לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2005, 09:34
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מה שווה מורשת קרב בלי סיפור המעשה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הרומני שמתחילה ב "מורשת קרב - משטרת גשר - מלחמת העצמאות"

תשמעו!

יש לי מערכות ישן (עתיק - משנת 48 או 49) ובו תאור הקרב.

אי"ה יהיה לי זמן לסרוק אותו.

ולגבי פרשה משעשת הקשורה באתר - פעם, לפני שנים רבות - שלחו אותי לצלם לכתבה למדור טיולים של "במחנה" - באתר גשר ותחנת הכוח (אח"כ נרצחו שם הבנות מבית שמש).

יצאנו לשם עם מדריך של החברה להגנת הטבע, צילמנו את הפריחה המשגעת לאורך תוואי נהר הירמוך ובאמת שחזרתי משם עם חומר מדהים!

מחכה שבוע, שבועיים, חודש, חודשיים - והכתבה לא מתפרסמת!

מרים טלפון לברר מה עלה בגורלה של יצירת המופת שלי - ומה מתברר?

עפ"י הסכם השלום עם ירדן - אסור לחיילים לחצות את הגבול. העובדה שצלם במיל. וכתבת (על אזרחי) עברו את הגבול לצורך צילום הכתבה - פרושה שהסכם השלום הופר, ומכאן גם פוטנציאל לנפיצות מדינית....

ואם כבר - אז פעם גם יצא לי לצאת עם הקק"ל לטקס חנוכת מאגר המים בגשר. שבועיים לפני כן החליפה דרום אפריקה את הדגל לדגל חדש, ובהגיע שגריר דרום אפריקה (אחת התורמות לפרוייקט) התברר שתלו את הדגל הפוך....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2005, 15:50
צלמית המשתמש של הרומני
  משתמש זכר הרומני הרומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.03
לוחמי גח"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הרומני שמתחילה ב "מורשת קרב - משטרת גשר - מלחמת העצמאות"

גיוס חוץ לארץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

מבין העולים אשר באו לישראל היו שגויסו והתגייסו לעזור לה בזמן מלחמת השחרור ולגור בה. חלק הם עולים באו ממחנות העצורים בקפריסין, רובם פליטי השואה באירופה, אשר נמלטו מארצותיהם או שבאו ממחנות פליטים, בהם התנאים היו קשים וחיו חיי ניוון עוני, במטרה להגיע לארץ ישראל אך לרוע מזלם נשלחו לקפריסין בחופי א"י . יתר על כן היו עולים שבאו ישירות מארצות צפון אפריקה וממזרח וממרכז אירופה. ה"הגנה", שראתה את עצמה אחראית לגורלם של מגויסי גח"ל היא זו שנתנה להם הכשרה צבאית וסיפקה להם נשק. כבר במחנות עברו הכשרה מזערית ואימונים מצומצמים על ידי שליחי ההגנה. האימונים החלו ב־1946 כאימוני גדודי נוער. האימונים עסקו בקורסי עזרה הראשונה, בלימוד עברית, בהקמת קשר ראשוני עם אווירת הארץ וחיי הישוב היהודי של תקופת המאבק, לימדו את הצעירים תרגילי סדר וספורט ושאר אימונים, אשר נחשבו לחוקיים בעיני הבריטים.

עם כל החשיבות של אימונים אלו של משמעת, דייקנות, מאמץ גופני וכו', אילו לא הספיקו משום שהם לא היו תחליפים לאימון צבאי של ממש, כי לא היה ניתן להתאמן בנשק ובשדאות. לכן נאלצו להשתמש בתחליפים כמו רובי עץ, כידוני עץ ואבנים אשר שימשו לזריקה במקום רימוני יד.

העצורים הרבים שאחרי האימונים הקשים, שישוחררו מהמעצר וישובו לארץ ישראל ־-15 במאי 1948. בהתחלה הבריטים אכן אישרו עלייה המונית ממחנות העצורים. אבל כשמועצת הביטחון האו"ם החליטה על הפוגה ראשונה בקרבות, הבריטים הקפידו מאוד על כך שלא יעלו צעירים בגיל התגייסות ממחנות העצורים, "כדי שלא להגביר כוח של אחד הצדדים במלחמה", משום שהאו"ם הייתה כביכול "אובייקטיבית". אבל אף על פי כן בתחבולות שונות ומורכבות ועל אף הביקורת קפדנית הועלו העצורים שהיו נחוצים ועשויים לעזור בקרבות. בשביל חלק מאנשי גח"ל היה צה"ל מעין תחנה חברתית ולאומית ראשונה בדרכם לארץ. לחלק אחר היה צה"ל תחנה אחרונה משום שנהרגו, בקרבות הקשים שנערכו בארץ, לפני שהספיקו בכלל לחיות בה.

כשצה"ל הוקם כמעט חצי מחייליו היו ניצולי שואה - וכאלף מהם נהרגו בקרבות תש"ח. למרות התפקיד המכריע שמילאו, נתקלו ניצולי השואה ביחס מתנשא ומזלזל מצד הישראלים הוותיקים. קראו להם אג"ד - אנשי הגולה הדוויה. תחושת הזרות שחשו בני היישוב כלפי ניצולי השואה באה לידי ביטוי במחזות, בשירים ובספרים של אותה תקופה. אצל יגאל מוסינזון, למשל, במחזה ב"ערבות הנגב", אפשר למצוא את אורי, דני ורמי ולצדם איש גח"ל א', איש גח"ל ב' ואיש גח"ל ג'. לא היה להם שם, לא פרצוף.

מקור http://he.wikipedia.org
ישן 28-05-2005, 21:31
צלמית המשתמש של הרומני

תאור הארועים בעת פלישת צבאות מדינות ערב 48

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://lib.cet.ac.il/images/bullet_arrow_chapter.gif]
השלב השלישי: מ- 15 במאי עד 11 ביוני 1948

מפלישת צבאות ערב ועד תחילת ההפוגה הראשונה

היוזמה בשלב זה בידי צבאות ערב. הצבאות הפולשים ממצרים, סוריה, לבנון, עבר-הירדן ועיראק היו צבאות סדירים, לרשותם עמדו כוחות שריון, ארטילריה ואוויר. מולם ניצב הכוח הישראלי, שציודו וחימושו נפלו מאלה של הפולשים. הצבאות הערביים לא הצליחו להביא לידי ביטוי את מלוא יכולתם ויתרונם ולא פעלו לפי תכנית אחת ותחת פיקוד אחיד. בתקופה זו הוקם צה"ל, על בסיס ארגון ההגנה ופורקו ארגוני המחתרות האצ"ל והלח"י. הפלמ"ח פורק בספטמבר 48.
כוחות המגן היהודיים נערכו לבלימה. חלק חשוב בבלימה נטלו היישובים שמגיניהם עמדו מול התקפות כוחות עדיפים ,עיכבו את התקדמות הצבאות הערבים (יד מרדכי, נגבה, דגניה, משמר הירדן, גשר ועוד) ורק אחדים מהם ננטשו ונפלו לידי האויב כמו מסדה ושער הגולן מול הסורים. בית הערבה,עטרות ונווה יעקב מול הירדנים, וניצנים מול המצרים.

הצבא הלבנוני פלש לגליל העליון המזרחי ,נערך באזור רמות נפתלי, וכבש את משטרת נבי יושע. בתחילת יוני תקפו הלבנונים וכבשו שוב את קדש ומלכיה וכוחות "צבא ההצלה" זרמו לגליל המרכזי ותקפו את סג'רה(אילניה), אך נבלמו.

הצבא הסורי תקף בעמק הירדן. הצליח לכבוש את צמח. והחל לתקוף את הדגניות בחי"ר ובשריון שהסתייע בארטילריה. המגינים הצליחו להדוף את ההתקפה, וטנק שחדר למשק הושמד ב"בקבוק מולוטוב". בהדיפת ההתקפה סייעו גם התותחים הראשונים שהגיעו ארצה, ה"נפוליונצ'יקים", שהוצבו על רכס פוריה. הסורים נסוגו מעמק הירדן וריכזו את כוחותיהם מול משמר הירדן. ב- 10 ביוני תקפו הסורים בעוצמה רבה את משמר הירדן וכוחות נוספים תקפו את עין גב. ההתקפה על עין גב נהדפה, אך משמר הירדן נפלה לידי הסורים ובמאמץ רב עלה בידי כוחותינו לבלום את התקדמותם לעבר מחניים.

הצבא העיראקי פלש באזור גשר. העיראקים השתלטו על מפעל החשמל בנהריים, אך נכשלו בניסיונותיהם לכבוש את גשר ונסוגו.

מקור : http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=10844
ישן 28-05-2005, 21:39
צלמית המשתמש של הרומני

המשך...

בראשית 1948 החלו התנכלויות לחברי המשק. בנסיון לשדוד את עדר הצאן ובמארב לעובדי השדה, נהרגו שני חברים ונפצעו שניים. ב-27.4.48 פינו הבריטים את בנין המשטרה הגדול וחברי גשר הקדימו את הערבים בתפיסת הבנין. תוך זמן קצר פתח הלגיון הירדני בסיוע לוחמים בלתי סדירים בהתקפה על קיבוץ גשר ועל המשטרה בנסיון לכבשם. הקרב נמשך שלושה ימים ובסיומו נסוגו הערבים מזרחה לעבר הירדן. היה זה קרב ראשון במלחמת העצמאות מול צבא סדיר של מדינה ערבית. שבועיים של הפוגה עד להכרזת העצמאות, נוצלו להתבצרות נוספת ולהתארגנות חדשה.

זמן מה לאחר הכרזת העצמאות, נראה כח עיראקי בגודל של שתי חטיבות מוגברות, יורד בשיירות מהרי הגלעד. הם איימו לפוצץ את מפעל נהריים. העובדים שהתבצרו בבנין הטורבינות קיבלו הוראה מגבוה להיכנע. עובדי נהריים הלכו בשבי אבל אחדים מהם הצליחו להתחמק וגם להגיע עם נשקם לגשר. עם נפילת גשר פוצצו הגשרים על הירדן. סכר הכנרת בדגניה נפתח ומי הירדן גאו.

כל זה לא מנע מהכוחות העיראקיים להטיל מצור על הקיבוץ והמשטרה. הכוחות העיראקיים ביצעו מספר התקפות של חיל רגלים ושל משוריינים, אך נהדפו ונסוגו באבידות כבדות. המשק נחרב כליל בהתקפות ובהרעשות אך רוח הלוחמים לא נפלה. לאחר שלושה ימי התקפה נסוגו הכוחות העיראקיים לצד השני של הירדן. בקרבות גשר נהרגו 6 אנשים ונפצעו 45. מספר זה של אבידות היה ללא כל יחס לעוצמת הקרבות.

משטרת גשר

מבנה מסוג משטרות ה-"טייגרט" הגדולות. הוא נבנה על ידי הבריטים בזמן מלחמת העולם השניה והחל לתפקד ב-1944 כמשטרת גבול ומכס. כיום הבנין משמש את צה"ל.

מראהו החיצוני של הבנין, בעיקר מצפון וממזרח, מזכיר את ימי מלחמת העצמאות. אשנבים מאולתרים, שנחצבו מבפנים עם פני הקרקע, מדגימים את התושיה של חברי "ההגנה" ומסבירים את היכולת לעמוד בהתקפות ללא אבידות כמעט.

מקור : http://www.tapuz.co.il/trip/Content.asp?id=33
ישן 30-05-2005, 14:06
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לש"ביית גשר

עד להקמת הלש"ביה במתקן אדם, שימשה לש"ביית משטרת גשר (יחד עם לש"ביית דיר קאדיס, הנמצאת כיום בשטח A של הרש"פ) כמתקן אימוני הלש"ב ליחידות מיוחדות (יותר ופחות), ובעיקר יחידות של פיקוד מרכז. השימוש במתקן אינו מסווג, ולצורך העניין נבדק היום מול הצנזורה. בסרט של BBC על פלס"ר גולני נראים קופי טרור וצוות רגיל פורצים אל החדרים דרך חלונות ומדרגות, וכמעט אף פרט לא מצונזר (למעט פרצופים). מובאות כאן מספר תמונות של אימונים בלש"ביה - סדרה אחת של צוות דובדבן שצולם באמצע שנות ה-90, וסדרה שניה של פלס"ר נח"ל (נלקח מאתר של צוות ביחידה - אבד לי הקישור, אם יש למישהו את הקישור נא לשלוח אלי לפרטי).

צוות דובדבן, צולם ע"י הלוחם ש'
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
התארגנות לאימון

פריצה לפתח בניין, חייל אחרון מאבטח לאחור - כל הלוחמים והמדריכים מצויידים במשקפי מגן

פריצה דרך חדר המדרגות - המדריך נותן "פרוץ"

חייל מהצוות חמוש ברובה פרנצ'י SPAS 15, המשמש לפריצת דלתות

פלס"ר נח"ל

ישן 02-12-2007, 14:22
  doohan1 doohan1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.04
זכרונות.....
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "לש"בית דורון - היורשת של לש"בית דיר קאדיס ז"ל?"

STRONG אין לי מושג מה זו לשביית דורון, אבל המבנה השני שמסומן כמסוכן הוא הבניין הרב קומתי בקצה הלשבייה במתקן אדם. בזמני חנתה מימין לבניין שלדה של T55. קצת עצוב לראות את המתקן במצבו הנוכחי.
בדיר קדיס עברתי את שבוע לש"ב בקורס טרור (\ב- 89), ואח"כ התאמנו במקום פעמים רבות. הסמיכות ללוטר הפכה אותו למתקן אימונים אידאלי (למעט מקרה אחד שבו נהג משאית עשה פנייה לא נכונה בדרך למתקן והמון שרף את המשאית והוא ניצל בנס מלינץ). הלשבייה בגשר תמיד הייתה מועדפת לאימונים בעיקר מאחר שהיא גדולה יותר, אך בשל המרחק מ"ס האימונים בה היה מצומצם יחסית (שוב - בימיי).
פרט מעניין - בעלייה למשטרה בצד הדרך היה בשעתו צריח של שיריונית המבר. אין לי מושג אם היא עדיין שם או מה קרה לשאר הגוף.
ישן 03-12-2007, 17:01
צלמית המשתמש של NOV 02
  משתמש זכר NOV 02 NOV 02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "למיטב ידיעתי צה"ל השתמש במקום עוד לפני המועצה לשימור אתרים..."

זה נכון שיש מאות מבני משטרה בריטית בארץ... רובם מבנים של חברות ממשלתיות למיניהם, מקורות וחברת החשמל למיניהם... ולצערי הארץ "ברוכה" באתרי מורשת קרב, אבל מצד שני באמת שכואב אותי לראות כזה דבר.
האזור הצפוני של גבול ירדן הוא באמת אחד היפים בארץ, בשילוב אם סיפור ההגנה על המתחם, והמורשת האדירה, אני לא רואה שום סיבה למה לא להפוך את מבנה משטרת גשר לעוד לטרון... או לפחות מקום לבקר בדרך צפונה (או דרומה..) ולהקים לש"ביה בבא"פ או איזה שהוא מבנה נטוש שאין לא שום "סיפור".
באמת כואב לי.

ישן 03-12-2007, 17:27
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בעולם אידאלי זה היה באמת רצוי
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי NOV 02 שמתחילה ב "זה נכון שיש מאות מבני משטרה..."

הבעיה היא שבניית לשביה במקום אחר תיצור בעיה אחרת... מבנה הטייגר המכוער כבר ממילא נמצא שם וכמו שאמרתי - אי אפשר להפשיט את צה"ל מכל מתקני האימונים שלו, ועדיף לכן להלחם על מקומות קצת יותר ייחודיים מאשר מצודת טייגר ששימשה במלחמה אחת. בארץ האם של הטייגרים - בריטניה - נתקלתי בטיולי הבילתי נלאים בכמה וכמה מצודות עתיקות (בהרבה) ששימשו בתי כלא או מתקני צבא (כמו מצודת דובר המרשימה והענקית - שאוליהיום כבר פתוחה לביקורים - שהייתה ברשות צבא הוד מלכותה, או מצודת העיר קרלייל שמשמשת ככלא). לבריטים יש עתודות קרקע גדולות בהרבה משלנו, אגב.

ישן 04-12-2007, 08:15
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אם מדובר על המבצר שכונה בשנות ה-90 "מחוז לכיש"
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "גם מתקן מג"ב בלכיש שמשמש..."

(מוסתר חלקית בעצים, צפונית מערבית לצומת) הרי שהוא לא שמור יותר ממשטרת גשר מן הסיבה שבמלחמת העצמאות האגף המערבי פוצץ ע"י חבלני גבעתי ומאז הוא חסר... בפיצוץ שהתרחש מוקדם מהמתוכנן עקב טעות, נהרגו מספר לוחמים (והחבלן) שנקברו תחת ההריסות ובהם גם ישראל סורובונגורה - ניצול שואה שהיה שריד יחיד למשפחתו - מי שסיפורו מוזכר לפעמים כאשר מזכירים את עניין החיילים שהם בנים יחידים ושירות קרבי..

ראה

http://www.izkor.gov.il/izkor86.asp?t=45179

http://www.izkor.gov.il/izkor86.asp?t=4141

http://www.izkor.gov.il/izkor86.asp...=7418&ndt=88271

http://www.izkor.gov.il/izkor86.asp...90465&ndt=90861

http://www.izkor.gov.il/izkor86.asp...91276&ndt=91590

בכל מקרה: דווקא באזור בית גוברין/בא"פ לכיש לא חסרים ערכי טבע ונוף שמחכים לגאולתם ממעמקי השטח הצבאי של הירוקים או חי"א. מה שמזכיר לנו שוב שאחרי שגורעים את המקומות המזוהמים, אתרי העתיקות, אתרי הנוף, מסלולי הנדידה של הציפורים ואתרי המורשת, נשאר לצה"ל להתאמן בערך בשום מקום.

ישן 04-12-2007, 09:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אם מדובר על המבצר שכונה בשנות ה-90 "מחוז לכיש""

כן המשטרה הזו.
כמעט אף אחד מהמתאמנים במקום לא שם לב לאנדרטה ולשלט ההנצחה במקום שבו עמד פעם האגף המערבי ואח"כ הייתה בו פינת הדגל.
התכוונתי שהאתר שמור יותר מכיוון שהקירות בו שלמים בהרבה.

ישן 04-12-2007, 09:00
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

משטרות טיגרט כולן מיועדות לשימור.(כך על פי עמרי שלמון)

משטרה נוספת בצמח. ננטשה - נמסרה לאזרחות ונאטמה.

לאחרונה פורק חלק מהגדר ויחידות נצפו בה מתרגלות בכדורי צבע.

הדבר זמני שכן בימים אלו מודדים את השטח - והמשטרה תהפוך למוזיאון לנושא המיים והכנרת.

התכנון המפורט יבוצע במהלך 2008. ומיד לאחריו תחל העבודה ל כ 2/3 מעלות הפרוייקט כבר קיים מימון.

צפיתי בסרט ומצגת של האדריכל. (אנסה להשיג המצגת ולשגר ליוסיפון שיעלה עבורכם)

בית גוברין ?
אני סבור שהבעיה כרגע היא מימון.

בכל מקרה מומלץ תמיד לבקר באתר גשר הישנה.
אפשר להמשיך לנהריים ולבית אייל.
וגם לבוא לרפת לכוס קפה
חג חנוכה שמח לכולם
ישן 28-01-2008, 23:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "כתבה מבמחנה - נראה שצולמה בלש"בית דורון"

דווקא צוות יואב, מרץ 07, של סיירת גולני נבחר לדגמן?

צוות יואב, הסרטים שהיו באינטרנט וכבר לא רוצים שתיראו:

ותמונה של צוות אחר (צוות הילמן) מסיירת גולני מתאמן בלוט"ר בגשר הישנה (סידרת תמונות תעלה בקרוב)

ישן 07-07-2008, 11:23
  Mk.IIb Mk.IIb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
פרטים על הקרב במשטרת גשר שלא תקראו בוויקיפידיה

1.משטרת גשר מוקמה במקומה על מנת לחלוש על מעברי הירדן - שלושה גשרים, אחד מהם של הרכבת החיג'אזית המפורסמת.כשהמנדט הבריטי התקרב לסופו היה ברור גם לערבים וגם ליהודים (אנשי קיבוץ גשר הצעיר, ששכן 200 מ' צפון מזרח משם) שמי שתופס את המשטרה ראשון שולט על מעברי הגבול. הבריטים סירבו לספר מתי הם מפנים כדי שלא יתפסו כעוזרים לצד כלשהו. חברי גשר קיימו נוכחות קבועה של כיתת כוננות בשדה ליד המשטרה. החברים עיבדו שוב ושוב את אותה פיסת קרקע ארורה. ב27-4 נראתה שיירת משאיות מתקרבת למשטרה, הבריטים על המשאיות, הדגל הורד, חייל אחד יצא החוצה וירה ירייה באוויר (סימן מוסכם? לא ברור עד היום) וכל המשאיות פנו לכיוון חיפה. סוף הנוכחות הבריטית באזור. החברים מכיתת הכוננות רוצים לרוץ למשטרה אבל החבר עמישוע דורש: "חברים, קודם נגמור את חבילת הקש"...
2. כשהגיעו למשטרה הם מצאו סימנים לנטישה חפוזה- ציוד מפוזר, אוכל חם בצלחות וכו'. הם תפסו עמדות וחיכו לערבים מישובי הסביבה (היו אז כמה). המקומיים לא הגיעו, אבל מי שכן הגיע היה טור של הלגיון הירדני ובראש הטור -שלושה משוריינים. זאת למעשה היתה פלישה ירדנית לתוך שטח חסות בריטי שכן ב27-4 הבריטים עדיין להיו בעלי המנדט על הארץ.
3. על מנת לטפל במשוריינים הוזעק מהקיבוץ מטול הפיאט על שלושת פגזיו וה"מטוליסט" או ה"פיאטיסט" משה גזית. מכיוון שבשעה זו החלו כבר חילופי אש משה זחל את כל הדרך מהקיבוץ אל המשטרה ובדרך נפל ממקומו הריפוד שהיה מולבש על קת הפיאט. משה דרך (במאמצים רבים) את הפיאט, כיוון ופגע במשוריין הראשון, שהתחיל לבעור מייד. שני המשוריינים האחרים החלו לסגת. אבל הרתע מהיריה בשילוב הקת הלא מרופדת של הפיאט נקעה את כתפו של משה והוא נוטרל. דובי בר נטל את הפיאט. דובי היה בחור קטן וכדי לכוון הוא נאלץ לעמוד על חבית. דובי ירה, החבית עפה לשם, דובי עף לפה, והפצצה... עפה לקיבינימאט. המשוריינים המשיכו בבריחתם בלי הפרעה ובעקבותיהם כל הכוח הירדני.
משה גזית נפטר לפני שנתיים שלוש אחרי שנים של עשייה ועבודה. דובי בר, מומחה גדול בארכיאולוגיה, טבע, והיסטוריה של ארץ ישראל נפטר השנה. שניהם חיו כל חייהם בגשר, הקיבוץ עליו הגנו, וקבורים בבית הקברות שם. הרשימה הזאת מוקדשת להם ובני דורם.

ישן 09-07-2008, 04:27
  kick_the_reverb kick_the_reverb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.07
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תודה רבה על המידע הזה !"

תודה על המידע הנוסף, מעניין מאוד.

אנצל את ההזדמנות להוסיף כמה תמונות שצולמו לפני שלושה שבועות בביקור שלי בארץ. נכון לאותו יום, עדיין מתאמנים בלש"ב - לא היינו בטוחים מה מטרת הקבוצה שבתדריך, אך כשנכנסנו פנימה וראיתי ערימת מטרות דמות הבנתי מהר מאוד מה הולך לקרות שם. הגיע קצין שביקש מאיתנו לצאת מהמבנה וצייתנו כמובן.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i132.photobucket.com/albums/q23/kick_the_reverb/IMG_4347.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i132.photobucket.com/albums/q23/kick_the_reverb/IMG_4348.jpg]

מזכרת מליל הגשרים בנהריים לא רחוק משם

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i132.photobucket.com/albums/q23/kick_the_reverb/IMG_4352.jpg]

ועוד תמונה מנהריים לסיום

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i132.photobucket.com/albums/q23/kick_the_reverb/IMG_5792.jpg]

רן
ישן 13-09-2011, 17:10
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
פיקוד המרכז מתכנן מתקן חדש לאימוני לוחמה בשטח בנוי - כתבה מבמחנה

http://www.idf.il/1133-12540-he/Dover.aspx

מצודה בריטית ישנה הנמצאת בתחומי בסיס האימונים של הפיקוד, תוסב ללש"בייה שתשופץ ותותאם לאימוני לוחמה בשטח בנוי. מצודה בריטית ישנה הנמצאת בתחומי בסיס האימונים של פיקוד מרכז (בא"פ לכיש) תוסב ללש"בייה הבלעדית של הפיקוד. המצודה העתיקה, שנקראת "הקומפלקס", עתידה להחליף את הלש"בייה הקודמת, "גשר", הנמצאת בצפון הארץ. הלש"בייה, שתשופץ ותשודרג בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום, תיפתח לשימוש רחב של כוחות הפיקוד כבר בשנים הקרובות. עד היום רק כיתות כוננות ורבש"צים מרחבי הארץ התאמנו בה, במסגרת בית-הספר להגנת ישובים שנמצא בבא"פ, וכן יחידות מיוחדות שביקשו להתאמן במקום.

ההחלטה נפלה בעקבות ביקורו לפני כחודשיים בבא"פ של מפקד פיקוד המרכז, האלוף אבי מזרחי. האלוף התרשם מהמקום השמור, אשר עונה היטב על הקריטריונים לאימון בשטח אורבני ומסועף.

כשמו הוא, "הקומפלקס" הוא מבנה גדול, בעל חדרים רבים ומורכבים, מסדרונות וגרמי מדרגות. עתה החלו בפיקוד, בזרוע יבשה ובמחלקת בינוי בעבודת מטה רחבה. בין השדרוגים שיבוצעו: 4-5 חדרים יוסבו לירי רטוב, צבע שמן מיוחד יכסה את הקירות בכדי להסיר ביתר קלות את הכתמים מכדורי הצבע באימוני פיינטבול (אשר עשויים מצבעי מאכל), חדרי תחקור מתקדמים יוקמו, דרכם יהיה ניתן לעקוב ולתחקר את פעילות הכוחות, הרצפה תצופה בחומר נוגד החלקה, משקופים מיוחדים יושמשו לפריצה קרה ומצלמות תחקור חדישות יעקבו אחר המתרחש בכל עת.

"התחלנו להשתמש במתקן ב-2003, עם הקמת הבית-ספר להגנת יישובים, בעוד שלפני כן הוא שימש כבסיס של מג"ב", סיפר מפקד ביה"ס להגנ"ש, רס"ן שחר אלוני. "החלטנו להשתמש במקום בכדי למנוע פריצה לתחומו של וונדליסטים. אנחנו עורכים בו בעיקר אימוני פיינטבול לכיתות הכוננות, שמקבלים תמונה יותר חדה לירי חי ושומר על כשירותם. ה"קומפלקס" מכיל את כל מה שצריך מבחינת הלש"ב", אמר.

בתוך כך, תקן בטיחות חדש ומחמיר יצא בזרוע היבשה, הנוגע להפעלת המתקנים ללחימה בשטח בנוי. ברובו התקן מתייחס לאיכות הקירות והחדרים בלש"ביות, אשר יאפשרו שימוש באש חיה ללא שחיקה ופגיעה במתקנים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:08

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר