לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2016, 07:23
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
משנת 2014 בזמן מלחמת צוק איתן.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כהניזם במשפחת אזריה (משפחת החייל/מחסל מחברון)"

סתם איזה פוסט בפייסבוק.

אבל את זה לא נעלו ולא מחקו,

ואילו חדשות טריות של יולי שנת 2016, על תקיפה באבנים וגז מדמיע, את זה מחקו ונעלו.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=599400
(יש שם גם קישור לפוסט שמחקו)

ובכן, איך כזה הבדל קיצוני?

כי הפוסט שמחקו לא היה שם חס וחלילה שום נימה של חנופה לשונאי ציון ועוכרי ישראל.

האם זו המדיניות פה בפורום? שמי שאינו מתחנף לשונאי ציון ועוכרי ישראל נחסם?

האם במדינת ישראל חייבים לכתוב בפורומים של אל-ג'אזירה?

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 31-07-2016 בשעה 07:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2016, 10:24

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מדובר בחדשה חשובה למדי. לא היה ידוע על הפוסט עד ימים אלו"

ומה שאני הבאתי זה חדשה עוד יותר חשובה. וגם לא היה ידוע אצלנו בפורום עד שהבאתי.

בדקתי יום יום בגוגל חדשות ולא ראיתי את זה.

האם אתה ראית את זה בחדשות? אם ככה, זה חדש גם אצלך. או אולי ידעת על זה ובכוונה העלמת את הידיעה מאיתנו?

ספר לנו מה היה איתך!!

הרי אתה מנהל הפורום של כולם, של כל הכותבים. לא כן?

ישן 31-07-2016, 08:50
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
הרבה אנשים כותבים "כהנא צדק" מבלי שהם בכלל ידעו מי זה...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אולי זה כהאניזם כי כתוב "כהנא צדק...""

זה סתם הפך לסיסמא חסרת משמעות.

אני גם נוטה להאמין שאותו חייל ביצע וידוא הריגה שלא לצורך, ורוב הסיכויים שהוא עשה את זה כי הוא באמת רצה שאותו ערבי ימות.

אבל מכאן ועד לרצח או הריגה קיים מרחק רב.

עם כל הכבוד, מדובר במחבל מנוטרל, והיה קיים חשד (גם אם מדובר בחשד אפסי) כי הוא נושא מטען נפץ, ולכן אותו חייל הגדיל ראש ופיצץ למחבל את הראש :-)

אם נניח היה מדובר בתרחיש של רצח אזרח חף מפשע שהוא מנוטרל, או אפילו של מחבל אזוק (ברמה של אזיקון ופלנלית לאחר שבוצע עליו חיפוש) הייתי תומך בעונש מאסר לאותו חייל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-07-2016, 09:04
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

אתה לא יכול לדעת מה היו הפקודות שם
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "חייל שמתעלם מפקודות והורג אדם - צריך להענש"

בשורה התחתונה החייל הגיע לזירה שבה יש מחבל מנוטרל, כאשר יש לידו סכין, והוא לובש מעיל עבה.

זה לא שהמחבל היה עם גופיה.

כל המשפט יוכרע על בסיס השאלה של אם היה חשד סביר להימצאות של מטען חבלה על גופו של המחבל.

צריך לזכור גם שהחייל ביצע וידוא הריגה ביריה לראש וזאת על בסיס נוהל שהדרך הכי טובה לנטרל מחבל שחשוד בנשיאת מטען חבלה היא באמצעות יריה לראש (יריה לבטן עלולה לפוצץ את המטען).

אני מניח שאם ההגנה של אלאור תצליח להביא עדויות מפיגועים קודמים על מחבלים שנשאו מטענים, ולבשו ביגוד חורף, לאלאור יש סיכוי טוב לצאת בשלום מכל הסיפור.

בלי קשר לכל זה, אני חושב שהסבירות לכך שהוא יכנס לכלא היא נמוכה, ביהמ"ש יודע שכל המצב רגיש, ואין לו אינטרס לגרום לפיצוץ בקרב הציבור (הענק) שתומך בו.

ישן 31-07-2016, 09:36
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מדובר בתירוצים קלושים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה לא יכול לדעת מה היו הפקודות שם"

1. מדובר בחופ"ל, שהחליט שהוא רמבו. אף אחד לא ציפה ממנו להתחיל לחסל מחבלים.

2. ללבוש מעיל דק (כפי שרואים בסרטון) בבוקר יום פורים (תאריך קריר לרוב), כשתחנות מזג אויר מדדו 12 מעלות בישובים סמוכים,
זה ממש לא חריג.

3. הסכין לא הייתה סמוך אליו בזמן הירי, אלא נבעטה לשם לאחר הירי.

4. לא היה שום חשד לחגורת נפץ, והחיילים תודרכו בהתאם.

5. החייל פעל לפי גישה הפוכה לגישה המוצגת בכל התדריכים וההכשרות (העיד שלמרות התדריכים לדעתו אם יש ספק יש להרוג, ולא אם יש ספק יש לעבור לכוננות ירי ולהתריע).

6. החייל משקר ללא הרף,
משנה גרסאות שוב ושוב,
לא מביע חרטה בדיעבד על ההריגה,
מסרב להכיר בכך שעשה משהו שלא כיאות,
ובמקום זאת - מאשים את כל הדרג הצבאי והמדיני שהם שקרנים.
סיכוייו לקבל עונש סמלי - קלושים.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 31-07-2016 בשעה 09:43.
ישן 31-07-2016, 09:48
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הייתי מעדיף שחייל לא יתעלם מכל הפקודות בגלל שהוא כהניסט
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "היית מעדיף שיהיה פיצוץ וימותו חיילים?"

שלא יחליט שאף חייל או מפקד מבין יותר ממנו - ולאחר שהמחבל על הכוונת שלו, והוא יכול להגיב להתפתחות ב"שבריר שנייה",
ידרוש התייחסות מפקדים, ויחכה להתפתחות.

שחייל שמתעלם מכל הפקודות בגלל שהוא כהניסט,
יקבל עונש בהתאם.
בדיוק כפי שאני מצפה שחייל שמאלני שמסרב פקודה או מתעלם ממנה יענש על כך.

חיילים בצבא ארה"ב, שמעורבים בתקריות משמעת קלות בהרבה,
מקבלים יחס מחפיר.

היחס לא היה בגלל התקשורת.
היחס אליו היה חמור מאוד - מייד לאחר האירוע.
בגלל שמדובר באירוע חמור מאוד.
החייל טוען שהמפקד סטר לו מול כולם - והודיע לכולם שההתנהלות הזו היא חרפה,
הרבה לפני שהצילום דלף.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 31-07-2016 בשעה 09:54.
ישן 31-07-2016, 23:14

אם מדובר בנורמטיבי לוקחים סיכונים. אין מה לעשות, החיים שלו חשובים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא"

אבל אם מדובר במי שניסה לשחוט אותנו, אין שום סיבה להסתכן עבור החיים שלו.

(וזה מסביר גם מה שטוענים שהיה ביטוי שהוא מחבל וצריך למות. הכוונה דאם לא היה מחבל צריך לקחת סיכון ולהשאירו בחיים, אבל עבור מחבל רוצח אין לקחת סיכונים כאלו, כי בין כה החיים שלו אינם שווים את זה).

ישן 01-08-2016, 00:12
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אם מדובר בנורמטיבי לוקחים סיכונים. אין מה לעשות, החיים שלו חשובים"

אתה לא כל כך מתייחס לדברי הכותב שלפניך,
למה אתה סבור כי נכון היה להרוג המחבל ? כי עדיין הוא מהווה סיכון ? אם כך ...חייל צריך להרוג כל ערבי העובר על ידו מתוך קל וחומר...היות ואין סיכוי רב כי מחבל העוטה חגורת נפץ יתנפל על חייל כדי לדקרו...מחבל עם חגורת נפץ ינסה להתקרב לכמה שיותר חיילים....וכל מי שהולך ברחוב בחברון, סטטיסטית, הסיכוי שיש עליו חגורת נפץ גדול יותר ממי שמתנפל על חייל , מה שפוסל האפשרות כי הוא נושא חגורת נפץ......כמובן אם אתה חושב כי צריך להרגו מתוך מצוות מחיית עמלק,או הסבר אחר...הסיפור שלך אחר,ומטושטש עבורי......אך זה לא העיקר, הדעות כאן הם תוצאה של מה שספגנו לראשנו...איך שאנחנו מתייחסים לעבריין/מחבל/פרחח היא תוצאה של מה ששמענו....'חוסך שיבטו שונא בנו' 'מחוא תמחא את זכר עמלק' 'עין תחת עין' 'ערבי טוב הוא ערבי מת' 'צריך לנהוג כמו ג'וליאני, או כמו בסינגפור'....קראתי פה ההתייחסות לסא"ל המכה שלום אייזנר... לסרטון שהובא לפה בו רואים שוטרים מתייזרים איש חסר אונים, או הצעות מה לעשות לפדופילים...ולכן אינני מופתע מההתיחסות לירי החייל...בעולם יש התייחסויות שונות לעבריינים שונים. ההתייחסות פה שונה, ולדעתי מפגרת אחרי מספר מדינות במערב....תמיד לוקח לנו זמן עד שאנחנו מפנימים ערכים של התרבות המערבית...במקרה הטוב, כי אני מקווה שזה עניין של זמן עד שניישר קו עם המדינות המובילות
ישן 01-08-2016, 00:47

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אז אתה בעד שהחייל יהרוג המחבל..."

נניח והחייל טעה או אפילו פשע. אבל זה בספק סביר.

האם אתה אישית משקיע כל כך הרבה מאמצים נגד פושעים שאין שום ספק שהם ביצעו פשע.

הנה כמה דוגמאות:

השקו בחורה עם סם אונס עד שהתמוטטה למצב קריטי.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=597521

מסרו שמות של סוחרי קרקעות למחבלים רוצחים שבסוף גם עינו וגם רצחו את הסוחרים.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=599368

תקפו הפגנה חוקית עם אבנים וגז מדמיע וחומרים כימיים.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=599400

בניגוד לai22, שמתמקד בכל הנושאים האלו פחות או יותר, אצלך משום מה, כל שאר הנושאים לא מעניינים אותך כלל. עד כדי כך שאם הייתי איזשהו חייזר שנפל לכדור הארץ מפלנטה אחרת, הייתי בטוח שמדובר בסוכן זר. אבל בגלל שאני מכיר קצת את מהלך המחשבה שאין לו הסבר כלל וכלל, אני לא כל כך בטוח בזה.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 01-08-2016 בשעה 01:00.
ישן 31-07-2016, 16:25
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה לא יכול לדעת מה היו הפקודות שם"

באופן חריג, אני חושב שאתה צודק.
כל הסיפור עם הפוסטים האלה הוא דמגוגי לגמרי.
אני בטוח שהפוסטים האלו לא יגיעו לבית משפט, ואם כן - הנה כמה דרכים לדחות אותן, מפי בור משפטי כמוני:
1. מה שאדם כתב בגיל 17 לא מעיד על מחשבותיו בגיל 19-20.
2. היו לחייל הזדמנויות רבות לירות בערבים חפים מפשע או חשודים במהלך שירותו הצבאי, ואם אומנם הוא כהניסט קיצוני כפי שהדמגוגים העלובים מנסים לתאר אותו אז הוא כבר היה עושה את זה.
3. החייל טוען כי הסיבה שירה היא בטחונית. על התביעה להוכיח כי הסיבה לא הייתה בטחונית ולהראות כי הסביבה שידרה כי המצב מאובטח ולא נשקפת סכנה מהמחבל. דעותיו הפרטיות של החייל אינן רלוונטיות לסיפור, מאחר וייתכן שחייל יאחז בדעות קיצוניות ועדיין יירה ירי מבצעי שיש בו טעם.
בקיצור, בואו נתמקד בעובדות ובשאלה האם הירי היה מוצדק בטחונית או לא. כל השאר זה בולשיט, ולכן לא מפתיע שהמקום שבו זה התפרסם זו התקשורת.

ישן 31-07-2016, 13:15
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כהניזם במשפחת אזריה (משפחת החייל/מחסל מחברון)"

טוב אני רוצה להתייחס ברצינות ....

קצת מחליא בעיני הניסיון לעשות רצח אופי לחייל צה"ל על בסיס פוסטים ישנים בפייסבוק. עד כמה שידוע לי פוסטים בפייסבוק, באופן כללי, אינם עברה ברת שפיטה.

מדובר בצעיר בן 20 שהתנדב לשרות קרבי, היה חייל מצטיין, פעל מתוך רצון להגן על עם ישראל, וקיבל את הרושם מכל מיני פוליטיקאים שמעשיו נכונים וראויים. פוליטיקאים שכעת נטשו אותו, או מנסים להרוויח ממנו הון פוליטי.

מעבר לכך, בוא נזכור שמוסרית מעשיו גבוליים. הוא חיסל מחבל שדקר את חבריו. במדינה מתוקנת, אותו מחבל היה מוצא להרוג ממילא.

גם אם חטא, אני לפחות לא מסוגל שלא לחוש אמפתיה כלפיו. ביחוד לאור איך שמערכת הבטחון נטשה אותו, וראשי המערכת הכריזו עליו כאוייב.

והניסיון לערוך לו משפט שדה ציבורי, ולשפוך את דמו, דיי מחליא בעיני.

ישן 31-07-2016, 13:59
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

צריך להיכנס לפרופורציות...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תגובה ברצינות (:)))"

אני כתבתי בפרש מספר פעמים שאני תומך בטרנספר מלא לכל הערבים + פיצויים.

ובחיסול מיידי של כל מי שמקורב לארגון טרור כזה או אחר, אז זה הופך אותי לחייל בעייתי?

במילואים אני עושה דברים שאני לא סובל אבל אני יודע שאני צריך לציית לפקודות.

בפן האישי אין לי שום דבר נגד ערבים.

ההפך, אני אוכל אצלהם (המון), 95% מהקבלני משנה שלי הם ערבים, 100% מהפועלים שלי הם ערבים, הם מזמינים אותי כל הזמן לחתונות שלהם, ועדיין הם יודעים טוב מאוד שאני ימני.

אגב, הערבים מכבדים הרבה יותר את הימנים מהשמאלנים, יתרה מזאת, יצא לי אפילו להעסיק ערבי ישראלי שהיה לוחם קרבי, ואפילו עשה קבע.

ומבחינתו צריך למחוק את כל החמאס.

מבחינתי ערבים שמשרתים בצבא הם אזרחים לכל דבר, ואם זה היה תלוי בי, בחפיפה עם תוכנית הטרנספר, הייתי מעניק אזרחות ישראלית לכל ערבי שהיה מוכן לשרת בצבא, ולהיות נאמן למדינת ישראל.

ישן 31-07-2016, 14:37
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים לא חייל בעייתי. מקסימום אדם בעייתי....
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "צריך להיכנס לפרופורציות..."

ההבדל בינך ובין אזריה זה שלמרות שאולי בדעות אתם דומים, אתה כחייל מתנהל אחרת ממנו כי אתה מקבל את המסגרת הצבאית והמגבלות שהיא מטילה עליך.
אדם שאינו מקבל את מגבלות המערכת הצבאית ובנוסף הוא בעל דעות קיצוניות (או, בשבילך, "נחרצות"...) הוא פוטנציאלית חייל מסוכן. זה נכון אגב לא רק לגבי אזריה ודומיו אלא גם לגבי חיילים מהצד השמאל של המפה הפוליטית. המקבילה של אזריה זאת ענת קם. יש הרבה אנשי שמאל כמוה ושמשרתים בצבא אבל מבינים שגם פקודות והוראות שאינם לרוחם צריך לבצע (עד גבול אדום של פקודה בלתי חוקית בעליל). הם מקבילים אליך. אתה והם זה הרוב שבזכותו הצבא מתפקד.
ישן 01-08-2016, 00:36

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "מה הם בעיות הצבא ? אני קורא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
מה הם בעיות הצבא ? אני קורא הרבה חומר על כך, ולא מצאתי מישהו החושב.. כי מה שפוגע בהגנה לישראל הינו סירוס החיילים

http://www.olam-katan.co.il/%D7%9E%...%A6%D7%91%D7%90
זו המציאות העגומה: צה"ל של היום מסורס קשות בעזרת מצלמות שמנסות להביא מצב מלחמה קשה ואכזרי אל שיפוטו של עולם אזרחי. ההשחתה המוסרית היא בכך שחלקנו ישתכנע לאט לאט שאכן בכל הסיפור הזה, משום שהוא נראה רע בעיניים אזרחיות, יש בעיה מוסרית במרחב הצבאי שעוסק בלחימה. כך נשכח שכדי שנחיה כאן בביטחון המוסר מחייב שחייל צה"ל יוכל לשבור את העצמות לאויב שמרים קולו ומעז פניו מול חייל ישראלי. שלא לומר מי שהרים אבן. נחזור שוב על המושגים – אויב. חייל שלנו.

אם הצבא של מדינת ישראל הצליח ליצור אצל חייליו תחושה שהם צריכים לחשוש מאופן הלחימה שלהם מול מצלמות האויבים ומצלמות 'בצלם', הוא הפך להיות צבא לא מוסרי. וזאת משתי סיבות: אחת כי הוא לוחם פחות טוב ולא ממלא את ייעודו (עוד תקום ועדת חקירה על כל הציר של מלחמת לבנון השנייה ועד צוק איתן, כזאת שלא תעסוק בימ"חים ובמטרות מודיעין אלא בייעוד המטושטש ובמטרות ה"משתבללות"). ושתיים, כי הוא לא באמת סבור שהמעשים שמתועדים אינם ראויים אלא שהוא לא עושה אותם כי בעיני המצלמה והעולם הם נראים לא טוב. זה, לא נעים לומר, הופך את הצבא שלנו לצבא לא מוסרי.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 01-08-2016 בשעה 00:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:57

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר