לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2005, 08:00
צלמית המשתמש של לידור
  לידור לידור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מידע ראש המפלג החדש לעבירות מחשב:"למשטרה חסר ידע ברשתות, האקינג וביכולות חדשות"

אלו שוטריך ישראל:
ראש המפלג החדש לעבירות מחשב בא בכלל מרקע של סטציולוגיה וקרימינולוגיה ואין לו תואר אקדמי במחשבים,הוא מודה שאין למשטרה מספיק ידע במחשבים ורשתות וכמו תמיד-אין מספיק כח אחד.כשהוא נשאר שאלות לא נוחות הוא פשוט קם באמצע הראיון ועזב....

זה הראיון שהתקיים איתו ב-DAILY MAILY :

סנ"צ אבי אביב, האיש שאחראי במשטרת ישראל למנוע פשעי מחשב כשכולנו ישנים, קטע באיבו ראיון עם DailyMaily, כשנשאל שאלות "לא נוחות" ● במחצית הראשונה של הראיון, הוא עוד הספיק להודות: "היו מעט מדי חוקרים, צריך להעלות את הרמה"

גיא גרימלנד, מערכת DailyMaily, אנשים ומחשבים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.dailymaily.co.il/15-11-2005/EDIT/..%5Cimg%5C30450007.gif]

הראיון הבא היה אמור לספר לכם הקוראים על ראש המפלג החדש לעבירות מחשב, סנ"צ אבי אביב. אבל הוא נקטע באיבו, מאחר וסנ"צ אביב סבר שהרוח הנושבת מהראיון היא ביקורתית שלא לצורך, או כפי שהסביר זאת לי "התחפרת בנקודות שלא היית צריך לשאול". המוקש או הפיצוץ הגיע כאשר נשאלה: האם יש לדעתו מספיק חוקרים במפלג לעבירות מחשב נוכח היקף עבריינות המחשב בישראל. סנ"צ אביב סירב לענות על השאלה, ולאחר ש"העזתי" לשאול על מינויו והחלפתו של סנ"צ מאיר זוהר, המפקד הקודם של המפלג, הודיע: "הראיון הולך לכיוונים שלא רציתי. אני מסרב להתראיין". רוצה לומר – בראיון נשאלות שאלות שהן לא לטעמי. שאלות שעשויות להציג אותי באור שלילי.

ובכל זאת, סנ"צ אביב הספיק להתראיין ל-DailyMaily, ובחלקו הראשון של הראיון אף הודה בכנות: ניתן לשפר את המצב במפלג לעבירות מחשב במשטרת ישראל.

התחיל כבלש

מינויו של סנ"צ אביב הגיע לאחר שמפקדת היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב מירי גולן, הדיחה את סנ"צ זוהר מתפקידו. כיום הוא משמש כמנהל אתר המשטרה, על פי הפרסום באתר Ynet, הנימוק שניתן להדחה על ידי תת-ניצב גולן, היה הרצאה בנושא אינטרנט ופשיעה, שנשא זוהר בבית ספר ללא רשותה. סנ"צ אביב קיבל בעקבות כך את המינוי הרשמי ב-1 לאוקטובר, 2005.

למרות שאין לו הכשרה במדעי המחשב צבר סנ"צ אביב ניסיון רב כחוקר במשטרת ישראל. "אני 30 שנים בשירות. עסקתי בחקירות כל חיי", סיפר סנ"צ אביב בתחילת הראיון. "התחלתי כבלש, אחר כך עבדתי כחוקר הונאה. מאוחר יותר מוניתי לקצין חקירות הונאה עד למעמד סגן ראש מחלק הונאה. משם יצאתי להדרכה, והדרכתי שלושה מחזורים של קורסי קצינים. לאחר ההדרכה חזרתי להיות קצין חקירות ביפו. זו היתה תקופת הפשיעה הקשה ביפו. מוניתי לתפקיד קצין נוער בתחנת בת-ים לתקופה קצרה, ולאחר מכן הייתי ראש משרד חקירות בתחנת חולון. משם יצאתי לקורס חוקרים מתקדם. אחר כך מילאתי תפקיד מפקד משמר אזרחי בבת-ים ולאחר מכן מילאתי תפקיד סגן מפקד תחנת בת-ים. עברתי קורס פו"ם. בהמשך מילאתי תפקיד קצין אגף חקירות במרחב דן והשתתפתי בפיתוח פרויקט פל"א – מיחשוב תיקי החקירה בישראל. בהמשך מילאתי תפקיד עוזר ראש אגף החקירות, הן עם יוסי סידבון והן עם משה מזרחי. קיבלתי על עצמי, לבקשת ראש האגף, לטפל במערך חוקרי המחשב, בשל הידע שלי במחשבים והנגישות שלי לנושא", מציין סנ"צ אביב.

ללא תואר אקדמי במחשבים

לסנ"צ אביב אין רקע אקדמי בתחום המחשבים. לעומת זאת יש לו תואר ראשון בסוציולוגיה וקרימינולוגיה. בראיון מספר סנ"צ אביב כי לדעתו, העובדה שלא למד מחשבים בעברו, אינה מונעת ממנו למלא תפקידו הנוכחי.

"למדתי סוציולוגיה וקרימינולוגיה, אבל לאורך כל התקופה שלי במשטרה הייתי סוג של מתעניין במחשבים. התקדמתי עם מערכות הפעלה שונות. עם מחוללי יישומים. עם כל מה שנפל לי ליד. עשיתי קורסים של משרד העבודה באכיפת חוק בסביבה ממוחשבת ועברתי קורס ניתוח מערכות בממר"ם. נטלתי חלק בהשתלמויות שונות במכללות, כמו ג'ון ברייס (הראיון נערך במכללת ג'ון ברייס, שם עובר בימים אלו סנ"צ אביב קורס לחוקרים בכירים בתחום עבירות מחשב, יחד עם שאר חברי המפלג – ג.ג). במהלך העבודה על פרויקט פל"א למדתי ויזואל בייסיק ו-Object Oriented. לאורך כל התקופה שלי הייתי בקשר הדוק עם מנ"ט (מנהל טכנולוגיות במשטרת ישראל, ג.ג). בשנתיים של פיתוח פל"א עבדתי בצמידות למפתחים, תוכניתנים ועובדים מטעם מיקרוסופט. מיחשבנו 4,000 תיקים. ההשקעה שלי היתה גדולה. לא למדתי מדעי המחשב, אבל למדתי דברים אחרים שהיו טובים למקצוע".

מעט מדי חוקרים

סנ"צ אביב מציין כי מינויו הגיע לאחר שבמערכת הכירו ביכולותיו בתחום המיחשוב. "עם כניסת דודי כהן לתפקיד ראש אגף חקירות ומודיעין - הוא זיהה בעיה בתחום חקירות עבריינות מחשב. הוא הכיר אותי והכיר את היכולות שלי בתחום המיחשוב. במערכת יודעים עלי מפרויקט פל"א ומכל מיני ניסיונות שהצטברו. הוא מינה אותי לעמוד בראש צוות בדיקה, יחד עם חמישה קצינים נוספים, לבדוק את תחום הטיפול בעבירות מחשב. הבעיה היתה שהיו מעט מדי חוקרים והיה צורך להכשיר את מי שישנו בתפקיד. להעלות את הרמה. זהו תחום מתפתח ואם אתה לא עומד בקצב – אתה נשאר מאחור. אחרי חודשיים וחצי של בדיקת הנושא – הבעיות אותרו. נראה שאין מספיק כח אדם מיומן בתחום. המלצתי בפני ראש האגף לעשות שינוי ולהכשיר עוד חוקרי עבריינות מחשב. גילינו שיש מחסור במספר החוקרים ומחסור בידע בתחום רשתות, האקינג, ויכולות חדשות שהתפתחו בתחום. בעקבות כך המלצתי שייערך קורס נוסף בנושא", מציין סנ"צ אביב.

מפלג עם עשרה חוקרים

סנ"צ אביב מציין כי למרות שהמפלג מונה עשרה חוקרים בלבד, כל האנשים עם בעלי יכולת גבוהה מאוד בתחום המיחשוב. "לכל החוקרים יש יכולת גבוהה בנושא המחשבים. חלק מהם עורכי דין. חלק בעלי הכשרה אקדמית גבוהה. חלקם בלימודי מחשבים".

כאשר נשאל האם יש מספיק חוקרים במפלג כדי להתמודד עם האיומים הנוכחיים, השיב סנ"צ אביב: "אין ספק שכמות העבודה רבה מאוד ונדרשים משאבים רבים. ככל שיהיו יותר חוקרים – יהיה יותר טוב. אני מעריך שיתגברו את המערך כי זה נדרש". בשלב זה הסתיים הראיון לאחר שסנ"צ אביב הודיע שאני "מתחפר בנקודות שלא הייתי צריך לשאול".

http://www.dailymaily.co.il/15-11-2005/news.htm

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:50

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר