לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2013, 21:29
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
לבנון השנייה. טנקים בשירות החיזבאללה?

קראתי עכשיו על בן ישוב שנפל במלחמת לבנון השניה. עוז צמח ז"ל.
אביו שלו הרבה ביקורת על תפקוד הצבא במלחמה, נישא להתחקות אחרי מה שקרה ביום בו בנו נפל ושאל חיילים וכו'.
אחד הציטוטים שם הפתיעו אותי:
"כעבור מספר דקות דיווח מפעיל ה- D9 בקשר כי יש טנק שעולה באש. בתחילה סברו המפקדים כי מדובר בטנק של האויב אולם בדיקת קשר גילתה כי זהו הטנק של עוז שנפגע. "

מדוע המפקדים סברו כי מדובר בטנק של האוייב?
לא שזכור לי. אבל האם היו קרבות שהתנהלו מול רק"מים שונים של החיזבאללה?
לא זכור לי ציון של פרט כזה בשום מודיעין, שיחה, כתבה או משהו שדובר על מלחמת לבנון השנייה.
הייתה השערה של טנקים של האוייב או שפשוט הסברה הזו של המפקדים נבעו מלחץ ואי ריכוז עקב התנאים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2013, 09:27
  T.J T.J אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "מאחר והצוות נפל ביום האחרון..."

ציטוט:
חיים מדגיש כי בכל התחקיר שהוא ערך לא היתה אינדיקציה שחיפשו את עוז ולכן הוא מעלה את ההשערה כי המפקדים היו בטוחים וסמוכים שעוז יגיע למקום המוגן בשלום.
כעבור מספר דקות דיווח מפעיל ה- D9 בקשר כי יש טנק שעולה באש. בתחילה סברו המפקדים כי מדובר בטנק של האויב אולם בדיקת קשר גילתה כי זהו הטנק של עוז שנפגע.
את מה שאירע אחר כך מתאר חיים צמח: "הסמ"פ שהיה בקרבת מקום הגיע לטנק הבוער, והודיע כי הטנק עלה על מטען גחון. המחזה היה מחריד – הצריח ניתק מהטנק וכלי הפלדה הכל-יכול נקרע לגזרים על-ידי טיל קורנט. אמצעי התחמושת הרבים בתוך הטנק פוצצו את הטנק כולו. היה בלתי-אפשרי להתקרב אל הטנק ו-3 חברי הצוות נשארו לכודים בתוכו בעודו עולה בלהבות. את עוז מצאו במרחק של כ-15 מטר מהטנק ללא רוח-חיים, וכך נשמרה גופתו ובמותו נשאר יפה כבחייו עם חיוך נסוך כמו תמיד על פניו".
גופותיהם של חברי הצוות חולצו מהטנק רק בעלטת הלילה בשל הירי הכבד, בעוד שהטנק נשאר בשטח מספר ימים נוספים עד לחילוצו הסופי.
מאוחר יותר בחשכת הליל נע כוח טנקים מפלוגה 7 בבטחה בציר, וחצה את השטח ללא כל נפגעים.
http://mnews.co.il/article_focus.asp?article_id=4387

איך שהם מתארים את מצב הטנק לאחר הפגיעה אני יכול לנחש שהכוונה היא ל"כלי" אוייב ולא לטנק אוייב ומישהו תרגם את זה לא נכון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר