לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2016, 14:14
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
החייל אלאור אזריה מעיד: שר הביטחון והרמטכ"ל יצאו בהודעות גינוי בלי לדעת מה קרה

http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/80...1&cat=875&loc=3
החייל הנאשם בהריגת מחבל מנוטרל בחברון יצא נגד הממונים עליו, מהמ"פ ועד שר הביטחון. "אני מרגיש בגידה מצד המפקדים שלי", אמר. "המג"ד השפיל אותי, שר הביטחון והרמטכ"ל יצאו בהודעת גינוי בלי לדעת מה היה שם. זרקו אותי לכלבים"

אזריה הרחיב על ההחלטה שקיבל בזירה על דעת עצמו ואמר כי "אין לך זמן לדבר בשטח. כל שניה יכולה להיות חשובה ואין לי זמן לדבר עם מישהו חוץ ממה שאני צורח שם שיזוזו. רגע אחד אתה חי ורגע אחד אתה יכול למות. השטח זה שונה לגמרי. היה לי חשש שילחץ על מתג או מפסק ויפעיל מטען נפץ. זה לא תנאים במזגן ומעבדה, אותי לימדו שאם יש ספק אין ספק. הפעלתי כוח סביר על מנת לנטרל את האיום ממנו, כמו שלימדו אותי בהכשרה - ירי מקצועי".

*

וַיְהִי בַּיָּמִים הָהֵם וַיִּגְדַּל מֹשֶׁה וַיֵּצֵא אֶל אֶחָיו וַיַּרְא בְּסִבְלֹתָם וַיַּרְא אִישׁ מִצְרִי מַכֶּה אִישׁ עִבְרִי מֵאֶחָיו. וַיִּפֶן כֹּה וָכֹה וַיַּרְא כִּי אֵין אִישׁ וַיַּךְ אֶת הַמִּצְרִי וַיִּטְמְנֵהוּ בַּחוֹל. וַיֵּצֵא בַּיּוֹם הַשֵּׁנִי וְהִנֵּה שְׁנֵי אֲנָשִׁים עִבְרִים נִצִּים וַיֹּאמֶר לָרָשָׁע לָמָּה תַכֶּה רֵעֶךָ. וַיֹּאמֶר מִי שָׂמְךָ לְאִישׁ שַׂר וְשֹׁפֵט עָלֵינוּ הַלְהָרְגֵנִי אַתָּה אֹמֵר כַּאֲשֶׁר הָרַגְתָּ אֶת הַמִּצְרִי וַיִּירָא מֹשֶׁה וַיֹּאמַר אָכֵן נוֹדַע הַדָּבָר. וַיִּשְׁמַע פַּרְעֹה אֶת הַדָּבָר הַזֶּה וַיְבַקֵּשׁ לַהֲרֹג אֶת מֹשֶׁה וַיִּבְרַח מֹשֶׁה מִפְּנֵי פַרְעֹה וַיֵּשֶׁב בְּאֶרֶץ מִדְיָן וַיֵּשֶׁב עַל הַבְּאֵר.

(שמות ב יא-טו)

*

בניגוד למשה רבינו שהמצרי בסך הכול רק הכה איש ישראל, במקרה הזה המחבל התכוון והתחיל לרצוח חיילים. במקרה של משה רבינו, לא היה חשש של מטען נפץ.

ואכן רש"י עלה על זה ומפרש שני דברים: 1. משה רבינו ראה ברוח קודשו שממצרי שהרג לא יצא ממנו ולא ייולד לעולם אף בן אדם טוב. 2. שלא הרג אותו בחרב, אלא בשם המפורש של הקדושברוך הוא, וכמו שנאמר "וברוח שפתיו ימית רשע", והיות וכך, אםהמצרי לא היה בר מוות, השימושבשמות הקדושים, ב"פולסא דנורא" לא היה פועל את פעולתו.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 24-07-2016 בשעה 14:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2016, 14:44

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת לא "עדות", זאת דיעה"

גם המ"פ הביא דעות, שהיו רחוק מעדות, וכינו אותם עדות. אבל פה זה לא עדות, כי כולם יודעים וגם הרמטכ"ל ושר הביטחון לא מכחישים שהם ברברו את עצמם לדעת ומיהרו לשלוף הודעות גינוי.

מה המניע שלך, קשה להבין.

ברור שלא החיים של בן אדם ערבי גם אם הוא מחבל מעניין אותך,

כי כאשר מדובר בערבי שהוא לא מחבל, רק סוחר קרקעות, שם אתה לא עולה על בריקדות להאשים מי הביא לרציחתו
http://news.walla.co.il/item/2923176

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 24-07-2016 בשעה 14:53.
ישן 26-07-2016, 05:31
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מבולבל מה הקשר?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "הי, אם במשפט של תא"ל בוכריס..."

דיעה של חייל על שר הביטחון היא ״עדות״?
לגבי המכתב, לא יודע למה טמקא כתבו שהוא ״ראיה מרכזית״ , מן הסתם כדי להעצים את ההישג שבפרסומו המלא. בפועל למכתב הזה יש רק משמעות ראייתית אחת-הוכחה שהמתלוננת התלוננה קרוב יותר למועד האירועים לכאורה מאשר היום.
זה שטמא כותבים שטויות לא מכשיר שטויות של אחרים
ולגבי בוכריס-זה התחיל מההכחשה גורפת שלו. היום הוא כבר מודה בלפחות מגע אינטימי מוגבל. זה לא היה קורה אלמלא היו מוטחות בו ראיות של ממש בחקירה.
ואם קיים מגע מיני עם הכפופות לו זה גם לא חוקי, גם לא מוסרי (גם משום שבכל זאת מדובר באדם נשוי) וגם מלמד על חוסר אמינות. וזה מצער מאוד ומאכזב כי באמת מדובר במפקד אמיץ ומוכשר.
ישן 26-07-2016, 10:57
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני לא רואה כל הוכחה לכך שבתי המשפט מקבלים עדויות באופן שונה כשמדובר במשפט מתוקשר"

ועדיין שר הביטחון והרמטכ"ל לא ידעו מה קרה שם באמת כי התחקיר לא נגמר סופית, ככה שהחייל לא משקר בזה קנגס ובמדינת ישראל לפחות מי שמרשת בכוחות הביטחון צריך לקבל את זכות של זכאי עד שנמצא אשם כאשר יעלון והרמטכ"ל שכחו את זה.

ברגע שהתקשורת של השמאל התחילה לעשות לחייל לינץ בכל הכוח שלה, הם הגיבו להגן על עצמם במקרה של הרמטכ"ל או לקדם את המטרה הפוליטית שלהם במקרה של יעלון ובשני המקרים זה לא היה תקין.
זה מבלי לדבר על מה שסגן הרמטכ"ל עשה אחרי זה בטקס של המדינה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 26-07-2016 בשעה 10:59.
ישן 26-07-2016, 11:18
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מלכתחילה התגובה מוצדקת
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "ועדיין שר הביטחון והרמטכ"ל לא..."

אם מתייחסים למה שרואים בסרטון: חיסול של מחבל מנוטרל, תוך התעלמות בוטה מפקודות פתיחה באש.
לא מדובר בתופעות מקובלות בצה"ל,
וגם לפני פרסום סרטון - נקטו בחקירה ואמצעי ענישה.

גם התגובה של המפקד בשטח מתאימה לכך:
מפקד בשטח שרואה חייל שלו מתעלם באופן בוטה מהחוקים והפקודות - לא יכול לעבור על כך בשתיקה ולחכות חודשים עד סיום החקירה,
וחייב להבהיר מיידית לכל חייליו - שמדובר במעשה חמור, שיחקר ויתנו עליו את הדין.

תגובת הפוליטיקאים על רקע זה ברורה, ואינה קשורה לשאלה מהו העונש הראוי.
בצה"ל חיילים לא אמורים לחסל איומים מנוטרלים ללא הוראה מפורשת,
לא אמורים לירות בניגוד לפקודות פתיחה באש.
בטח לא אמורים להשמיע אמירות בסגנון "היה מגיע לו למות".
ותגובה כזו נדרשת באותו יום - ולא לאחר מספר חודשי משפט.

החייל לעומת זאת טוען בבית המשפט שכל החיילים המנוסים, המפקדים, ראשי הצבא, והפוליטיקאים,
משקרים, לא מבינים כלום,
ושמבחינתו מספיק חשד קל כדי לירות בראש של איום, ושחשד קל כזה מחייב תגובה מיידית וקטלנית - ולא למשל להסב תשומת לב של חייל מנוסה או מפקד, או לכוון לעבר האיום ולחכות להוראות או להתפתחות האיום.
כל זאת, גם אם זה בניגוד לכל הפקודות והוראות פתיחה באש שחייל שומע מאז כניסתו לצבא.
ישן 24-07-2016, 16:16

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "החייל אלאור אזריה מעיד: שר הביטחון והרמטכ"ל יצאו בהודעות גינוי בלי לדעת מה קרה"

כאשר האמצעי נהפך למטרה בפני עצמה

יש דברים שאנחנו עושים בשביל מטרה. האמצעי הוא לא מטרה בפני עצמה, לעתים האמצעי הוא מגעיל ודבר לא טוב, אבל היות ויש מטרה, אז בלית ברירה עושים גם דברים לא נעימים.

קןרה לפעמים שמרוב השקעה באמצעי, שוכחים לגמרי על המטרה, ובשביל להשיג את האמצעי עושים גם דברים שהם הפוך מהטרה. זה מה שנקרא "הגולם קם על יוצרו".

לדוגמה: הולכים לעבוד, עושים קריירה, במטרה להשיג חיים טובים ולהקים משפחה. קורה אצל נשים, וגם גברים, שמרוב להיטות אחרי הקריירה שוכחים לגמרי על המטרה, שהמטרה הסופית היא הקמת משפחה. ומרוב השקעה בקריירה נאבד כמעט לגמרי הרצון להחתן ולהקים בית בישראל, ורק בגיל 40 ומשהו נזכרים פתאום, ולפעמים מאחרים כבר את הרכבת...

אותו דבר גם בהקשר לערכים של צה"ל. בהתחלה מוכנים להציק לחיילים שגילו יותר מדי נאמנות ולחימה בשביל שיהיה לנו צבא ערכי. אבל בסוף מרוב להיטות לדימוי של צה"ל, לפעמים אנחנו הופכים את הקערה על פיה ולהציק לחיילים נאמנים נהיה מטרה בפני עצמה. ומשמיצים את צה"ל עוד יותר מהגרועים שבאויבינו. גם אם זה לא יועיל לדימוי של צה"ל. ואפילו יזיק לו.

אותו דבר אני אומר את זה עכשיו לעצמי: אמנם אני מציק לאנשים פה בפורום, בשביל המטרה לחזק את גאון יעקב ארץ ישראל ועם ישראל, אבל חלילה להתרגל לסרקסטיות ולקבל חס וחלילה טבע אכזרי. צריכים לזכור את המטרה, שיהיה טוב לעם ישראל ולא חס וחלילה רע.

לכן, אני מבקש מחילה וסליחה מכל אלו שפגעתי ברגשות שלהם או העלבתי אותם, בעזרת ה' אני אחפש דרכים איך להגיע לידי אותה מטרה באופן פחות כואב ושלא יכאב כלל וכלל. ואדרבה, שיהיה טוב ונעים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 24-07-2016 בשעה 16:29.
ישן 26-07-2016, 12:28

בין עזרא לאזריה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "החייל אלאור אזריה מעיד: שר הביטחון והרמטכ"ל יצאו בהודעות גינוי בלי לדעת מה קרה"

יש את עזרא נאווי שמסר להרג אנשים חפים מפשע לגמרי ובהמשך חייך חיוך שטני.

ויש את אלאור אזריה. שחיסל מחבל שניסה לשחוט חיילים שלנו וגם פצע אותם ובנס הם נשארו בחיים עם צלקות קשות לכל החיים.

למה עזרא יושב לו בשקט ובנחת, ואילו אלאור אזריה מתנכלים לו?

לי נראה בגלל שבארצנו, במדינת ישראל, זה כבוד להיות שונא ציון ועוכר ישראל, וכל מי שהוא לא כזה, צפוי להתנכלויות. אהה, שכחתי עוד פרט קטן, עזרא נאווי הוא גם הומו, וגם זה כבוד גדול בארצנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר