לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
הכרזות בפורום: מילואים
 
ישן 07-10-2008 עד 07-02-2106
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 21,761
דבר המנהל - חובה לקרוא לפני כתיבה בפורום

ברוכים הבאים לפורום מילואים של אתר פרש.

פורום זה מיועד לחיילי המילואים, בני משפחתם, מפקדים בסדיר ובמיל' וכל אדם המתעניין בתחום. אצלנו בפורום תוכלו לשתף, לשאול, ולחלוק עם אחרים את החוויות והתהיות בכל הקשור לשירות המילואים. הפורום פתוח לכל אדם, ללא מגבלות גיל או ידע קודם. יחד עם זאת בגלל ייחודו של הפורום והנושאים הכלולים בו, ישנם מספר כללים ודרישות שאנו דורשים מגולשי הפורום לעמוד בהן. אנא קראו בעיון אשכול זה, ותחסכו לעצמכם (וגם לנו) אי-הבנות ואי-נעימויות.

בטחון מידע
בגלל שהפורום נוגע בנושאים ייחודיים, שחלקם מסווג או בעייתי - אנא הקפידו על החוקים המובאים כאן:
זיכרו: הפורום נקרא ע"י האוייב ונעשה שימוש בכל מידע שאתם מוסרים!!! כל המוסר מידע מסווג לגורמים שאינם מוסמכים לכך, עובר על חוק ביטחון המדינה ופוגע במדינה.
חשיפת חומר מסווג בפורום תגרור ענישה מיידית ובלתי-מתפשרת. ההוראות הבאות תקפות בצורה גורפת ומוחלטת, ללא קשר לדעות פוליטיות או ידע קודם. אי קיום הוראה זו, או התחכמות איתה, יגררו צעדים בהתאם לחומרת המקרה - החל מחסימה בפורום ועד הפניית הנושא לטיפול הגורמים הרשמיים המוסמכים (מאוד לא נעים ולא מומלץ!).

 1. אין לציין פרטים כמו: מספר יחידה בהתאם לכינוייה, מיקום, כמויות, תפקיד, ייעוד ותורת לחימה. כמו-כן צילומים, פרטים טכניים ומפות/שירטוטים של אמל"ח מסווג, מבצעים, ציוד מבצעי וכו'.
 2. יש להקפיד ולהשתמש במינוח "עוצבה" במקום: גייס, אוגדה או חטיבה. "עוצבה" הוגדרה כביטוי כולל לכל הנ"ל ולמעשה מונעת את האפשרות לזהות בדיוק את סדר הכוחות שמכילה כל מסגרת צבאית.ביטויים כמו "עוצבת המלפפון - חט' מילואים במרחב שוק הכרמל", מסגירה למעשה את גודל המסגרת בה מדובר ומאפשרת בטווח הארוך שיוך יחידות למסגרות הממונות עליהם ולאלו הכפופות להם.
 3. בכל מקרה של ספק, נא לפנות למנהלי הפורום - תשובה מובטחת. ומצד שני אם לא קיבלתם תשובה בפורום אז כנראה שאין לנו תשובה או שאנחנו לא רוצים לענות.
 4. את מה שאסור להגיד בפורום, אסור להגיד באף מקום באינטרנט: לא בצ'אט, לא בת.ד., לא בדוא"ל, לא ב-ICQ, לא במסנג'ר ולא בשום צורה אחרת!
-------
להנהלת הפורום אין שום אחריות על המידע שמפורסם כאן: פרסום כל מידע בפורום הינו באחריותו הבלעדית של הכותב - במקרה של דין ודברים עם רשויות החוק, הפורום ומנהליו אינם נושאים בכל אחריות שהיא.
-------

הוראות כלליות לכתיבת הודעות
 • למנהלים עומדת הזכות לנעול ואף למחוק אשכולות בהם יעלו תוכן ו/או תמונות מסווגים, או שאיו להם קשר למהות הפורום.
 • לפני כתיבת הודעה, יש להשתמש בארכיון, במערכת הישנה ובמנוע החיפוש על מנת לבדוק האם הודעה דומה כבר נכתבה או נענתה. אם קיים אשכול בנושא יש להמשיך את הדיון באותו אשכול ולא לפתוח אשכול חדש.
 • מצד שני, אין להקפיץ אשכולות ישנים שלא לצורך. לפני הכתיבה חישבו היטב: "האם המידע שאני עומד לכתוב הוא חיוני, חדש ומוסיף על הנ"ל". חישבו על כך שוב אחריי שכתבתם ולפני שאתם שולחים.
 • כדאי מאד ללמוד ולהכיר את צורת השירשור שייחודית לפורומים של פרש מדריך השירשור באדיבות מתן מפורום צילום
  .


 • אין לדון בנושאים פוליטיים, גם בהקשר צבאי - בשביל זה קיים פורום פוליטיקה ואקטואליה
 • בעת פירסום תמונות או חומר ממקור חיצוני, יש להוסיף קרדיט למקור התמונה או המידע. הקרדיט יהיה בשם או בלוגו המקור וקישור אליו.
 • נושא האשכול (הכותרת) צריך להיות ענייני, רלונטי וקשור לתוכן; נא לא לכתוב נושאים כגון: "צריך עזרה!", "יש לי בעיה", "שאלה" וכו'.
 • אנא אל תשתמשו במילה דחוף. דחוף זה רק כשאפשר להציל מישהו ממוות עם התשובה.
 • אין לפרסם תמונות ומידע הכולל פורנוגרפיה או מידע אחר שעלול לפגוע ברגשות שאר הגולשים (כמו תמונות של גופות שפורסמו פה בעבר). אם המידע הזה רלוונטי לנושא הפורום חובה להזהיר מפני בשורת הכותרת של ההודעה וכן לצרף אותו בקישור בלבד ולא ישירות.
 • נא לא להעלות תמונות שרוחבן גדול מ-730 פיקסלים. תמונות כאלו מפריעות לקריאה התקינה בפורום. אפשר ורצוי להשתמש בכלי לכיווץ תמונות שבמערכת העלאת קבצים.
 • במקרים רבים תמונות המקושרות מהאתר המקורי נעלמות כשהלינק משתנה או נעלם. אנא מכם - העלו את התמונות שבהודעות שלכם לשרת של פרש ע"י ממשק העלאת הקבצים, ואם הקבצים גדולים מדי השתמשו בשרת אחסון תמונות אמין ויציב כמו Imageshack.
 • בשורת הכותרת, אין להפריז בסימני קריאה (!) שאלה (?) והסימנים ,-,* ,@ וכו' לצורך גרירת תשומת לב.
 • אין לקלל. יש לכתוב בשפה נאותה ומכובדת.
 • אין "להציף" את הפורום בהודעות שחוזרות על עצמן.
 • להודעות פרטיות, יש להשתמש אך ורק בת.ד הפרטי.
 • בשום פנים ואופן אין לפרסם אתרים פרטים לצורך פירסומם בלבד.
 • אם יש לכם בעיה טכנית, קראו את דף "שאלות נפוצות" - אם לא נפתרה הבעיה, פנו לפורום משוב. ולא לת.ד. המנהלים.
אשכולות מומלצים לקריאה, במיוחד לגולשים חדשים:
כתיבה נכונה של הודעה בפורום
החתמת תמונות פרטיות שהעליתם, למניעת גניבה
חידות ואתגרים - איך לכתוב ואיך לענות

אשכול אשר ייתחכם או יעבור על אחד או יותר מן הכללים, יימחק/יינעל. משתמש אשר יעבור על הכללים יותר מפעם אחת, יוזהר, ועלול להחסם.


דרגת מומחה
בפורום גולשים כמה וכמה גולשים שידיעותיהם בתחומי העניין של הפורום עולות על הממוצע. יש בינהם חוקרים ומרצים באוניברסיטאות, קצינים בכירים בסידר ומילואים (וגם קצינים זוטרים), סופרים, עיתונאים, היסטוריונים, אוצרי מוזיאונים וכו'.
בעבר היו לנו מספר ארועים בעייתים של ויכוחים בין גולש מומחה בתחומו לבין גולש (לרוב צעיר) שהידע שלו מוגבל מאד (אם בכלל). לדוגמא: תא"ל ממפא"ת, בעל תואר שלישי (בפיזיקה ו/או חלל) שנאלץ להתווכח עם ילד בן 15 בתחומי חלל ולבסוף גורש בבושת פנים. או הסטוריון צבאי שמתייחסים אל דעותיו בביטול. המקרים הללו גרמו נזק כפול ומכופל לפורום בכך שהבריחו גולשים איכותיים ובעלי ידע שהרגישו שדעתם לא נחשבת, ובמקומם עלה כוחם של ההדיוטות.
מסיבה זו אנו מעניקים לגולשים נבחרים את דרגת המומחה. הדרגה מסומלת ע"י כוכב
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://static.fresh.co.il/images/vBulletin/misc/expert.gif]
ליד שם המשתמש. הדרגה תבחין בין המומחים לבין שאר הגולשים, והגולשים מתבקשים לתת את הכבוד הראוי. הענקת הדרגה מתבצעת מפעם לפעם כראות עינינו, ולפי הצורך - נא לא לפנות בבקשות בסגנון "בבקשה בחייאת אני מבין בטנקים תנו לי מומחה", כי הן יזכו להתעלמות מוחלטת.


צל"שים
הענקת צל"ש זו הדרך של מנהל פורום להודות לגולש על פעולה טובה במיוחד. גולש שקיבל צל"ש יסומן בסימון:
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://static.fresh.co.il/images/vBulletin/misc/citation.gif]
.
הצל"ש אינו קבוע וניתן לביטול או העברה לגולש אחר.
אנחנו ממעטים לתת צל"שים. בעבר נתנו למי שכתבו סקירות טובות במיוחד, שעשו עבודות מנהלה כל הזמן (לדוגמא העירו באופן קבוע על הפרה של נהלי הפורום, ערכו תמונות, סייעו בהסברים טכניים וכו') או למישהו שבכל יום פירסם אשכול ובו כל התמונות בנושאי צו"ב מאתרי החדשות השונים.
אין קשר בין צל"ש לדרגת מומחה.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://static.fresh.co.il/images/vBulletin/misc/moderator.gif]
מנהלים
שמות מנהלי הפורום כתובים בתחתית הדף הראשי שלו. בנוסף המנהלים מסומנים בעלה:
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://static.fresh.co.il/images/vBulletin/misc/moderator.gif]


 
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 9 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר