לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2016, 10:46
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שיעבדו תקופה קצובה ויעזבו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ליגונך הרב - הם לא מיועדים להתאזרח"

האם אתה מודע לעובדה, שאלפי עובדים זרים, שהובאו למדינת ישראל לתקופה קצובה, נעלמים בסוף התקופה והופכים לעובדים "בלתי מותרים" במשך עשרות שנים.

אם לא הבינות עד כה, אני שולל יבוא נוסף של עובדים. אני מצפה ממדינת ישראל, שתמצא פתרון הולם לבעיית אלו המצויים כיום, ללא היתר בתוך מדינת ישראל. עד שימצא הפתרון ה"גואל" ( בתקווה שלא יהיה מגעיל ), שיאפשרו להם להכלל במעגל העבודה, להתפרנס בכבוד ולחיות כבני אדם לטובתם ולטובת שכניהם.
באשר להתאזרחות, אני תומך במתן אזרחות מלאה לכל מי שנולד בתוך גבולות מדינת ישראל.
מה שקורה כיום, היא פגיעה במדינה הציונית האהובה עלי . אני פועל ביכולתי הדלה למען המדינה, הישרדותה, בטחונה, פריחתה ושגשוגה. רק שאנשים כמותך לא "יתקעו מקלות בגלגלי העגלה " המתקדמת בינתיים קדימה, על אף המכשולים הרבים בדרכה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2016, 14:50
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. למה לדעתך עובדים זרים..."

1. להבנתי ולידיעתי וגם ידיעתך ישנם זרים המהווים נטל ולא נכס, לסביבתם. חלק מזרים אלו נכנסו ללא התר למדינת ישראל וחלקם ערקו ממצבת העובדים הזרים המיובאים כחוק.

2. אני מניח שקיימים מספיק זרים בארץ, שאינם עובדים, מתוך איסור שבחוק ו/או עובדים ב"שחור" . שיאפשרו להם לעבוד ואז נווכח אם קיים מחסור.

3. יתכן ואכן כל העובדים הזרים בארץ מועסקים, עד האחרון שבהם. אבל, אני מתייחס לכלל הזרים הנמצאים בארץ ולא רק לאלו המוגדרים על פי החוק כעובדים זרים.

4. אני ורעיתי עבדנו בחקלאות שנים רבות. צאצאי לא נרתעו מעבודות כפיים ( בנין, שרותים וכו' ). הם לא היו נותרים מובטלים אם לא היתה להם אפשרות לעבודה אחרת.
ישן 16-08-2016, 14:05
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יש בארץ חוסר גדול בעובדים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "למען הסרת הספק - אני מדבר על הבאת עובדים זרים על פי החוק"

ויש לתת לו מענה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
יש בארץ מספיק עובדים זרים המהווים נטל על סביבתם
פשוט לא נכון.

פיתרון אחד ספיציפי לתחום הבנייה - הוא הגדלת היקפי העובדים מיו"ש.
למרות שפיתרון זה הוא חיובי, משפר את הדו-קיום, וטוב להרחיבו,
מדובר בעבודה אינטנסיבית מאוד, שממש לא מתאימה לכל אחד,
והוא משאיר אותנו באותו מקום מבחינה טכנולוגית.
הרעיון מאחורי הדרישה להבאת חברה זרה - הוא שבמדינות אחרות הפריון בענף הבנייה גבוה יותר, ורוצים להביא חברות היודעות לבנות בשיטות יעילות יותר, כדי שנלמד מנסיונם.

רוב העובדים הזרים בארץ - עובדים בסיעוד.
זאת עבודה שלא נוכל להעביר לערבים מיו"ש ומהגרים מאפריקה, ומעט מאוד יהודים חפצים בה
(למרות שלדעתי ניתן וצריך לבנות מסגרות שיאפשרו לחרדים לעבוד בתחום בשמחה)
כך שלמרבית הצער - נצטרך להמשיך לייבא עובדים זרים לתחום בעתיד הנראה לעין.

עובדים אלו גם הופכים לרוב העובדים הזרים הבלתי-חוקיים, והם עוברים לענף הנקיון,
שגם בו יש חוסר גדול בעובדים.
ישן 16-08-2016, 15:27
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מיהם אותם זרים שהמדינה מחוייבת להם?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תודה - אני מקבל את הערתך"

לדעתי - אחריות המדינה היא קודם כל לאזרחיה (כולל חרדים וערבים למשל),
לאחר מכן - לפלסטינאים לא-עויינים החפצים בעבודה,
אם יש יכולת שהם יעבדו בעבודות אלו - זה האידאל.
יש למדינה גם אחריות כלפי עובדים זרים הממלאים את חוקיה, שנפגעים מפעולות זרים המנצלים אותה.
האחריות כלפי אנשים שמראש שהותם בישראל היא בלתי-חוקית, היא מינימלית,
ונובעת גם מדרישות הומניטריות, אבל בעיקר מחוסר יכולת לטפל בבעיות אלו אפקטיבית.

כשמדובר באנשים שמראש נמצאים בארץ באופן לא חוקי,
השאלה העולה היא האם הם חפצים בעבודות בחקלאות ובניין?
לכאורה נראה שלא, שהרי הם כלל לא מנסים להשתלב בעבודות אלו.

אם לא כך המצב,
לדעתי הפיתרון האידאלי הוא תוכנית משולבת:
שילובם כעובדים זרים חוקיים לכל דבר תמורת הסכמתם לעזיבה לאחר תקופה קצובה,
באופן שבו שהותם בארץ תאפשר להם למקסם רווחים וחסכונות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 16-08-2016 בשעה 15:30.
ישן 16-08-2016, 18:51
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש בארץ חוסר גדול בעובדים"

לא צריך ערבים מהגדה ולא ערבים מעזה כמו שלא צריך עובדים של זרים או מהגרים שלא כחוק מאפריקה.

כמו שראית באשכול אחר לצה"ל יש עודף בכוח אדם ובמקום לזרוק כסף מיותר כמו שמשתמש אחר רשם אפשר לקצץ את אותם חיילים מצה"ל ולשלוח אותם לעבוד בסיעוד של זקנים ונכים ולתחום התחום הבנייה דרך שירות לאומי או כל שם אחר שימצאו לזה.

ערבי לא רוצה לשרת בצה"ל? אני שולח אותו 3 שנים לאחד התחומים האלה אם זה לתת לזקנים דוברי ערבית, לבנות בתים ולסלול כבישים במשך 3 שנים.
חרדי לא רוצה לשרת? הוא יכול לתת זקנים חרדים עזרה, לבנות בתים ולסלול כבישים במשך 3 שנים.
אנשי שמאל רדיקלים יהודים כנ"ל לא יוכלו להתחמק משירות למדינה, כאשר תשלח אותם פשוט לבנות בתים, לסלול כבישים או לטפל במבוגרים במשך 3 שנים.
אין קיצור שירות לא לגברים ולאל נשים וכולם 3 שנים תורמים.
יש לך מאגר של בני נוער גדול מאוד שאפשר לעשות בהם שימוש במשך 3 שנים ולהפסיק לנסות לגרום לאותם מגזרים לשרת בצה"ל או שירות לאומי כפי שהוא היום.
התירוץ של התורה היא העבודה שלו, תמיכה בטרור או סיכוי של סיכון בטחוני לא יהיה בתוקף ולא סרבנות לרוב האוכלוסיה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 16-08-2016, 23:52
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "שירות חובה הוא כורח מצער.אם..."

עבודה בבניין, לסלול כבישים, לטפל בזקנים או חקלאות זה לא כפייה, כאשר אנשים בריאים ולא משנה אם מדובר בסרבנים של הכיבוש, ערבים או חרדים משני המינים לתת משהו חזרה למדינה לשם שינוי.
חרדים עדיין יהיו עם זכות להניח תפילין וכל שאר הנהגים של החרדים גברים ונשים, ערבים יוכלו לעשות כנ"ל על פי הדת שלהם ואנשי שמאל סרבנים יוכלו לעבוד בתוך ישראל ככה שהאמונה שלהם נגד הכיבוש לא תפגע.

תוסיף גוף אחד שיהיה אחראי על 3 המגזרים האלה כשנשים לא יהיו במגע עם הגברים החרדים וכדומה, אנשי שמאל לא מעבר לשטח ישראל כפי שהם מאמינים וערבים לא במקומות רגישים ואז מי שלא נותן חזרה הולך או הולכת לכלא כאשר אותו גוף תובע אותם בדומה למה שהולך בצה"ל ובמשטרה. גוף שמתאם את כל העבודות ומפקח על הכל ואנחנו לא צריכים יותר עובדים זרים, מהגרים שלא כחוק מאפריקה ולא ערבים מהגדה או עזה. השכר יהיה על פי קרוב או רחוק מהבית וסוג העבודה כאשר זה שירות חובה ולכן השכר לא יגיע לשכר מינימום.

ל 3 המגזרים הללו יש בעיה עם שירות לאומי, צה"ל, מג"ב והמשטרה הכחולה באופן כזה או אחר וזה הפיתרון הכי מתאים למצב.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:41

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר