לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2004, 09:36
צלמית המשתמש של fat fish
  fat fish fat fish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03
Java 2 Micro Edition - איך לתכנת בקלות!

מאמר מאת Gh0sT_d0g.
המאמר הועבר ממארכיון המערכת הישנה של פרש.

Java 2 Micro Edition - איך לתכנת בקלות! בהמשך למדריכי הקודם

מדריך Java 2 Micro Edition - תיכנות לפלאפון!!

אני רוצה להסביר כאן על דרך קלה ונוחה בהרבה יותר מהדרך אותה תיארתי במדריך הקודם.

קיבלתי פניות בקשר לבעיות בהורדה של ה IBM Websphere Device Developer. לכן אני אראה לכם דרך שונה לתכנת ללא התוכנה הנ"ל. ואפילו במספר צעדים קטן יותר מאשר מקודם! מעוניינים? אז בואו נמשיך..

מצרכים
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Java 2 SE SDK 1.4.2
כל תכניתן JAVA מכיר את אופן הפעולה שלה ויודע שהיא רצה על מכונה וירטואלית. בשביל להפעיל את Eclipse 3 אנחנו צריכים את הגרסה הכי מעודכנת (לפחות לרגע זה). ניתן להשגה ב:
http://java.sun.com

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Eclipse 3
זוהי סביבת פיתוח לאפליקציות JAVA. מאוד נוחה. בסגנון של IBM Websphere Device Developer.
היא נועדה לפיתוח של תכניות רגילות בJAVA (ואפילו מומלצת לשם כך) ואני אסביר כאן איך לעשות שתהיה שימושית גם לJ2ME.
ניתן להשיג ב http://www.eclipse.org

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Nokia Wireless Toolkit
ערכה שנועדה למפתחים אפלקציות JAVA למכשירי NOKIA. היא כוללת ספריות שמתאימות לנוקיה ועזרה מתאימה. ניתן להשיג מכאן (יש להירשם קודםתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
http://sdlcweb2c.sun.com/ECom/EComActionServlet?StoreId=22&PartDetailId=J2MEWTK-2.1-G-F&SiteId=JSC&TransactionId=try&LMLoadBalanced=

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Nokia 3510i Emulator (או כל אמולטור אחר)
זהו אמולטור למכשיר נוקיה 3510. בעזרתו אנחנו נוכל לבדוק אם מה שבנינו אכן עובד כמו שאנחנו מצפים. ניתן להשיג אמולטורים למכשיר זה ולמכשירי נוקיה אחרים באתר http://forum.nokia.com. לגבי מכשירים אחרים מנוקיה אין לי מושג, אבל אני משער שבאתרים של החברה שלהן יש אפשרות להשיג מידע על מיקום אמולטורים כאלה)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Eclipse J2ME Plugin
תוסף לEclipse אשר מאפשר עבודה עם J2ME. ניתן להשגה ב:
http://sourceforge.net/projects/eclipseme

הערות לפני התקנה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה את האמולטור יש להתקין בתוך ספריית ה Nokia Wireless Toolkit. בנתיב הזה: x:\WTK21\wtklib\devices . זאת בכדי שתהיה תמיכה בהפעלת התכנית שלנו בצורה נוחה דרך האמולטור.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה את התוכנות מומלץ לא להתקין בספריות שכוללות רווחים. הדבר יוצר בעיות אחר כך (כאשר מקמפלים).

הגדרות קלות
נתחיל בהתקנת התוכנות. אנחנו נתקין את התוכנות לפי סדר הופעתם במדריך.
כאשר את הplugin שלנו אנחנו מתקינים ע"י כך שאנחנו עושים extract לספריית ה plugins ב eclipse.
אנחנו מפעילים את ה Eclipse ואז בשביל לבדוק שהכל עבד כמו שצריך אנחנו נלך ל window->prefrences ואנחנו אמורים לראות בצד שמאל אפשרות של J2ME. ראה תמונה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במידה ואנחנו לא רואים אז יש להפעיל את ה eclipse בצורה הבאה:

eclipse.exe -vmargs -Dosgi.checkConfiguration=true
פעם אחת בלבד ואז אנחנו יכולים כבר לראות את הJ2ME באפשרויות.
עכשיו יש צורך לקנפג את הפלאגין. זאת נעשה לפי ההוראות ב:

<eclipseme_0.4x_dir>\doc\index.html

מומלץ בכלל לקרוא את כל המסמך הזה של העזרה לפלאגין. הוא מסביר ממש טוב את האפשרויות שלו.לאחר הגדרת הפלאגין, נגדיר גם את ספריית המחלקות של נוקיה לפרוייקט שלנו. כדי לעשות זאת ניכנס ל Project->Properties ואז נעשה לפי התמונה:

כאשר את קובץ classes.jar אנחנו לוקחים מ

x:\WTK21\wtklib\devices\Nokia_3510i_MIDP_SDK_v1_0\ lib
לעניינים!
לאחר שעקבנו אחרי ההוראות אנחנו יכולים כבר להתחיל לקודד.
אנחנו נעשה פרוייקט חדש. איך עושים ומה מגדירים אפשר ללמוד בעזרה של הפלאגין אשר נמצא ב:

x:\<eclipseMe plugin folder>\docs\createProject.html
אני רק אתן כמה הערות לגבי ההגדרות:
MIDP - Mobile Information Device Profile
זהו בעצם הפרופיל של התכניות אותה אנחנו יוצרים. לכל פלאפון יש הגדרות משלו (למשל נוקיה 3510 זה MIDP 1.0 ופלאפונים מסדרה 60 זה MIDP 2.0) אז תבחרו בהתאם לפלאפון היעד.
בעיקרון חוץ מההגדרה הזאת אין הרבה מה לגעת.. פשוט ללחוץ על NEXT.

אנחנו נכתוב את התכניות שלנו ואז כדי להריץ אנחנו ניכנס ל Run->Run..
ונגדיר ככה:

נשים לב ששם הפרוייקט זהו הפרוייקט שלנו

נגדיר את האמולטור שלנו לאמולטור הנוכחי

ונלחץ על RUN. בשלב זה האמולטור יפעל ואז נוכל לראות את התכנית שלנו בפעולה.
יש גם אפשרות לעשות דיבאג..

איך מעבירים לפלאפון
כדי להעביר לפלאפון אנחנו צריכים קודם לכווץ את הקובץ לJAR. אנחנו נעשה את זה כאן בצורה הכי פשוטה שאפשר:

מלחץ לחצן ימני על הפרוייקט שאנחנו רוצים לייצא לפלאפון ואז נבחר ב J2ME->Create Package
הקובץ JAR יישב תחת ספריית הפרוייקט בתת-ספרייה שנקראת Deployed.

אותו אנחנו לוקחים ומעבירים לפלאפון ע"י:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה כבל נתונים - יש תוכנות לזה. מי שיש לו כבל אמור לדעת איך זה עובד.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה GPRS - אם אתם מחוברים לאינטרנט דרך הפלאפון אז פשוט מעלים את הJAR לשרת חינמי (כמו נענע למשל) ואז הולכים (בפלאפון) ל שירותים->מעבר לכתובת ורושמים את הכתובת של הקובץ שהעלתם. ואז הקובץ יורד לכם לפלאפון.

סוף דבר
אתם בטח שואלים עצמכם למה לי לעשות עוד מדריך אם כבר במדריך הקודם הסברתי את כל הדברים האלה. אז הנה היתרונות בשיטה זו:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה אין צורך בסביבת פיתוח מיוחדת בשביל לפתח אפליקציות J2ME. הסביבה Eclipse היא סביבה לא רק לJ2ME אלא גם לJAVA. אני אישית אפילו מאוד ממליץ עליה כי היא מאוד נוחה לשימוש. ככה אנחנו חוסכים במקום בהארדיסק וגם Eclipse לוקחת פחות זיכרון מאשר Websphere אם אני לא טועה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה פעולת הקימפול והכיווץ לקובץ JAR לקחה יותר פעולות מאשר כעת. מה שחוסך לנו זמן וגם טרחה.

אז בסך הכל אני חושב שמדריך זה יכול לעזור לכל אלה שרוצים לפתח בטכנולוגיה זאת אבל לא היה להם כוח לעשות את כל הפעולות כפי שתיארתי במדריך הקודם.

תהנו!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר