לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2005, 04:50
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
משפחות חללי צה"ל יבקרו בפעם האחרונה ברצועה

ציטוט:
משפחות חללי צה"ל יבקרו בפעם האחרונה ברצועה
13 משפחות שאיבדו את בניהן במהלך שירותם ברצועת עזה, יסיירו היום במקומות בהם נפלו. חיל השריון איפשר למשפחות להשתתף בסיור, במסגרתו ייערכו טקסי זכרון, אך היו גם מי שהעדיפו להימנע
חנן גרינברג

משפחות שכולות, שבניהן נהרגו בשנים האחרונות ברצועת עזה במסגרת שירותם בחיל השריון, יגיעו היום (יום ב') בפעם האחרונה לאזור בו נפלו יקיריהם על מנת להיפרד.
הסיור המרגש ייצא מקיבוץ זיקים, יכלול טקסים של אנשי החיל ויאפשר להורים השכולים להתייחד עם זכרם של הבנים.
לאורך כל שנות העימות בעזה, היווה חיל השריון זרוע מרכזית בלחימה, השתתף בעשרות מבצעים ואיבטח את הישובים ברצועה ומחוצה לה. רבים מאנשי החיל מצאו את מותם בלחימה הקשה, בעיקר בשנים 2002-2003, כאשר ארגוני המחבלים ראו בטנקים נקודת תורפה והפעילו מטענים רבי עוצמה שגרמו לנפגעים רבים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
יעברו בין אתרי הפיגועים השונים
חיל השריון פנה בימים האחרונים לכל המשפחות השכולות והציע להן להצטרף לסיור המיוחד בראשות קצין שריון ראשי, תת אלוף סמי תורג'מן. בין היתר יבקרו המשפחות סמוך להתנחלות דוגית, שפונתה במסגרת תוכנית ההתנתקות, שם יתייחדו עם זכרם של ארבעה מהרוגי החיל שמצאו את מותם בעת פיצוץ מטען סמוך לטנק נג"ח שאירע בפברואר 2003. משם ימשיכו לציר קרני-נצרים, שבו בתוך חודש ימים בין פברואר למרס 2002, מצאו את מותם 6 לוחמים מחיל השריון, כששני מטעני גחון רבי עוצמה התפוצצו מתחת לטנק המרכבה בו נעו.
המשפחות יערכו גם תצפית לעבר צפון הרצועה, מהגבעה לזכרו של אלוף משנה נבי מרעי ז"ל, ויגיעו גם לציר כיסופים, בו נהרג לוחם חיל השריון בפיצוץ מטען סמוך לטנק נג"ח בספטמבר 2002. למשפחות יצטרפו מפקדים שפיקדו בעבר בחטיבות, והם ישאו דברי זיכרון.
גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet כי אפשרו לכל משפחה שכולה להצטרף לסיור המיוחד הזה, חלקן הביעו הסכמה מהוססת, חלקן מצאו בכך נחמה ואחרות העדיפו שלא לפקוד את האזור בו נפל יקירן. לדברי הגורמים, לא ניתן יהיה לבקר באזורים אלו בקרוב ולכן מאפשר החיל, שנמצא בקשר הדוק עם המשפחות השכולות, להיות בפעם האחרונה במקום בו נפלו הבנים.
יצוין כי לאחר תקופת הפיגועים הקשה בטנקים, מוגנו הטנקים של צה"ל וחדלו להיות נקודות התורפה שנוצלו על ידי המחבלים, עם זאת מטעני הגחון רבי העוצמה ומטענים אחרים המשיכו להיות מופעלים ברצועת עזה עד היום.

עוד ידיעה רצופת טעויות. טעויות בעובדות ובשמות. נתתי לכך הסבר באשכול על הנחשול שטבע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:22

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר