לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2005, 20:41
צלמית המשתמש של Mgefen
  Mgefen Mgefen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Mgefen שלח הודעה דרך MSN אל Mgefen
תודה משיח!!!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי trionax
הכנסה פסיבית:
לפי מה שאני יודע הכנסה פסיבית היא הכנסה שאינך משקיע עבודה בשביל לקבל אותה (השקעת עבודה = הכנסה אקטיבית). הכנסה פסיבית יכולה להיות מתנה של כסף ע"י חברים או משפחה,
וזה גם יכול להיות פנסיה (לא יודע אם זה נחשב, כי זה בעצם הצתברות של עבודה במשך שנים, אבל הכוונה היא שאתה לא עובד בשביל פנסיה, אתה מקבל אותה כל חודש ללא עבודה).

ניירות ערך:
ניירות ערך (או בקיצור ני"ע) הם מסמכים שמקנים בעלות על רכוש כלשהו. ניירות ערך נסחרים בבורסה בישראל (או בעולם). יש כל מיני סוגי ניירות ערך כמו: מניות, אג"ח (אגרות חוב), כתבי אופציה וכו'.

מניה לצורך העיניית היא שטר בעלות על חלק מחברה. מי שמחזיק במניה של חברה מסויימת, יש לו חלק בבעלות על אותה חברה. מניה זה מסמך שמוכיח שיש לך בעלות כלשהיא על החברה.
נגיד ולחברה יש 100 מניות, מובן שלמי שיש 50 מניות יהיה יותר השפעה בחברה מאשר משהו שיש לו מניה אחת.

*דו"ח פיננסי:
אני לא מוכר עם דוחות פרטיים, אבל יתכן שזה אותו דבר כמו לגבי חברות.
דוח פיננסי של חברות הוא למעשה דוח שיוצא כל תקופה מסויימת (רבעון,חצי שנה,שנה) ומספק דין וחשבון כלכלי של החברה לגבי אותה תקופה. נגיד חברת אוסם מוציאה כל רבע שנה דוח פיננסי, הדוח יכלול פרטים כגון: כמה הכנסות לחברה, כמה הוצאות, מה גודל החובות של החברה, עסקאות שהיא עתידה לעשות ולמעשה כל דבר שרלוונטי לגבי המצב הכספי של החברה (כולל עובדות כמו: המנכל נעצר בגלל שימוש בסמים) וכו' (כל אלה לגבי רבע השנה אליה מתייחס הדוח).

*זה מתקשר בעקיפין למניות, משום שבעלי מניות של חברות (אנשים עם בעלות כלשהי על חברה) משתמשים בדוח פיננסי בשביל לראות מה לעשות עם המניות. משמע:
אם יש משהו שיש לו מניות באוסם. יוצא הדוח הפיננסי וכתוב בו: המנכל של אוסם התפטר, אוסם בחובות כבדים ושההכנסות של אוסם בחצי שנה האחרונה הם נמוכות מתמיד. האיש קורא את הדוח, ומבין שהוא לא רוצה יותר להיות חלק מהבעלים של אוסם בגלל שהערך של החברה נמוך, וכך גם השווי של המניות שלו. או לחילופין כתוב בדוח: אוסם עשתה עסקה של מיליונים, אסם התמזגה עם חברה גדולה ומצליחה ושההכנסות של אסם הכי טובות אי פעם. אותו בן אדם יבין
שכדאי לו להיות שותף בכיר יותר (יותר בעלות=יותר מניות) ולכן יש להשקיע בחברה. כלומר הדוח הוא כלי בידי המשקיע, בשביל לדעת מה לעשות עם הכסף שלו.

מקווה שזה מובן, אני לא מומחה, ואם משהו לא מובן אני ינסה לפרט עד כמה שאפשר

מה שאתה מנסה להגיד לי
שזה אנ ייכול לקרוא את הדו"ח הפיננסי של כל חברה שבא לי? בטענה שאני רוצה לקנות מניות ממנה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר