לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2004, 21:19
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
ואחד האסונות של החיים בארץ, הוא מה שמתבטא בהערתך האווילית. החיים אינם מתחלקים רק לחוקי ולא-חוקי. זאת אחת הבעיות של קנה המידה הציבורי והמוסרי של התנהגות נבחרים ופקידים בכירים. מרגע שמעשיהם אינם "בלתי חוקיים", מיד הם מתכסים בתומתם.

החרם של יש"ע הוא חוקי. אז מה? כל מה שחוקי צריך לעשות? יש דברים רבים שהם חוקיים אבל לא חכמים, לא יפים ולא הוגנים. החרם שהם עושים הוא כזה. לא פחות ואולי יותר מאשר החרם שנוקטים נגדם באיחוד האירופי, או בחלקים שונים של הארץ. ומדוע יותר? כי הם מפעילים את החרם לא נגד מי שפגע בהם אלא, נגד מי שיכול לפגוע במי שפגע בהם - וזאת סחטנות.

השאלות המתממות שלך, רק מראות את עיוות מחשבתך. אני לא רוצה להכריח אף אחד לקנות כלום. אבל אני לא רוצע גם למנוע מאף אחד לקנות כלום. אתה רוצה שכתוצאה מלחץ הנהגת יש"ע בעל הצרכניה בגוש עציון לא יקח סחורה מתנובה? אתה רוצה שרבקה לוי לא תתן יוגורט לבנה שאוהב רק יופלה, בגלל שבעל הצרכניה נכנע ללחץ המנהיגים? וכל זה כאשר תנובה היא חברה תעשייתית, אבל כמו כל אישיות משפטית שאינה יחיד, נטולת "דיעה פוליטית" כלשהי.

ולבסוף: מה היית אומר עם אנשי מרץ בירושלים היו יוצאים בקמפיין להחרים את "יד שרה" בגלל שמייסדה אורי לופוליאנסקי לא משתתף בטקס יום העצמאות? זה לא חוקי? אתה יכול להכריח מישהו לתרום ליד שרה?

קודם כל , שנינו מסכימים שהחרם אותו מעודדת מועצת יש"ע הוא חוקי (החרם לא "שלה" היא לא התחילה בו וגם לא יזמה אותו)

אז אנחנו מתווכחים אם זה "יפה " , לדעתי זה מאוד "יפה" שמגזר של האוכלוסיה שעובר דמוניזציה ע"י נציגות של חברה מסוימת לא ירכוש מוצרים של אותה חברה ולא יפרנס אותה .

כל חרם כלכלי , מטרתו לשנות את מדיניות היצרן זה לגיטימי לדרוש שמישהו יפוטר במסגרת חרם כלכלי , למרות שבמקרה זה המתנחלים אפילו לא דרשו זאת

ההצגה שלך את החרם על תנובה כחרם שמועצת יש"ע יזמה נגד תנובה , קמעונאים נאלצו להמנע מרכישת מוצריה והמוני המתנחלים המסכנים נאלצו להמנע מאכילת מעדניה היא מגוחכת .
ההפך הוא הנכון , מדובר בחרם עממי , ספונטני , שצמח מלמטה , ע"י המתיישבים עצמם , בצורה טבעית . אם אני הולך לקנות פרחים ובעל החנות אומר לי שאני חתיכת דרעק נבלה ושגם הילדים של בת דודתי מנוולים ושכל המשפחה שלי מקומה בכלא . אני לא אקנה אצלו יותר וגם אספר למשפחה שלי שלא תקנה אצלו יותר . החרם על תנובה הוא אותו הדבר , רק בקנה מידה יותר גדול.

ממילא לא ניתן בכל הארץ להשיג כל מוצר , אם גברת ספיציפית ביש"ע רוצה להמשיך ולקנות תנובה היא יכולה לעשות זאת בירושלים או בת"א . וגם אם לא , זכותם של הקמעונאים לא למכור לה תנובה , היא לא יכולה להכריח אותם לרכוש מוצרי תנובה .

אם יו"ר יד שרה היה משמיץ את אנשי מר"ץ בראיון עיתונאי וטוען שהם סרטן , אני הייתי מצדיק לחלוטין את זכותם לא לתרום יותר ליד שרה (למרות שכאן הם פוגעים בגוף וולנטרי שמסייע למסכנים ולא בחברה מסחרית שמסייעת לעצמה ולכן הדוגמא לא חופפת)

תנובה היא נטולת דעה פוליטית אם היא מחליטה להיות נטולת דעה פוליטית , כך צריך להיות .
הראיון המדובר , היה בנושא תנובה , על תנובה ולא ראיון אישי של רייכמן . רייכמן בחר לנצל את מעמדו כמנכ"ל תנובה כדי להשתלח במתנחלים ולהתשמש בדימוים זוועתיים . רייכמן הוא הדובר הבכיר ביותר של תנובה וככזה הוא מייצג את תנובה בראיונותיו . רייכמן האיש הפרטי לא היה זוכה בכזה ראיון לולא היה מנכ"ל תנובה . משבחרה החברה לא להתנגד לדבריו (וחברות כן מביעות עמדות בנושאים מגוונים כמו זכות השביתה , ההסתדרות , התוכנית הכלכלית וכו') רואים המתנחלים עמדה זו כעמדה רשמית של החברה . אני לא אקנה לא ממי שמשמיץ אותי ולא ממי שמשמיץ את החברים שלי . זכותי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר