לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2016, 14:20
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
מאה משפחות אשכנזיות: התינוקות שלנו נעלמו

ציטוט:
עשרות ילדים אשכנזים נעלמו בראשית ימי המדינה
תחקיר "הארץ": מעדויות של ניצולי שואה ומשפחותיהם שנאספו בשבועות האחרונים עולה כי ילדים אשכנזים נעלמו באופן שמזכיר את היעלמותם של ילדי תימן. גם להוריהם נאמר שהם מתו, וגם הם לא קיבלו הסברים על סיבת המוות ולא תעודות פטירה. במקרה אחד נדרשו ההורים לרשום את הילד המת במסמכי העלייה. אלה שניסו לשאול קיבלו אותה תשובה: יהיו לכם עוד ילדים
http://www.haaretz.co.il/news/educa...emium-1.3036823

ציטוט:
בעקבות פרסום הכתבה שתיעדה עשרות מקרים של ילדים אשכנזים אבודים, פנו ל"הארץ" בסוף השבוע כ–40 משפחות אשכנזיות שילדיהן נעלמו מבתי חולים בארץ בשנות ה–40 וה–50 של המאה הקודמת. "הארץ" גבה עדויות מכמחציתן. חלק מהמשפחות ביקשו לשתף את הקוראים בסיפוריהן, אחרות ביקשו רק לציין שגם הן נפלו קורבן לתופעה — אך העדיפו לא להיחשף.
http://www.haaretz.co.il/news/educa...emium-1.3037876

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2016, 10:20
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מנין לך שהילדים לא נפטרו בעת הלידה או לאחריה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אז אתה מעלה אפשרות כי..."

אינך מודע לתנאי החיים ששררו במעברות - בתקופת השמש הלוהטת ובתקופת הגשם והשלוליות.
אלו לא היו תנאים לגידול ילדים ואכן רבים מהם לצערי מתו ולהוריהם לא היה מענה.

מה הקשר בין אירוע, שעדין לא התברר מהו לבין "שוד האברים".
אינני נבהל ממה שאתה מכנה " שוד האברים" - במיוחד שהוא נעשה בגופות על מנת להעניק חיים לאחרים. אלא אם הדבר נעשה בשל בצע כסף ולא נתקלתי בפסק דין שקבע זאת.
בכלל חייבים לחוקק חוק, שיפקיע את זכותה של המשפחה מלהחליט מה יעשה עם אברי המת. קודם כל האברים המתאימים ייעודם להשתלה ולהצלת חיים. מה שנראה לי חשוב יותר ממתן האברים למאכל תולעים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 16-08-2016 בשעה 10:29.
ישן 16-08-2016, 11:22
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מנין לך שהילדים לא נפטרו בעת הלידה או לאחריה"

כי יש עדויות....על סמך עדויות אנשים נכנסים לכלא, מוצאים להורג....ע"פ עדויות מבינים המציאות......מה הבדל בין עדויות יוצאי תימן לעדויות יוצאי המחנות בקרואטיה.....?אין הבדל, את שניהם אפשר להכחיש, ראה דברי אבו מאזן ואחמדיניג'ד................................לדעתך אפשר לקחת מגופתך,בבוא הזמן , איברים, גם אם לא נתתה אישור לכך,ואפשר לבצע ניסויים בבני אדם ללא רשותם, אם זה עוזר למין האנושי כמו שחשבו דוקטורים במקום שאסור להזכיר...ומותר לדאוג לעם בזה שמכניסים את אנשיו למחנות לחינוך מחדש.....מאד הגיוני, הכל כשר בשביל דאגה למין האנושי, גם אם פוגעים במין האנושי.....עלה בי כרגע רעיון, בעצם טוב להרוג הורה זקן שימי חייו ספורים.....מה זה משנה אם התולעים יתחילו לאכול היום או מחר,מימלא חייו של ההורה אינם חיים....והמוות רק יכול לעזור לזקן וסביבתו...
ישן 19-08-2016, 19:53

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "הכאב שלך לא מרשה לך להביט על העובדות בשיוויון נפש וזה מובן אבל,"

מצאתי הקלטה מאותם ימים המוכיחה הנחתך כי ילדים נעלמו כתוצאה מבעיית תקשורת :
מזל [עולה חדשה שעדיין לא דוברת] :בקר טוב אדון רופא, אנחנו סומכים עליך,שתעשה מזכריה ילד חדש...אם אתה מבין עברית שלי...
דוקטור: הגעת למקום הכי טוב בשבילו, יהיה לו טוב יותר מהבית,
מזל: ברוך השם הגענו למדינה שכולם מתייחסים לילד שלי כמו הבן שלהם...אני מגיעה מחר, אולי אפשר לקחת אותו...
למחרת מזל מגיעה,
מזל: איפה הבן שלי ?
אחות : אין מה לדאוג, הילד עבר למקום שכולו טוב,
מזל : איפה זה ?באר שבע? תל אביב?
אחות :אין מה לדאוג אנשים נחמדים מטפלים בו.
מזל : אבוא מחר ,אביא לו ג'חנון,
למחרת מזל מגיעה,
מזל :בקר טוב, איפה זכריה שלי ?
אחות : את לא מבינה אותי, אקרא לדוקטור,
דוקטור : הבן שלך עבר למקום שכולו טוב,
מזל :אבל הבאתי לו ג'חנון שיהיה לו טוב,
דוקטור : את לו מבינה אותי, קורה שילדים המגיעים לפה מתים,
מזל: אני שואלת איפה זכריה שלי,
דוקטור : את לא מבינה עברית ? הילד שלך מת.
מזל: מה הרג אותו ?
דוקטור : אני אמרתי מת ,לא הרגו אותו.
מזל : זה אותו דבר
דוקטור : בגלל העברית שלכם הילדים שלכם מתים.
מזל :אז למה אין בית חולים לעברית ?
..........בגלל חסיון רפואי ניתן יהיה לשמוע המשך השיחה רק בעוד שבעים שנה, אבל ברור מהשיחה כי העולה החדשה מתקשה להבין הקורה סביבה,וכי ילדים לא נעלמים ככה סתם
ישן 20-08-2016, 23:33

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "זהו שזה לא נושאים אחרים שאני מנסה להסיט עמם את הדיון"

בסיפור אנחנו צריכים להסתמך על עובדות, וכאן אנו תלויים ביכולותנו ורצונותנו לזהות 'עובדות', ולהבין המציאות....וביושרתנו ואומץ ליבנו.
לעיתים בני אדם מעדיפים מציאות אחת על השניה, ואז,לדוגמא, לא מכניסים לארץ את ה'beatles' או הסרט 'ישראל למה ?'....לעתים מיפים המציאות, ואז הרבה שנים אין פשע מאורגן בישראל, או אנשים מקבלים צל"ש על דבר שלא קרה....כי זו המציאות המועדפת עלינו.....העדפותנו מתבטאות גם במקרה החייל היורה אלאור אזריה, שם אנשים רואים את מה שמאמינים בו, או בפולין של היום שם קמים אנשים הרוצים לצייר מה שקרה במלחמת העולם השנייה על אדמתם בצורה אחרת.
מסקנות וועדה אינם בהכרח עובדות, בפרט כשקמות וועדות אחריה,וכששומעים את הביקורת עליהם...גם מה שאתה כותב אינו בהכרח עובדות, בישראל באותה תקופה היתה כ-4% תמותה של תינוקות,בתימן היתה 40% תמותה....קשיי שפה של נשים מזרחיות לא אמור להוביל להיעלמות תינוקות [כמו גם קשיים כלכליים עומס על מערכת או חורף קשה]....מערכת הבריאות של אז היתה עולם אחר לעומת הרפואה בארצות ערב או בששטעטלים...מה לפה ולשם ?
לטעמי, מה שעומד מאחורי היעלמות תינוקות הינו ערכים בסיסיים [-או חסרונם]...ערכים אנושיים... בן אדם או מענטש קוראים לאדם שלא יתן לתופעות שכאלו לקרות...ושוב,קרה משהו לא טוב, אך התייחסותנו לפרשה מצביעה כי הבעיה המקומית ,אולי ,של אז ,התבססה , איבדנו את האיפוס והמצפן הפנימי, ורב הסיכוי שנראה הביטוי לכך בהתנהלותנו.

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 20-08-2016 בשעה 23:35.
ישן 21-08-2016, 20:39
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.08
אבל אתה לא רוצה לחשוף אתה כבר יודע את האמת
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "בשביל העתיד כדאי לחשוף את הכל..."

תרשה לי לפקפק ביכולת הגילוי והחשיפה להקל על הכאב.
משתי סיבות לפחות.
1. אם יחשף שלא היה ולא נברא בפעם השניה והשלישית, אתה לא תקבל כפי שלא קיבלת את הקודמים.
2. אם יחשף שהיה והילדים נמכרו בכדי לממן לבן גוריון עוד כבש בשדה בוקר אזי מה? מי יבקש סליחה?
נחזיר לברק את הפלולה ותשודר ללא הפסקה התנצלותו והתנצלות מפא"י? יוחזרו הילדים או יפוצו בכבשים?
3. הדבר היפה שמדינת ישראל על תושביה הותיקים בלבנבנותם האשכנזית הימרו על עצמאותם וכלכלתם,
קלטו כמיליון פליטים יהודים מארצות ערב, והכפילו את אוכלוסיה פי שתיים. מיד אחרי מלחמה עקובה מדם
בה כמעט כל משפחה מהמשפחות הלבנבנות והאשכנזיות שכלה מישהו.
4. את השנאה והניכור ליבה בגין, שהיה גזען שפל שלא צרף מזרחי אחד כח"כ עד שנות השבעים.
אפילו שרוב לוחמי האצ"ל היו בני השכונות תימנים בני תימנים. את זה עשה כאשר השווה צ'חצ'חים
ללוחמי האצ"ל ברזני ופיינשטין ז"ל עולי הגרדום. נאום שהביא לו את הניצחון והמהפך.
ישן 21-08-2016, 22:07

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "אבל אתה לא רוצה לחשוף אתה כבר יודע את האמת"

אתה לא בדיוק מתכתב איתי,
יש לי בסה"כ הנחות כמו לכל אחד, ואני רוצה לדעת האמת,
אתה מייצג דעה המפקפקת בצורך בגילוי ובחשיפה...אני שייך לאסכולה אחרת האומרת כי הכל אמור להחשף, פרט למה שקרוב לודאי יפגע בביטחון המדינה, יפגע בקטינים או בחסיון רפואי....ולכן החיפוש שלך אחר תועלות לא במקומו.
הוועדות לא נתנו תשובות, אקבל בברכה כל תשובה, וללא ברכה וועדה שאינה חותרת -מתוך עמדה של ספקנות- לחקור הכל.
שוב....אתה מעלה את בן גוריון,ברק,מפא"י...ושואל מה יצא, ואני אומר שוב, יצא שנדע.....וגם המלחמה ומה שעבר על האשכנזים....לא משנים הצורך של לדעת. .....וגם כמובן בגין ומעשיו לא משנים כהוא זה הצורך לדעת.....ושוב....נראה לי כי אתה משיב לעמדה שאינה עמדתי....ויוצר עירבוב שאולי מקובל...אבל לא עליי.
ישן 23-08-2016, 10:17

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "אתה טועה, אני טוען שהועדות חשפו את האמת ואתה מפקפק בהן"

קראתי עכשיו חלק גדול מדו"ח הוועדה שבדקה הנושא....מה ששינה תחושתי לכיוון כי ילדים הוצאו ע"י ה'מוסדות' משליטת המשפחה, מה שהפקיע מין ההורים את השליטה על גורלם, ושם האחריות על מי שהחזיקם.....האחראים על הילדים לא שמרו על עקרונות הניהול התקין שהיו מקובלים בשעתו, ואשר ניתן ליישמם...לא ננקטו אמצעי פיקוח בקרה ואיתור הולמים....הנ"ל הביא לתחושת אי אמון אצל ההורים, וספקולציות שונות, שע"פ הוועדה -המשדרת בעיניי אמינות- לא הוכחו.
קריאת הדו"ח הסדור והענייני,שינתה תחושתי, על רקע השיח הרדוד והלא ענייני ששמעתי עד היום.....[אי ענייניות זו היא פתח לתקלות המצפות לנו בעתיד].
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:26

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר