לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

גרסה להדפסה - עליך להתחבר כמשתמש לאתר על-מנת לראות גרסה רגילה של עמוד זה.
פרש (https://www.fresh.co.il/vBulletin/index.php)
-   צבא ובטחון (https://www.fresh.co.il/vBulletin/forumdisplay.php?f=20)
-   -   ערב מורשת גדוד 46 (https://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=311396)

aceofw 11-05-2007 21:52

ערב מורשת גדוד 46

ביום חמישי האחרון התקיים בגעת-ברנר ערב מורשת לכבוד 40 שנה להקמת גדוד 46 - גדוד "שלח",
בערב השתתפו כל חיילי הגדוד ומשפחותיהם (מי שרצה להגיע), משפחות שכולות, וכן כל המג"דים בעבר של הגדוד. בסך-הכל היה ערב מוצלח, עם סקירה של מורשת הגדוד, דברים מפי אריה קרן (המג"ד הראשון כגדוד סדיר), אביו של גיל בדיחי ז"ל, ואישים נוספים.
כמו-כן חולקו לבאים חוברת על הגדוד ותקליטור עם סרטים אשר העליתי לרשת.

משפחת "שלח":

מורשת בגדוד (בשני חלקים):

הגדוד כיום:

סרטונים לזכר הנופלים:

גיל בדיחי:

יוני שרעבי:

בניה ריין:

אלכס בונימוביץ':

אדם גורן:

אורי גרוסמן:

strong11 02-03-2008 21:36

תמונות ואנקדוטות מעניינות מתוך הסרט על תולדות הגדוד

1. מסדר הפינוי הסופי מסיני בראשית 1982 בנוכחות הרמטכ"ל רפול - שימו לב שכל אנשי הצוות חמושים במקוצרים, דבר כמעט בלתי נתפש בצה"ל של אותם הימים, בו יחידות מובחרות עדיין נשאו גלילונים...
2. טנקי מג"ח 3 עם מתקון בלטנים (אבל ללא הבלטנים עצמם, שככל הנראה הוסרו בעת צילומים כאלו) מועמסים על מובילים...
3. הגדוד כולו על מובילים בדרך מסיני לבסיס הזמני החדש ברמה"ג...
4. במבצע של"ג לחלק מטנקי מג"ח 3 של הגדוד היה מתקון מק"כ 0.5 כפול מעל הקנה...
5. במבצע של"ג הגדוד כבש בסיס נ"מ סורי על גבול בין סוריה ולבנון ולקח שלל מאות טילי סטרלה (זרת בצה"ל)...
6. במבצע של"ג הגדוד לקח שלל מסוק גאזל סורי, שלא הספיק להמריא...
7. עשרים שנה עברו, חמוש פלסטינאי מכוון טנ"ט מאולתר "אלבנה" אל עבר טנקי הגדוד בעת פעילות בעזה, סופג פגז 105 מ"מ ומתאייד...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

offerd 02-03-2008 23:04

תודה, חומר חשוב

אגב, אריה קרן היה מח"ט 500 בהמשך דרכו

יוסיפון 03-03-2008 01:10

חומר תיעודי חשוב מאד.
מצ טער שאני אומר את הדברים כך בצורה ישירה. חבל לי שהחומר נפל קורבן לעריכה לא מקצועית היה שווה להשקיע כמה מאות שקלים בכדי לייצר סרט מקצועי יותר (תחקיר, ראיונות, צילום ועריכה), יש חברות שמומחות בזה, חלקן גם ספקיות מורשות של משהב"ט.

לגבי המחבל עם האלבאנה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עד כמה שאני מכיר זהו התיעוד הראשון שלי ירי רקפת.

סינירמה - אני מכיר שזה היה גם מבצע לו"מ ספציפי ולואו דווקא כינוי של תקופה.

יש בסרטים מההווה מעט פרטים שאני הייתי מסתיר. האם קב"ט עבר על החומר לפני שהוא עלה לרשת?

pc_fascist 03-03-2008 08:31

הייתי בערב הזה עם המחלקה שלי (הייתי אז בהכשרה). היה מאוד מעניין...כלומר האוכל היה מצוין. גם הספר שחולק ברמה גבוהה.

יוסיפון 03-03-2008 15:59

נ.ב - כמובן שנהנתי לראות את המשטח של הפלוגה שלי מהסדיר ואת השירטוט שלי על הסטופרים שעיידן חי בשום. אנא השתדלו לשמור על הפלוגה למרות שאתם אורחים.
אני מקווה שהפסיפס המדהים לא ניזוק
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ursus 03-03-2008 21:11

מגח 3 בשל"ג?

1 האם גדוד 46 נלחם בשלג עם מגח 3 ,כי לגדודים האחרים בחטיבה כבר היה מגח 6ג ?
2 בתמונה עם הכנה הכפולה:
א. זה לא נראה לי מגח 3
ב. נדמה לי ששמו את הפילים הפוך...

שכחתי את סיסמתי 04-03-2008 00:24

באמת יפה. תודה!

אני אגב חולק על יוסיפון, וחושב שאין צורך לערוך, כי זה מה שכל כך יפה בסרטונים שהבאת, האוטנטיות.

עבדול אלהזרד 04-03-2008 11:48

באיזה מהסרטונים זה מופיע?

יוסיפון 04-03-2008 13:58

א. מה?
ב. אני כבר לא זוכר, ראיתי אותם בזה אחר זה.

DenisTs 08-03-2008 20:21

יפה מאוד! תודה רבה!
אגב כיום אורי כהן שובל משמש כמפקד שרותי הכבאות ת"א.

HSI 20-01-2018 20:32

מגח 6ג

בתמונות 8,9,10 בגלריה זו (משנת 1983) נראים טנקי מגח 6ג של חטיבה 401 בלבנון.
http://id.lib.harvard.edu/images/olvwork467642/catalog

האם בזמן מלחמת של"ג היתה חטיבה 401 מצוידת בשלמותה בטנקי מגח 6ג?
מתי הוסבה ל-6מ? ומתי ל-6ב?

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:02

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.

כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©