לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2005, 21:38
  pakpak pakpak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.02
גלובס: הממונה על ההגבלים שוב משתפן ?

פרשת קדבורי: שטרום יכריע בין אכיפה אזרחית או פלילית נגד גיורא בר-דיעה מעלית
בהתייחסו לתלונה בנושא הרעת תנאים מצד תנובה לרשת ויקטורי אמר שטרום: "אין כל חשד או חקירה מול תנובה"
‎‎ורד שרון-ריבלין‏ 23/10/2005
ברשות להגבלים עסקיים עומדת להתקבל החלטה בימים הקרובים על בחירת תהליך האכיפה - פלילי או אזרחי - בהמשך לכתב האישום שהוגש נגד גיורא בר-דיעה, מנכ"ל שטראוס-עלית
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.globes.co.il/serve/images/links/ticker_icon.4.gif]
. כך נודע ל"גלובס".

רשות ההגבלים העסקיים הגישה בדצמבר 2004 כתב אישום נגד מנכ"ל עלית בפרשת החסימה של שוקולד קדבורי שהוחדר לארץ בדצמבר 2002 על-ידי חברת כרמית.

להחלטת הרשות להגיש כתב אישום נגד בר-דיעה קדמה חקירה ממושכת של פרשת החסימה של קדבורי על-ידי עלית, זמן קצר לאחר ההחדרה. בפרשה שימשו עדויות של בעלי נקודות מכירה שונים, שהעידו בפני הממונה על ההגבלים העסקיים על איומים מצד מוכרני עלית. צעדי החסימה שהפעילה עלית ככוח מונפוליסטי בתחום עם שליטה של 70% בשוק השוקולד, היוו את העילה לחקירה מטעם הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום.

בידי הממונה על ההגבלים נתונה הסמכות להפעיל שיקול דעת בנושא בחירת תהליך האכיפה מקרב אפשרויות האכיפה השונים החל מעונש מאסר ועד קנס כספי.

בראיון שהתפרסם ב"גלובס" אמר בר דיעה: "מי שמאיימים עליו צריך לפנות למשטרה, כך גם מי שפועלים מולו בבריונות. לעלית יש, ואני גאה על זה, נבחרת של מנהלים נאמנים ומחויבים לאורך זמן. אם מישהו מהם נוקט, חלילה, אקט לא לגיטימי, ישנו בעל החנות שיכול להתמודד עם זה. אם המוכרנים שלי עובדים אל תוך הלילה כדי שהשוקולד שלי יימכר טוב יותר - אני רק גאה על זה.

"אף אחד מהאנשים שלנו לא נהג באלימות. כן, אנשים שלנו נלחמים על הבית, על הכבוד של עלית. אבל בדרך מקצועית, דרך יצירת מחויבות גבוהה עם הקמעונאים. נכון, אני סחפתי את המוכרנים, והלהבתי אותם לא לוותר על אף אחוז".

בתוך כך, בהתייחסו לתלונה שנבדקה על-ידי הרשות להגבלים בנושא הרעת תנאים מצד תנובה לרשת ויקטורי, שהגדילה שטחי המכירה לטרה, אמר שטרום ל"גלובס": "תנובה אינה חשודה (בהתנהגות מונופוליסטית). תנובה דווקא מקפידה לקיים את הנורמות המצופות ממנה כמונופול, ואין כל חשד או חקירה מולה. לא היתה קביעה שלנו שהחוק הופר, בסך הכל הסבנו את תשומת ליבה של תנובה להתנהגות בעייתית בעקבות תלונה של רשת פרטית, ותנובה מיד תיקנה את הדבר. בפועל, כל הדברים הסתדרו".

לדברי שטרום, המציאות הקיימת רק מדגישה עד כמה ענף הקמעונאות משווע לסט של כללים מוגדרים להכוונת ההתנהגות בין הספקים ובין הרשתות. "ברשות יש שגרה של תלונות כאלה, וזו הסיבה שאנו חותרים לכללים מוסכמים, אז לא יהיה צורך בתלונות".

הרשות כבר גיבשה מסכת של כללים ואף פרסמה אותם, למרות שהספקים מתעקשים עתה על הסדרת כללים ופעילויות פרטניות יותר. שטרום קובע, כי מאז חקירת הספקים והרשתות ואף החקירה מול עלית בפרשת קדבורי נרשם שיפור ברמת הבהירות בהבנת הכללים. "השוק יודע בדיוק מה מצופה ממנו עתה", הוא אומר." אין היום ספק שלא יודע שאסור לו לשלם לרשת כדי לקנות שטח מדף על מנת להבטיח את נתח השוק שלו". בהתייחס לקרב המתנהל כעת בין יצרניות החלב על רק מדיניות המחירים האגרסיבית שמחילה טרה בבעלות החדשה אומר שטרום: "חלק מהמאבק בין תנובה לטרה הוא לגיטימי, כל עוד אין תופעות חסימה שבהן אומרים לקמעונאי תחזיק כך וכך מטרים במקררים בחנות שלך ומנסים לכפות עליו את נתח השוק הקיים". התמורות המתחוללות בשוק המזון שהפך עוד יותר דינמי מאשר בעבר עקב כניסתם של הספקים זה לטריטוריה של האחר, מחייב, לדעת דשטרום, אכיפה פנימית של הכללים שגובשו ברשות ההגבלים לתוך התאגידים. "היום אנחנו נאלצים על כל תלונה להפעיל מנגנונים שלמים של בירורים", הוא אומר. לדבריו, אכיפה פנימית של הכללים שיהיו ברורים ומוסכמים תפטור את הצורך באלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:51

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר