לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2016, 06:34
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
ח"כ יהודיים חוששים שחוק המואזין יגרום לטענות נגד הצפירה לכניסת השבת

http://www.israelhayom.co.il/article/427873
חוק המואזין לא יעלה מחר (רביעי) להצבעה בגלל התנגדות החרדים. שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש ערר על הצעת חוק תיקון - איסור שימוש במערכות כריזה (חוק המואזין), בשל פגיעה אפשרית בצפירה המבשרת על כניסת השבת המונהגת בישראל מזה שנים באמצעות מערכות הכריזה בעוצמת הקול המותרת ובכפוף לכל דין.

השר ליצמן ציין כי הצעת החוק עלולה לפגוע בסטטוס קוו הקיים מזה שנים ועל כן בהתאם לחוק הוגש הערר לצורך קיום דיון נוסף טרם העלאת החוק להצבעה בכנסת.

*

יחי ההבדל הקטן. להשוות בין הצפירה הקצרה לכניסת השבת פעם בשבוע לבין הרעשת המואזין, זה כמו להשוות בין מילת גברים למילת נשים. בישראל ועוד הרבה ארצות נאורות נאסרה מילת נשים. האם יש חשש שאיסור מילת נשים תגרום לטענות נגד מילת גברים?

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 16-11-2016 בשעה 06:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2016, 08:40

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש כלל יהודי ידוע שמתיימר לסכם את התורה כולה"

אכן, אני מסכים ב100% שבערב (הסעודית), ארצם של הערבים, לא תהיה צפירה לכניסת השבת, למרות שהצפירה לכניסת השבת היא הרבה יותר קצרה מאשר הרעש של המואזין, ולמרות שזה רק פעם בשבוע ולא כל יום, והשעה היא מתי שכולם ערים ולא מוקדם בבוקר, וגם אין לה סממנים דתיים שמפריעים לאחרים שהם לא בני אותה דת.

אני הולך איתך צעד אחד יותר קדימה: אני מסכים שגם במצרים וסוריה, למרות שמתגוררים שם יהודים, שהם לא יפעילו שם צפירה לשבת אם זה מפריע למוסלמים, בתנאי שהם יורידו מהר הבית את המסגד שלהם, כי בעיר מכה, המקו המקודש למוסלמים, היהודים לא הקימו בית כנסת מעל האבן השחורה שלהם.

ישן 16-11-2016, 12:24

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "שמחתי להעשיר את ידיעותך"

חופש הדת כמו חופש הפרט.

חופש הפרט מתי שבן אדם רוצה ללכת עירום, זו זכותו. אבל רק בבית שלו, לא ברשות הרבים לעיני כולם.

אותו דבר גם בהקשר לדת: בביתם של הערבים המוסלמים, בחצי האי ערב שיהיה רעש של המואזינים. אין לי שום דבר נגד. ואילו בביתם של היהודים, בארץ ישראל - צפירות לשבתות וחגים, שמחת פורים וכדומה. וגם בזה אני מצפה שלא יהיה לאף אחד שום דבר נגד.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 16-11-2016 בשעה 12:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר