לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2005, 20:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום מעבר רגלים בשד"ם. דקר, סנדלי חבלה, סכין פלסים וכו'

מתוך אשכול במערכת הישנה שחבל שילך לאיבוד:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מהם שורות הנקודות שנשארו מאחוריו? למה הם ברוחב אחיד?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זעמן
פריצה שקטה או מילוט משטח ממוקש.
דוקרים (סכין או דקר) את האדמה בכדי לאתר מוקשים.
ברגע שהסכין תתקל במרקם שונה האזור יסומן ויעקף.
רוחב הדקירה והאיתור כרוחב הגוף ויותר ובמרווח של 3-5 ס"מ.
ה"שביל" יסומן בסס"ל לשאר הכוח.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jake Artom
פלסים מפנים שביל/דרך ע"י גילוי ופינוי מוקשים.
את המוקש ניתן למצוא ע"י מגמ"ק (אם יש בו מספיק ברזל) או ע"י החדרת דקר כלשהו לאדמה.באם אין דקר או שיש צורך בזחילה ניתן להשתמש בסכין ע"מ לדקר. בצה"ל משתמשים בד"כ בסכין פלסים או בסכין קלץ'.בתמונה: חיילים אמריקאים מתאמנים בפילוס דרך.
זחילה אכן גורמת למשקל הגוף להתפרש אך מוקשי נ"ט דורשים בד"כ למשקל של 300-400 ק"ג ע"מ להפעילם ולעומת זאת מוקש נ"א דורש משקל פעוט של 200גר' ומעלה.דוגרי גם תהילים פורטה מורכבים על סנדלים אמפיביים בצבע ורוד זוהר ומשקפי אבק בעובי של חכם חנוכה לא ממש מועילים למניעת המנגנון מלהתפוצץ.

^דקר חבלנים, למעלה מקופל (החלק מתחתון נכנס לתוך העליון). אין לי עדיין תמונה של דקר מתקפל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
לגבי "ברזל" במוקשים
ע"פ אמנת ז'נבה - חל איסור לייצר מוקשים אשר לא ניתן לגלותם במגמ"ק !
בסה"כ עם התפתחות הטכנולוגייה והחומרים המרוכבים ניתן לייצר מיקוש אל מתכתי אך גם במוקשים החדישים אשר עשויים מפלסטיק דוגמת המוקשים האיטלקיים דואגים היצרנים לכלול מס' רכיבים מתכתיים לצורך מתן אפשרות לגילוי במגמ"ק.
מספיק שהנוקר של מנגנון המוקש (שהוא אחד החלקים הקטנים שבו !) יהיה עשוי ממתכת בכדי לגלותו במגמ"ק בעל רגישות גבוהה. ואז כל חוט ברזל שבקרקע מצפצף...
מה שיצרני המוקשים עושים זה באמת סוג של התחכמות, רכיבי המתכת שבמוקשים כ"כ קטנים שצריך מגמ"ק בעל רגישות גבוהה ואז באמת כל מסמר שקבור באדמה בעומק של 30 ס"מ גורם לו להשתגע...
ככה לא חורגים מאמנת ז'נבה ובמקביל מקשים על האוייב

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
לוחמי יחס"פ בתרגיל פינוי פצוע בשד"מ, בסוף שנות ה-80.עקרון הפעולה של סנדלי חבלה הוא, לפזר את משקל הלוחם על-פני שטח רחב. מוקשים רבים מופעלים רק כאשר מופעל עליהם לחץ במשקל אדם, וסנדלי החבלה באים למנוע זאת. כמובן, שמוקשים המופעלים ע"י תזוזה/רעש/תיל ממעיד וכו' אינם מושפעים מסנדלי חבלה.
הסנדלים עצמם בנויים לוח-עץ אליו מחוברים מלמטה קוביות חומר ספוגי/מוקצף, ומלמעלה רתמת סנדל המתלבשת על נעליים צבאיות רגילות (ללא צורך להסירן)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי solisto
אלה הם סנדלים מהדור הישן
היום הסנדלים הן מתנפחות (מה שאומר שישנה אפשרות לפנצ'ר).
לגבי הדקר, זהו דקר חבלנים דור א', היום קיים דקר מתקפל שאינו מתעקם בקלות כמו הדקר הישן, ולגבי הזחילה, הוא מדקא את דרכו באמצעות סכין פלסים, יוצר "שביל 60" (שביל ברוחב 60 סנטימטר). הזחילה היא מיקרית ואין קשר לחלוקת לחץ.

תמונות נוספות של דיקורים, מוקשים ואמצעים יועלו על ידי בהמשך, כולם מוזמנים להצטרף

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2005, 18:01
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אךךךך כמה חיכיתי לרגע הזה.....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אתה זוכר לי הא???...אני יוצא עכשיו, נמשיך אח"כ..."

אז הנה מה שכתבתי כבר בעבר בעניין סכין הפלסים הצהלי"ת כפי שנמצא לאחר חיפוש קצר בארכיון ....................................

ובמקרה \צירוף מקרים מדהים יש לומר צילמתי היום "סכין פלסים" סטנדרטית צהל"ית כחוב ישן עבור אחד מחברי הפורום (התכונתי לשלוח לו את הצילום בפרטי) אז הנה היא:

והנה שם היצרן היפאני המוטבע על בסיס הלהב:

נדן הסכין עשוי עור וצבעו חום כשהצבע האדום שעל ידית הסכין אינו מקורי (הידית עשוייה מטבעות עור דחוסות .

מחר ברשותך אני אצלם מס' דגמים נוספים של סכיני לחימה לצורך המחשה (ה"פלאש" יעיר לי כאן חצי בית...).....
לגבי קנייה - אני יודע שהיום בגלל המצב בעלי חנויות מקפידים הרבה יותר למי הם מוכרים ומה אך בחנויות דוגמת "ריקושט" תוכל למצא מס' דגמי סכינים הדומים לסכין הנ"ל.
בשוק האספנות ערכה של סכין הפלסים הצהלי"ת נמוך מאוד.

לבני.

בבקשה.

לבני.
ישן 09-09-2005, 17:18
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
אם לדייק...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "200 גרם זה נכון למוקשי ה 4 הישראליים..."

במוקש 4א' יש 250 גר' חומר נפץ (בדומה ללבנת חבלה מס' 4). למרות כמות חומר הנפץ היחסית גבוהה, אדם שיעלה על מוקש 4א' יאבד חלק מרגלו ואולי משתיהן, ולא יהרג במקום, ועל כן יעסיק חיילים רבים.

לגבי פינוי שד"מ נ"א עם דחפור, לא שמעתי על כך. האמת שלדעתי תירגולת כזאת היא איטית לטעמי ועדיף להריץ רק"מ על פני השד"מ ובמידת הצורך הכוח הרגלי ילך על גבי הקוליסים.

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

ישן 11-09-2005, 15:08
צלמית המשתמש של יוסיפון

צילום תמונות נוספות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מעבר רגלים בשד"ם. דקר, סנדלי חבלה, סכין פלסים וכו'"

האנשים בהם אתם צופים הם מומחים בתחומם. הם התאמנו על כך שעות. לא מומלץ לחזור על מה שהם עושים בבית! אפילו שזה 'רק' מוקש נ"ט, עדיין עדיף לא לדרוך עליו.

מגמ"ק (מגלה מוקשים) וסקלאצ' (סכין קלאצ') שמשמש כדקר חבלנים.

ככה המוקש רואה את מי שמדקר. אגב, הדקר משמש לא רק לדיקור קרקע אלא גם לסריקת תיילים (תיל שמפעיל מטען).

פרוק מוקש נ"א.

מחמשים מוקשי נ"ט (M15?) כמטענים.
מוקשי נ"ט משמשים רבות דווקא כמטעני חבלה למטרות הריסה של מבנים (למשל) ולא כמוקשים

^סנדלי החבלה של פעם על שער עיתון במחנה משנות ה80

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 03-02-2013 בשעה 20:31.
ישן 12-09-2005, 07:20
צלמית המשתמש של יוסיפון

כל האמצעים שהזכרת רק מפלסים דרך בשד"מ ואינם מנטרלים אותו.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Rotten_Eddie שמתחילה ב "מהעבודות הגרועות בעולם.."

המגוב, המחרשה והכף מפנים את הקרקע שלפני הרק"ם (והמוקשים שבתוכה) הצידה ולא מנטרלים אותם.
בעבר חשבו שאפשר להשתמש בנכרי לפילוס דרך בשד"ם, שהוא יפוצץ את כל המוקשים שלפני הזחלים ורק"ם אחר יוכל לנסוע על עיקבות (קוליסים) של הכלי שפילס את הדרך עם הנכרי. היום כבר יודעים שמוקשים רבים חכמים ומתגברים על הנכרי בקלות ושהנכרי לא מצליח להתמודד אפילו עם חלק מהמוקשים הרגילים (הטפשים). לכן, הנוכרי היום משמש לגישוש בלבד ומאתר היכן מתחיל השד"ם (מעדיפים שהוא זה שיעלה על המוקשים ולא טנק ללא נכרי), לאחר שהנכרי עלה על המוקש הראשון נכנסים אמצעי פילוס אחרים לתמונה. רק במצב של חוסר ברירה קיצוני יפלסו מעבר ע"י נכרי.
המורג כבר מזמן אינו בשימוש. הרעיון מעיקרו לא היה משהו. וגם אם הוא היה פועל...(ראה את ההמשך)
כל האמצעים הללו רק יוצרים שביל מעבר בתוך השד"ם, לכן למצב מלחמה הם באמת יעילים לצורך מעבר בשד"ם. אבל כשרוצים לנטרל שד"ם חייבים לעשות זאת בדרכים אחרות (עוד לא דיברנו פה על צפע, חי"ר ושריון, בונגלורים, הפצצה בפצצות דלק אוויר וכו'). הדרך הפשוטה והמקובלת ביותר היא איתור כל המוקשים (בשד"ם שכוחותינו הינחו המפה אמורה לסמן את כולם) והשמדתם בפיצוץ.

ישן 12-09-2005, 13:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

צילום
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Rotten_Eddie שמתחילה ב "אם כבר עסקנו בצפע..."

עגלה 34
עגלה שחוברה מאחורי הטנק. עליה נמצא שירשור מטענים, שרוול בד שבתוכו מטעני חנ"ם המחוברים זה לזה. העגלה נסעה מאחורי הרק"ם ובשד"ם המטענים נפרסו מאחורי העגלה, שים לב שיש לך שני כפתורים: ניתוק ופצוץ. אחרי שהמטענים נפרסו לאורך השד"ם היו מפוצצים אותם והם היו פותחים נתיב מעבר בתוכו. דומה מאד לצפע רק נגרר ולא מועף (לא ביצעתי את התירגול אף פעם כך שאיני יכול לפרט מעבר לנ"ל).

תודה לסירפד על התמונה

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 16-09-2007 בשעה 16:08. סיבה: הוספת תמונה
ישן 12-09-2005, 20:08
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בעניין המורג
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כל האמצעים שהזכרת רק מפלסים דרך בשד"מ ואינם מנטרלים אותו."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
המורג כבר מזמן אינו בשימוש. הרעיון מעיקרו לא היה משהו. וגם אם הוא היה פועל...

המורג (Flail)אולי אינו בשימוש צה"ל, אבל זה ממש לא אומר שהשימוש בו הופסק בשאר העולם המודרני. במתארים של פינוי שד"מ בתנאים מועדפים וללא איום, זהו כלי שמיש ביותר מהסיבה הפשוטה שהוא מכני ולא פירוטכני - כל זמן שיש לו דלק הוא עובד, ולא צורך חימוש או אמצעים מיוחדים ויקרים. מובאות מספר דוגמאות של כלי מריגה צבאיים (יש גם אזרחיים, אבל הם נדירים) הנמצאים בשימוש באפגניסטן, שהמלחמות בשלושת העשורים האחרונים הותירו באדמתה כמה וכמה מליוני מוקשים.
המקור, כמו תמיד, MP.NET הישן והטוב.

Flailer במצב נסיעה, נראה כמו משאית סטנדרטית

אותו כלי במצב עבודה - הנהג מסובב את הכסא לאחור, והרכב פועל בכיוון ההפוך. יש גם גדול

דגם מגושם יותר, בשימוש הצבא הבריטי

MV-4, רובוט מורג

המורג, למי שלא מכיר, הוא מערכת הבנויה על ציר אופקי אליו מחוברות שרשראות ברזל כשבקצה כל אחת מהן משקולת. כאשר מפעילים את המערכת, הציר מסתובב במהירות והשרשראות מכות באדמה בכוח רב ויוזמות/מרסקות את המוקשים שבתוואי התנועה.

ישן 14-09-2005, 10:58
  mazor mazor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
לגבי מורג בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב ""מורג" הינו כינוי למערכת אשר נועדה ליזום את המוקשים ע"י חבטות..."

בעבר ( 1994 לערך ) נעשה ניסיון בצה"ל לפיתוח אמצעי דומה למורג - ואם זכרוני אינו מטעה אותי הוא נקרא "חולץ נעליים ", ציר המערכת היה מונע על ידי מנוע או 2 מנועי מג"ח סילון , ובדומה למורג היה מדובר בשרשראות שבקצהן מחוברת משקולת כבדה. היה מדובר בכלי אימתני, מהירות הסיבוב היתה כל כך גבוהה שהמוקשים פשוט התפוררו לרסיסים ולא התפוצצו. כל המערכת נגררה על ידי טרקטור ( כנראה רק לצורך הפיתוח ). בניסוי שנערך ברמה"ג המערכת ריסקה כל מה שנקרה בדרכה - מוקשים וסלעים ללא כל מגבלה. החסרון היחידי, נכון לאז, היה ענן האבק האדיר שהתרומם במהלך עבודת ה"חולץ" ( ניתן לראות זאת בתמונות למעלה בקנה מידה קטן יותר ). לצערי אינני יודע מה עלה בגורל המערכת מאז אותו ניסוי.
ישן 03-02-2013, 15:57
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
XM-7 SPIDER - דור חדש של מוקשים להפעלה מבוקרת מרחוק של צבא ארה"ב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מעבר רגלים בשד"ם. דקר, סנדלי חבלה, סכין פלסים וכו'"

ראשיתו של הפרויקט עוד בשנות ה-90 עקב עליית המודעות בעולם המערבי לנושא המוקשים והנזק השיורי שהם מותירים בקרב בלתי מעורבים. בשנת 2000 נחתם זכרון דברים בין צבא ארה"ב לשותפות שכללה את אליאנט וטקסטרון ובאוקטובר 2002 הוענק לה על ידי מחלקת האמל"ח של צבא ארה"ב חוזה בסך 54 מיליון דולר לפיתוח המוקש החדש לשותפות. פיתוח האמצעי החדש הואץ הן בעקבות קבלת החוק החדש והן בעקבות המלחמות באפגניסטן ועירק וב 2004 אף הוכרז על כוונה לרכוש כמעט 300K מוקשים בעלות של כחצי מיליארד דולר (!!!). בשנים 2006, 2008, 2009, 2011 העניק צבא ארה"ב לשותפות חוזי המשך בהיקף של כ 300 מיליון דולר לפיתוח ורכש של כ 350 יחידות LRIP. קרי עלות כל מוקש LRIP הייתה כמעט מיליון דולר (!!!). ביוני 2011 אחרי כמעט עשור של פיתוח החל המוקש החדש במבצוע במסגרת דיוויזיה 25 באלסקה. ההחלטה על תחילת ייצור בהיקף מלא צפויה להתקבל בתום הניסוי המבצעי באמצע 2013.

ב 2004 התקבלה החלטה בארה"ב להפסיק לפרוס מוקשים טיפשים עד סוף שנת 2010 ולעבור לשימוש במוקשים חכמים, מרושתים ונשלטים מרחוק בעלי תפוגה, וזאת על מנת שלא להותיר עוד מאות אלפי מוקשים חיים באזורי לחימה לשעבר. הפתרון מגיע בדמות ה XM-7 SPIDER מתוצרת טקסטרון - זהו מוקש מתקדם, נשלט מרחוק (במקרה שקרוי MAN IN THE LOOP), הניתן להשבתה בתום הלחימה ואיסוף למטרות שימוש מחודש. המוקש עצמו, למעשה יותר מטען צד מאשר מוקש קונבציונלי הנטמן בקרקע, בנוי כשושנה על מנת לתת כיסוי של 360 מעלות ומזכיר במקצת מדוכת עשן של טנקים. הספיידר אמור להחליף (ו/או לעבוד לצד - ראו בהמשך) מוקשי הקליימור הותיקים של צבא ארה"ב, כמותם נעשה שימוש מסיבי גם בעירק ובאפגניסטן (במסגרת פרויקט שנקרא MATRIX), וגם מוקשים נ"א ותיקים יותר דוגמת ה M16, בהם נעשה כיום שימוש רק בחצי האי הקוריאני.

היתרונות של המוקשים הנשלטים
1. המוקש תמיד תחת שליטת מפעיל וכולל בין היתר GPS (המאפשר לאתר ולנטר אותו בצורה מדויקת) ורכיב תקשורת מאובטחת
2. המוקש מעביר למפעיל חיווי גזרתי ובכך מאפשר לו להבחין בין מעורבים ובלתי מעורבים וכן להגיב לאיום אם קיים בצורה ההולמת (הכוונה לכמה מטענים להפעיל כלפי האיום או האם להפעיל מטענים בכלל - ניתן להפעיל רק אפקט לא קטלני)
3. ניתן לאבזר את המוקש בעד 6 מטענים קטלניים דמוי רימון יד ו/או מטענים לא קטלניים כגון עשן, גז וכו' 4. ניתן לשרשר תיל ממעיד נפרד מכל אחד מהמטענים, אותו יכול לפרוס המפעיל עצמו או המוקש יכול לפרוס את התיל עצמאית (!)
5. ניתן לשרשר מוקשים זה לזה להעצמת התגובה ואפילו לשרשר אותם למוקשי קליימור סמוכים.
6. לסוללת המוקש חיי מדף של 30 יום
7. מאחר וניתן "לכבות" את המוקש "בסוף המלחמה", ניתן גם לאסוף אותו, לאחסן אותו ולהניחו מחדש בפשטות יחסית.
8. עמדת המפעיל היא מחשב מוקשח סטנדרטי היכולה לשלוט על 60 ספיידרים במקביל ועד לטווח של 1.5 ק"מ וניתן גם להשתמש במגברים להגדלת הטווח ל 4 ק"מ.

דף סטטוס רשמי מעודכן לסוף 2012 של מחלקת אמל"ח של צבא ארה"ב
http://www.dote.osd.mil/pub/reports.../2012spider.pdf

הדף הרשמי של היצרן
http://textrondefense.com/products/...pider/index.php

פמפלט רשמי
SPIDER - NETWORKED MUNITION SYSTEM
http://textrondefense.com/assets/pd...r_datasheet.pdf

Along Came A Spider: The XM-7 RED
http://www.defenseindustrydaily.com...XM-7-RED-04966/

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 03-02-2013 בשעה 16:00.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:51

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר