לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2016, 09:49
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לידיעתך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "בור. קודם תברר מה זה בכלל..."

אולי אינני בקיא כמותך בכשרות. אבל אני מכיר הרבה "טריקים ושטיקים" כיצד לעקוף אותה. כמובן באישור הרבנות. כמו שנאמר עשה לך רב ואל תרעב. כפי שנאמר "במופלא ממך אל תדרוש ובמכוסה ממך אל תחקור ".
כמו הסיפור על אותו יהודי המגיע לקצב ומבקש ממנו ק"ג מהדג הזה הקצב מתקן אותו ואומר אין זה דג זה בשר חזיר. עונה לו היהודי עבורי זה דג - לא שאלתי שאלות ואל תנדב לי תשובות.
או, מה שמתאים יותר לנושא הדיון. האם שואלת את הרב - בני עשה את צרכיו בסיר המרק האם המרק כשר. בוודאי ובוודאי ענה הרב - כשר אבל מסריח.

אני גם יודע כיצד "מתגברים" על אכילת אוכל "כשר" בבישולו ואפילו בהגשתו של גוי; כיצד מתגברים על כילאיים; כיצד מתפקדים בשבת; ועוד כהנה וכהנה.

אגב, על מנת לדעת כיצד לעקוף את הכשרות - יש צורך בידע בסיסי מסויים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-08-2016, 20:53
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לידיעתך"

יש לי שאלה... אתה אמיתי?

אתה מנסה להטריל בכוח? או שבאמת, בגילך, עד היום, לא טרחת להבין מהי בכלל כשרות (גם אם אתה לא מאמין בזה?) - ואז אתה אומר עוד לאחרים "לא להשתמש לריק במושגים שאינם בקיאים בהם"?

אם לא טרחת, אסכום לך זאת בקצרה: זהו סט של כללים הלכתיים, שאם מאכל מסויים עומד בו, הוא מוגדר "כשר", ואם לא, הוא מוגדר "לא כשר". (יש גם "כשר לפסח", אותו רעיון, תקף רק בימי הפסח).

בפשטות, הרעיון אומר, שמבחינה הלכתית, מי שמעוניין לשמור על מצוות הדת, יאכל רק אוכל שעונה לכללי הכשרות, אוכל שהוא "כשר".

מה כשרות לא אומרת? אם האוכל בריא או לא בריא (קוקה קולה זה כשר), אם הוא משמין, אם מומלץ למישהו לאכול אותו, ואף לא אם הוא רעיל! כל מה שזה אומר, זה שהוא עומד בתנאים מסויימים שהוגדרו. זה כמו לדוגמה שמוצר המוגדר כ"מיץ פירות" חייב להיות מורכב מ 100% פירות (במדינות שבהן יש חוק כזה) - אם יש שם 80% פירות ו 20% חומרי טעם וריח, אז זה כבר לא "מיץ פירות".

למען הסר ספק, בתנאים ההלכתיים לא כתוב (למיטב ידיעתי! אם יש לך מקור הלכתי שאומר אחרת, אשמח שתציין מראה מקום אליו) שאם אוכל מכיל סלמונלה, הדבר פוסל את כשרותו. מכאן ניתן להסיק (לבעלי השכל הישר) שאוכל יכול להכיל סלמונלה, ולהיות כשר באותו זמן. זה שלא כדאי לאכול אותו (כמו שלא כדאי לשתות משקאות ממותקים), לא הופך אותו ללא כשר !

ישן 14-08-2016, 07:24

תודה בעבור ההסבר המדוייק - באמת עד שקבלתי אותו לא ידעתי כשרות מהי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "יש לי שאלה... אתה אמיתי? אתה..."

נכון שאין קשר בין כשרות לבריאות - אבל לא יתכן שאוכל כשר יכיל רעלים ו/או נגיפים המסכנים חיי אדם.
מה שהצעתי שאותם משגיחי הכשרות יוכשרו לבדיקת ההיבטים הנ"ל.

נכון אני אומר שאין " להשתמש לריק במושגים שאינם בקיאים בהם" - כלל זה אני מכיל גם על עצמי.

הזכרת את הכשרות לפסח - אין כאן כשרות אחת.
כמו כן מה הקשר בין אוכל כשר לבין פתיחת מסעדות בשבת. זה כלל שהוסף בארץ ע"י הרבנות הראשית. אותה רבנות המאשרת נוהלים המפירים את הכשרות ולא אחזור עליהם.

מדוע אסור לאכול תולעים, גם כאלו שאינן מזיקות לבריאות וסלמונלה או חיידקים מזיקים אחרים כן .
ישן 14-08-2016, 20:25

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תודה בעבור ההסבר המדוייק - באמת עד שקבלתי אותו לא ידעתי כשרות מהי"

למה לא ייתכן? כי אתה אמרת?

אני אנסה להסביר עוד פעם, לאט. כשרות היא הגדרה הלכתית - וההגדרה הזו קובעת אם משהו נכלל בהגדרה אם לאו. למען הסר ספק "דעתו של ישראל היפה" היא לא חלק מההגדרה הזו, שנולדה שנים רבות לפני שאתה נולדת.

אכן, באופן תיאורטי, ניתן לדאוג לאוכל כשר שמוכן בשבת (אני למשל אוכל אוכל כזה כל השנה, גם בשבת, וגם בפסח), אבל משהו אומר לי שאלה שפותחים בשבת קצת ספק שהם יצליחו להגיש בשבת אוכל שכל דרך הכנתו היא לפי ההלכה (וגם השגחת הכשרות היא עניין בעייתי). זה לא שזה לא אפשרי, אבל זה מאוד קשה בפורמט של מסעדה (הבעייה העיקרית כנראה תהיה איסור הבישול, אבל לא רק. יש שלל דברים שאסור (מבחינת שומרי הכשרות, האוכלוסיה שתעודת הכשרות מעניינת אותה...) לעשות בשבת שאתה כנראה לא מודע להם). יתרה מזאת, עסק כמו מסעדה שבהגדרה מבצע מסחר בשבת, מחלל שבת אפילו לו יכין את האוכל לפי כל התנאים של הכשרות. אני מעריך שזה יהיה משהו בסגנון המשפט שהגדרת: "כשר, אבל מסריח" (נאמר על דברים כאלה, ולא על הסיפורים המומצאים שלך עם חזירים ואנשים שעושים צרכיהם בתוך כלי אוכל; האמן לי, אף שומר כשרות לא יגיד על חזיר שהוא דג ויאכל אותו)

תוכל למצוא מקומות שמגישים אוכל כשר, בשבת, בצורה מסחרית. קוראים להם בתי מלון, והם קיימים כאן בארץ, ובהשגחת אותה הרבנות שאתה אומר שלא מעניקה תעודות כשרות למקומות הפתוחים בשבת...

מעתה אמור: הרבנות לא מעניקה תעודות כשרות למקומות שאתה היית מעוניין שהיא תתן להם, או ליתר דיוק, לא תתן להם, כדי שאתה תוכל "להיכנס בהם", ולא שבאמת הדבר לא ניתן.

מה שיפה הוא שממש כל טיעוניך, לא משנה מה הנושא, דת, פוליטיקה, וכו', הם פשוט מנותקים לחלוטין מהמציאות... מה שאולי יכול להסביר איך אתה יכול לטעון אותם כל פעם בכל כך הרבה להט - יש פשוט את המציאות האמיתית, והמציאות שלך, והן... לא אותה אחת...

אגב, בהנחה ואתה לא שומר כשרות כמו שמשתמע מדבריך, תוכל אולי להאיר את עיננו, מה כל כך איכפת לך מאלה שכן? חוסר הכשרות הרי לא מונע ממך ללכת למקומות שפתוחים בשבת. הוא מונע זאת רק מאחרים - אז למה זה כל כך מטריד אותך? זו הרי "בעייה" שלהם, לא בעייה שלך.

ישן 17-08-2016, 09:18

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי דווקא הוכו עיניך בסנוורים ואינך רואה את המציאות כמות שהיא"

אולי.

אבל יש לנו פה הוכחות שחור על גבי פורום שאינך יודע כשרות מהי, ובכל זאת בא אתה בטרוניה לאחראים עליה. (ולא, לדוגמה... למשרד הבריאות, שדי ברור משמו, שהוא זה שאחראי על ענייני בריאות!)

ובמקומות אחרים יש לנו הוכחות אחרות שחור על גבי פורום, שמבחינתך, כולנו לא בסדר, ודווקא הרוצחים שמנסים לטבוח בנו יום יום, איכשהו לא. והאשם הכי גדול הוא כמובן קווי 67 (שזו מכבסת מילים לקווי 48, "שיטת הסלאמי", וכו') - ולעובדה שאותם חבר'ה בדיוק ניסו לרצוח אותנו באיזו שנה אחת, נניח, תרפ"ט (שנת 1929 בשבילך, 38 שנה לפני "אקיבוש") אין מקום במציאות האלטרנטיבית של כבודו.

ישן 18-08-2016, 07:39

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מי ששוחה עם הזרם הסוער סופו שמגיע למפל ומנפץ את ראשו"

האמן לי שאני יודע לשחות נגד הזרם כשצריך.

אבל כששחיה נגד הזרם נעשית לא מתוך צורך אמיתי שבאמת יכול להוביל למשהו טוב, אלא כתוצאה מאי תפישה של המציאות כפי שהיא בפועל, ותוצאותיה הרסניות לשוחה ואולי לעמו (וזו לא השערה, זה הוכח סטטיסטית-מדעית), אז כמדומני שלזה קוראים "סכיזופרניה" (ראית את הסרט "נפלאות התבונה"?) - ואני מודה לאל שאינני סובל מהתופעה.

לבינתיים, הסיכוי של ראשי להתנפץ מוגדל אך ורק בגלל מעשים שעולים בקנה אחד עם משנתך הפוליטית (אוסלו, קירוב האוייב על נשקו לאזור מגורי או דרכים שאני נע בהן), ולא מפלים מדומים כאלה ואחרים.

ישן 18-08-2016, 09:00

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שאינני סובל מהתופעה"

זה נכון, אדם לא יכול לקבוע בעצמו. אבל אם מתייעצים עם האדם הזה בנושאים רבים כי תחזיותיו מתבררות כמדוייקות ברמה גבוהה למדי, זו סוג של קביעה לא על ידי האדם עצמו, לא? הרי זה בדיוק מה שאנחנו מדברים עליו, תחזיות של פעולות מסויימות. לבינתיים, התחזיות של שכמותך מתבררות במבחן המציאות (ראה קישור לגרף בהודעתי הקודמת) כשגויות ברמה גבוהה, ומכאן, שההפוכות ("המשלים ל-1") הינן נכונות ברמה גבוהה.

עם ישראל אכן מבין זאת מצויין, ברובו. זה חלק קטן מאוד מעם ישראל, שאתה במקרה אחד מהחברים בו, שלא מבין... מלחמה מנצחים בכוח. בשביל זה למדינות יש צבא. ממלחמה נמנעים באמצעות כוח ההרתעה. אולי שמעת על ארה"ב ורוסיה... אני מזכיר עוד פעם את העובדות הבאות: (א) אתה חושב שהפתרון לטרור הוא לתת אדמה ו-(ב) הטרור היה קיים גם כשהאדמה המדוברת הייתה בחזקת אלה שאתה רוצה לתת להם את האדמה, וגם אז היה טרור (כי האדמה היא הרי רק תירוץ, שמעטים מאמינים בו. הסיבה האמיתית היא עצם קיומנו, ואת זה ניתן לדעת אם רק מקשיבים למה שהאוייב אומר בעצמו - אין זו השערה)

אין מכאן להבין שאני מעוניין במלחמה, או שאני בעד אובדן חיים כלשהו (גם לא של האוייב, תתפלא). אבל אם כופים עלינו מלחמה עלינו להלום בכל הכוח כדי להפסיק אותה במהירות האפשרית ולהוציא את הרעיון הזה מהראש של התוקף. באופן אבסורדי-משהו (אך הגיוני מאוד מבחינה אלגברית/סטטיסטית), דווקא מהלומה חזקה שתוציא את הרעיון להלחם בנו מראשו של האוייב אולי תביא ליותר נפגעים בטווח הזמן הקצר, אבל לאורך זמן, בגלל מניעת מלחמות חוזרות ונשנות, תוביל דווקא לחסכון בחיי אדם. כפי שכבר קרה בהסטוריה, אחרי שהבריטים פיצחו את ה"אניגמה" של הגרמנים ובכך קיצרו את זמן הלחימה וחסכו חיים רבים, כנראה של מליוני בני אדם.

ישן 18-08-2016, 10:46

מענין למה גרמה הסלמונלה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה נכון, אדם לא יכול לקבוע..."

כיצד אתה יכול לקבוע אם תחזיותי מתקיימות - כאשר פועלים בדיוק ההיפך ממה שאני חושב שחייבים לפעול. בינתיים מתבררות במבחן המציאות אין הוכחה שדרך הפעולה בה נוקטות ממשלות ישראל, הביאו לתוצאות ראויות. בינתיים אכן הַשֶּׁמֶשׁ זָרְחָה, הַשִּׁטָּה פָּרְחָה וְהַשּׁוֹחֵט ממשיך לשחוט.

מלחמה מנצחים לא רק בכוח. השימוש במוח הוא בעל חשיבות לא מבוטלת.
נכון אנחנו חייבים בצבא חזק וביכולת הרתעה מייטבי בלעדיהם לא נשרוד. יחד עם זאת חייבים להיות מודעים לעובדה, שאיננו בלעדיים על האדמה הזאת.
כפי הניראה שאינך מבין את מסריי לעולם לא דיברתי על לתת אדמה, אלה על קביעת גבולות מדינת ישראל, כאלו שיאפשרו את קיומה ואת בטחונה. שליטה על 2 - 3 - 5 ( מי יודע כמה יהיו ברבות הימים ) בני אדם שאינם " מרוצים" משליטתך, בכל צורת שלטון אפשרית, לא יאפשרו זאת.
אני מודע וכתבתי זאת לא פעם, שהבעיה היא עצם קיומנו במזרח התיכון ואולי אפילו בעולם כולו.
אם לא נקבע אנחנו את גבולותינו ונותיר לפלשתינאים להקים מדינה (מפורזת כמובן ) לידינו לא נצליח להישרד לאורך ימים.

"אין מכאן להבין שאני מעוניין במלחמה, או שאני בעד אובדן חיים כלשהו (גם לא של האוייב, תתפלא). אבל אם כופים עלינו מלחמה עלינו להלום בכל הכוח כדי להפסיק אותה במהירות האפשרית ולהוציא את הרעיון הזה מהראש של התוקף".
===== מסכים אתך לחלוטין - אנחנו מדינה שבעת מלחמות. אבל לצערי הדבר לא הוכיח את עצמו. אלמלא מנחם בגין, שהסכים ל"וותר" על סיני עד השעל האחרון - היינו עשויים להמשיך ולהתכתש עם מצרים עוד ועוד סיבובים. אלמלא השלום עם מצרים, לא היה נוצר השלום עם ירדן. גם השקט היחסי בגבול לבנון הושג, כאשר ויתרנו על כיבושנו.
רק השילוב שבין הכוח למוח יביא את הפתרון, שאנחנו שנינו מייחלים לו כל כך.
ישן 18-08-2016, 11:22

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מענין למה גרמה הסלמונלה"

אינני יודע למה גרמה הסלמונלה - ולא אופתע במיוחד אם היא תמיד הייתה שם וביתר שאת בעונת הקיץ, ורק עכשיו העיתונות רוכבת על זה כי אין לה פרשיה אחרת הקשורה לביבי או לאשתו - אני גם לא כל כך מבין מה הקשר בין זה לבין העניין הנדון. יש לך תואר שני בערבוב מין בשאינו מינו?

ובכן, אני מודה שאני קצת ניחשתי באקסטרפולציה מה הם הדברים שאתה בוודאי חושב, בהתבסס על דברים אחרים שאמרת, אבל אם פתחת את זה, אז נעמוד על העניינים אחד אחד. לדעתי, אתה חושב כך:

(1) היית בעד הסכם אוסלו, ובעד לחמש אותם כדי יוכלו לעשות משטר משל עצמם, שבו הם יתנהלו וישמרו על חוק. אני מעריך ששמעת גם את צעקות הימין "אל תתנו להם רובים" ואמרת שזה שטויות, אולי אפילו קראת להם "פחדני השלום". אם אני טועה כבר על הסעיף הזה - אז אולי תגיד מה בעצם אתה רוצה מאחורי כל הסיסמאות שלך - כי הפתרון המוצע שלך לא מובן כלל. בהנחה ואני לא טועה, והיית בעד הנ"ל, שאלו פחות או יותר הזמירות שהולידו את קווי 67 (כלומר - 48...) - אזי הוכח, אמפירית, שמאז ההסכמים הנ"ל - ממש מיד לאחריהם - הסיבה והתוצאה ברורים - הטרור רק התגבר - ומכאן - שהם לא היו מוצלחים, ושאנחנו צריכים לרדת מהר מרעיונות כאלה או רעיונות דומים, כיוון שהקונספציה בבסיסה פשוט הוכיחה את עצמה כשגויה, גם אם הייתה בה אמונה ותקווה רבה לאנשים מסויימים.

(2) אתה חושב שברגע שיצאו מהשטחים, הטרור משם ייפסק. היסטורית, יצאנו מרצועת עזה - אין שם יותר התנחלויות ואף ישראלי לא נכנס לשם. יש גדר מסביבה. קיבלו את חבל הארץ "שלהם" (נכון, בלי יכולת לשים שם צבא או לבנות שדות תעופה או נמלים, ובשליטה שלנו מה נכנס - אבל נכנס לשם דרכנו כמעט הכל חוץ מ... נשק, שאין להם ממש צורך בו. אז מה? לפני עידן התעופה, מדינות ייבאו סחורה דרך מדינות אחרות כל הזמן, כי לא לכל מדינה יש גישה לים, ועדיין לא היו מעשי טרור!) - ואיכשהו הם עסוקים בלקחת את החומרים שאנחנו נותנים להכניס - לא כדי לשקם את עצמם - אלא כדי לבנות מנהרות שמטרתן אחת - לטבוח בנו, או סתם מנסים ירי תלול מסלול (שההרתעה של כיפת ברזל שגרמה לכך שהם מבינים שפעולה זו שלהם כמעט אף פעם לא מצליחה + סגירת המעגל המיידית שמשמידה את היורה - היא ככל הנראה הגורם לכך שהם כבר לא עושים זאת יותר מדי). זה קורה היום - יום יום, לא לפני עשרים שנה. הם משקיעים בזה את מירב המשאבים שלהם.

אוי ואבוי לנו אם ננסה את המודל שנכשל בעזה על "גדר גבול" באורך של מעל 100 ק"מ - קשה לנו כבר עכשיו עם הק"מ הבודדים שלהם.

ישנו ציטוט ידוע המיוחס לאיינשטיין: Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.

אתרגמו לעברית => אי-שפיות: עשיית אותו דבר שוב ושוב תוך ציפייה לתוצאות שונות.

מוח הוא אחד הכוחות שאיתו מנצחים, אין ספק. אני חושב שאנחנו לא רעים בגיזרה הזו. אבל מה שחשוב הוא לנצח ולהרתיע - בכל האמצעים שניתן.

השלום עם מצריים לא קשור לזה שנתנו להם את סיני, הוא קשור לזה שיש הרתעה. אם שכמותך יצליחו להקטין את ההרתעה שלנו מספיק, בהחלט ייתכן ויבוא היום והמצרים יתקפו אותנו. יש שם רעב, אתה יודע. דרך מעולה להתחיל מלחמות. זכור לי גם איזשהו משהו עם כיתור של איזו ארמייה שהיו לו אי-אילו השפעות על הפסקת הלחימה... ולמעשה, הסיבה היחידה שבגללה סיני נמצאת היום אצל המצרים היא האמריקאים, ותו-לא. אבל אולי כולם משקרים.

השקט היחסי בצפון כרגע נובע ממשהו הרבה יותר פשוט ממש שאתה חושב: הם כרגע עסוקים בלהילחם בינם לבין עצמם. הם כבר הודיעו שאחרי שהם יסיימו ואחד הצדדים ינצח, הוא יחזור להילחם בנו. אתה רק צריך להקשיב להם. אם אתה לא מבין ערבית, לרוב הסרטונים כיום ניתן למצוא תרגום ברשת. רק תחפש.

ישן 18-08-2016, 12:44

שים לב הטענה שרק בכוח אינה ישימה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אינני יודע למה גרמה הסלמונלה..."

נחש מי כתב זאת במהלך הדיון על הסלמונלה " ובמקומות אחרים יש לנו הוכחות אחרות שחור על גבי פורום, שמבחינתך, כולנו לא בסדר, ודווקא הרוצחים שמנסים לטבוח בנו יום יום, איכשהו לא. והאשם הכי גדול הוא כמובן קווי 67 (שזו מכבסת מילים לקווי 48, "שיטת הסלאמי", וכו') - ולעובדה שאותם חבר'ה בדיוק ניסו לרצוח אותנו באיזו שנה אחת, נניח, תרפ"ט (שנת 1929 בשבילך, 38 שנה לפני "אקיבוש") אין מקום במציאות האלטרנטיבית של כבודו." - כלומר למי יש לך תואר שלישי (שני זה מעט מדי בעבורך) בערבוב מין בשאינו מינו?

לעולם לא טענתי שאין צורך בכוח ובהרבה כוח וזה לשמחתי קיים למדינת ישראל. טענתי היא שלא הכוח בלבד יביא את הישועה, אלא חייבים להשתמש גם במוח "מדי פעם".

(1) אכן הייתי בעד הסכם אוסלו. אבל רצח רבין קטע את המשכו והובלתו בידי בנימין נתניהו לא הביאה ליישומו. אינני מבטל בזאת את אחריותו של ה"פרטנר" לאי קיום ההסכם ככתבו וכרוחו.
לידיעתך אף ממשלה לא העיזה לבטל את ההסכם ועד היום אנחנו נהנים מפירותיו - שיתוף הפעולה הבטחוני עם אלו שהתנגדו לתת להם רובים; כמו גם שיתופים כלכליים ; וכו'.
אם לא הבנתה עד כה - פתרון המוצע שלי הוא: שאנחנו נקבע את גבולות הביטחון שלנו ובשטח שיוותר נאפשר לפלשתינאים להקים את מדינתם כמדינה מפורזת. ברור שזה לא יקרה ביום אחד - זהו הליך שימשך שנים. בכל מקרה לדעתי זה יהיה אסון למדינת ישראל אם נמשיך לשלוט על מליוני פלשתינאים שאינם רוצים אותנו כאן. לדעתי רק הפרדה, כל אחד במדינתו יביא לנו את אפשרות הקיום והבטחון.
.
(2) אינני חושב שברגע שיצאו מהשטחים, הטרור משם ייפסק. אבל המגע היום יומי יפסק והפלשתינאים יהיו עסוקים בבנית מדינתם - יהיה להם הרבה מה להפסיד.
אכן, יצאנו פיזית מרצועת מרצועת עזה ללא כל הסכם. אני אכן תמכתי ביציאה כברירת מחדל הטובה ביותר שהייתה באותו זמן על הפרק ובתקווה, שבהמשך נקדם הסכם דומה ( הכולל אפשרות השארת ישובים יהודים במדינה הפלשתינאית ) גם בגדה והייתה לכך התחלה.
עזה רואה עצמה כחלק מפלשתין ולא תרגע עד שלא יושג הסכם כולל. מלבד זה יצאנו אמנם פיזית אבל אנחנו שולטים בה. ברצוננו נכנס ברצוננו נצא ברצוננו נטיל מצור כבד ( לא נספק להם כוסברה - אם אתה זוכר זאת ) ברצוננו נשחרר - שליטתנו על עזה מוחלטת.

אני שב וחןזר ומדגיש אין דבר המצדיק את הרצח ואת הטרור ניתן להאבק גם בצורות אחרות ( ראה : גנדי, מנדלה ואחרים )

אתה צודק בהחלט אוי ואבוי לנו אם ננסה את המודל שנכשל בעזה על "גדר גבול" באורך של מעל 100 ק"מ - קשה לנו כבר עכשיו עם הק"מ הבודדים שלהם.

אכן המוח הוא אחד הכוחות שאיתו מנצחים. אבל אנחנו משתמשים בו לשיפור הכוח ולא לפתרון הבעיה היסודית. .

שוב ושוב אני מדגיש שחייבים להיות חזקים ולהוות גורם הרתעה כנגד אויבינו. אבל מתברר שזה איננו מספיק. השלום עם מצריים לא היה נוצר ומתקיים, אלמלא חזרנו לגבול הבינלאומי. עד שפעלנו בדרך זו היו לנו 4 סיבובים עם מצרים, בהם הם הוכו שוק על ירך. זאת בנוסף לפעולות טרור שנעשו ביוזמת ובעידוד מצרים.

אודות הצפון השקט היחסי בגבול לבנון לא התחיל כרגע. הוא התחיל לאחר הסכם בו חזרנו לגבול הבינלאומי .

באשר לסורים, גם שם הושג הסכם הפסקת אש הנשמר בקפדנות ע"י הצדדים. כאן אכן פועל כוח ההרתעה של צה"ל והבדידות המזהירה בה מצויה סוריה, לאחר הסכם השלום עם מצרים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 18-08-2016 בשעה 12:51.
ישן 11-08-2016, 18:53
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ההממ...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הכנסתי את נושא הכשרות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
מאחר ובמדינתנו מקפידים הקפדה יתרה על נושא הכשרות ואין כל הקפדה על נושא הבריאות החשוב יותר.
במקום רבוי משגיחי הכשרות יש להרבות במשגיחי הבריאות. אין לסמוך על בדיקות המפעלים - חייבים שיהיו עליהם מפקחים. אולי יסמיכו את משגיחי הכשרות גם כמשגיחי הבריאות.

חלק הבריאות אצל משגיחי הכשרות מתבטא אך ורק בוידוא שכלל המוצרים מגיעים ממקור מוסמך ולא מוברח מהשטחים או שאר מריעין בישין - ואז אוטומטית הוא לא ראוי למאכל לכלבים...

מעבר לכך, אין שום קשר לכשרות, שעבודת המשגיחים עצמה, היא רבה בקיום דינים רבים..

אין ספק שיש צורך במשגיחי בריאות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:06

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר