לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2005, 00:01
  Xpression_art Xpression_art אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Xpression_art שלח הודעה דרך MSN אל Xpression_art
כתבה Lesson number 2: הצללות והצללות שמן בלעדי לחברי הפורום

שלום לכולם שוב והנה חזרתי לשיעור השני כמו שהבטחתי כל השיעור הולך לגעת בנושא של הצללות ובעיקר הצללות בשמן.
עכשיו מדריך זה מיועד לכל אדם עם אייקיו מעבר ל 50 לכן אני לא יסביר שהצללה באה מלשון צל למרות שהרגע הסברתי לכן מרגע זה מדריך זה מיועד לכולם חוץ מזה הרי כולם יודעים שכל מי שיודע לקרוא
ובטח שלפתוח דף אינטרנט עומד בקרקטריונים הנ"ל
אז מזה הצללה? כל נקודה שנחשפת בצורה מינורית לקרני אור אם בכלל אם ניקח לצורך ההבחנה עיגול של 360 מעלות מכל נקודה שהאור יפגע באותו כדור הצל יפול בדיוק 180 מעלות מהנקודה שהאור בא ממנה.
עכשיו מעבר לעובדה שהוא משפיע ישירות על החפץ שבו הוא פוגע הוא משפיע גם על מה שסובב את החפץ וגם על כל הציור תלוי במידת החוזק של אותה נקודת אור.
כנ"ל גם בחפץ מרובע ובכל צורה שהיא , בוחרים נקודת אור מאה שמונים מעלות מאותה נקודה באה ההצללה עכשיו מעבר לנקודת האור חפצים גם יכולים להצליל אחד על גבי השני.
אם תאורתית ניקח שני מלבנים נשים מלבן אחד מעל מלבן אחר בשעת צהריים המלבן התחתון כולו יהייה מוצלל בהתאם לזווית השמש על גבי המלבן שמעל אותו מלבן מטיל צל על נקודה מסויימת ואם חפץ מסויים נמצא בטווח הצל
הזה הרי שגם הוא מוצלל כאשר אנחנו ניגשים לעשות הצללה אנחנו משתמשים המון בדימיון אנחנו צריכים לראות את החפץ שאנחנו רוצים להצליל בראש לדעת בדיוק איך הוא נראה מכל הכיוונים שלו מעבר למה שמצוייר על הדף
ולחשב בראש זוויות של צל בהתאם לאור לאחר שחישבנו כל נקודה אנחנו נסמן אותה בעיפרון חלש בכדי שלא ניצטרך לחשב בזמן שאנחנו מצלילים ואז כמובן נצליל לחלוטין.
הנה לדוגמה שני צורות הנדסיות עיגול וריבוע להבנה ויזואלית של מה שכתבתי מקודם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לאחר שהבנו שצריך המון דימיון בכדי להצליל נעבור לשלב הבא שזהו כמובן הצללת גוף אדם ופנים כפרט. בהצללת פנים אנחנו שומרים על אותם עקרונות 180 מעלות מנקודת האור וכמה שמתרחקים מנקודת האור
הצל מתחזק הנה פנים של גבר לצורך ההבנה הויזואלית של מה שכתבתי (איזה כיף להגיד את זה.. ויזואלית..מצלצל טוב..לא משנה נחזור לעניינינו) ,דוגמא:

לאחר שהבנו איך צל עובד והיכן צריך להצליל בתאוריה נעבור לשיטות הצללה , קיימות מספר שיטות הצללה הצללות עיפרון רגילות כמו בציור שלמעלה , הצללות אנימה שהן יותר ישרות ובגוון אחיד ועוד מספר הצללות
שלא מעניינות אותנו כרגע למרות שאני בכל זאת יגע בסגנון הצללה שנראה כמו מרובעים קטנים שנכנסים אחד בשני , זהו סגנון הצללה יחסית מתקדם ואני רק ידגים איך הוא נראה מבלי להיכנס ליותר מדי פרטים
מי שיבין מהדוגמה הבאה איך לעשות את אותה הצללה הרוויח אני לא מתכוון להיכנס לזה במדריך הזה מכיוון שאני לא שולט בהצללה הזאת טוב כלכך.
אז הנה דוגמה:

אנחנו היום הולכים להיכנס לעומק בהצלות שמן בסגנון אנימה , אז מזה הצללות שמן? תנו ניחוש.. יפה! הצללות בשמן..שורה כלכך מיותרת אני כזה אידיוט..לא משנה , אז מה אנחנו צריכים בכדי להצליל בשמן?
- עיפרון בי 6 או כל עיפרון שמפזר הרבה עופרת ועם ראש גדול יחסית גם בי4 בי 5 ובי 8 יעבדו פה מצויין.
-מיכחול בעל זווית נטוייה (שכחתי את השם המקצועי של אותו מכחול , אפשר כעיקרון לעבוד עם כל מכחול העיקר שיהייה עם ראש דק שיהייה ניתן להצליל בצורה מדוייקת)
-הרבה דפים (ולא דפים לציור בשמן , כן יש כאלה והם סתם מאעפנים ויקרים , דפי איי-4 רגילים)
-שמן (וכשאני אומר שמן אני מתכוון לכל סוג של שמן , הרבה אמנים פלצנים אוהבים להשתמש בשמן פשטן אבל תאמינו לי שמן זית ושמן תירס עובדים מצויין במקרה הזה חוץ מזה ששמן זית מוסיף ריח מגניב לציור)
-כלי קטן לאכסון השמן בכדי שיהייה אפשר להשתמש בו (לא צריך יותר מדי גדול , פקק של בקבוק קולה יספיק)
-והכי חשוב ציור..כן אתם צריכים ציור איזה הפתעה?!?! עכשיו רצוי שהציור יהייה מצוייר בקווים שחרטו עליהם עופרת כמו במדריך הראשון שלי.
הנה דוגמה לאיך נראית הצללה בשמן:

זוכרים את סוסקה הגבר מהמדריך הראשון שלי? אז הנה סוסקה שלנו חזר והוא מוכן להצתלל (יש מילה כזאת?) הנה הוא למקרה ששכחתם:

אז איך מתחילים לעבוד אחרי שיש לנו ציור עם קווים עבים כמו סוסקה שלנו , אז ככה.
לוקחים דף נפרד דף חלק בנוסף לעיפרון בי 6 ומתחילים לפזר עופרת בצורת קווים או סתם קשקוש זה לא ממש משנה העיקר שיהייה ריכוז של הרבה עופרת על הדף.
הנה דוגמא :

הבנו? יש לנו עופרת על הדף? מצויין אז מה עושים עכשיו? טוב ששאלתי..(כן יש לי איזה קטע קינקי כזה של לדבר לעצמי)..
אוקיי אז יש לנו עופרת על הדף עכשיו צריך להוסיף לאותה עופרת שמן אז מה שנעשה הוא לטבול את המכחול שלנו בשמן לאחר שהמכחול טבול בשמן אנחנו נתחיל למרוח את השמן על
העופרת שפיזרנו על הדף לפני שנייה למרוח את העופרת טוב טוב וליצור כמה גוונים של עופרת תוך כדי (גוונים הכוונה ליותר בהיר ויותר כהה..) ככה זה צריך להיראות בסופו של דבר..

עכשיו אחרי שיש לנו בסיס לעבודה אנחנו...עוד לא מתחילים להצליל חשוב מאוד לדלל את השמן לפני שניגשים להצליל אחרת השמן פשוט ימרח על הדף וכל הציור יהרס (בלי פאניקה).., איך עושים את זה טובלים את המכחול בשמן
מערבבים אותו עם העופרת שמעולה בשמן שכבר הכנו לפני שנייה עד שהמכחול מעורבב בשמן ובעופרת , לאחר שעשינו זאת אנחנו משתמשים בדף ריק על מנת לדלל את השמן במכחול לרמה הרצויה כדי שלא יהרוס את הציור.. פשוט תעבירו
את המכחול על הדף הריק עד שתגיעו לגוון בהיר מאוד (אל תיבהלו אם זה יראה לכם יותר מדי בהיר , זה טוב כי אל תשכחו שגם בציור עצמו יש עופרת ואנחנו משתמשים בה כדי להצליל) לאחר שהגענו לגוון הזה אנחנו ניגשים לציור.
איפה סוסקה? הנה סוסקה..זוכרים אותו ממקודם?..אז הנה סוסקה עם הצללת שמן קלה בנקודות ספציפיות שבחרתי על מנת שתבינו איך ההצללה עובדת ואיך הקווים שעשינו במדריך הראשון עוזרים
לנו בהצללה הזאת..מה שאני עושה כאן אני פשוט מתחיל מהקווים החיצוניים של הציור אותם קווים שיש בהם כבר כמות נכבדת של עופרת ומהם אני נכנס לתוך הציור (השמן מתערבב עם העופרת ויוצא בגוון יותר בהיר לכיוון הפנים של סוסקה מה שמקנה לו מראה של הצללה)
עד שאני מכסה את כל אזור ההצללה המבוקש , תשתדלו לשמור על גוון אחיד של הצללה מכיוון שאנחנו בכל זאת בציור אנימה ומה לעשות אנימה נראה הרבה יותר טוב עם גוון אחיד.
(וכן אני יודע שאנימה זה אנימציה ומנגה זה הציורים העיקר שכולכם מבינים)
אז הנה דוגמה לאיך ההצללה הזאת אמורה לצאת לכם:

ומכיוון שנזכרתי תוך כדי שאני מצליל את סוסקה שהשתמשתי בעיפרון מים בשביל להבליט את הקווים שלו לפני איזה חצי שנה.. ו..האממ.. עפרונות מים ושמן לא מסתדרים כלכך טוב ביחד לכן ההצללה יצאה על הפנים ,בכל אופן כדי שלא תידאגו הבאתי
לכם ציור שכבר ציירתי שכולו נעשה בהצללת שמן תתיחסו לסוסקה רק כבסיס להשוואה לאיך ההצללה אמורה להיראות פחות או יותר התוצאה הסופית אמורה להיות משהו כזה:

עכשיו הגענו לסיומו של המדריך ואני מקווה שלמדתם משהו חדש ומקווה שתאמצו את השיטה הזאת בכל אופן תזכרו דבר אחד "הדרך היחידה להצליח היא להיתאמן" שיהייה לכם שוב יום טוב
ותודה מיוחדת לטייסטרס צ'וייס ומרלבורו שוב אהה וכמובן סוסקה אני הייתי איליה להיתראות

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:58

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר