ולבסוף מתבוללים.
ציטוט:
מַה בֵּין תַּלְמִידָיו שֶׁל אַבְרָהָם אָבִינוּ לְתַלְמִידָיו שֶׁל בִּלְעָם הָרָשָׁע? תַּלְמִידָיו שֶׁל אַבְרָהָם אָבִינוּ - אוֹכְלִין בָּעוֹלָם הַזֶּה וְנוֹחֲלִין בָּעוֹלָם הַבָּא,
שֶׁנֶּאֱמַר: "לְהַנְחִיל אֹהֲבַי יֵשׁ, וְאֹצְרֹתֵיהֶם אֲמַלֵּא"

אֲבָל תַּלְמִידָיו שֶׁל בִּלְעָם הָרָשָׁע - יוֹרְשִׁין גֵּיהִנָּם וְיוֹרְדִין לִבְאֵר שַׁחַת,
שֶׁנֶּאֱמַר: "וְאַתָּה אֱלֹהִים תּוֹרִידֵם לִבְאֵר שַׁחַת, אַנְשֵׁי דָמִים וּמִרְמָה לֹא יֶחֱצוּ יְמֵיהֶם,
וַאֲנִי אֶבְטַח בָּךְ"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר