לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2004, 08:19
צלמית המשתמש של SnaX
  SnaX SnaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.02
תמונה מדריך - ביצוע תמונה מרובת פריימים , המדריך נכתב ע"י gilad33

שלום וברוך בואכם למדריך להכנת תמונה מרובת פריימים. מה יוסבר פה?

1. הקדמה
2. קונספט
3. טכניקת עבודה
4. דגשים בפרמטרים לצילום התמונה
5. התנגות אובייקט
6. עריכה גרפית
7. סיכום
8. אתגר למי שמעוניין

1. הקדמה

טוב חברים. ראשית רציתי לומר תודה לכל המפרגנים מבינכם שהחמיאו רבות לקונספט ולביצוע ודחפו אותי להכנת המדריך. אני מקווה ומאמין שהמדריך יעזור לכל אחד מכם שיקדיש את המחשבה והזמן לייצר תמונות מדליקות ומקוריות.

2.קונספט

כל הרעיון בתמ"פ (תמונה מרובת פריימים) הוא שהיא מאפשרת ליצור אשליה אופטית שהיא תוצאה של רצף פעולות שלא התרחשו בפריים אחד, אבל נראים שכן.
כלומר: חשבו על מעבר ממצב אחד למצב אחר על רצף הזמן כמו: הזדקנות, מצב רוח, תנועה, שקיעה וזריחה. בשביל המדריך עשיתי המחשת קונספט זריזה.
אתגר: מעבר ממצב עצב לצחוק.
המחשה: צילום 3 מצבים – חמור, רגוע, צוחק
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ביצוע: ראש בהטייה לכל אחד מהמצבים ואז חיבור של המצבים לתמונה אחת.

* להזכירכם: זאת סקיצת קונספט בלבד

3. טכניקת עבודה

כדי לצלם תמונה מרובת פריימים חשוב להבין שהפריימים חייבים להיות זהים לגמרי אחד לשני כשרק האובייקט משתנה. חשוב לשמור על פרמטרים כמו חשיפה ועומק שדה קבועים (בסעיף הבא) ולעבוד עם חצובה.
עפ"י הקונספט שבחרתם ביחרו גם את הלוקיישן לצילום. אם אתם מצלמים הבעות פנים ביחרו בלוקיישן שבו החצובה תיתמקם קרוב לאובייקט ויהיה מעט רעש ברקע, או אם לדוגמה אתם מצלמים תנועה חשוב לבחור לוקיישן פתוח שבו תוכלו להמחיש את התנועה לאורך הפריימים.

בתמונה זאת רציתי לעסוק ב"פיצול אישיות" מעין תמונה שבה אני אופיע בסוג של אינטראקציה עם עצמי מספר פעמים לכן בחרתי בפינת רחוב שבה גם עומק השדה רחב כדי לאפשר לי פוקוס מקסימלי על כל אחת מהדמויות שלי.

ביטלתי במצלמה את הפיצרים האוטומטים וכיוונתי את המצלמה לטיימר(חשוב לעבוד עם טיימר ולא עם לחיצה, כי הלחיצה מזיזה טיפה את המצלמה כלפי מטה),, מה שנותן בערך 10 שניות לאחר הפעלה להתמקם לתמונה (תלוי במצלמה).
התמקמתי בזוויות שלקחו בחשבון את הקונספט שתיכננתי ותיכננתי בערך 6 פריימים כי צריך להתעלם מתמונות שבהן עברה מכונית או שמשהו הסתיר לעדשה.
צילמתי, חזרתי ושמתי שוב טיימר רצתי והתמקמתי, חזרתי ושמתי שוב טיימר רצתי והתמקמתי, חזרתי ושמתי שוב טיימר רצתי והתמקמתי, חזרתי ושמתי שוב טיימר רצתי והתמקמתי וכו' וכו'
בכל אופן, חשוב להבין שבלי חצובה זה פשוט לא עובד. ברגע שהפריים והרקע משתנה כבר אין חפיפה והדמויות לא יהיו בפרופורציההנכונהאחת לשנייה

4.פרמטרים במצלמה

כמובן שזה תלוי בקונספט ובלוקיישן אבל יש מספר נתונים שכדאי שתיקחו בחשבון.
•לא לצלם באוטומט! צילום מסוג כזה יתן לכם נתונים שונים בכל תמונה.
•אל תצלמו עם פלאש! כל תמונה תיתן תוצאות אחרות עפ"י מיקום האובייקט
•עדיף לבחור תמונה שבה הצמצם יהיה פתוח כדי לאפשר רקע חדות בכל מקום שתמקמו את האובייקט
•חשיפה ארוכה עשויה להואיל שכן ניתן יהיה לראות מריחות תנועה מסביב לאובייקט שיוסיפו לתחושת הזרימה (תלוי בקונספט ובלוקיישן)

5.התנהגות אובייקט

פה עליכם להיות יצירתיים. אל תתביישו לשחק, או אם האובייקט הוא מישהו אחר להגיד לו להשתחרר ולשחק תפקיד. דרך אגב, האובייקט לא חייב להיות אנושי כמו בתמונה הבאה

שימו לב שבתמונה הזאת יש הרבה פרמטרים קבועים כמו מדרכות, מכוניות חונות, בניינים והרבה אובייקטים בתנועה – מכוניות, הולכי רגל, אורות רמזורים וכו'
תמונה מסוג כזה לא תוכלו לשלוט על האובייקט אלא ממש לביים את התמונות שלכם עפ"י התוצאה הסופית שאתם רוצים להגיע אליה

6.עריכה גרפית

את כל התמונות שצילמתם פותחים לתוך הפוטושופ ומלבישים אחת מעל השנייה כשכל אחת בשכבה נפרדת. עכשיו תזהו את התמונות הלא חדות/לא מוצלחות/גרועות וזירקו לפח.
זהו את האובייקט שנשאר בכל אחת מהתמונות וחיתכו בצורה גסה את כל מה שחופף לפריימים האחרים כמו שביצעתי בתמונה הזאת.

•טיפ: רצוי מאד לעבוד בשכבות חצי שקופות – יהיה לכם שליטה יותר טובה על היחס לשכבות האחרות.
עכשיו מבטלים את כל האלמנטים החופפים ונשארים עם רקע אחיד ואובייקט בתנועה. מבצעים ניקוי עדין של הצללות, השתקפיוית, קונטרסטים ו...וואוולה.
עכשיו אתה עובד שכבה, שכבה מהעליונה כלפי מטה כשאתה מנטרל (מוחק) את כל מה שחופף לתמונה התחתונה. כך אתה נשאר עם האובייקט החדש והרקע הקרוב שלו שחופף במדויק לרקע מתחתיו.
בסוף שטחו את התמונה - תבצעו איפוס levels כדי לתת מירקם זהה לכל השכבות ויש לכם את זה.

7. לסיכום:
ברמת הקונספט חשוב להשקיע מחשבה, זה הכל בראש. רעיון טוב וחיבור עם פתרון לביצוע יתנו לכם בסיס לתמונה מצויינת. לפעמים הרעיון לא חייב אובייקט מטעמכם, לפעמים המציאות יוצרת את התמונה רק צריך לראות אותה שם.
כמו פה בנסיון הראשון שלי בנושא.
מדובר בצילום של כיכר תנועה במרום נווה, ר"ג. אחרי שעקבתי אחרי הנעשה ראיתי שהאיש בתמונה לא רגוע והולך סחור וסחור. רציתי לתפוס את העצבנות וצילמתי את הפריים פעמיים ובסוף קיבלתי את התוצאה שיוצרת את האשליה שמדובר בזוג תאומים. היום...הייתי מצלם את זה אחרת.

אני תמיד אשמח לענות על כל שאלה או תגובה שלכם לנושא, למדריך ובכלל.

8. אתגר:
במידה וקראתם הכל ונראה לכם מעניין לנסות נסו לבצע תמונה בנושא הבא:
"חיזור" לדוגמה: בחורה כאובייקט קבוע עם גבר כאובייקט שמנסה למשוך את תשומת ליבה.
יש לכם רעיון יותר טוב לביצוע הקונספט? תוכיחו!

בהצלחה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:22

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר