לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2005, 09:14
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
"רמת המחירים במעו"ף מלאה"

"רמת המחירים במעו"ף מלאה"

מאיר מזוז, המשנה למנכ"ל פיא: "גם במצב שבו רמת המחירים מלאה, המעו"ף עשוי להגיע בתום 2006 ל-900 נקודות" * המניות המומלצות: בנק דיסקונט, כי"ל, מכתשים אגן, אלביט מערכות, קרדן ישראל, נטוויז'ן, הנאסד"ק ומניות הפרמבצבטיקה

רועי מלצר 8:33 22/12/05

עם החלמתו המהירה של ראש הממשלה אריאל שרון, גם הבורסה של ת"א התאוששה במהירות מהאי-ודאות שפקדה אותה, עם היוודע דבר אשפוזו. מאז חזרה הבורסה למגמה חיובית, תוך התעלמות מוחלטת מהאירוע האחרון, והשאלה המרכזית שצריכה להישאל, היא האם המשקיעים יתמחרו בעתיד את הסיכון הטמון במצבו הבריאותי של רה"מ.

מאיר מזוז, המשנה למנכ"ל פיא, מסביר כי מי שרוצה לקבל הגנות מסוימות על תיק ההשקעות, על רקע אי ודאות שכזו, מומלץ לו שיעשה זאת באמצעות שוק המט"ח. לגבי שוק המניות, מזוז סבור שבסיטואציה הנוכחית השוק עשוי להתעלם לגמרי מהאירוע, בעיקר לאור ההחלמה המהירה של שרון והאינדיקציות הרפואיות החיוביות שנתנו רופאיו.

"אני חושב שלקוח, שרוצה להגן על תיק ההשקעות מפני הפתעות בלתי צפויות וביניהן אירוע מסוג זה, עליו להחזיק מרכיב מט"חי קבוע בתיק שיעניק את היציבות הרצויה. לגבי שוק המניות, אני מעריך שאם מחלתו של רה"מ היתה ממושכת יותר, היינו רואים ירידות של עד 10% בשוק. במצב הנוכחי, קיימת אי-ודאות מסוימת ברקע אך מדובר, לדעתי, בפקטור חלש למדי שלא ישפיע על תמחור השווקים בטווח הנראה לעין.

דיסקאונט של 20% במניות היתר

* מה דעתך על רמת המחירים הנוכחית בשוק המניות?

"אני חושב שצריך לחלק את ההסתכלות על השוק למניות הגדולות ולשאר המניות, כשאנחנו בודקים את רמת התמחור של שוק המניות, על ידי השוואת שווי השוק של המניות לשוויים הכלכליים של החברות, העולים מסקירות האנליסטים שלנו.

"אני יכול לומר שבסיטואציה הנוכחית, אנחנו רואים שבמדד המעו"ף רמת המחירים הנוכחית היא מלאה, קרי השווי של המניות בבורסה תואם את השווי הכלכלי שעולה מההערכות שלנו. עם זאת, גם במצב שבו רמת המחירים מלאה, אני חושב שהנחת העבודה ל-2006 היא שהמניות הכבדות עשויות להניב תשואה, בהתאם לממוצע ההיסטורי, של כ-10%, לכן אני מעריך שמדד המעו"ף עשוי להגיע בתום 2006 לרמה של 900 נקודות. אני רוצה להדגיש שאנחנו נייטרליים על המניות הכבדות, ואנחנו חושבים שהשוק לא יקר ולא זול, אך גם כך הוא עשוי להניב בשנה הקרובה תשואה טובה יותר, מאלטרנטיבות השקעה אחרות שעומדות לנגד עינינו.

"במניות show_ad() מודעההשורה השנייה, קרי מניות ת"א 75, אנחנו מזהים דיסקאונט של 10% במחירי המניות, ובמניות היתר אנחנו מזהים דיסקאונט של כ-20% בין מחירי המניות לבין שוויין הכלכלי. לפיכך, מרבית ההזדמנויות הטובות כיום נמצאות במניות השורה השנייה.

* האם לא סביר שמהלך העליות הממושך שהשוק חווה בשנים האחרונות, ימצה את עצמו כבר בטווח הקרוב?

"אני חושב שצריכים לשים לב בהקשר הזה לרמת המחירים בשוק, והאיתותים שאנחנו מקבלים, הם שהשוק מתומחר היום סביב רמת המחירים הכלכלית. לפיכך, אני לא מעריך שבשנת 2006 תהיה פריצה מדהימה בשוק המניות, אלא תשואה סבירה, כפי שציינתי קודם, שהמשקיע הממוצע עשוי לקבל.

"מעבר לכך, צריך להבין שהמישור הפסיכולוגי די חלש היום בשווקי המניות, בהשוואה לעבר, במיוחד לאור העובדה שהציבור עדיין לא נמצא בהמוניו בשוק. למרות שהציבור נמצא היום בשוק באמצעות קרנות מעורבות, ניתן לראות כי בתקופות גאות אחרות שהשוק החווה, מינון המניות בתיק ההשקעות של הציבור היה גבוה יותר, ולכן גם השווקים היו הרבה יותר תנודתיים.

"בסיטואציה הנוכחית, הציבור אינו מוכן להגדיל את המרכיב המנייתי בתיק ההשקעות שלו, ואני בהחלט מעריך שהוא עבר תהליך של התבגרות בשנים האחרונות. אני אמנם לא יודע לנתח את הפסיכולוגיה של הציבור, ולומר שבעתיד הוא לא יפקוד את השוק בהמוניו, אך לפחות בינתיים ניתן לומר שמרבית הציבור מחוץ לשוק.

הריבית תיעצר סביב 5%

* מה דעתך על שוק האג"ח?

"לגבי האפיקים הצמודים, אני חושב שהתשואות הנוכחיות הן בהחלט תשואות טובות, עבור המשקיע הממוצע שמחפש תיק השקעות סולידי. מבלי לדבר על רווחי הון, אני חושב שהתשואה השוטפת באפיקים הצמודים, סביב רמה של 3.5%, היא בהחלט מספקת, ומי שלא מסתפק בכך יכול תמיד לקנות אג"ח קונצרניות מדורגות, אשר נותנות תשואה של כ-4.3%.

"לגבי האפיקים השקליים, אני חושב שצריך להסתכל קודם כל על מהלך העלאת הריבית וסביבת האינפלציה. אנחנו מעריכים שהמדדים הקרובים יהיו נמוכים, ולכן סביר להניח שבטווח הקצר יש עדיפות לאפיקים השקליים. לגבי הריבית, אני חושב שהיא תיעצר מגמה אחת מעל הריבית בארה"ב, סביב אזור ה-5%, ולכן אנחנו צופים שהעקום השקלי ימשיך להשתטח. לפיכך, אנחנו ממליצים ללקוח סולידי שונא סיכון להעדיף דווקא את המק"מ. ללקוח שמעוניין בסיכון מסוים בתיק ההשקעות שלו, אנחנו ממליצים על השחרים הקצרים-בינוניים, כמובן תוך הסתכלות על האג"ח הצמודה המקבילה והפרש התשואות בינה לבין האג"ח השקלית.

"לגבי השחרים הארוכים, אני חושב שהם חשופים גם לסיכון מצד שער החליפין, וגם לסיכון מצד האג"ח המקבילות בארה"ב. אני מעריך שהשחרים הארוכים יגלמו, בסוף 2006, תשואה סביב רמה של 6%, וסבור כי בשקלול הסיכון-סיכוי, עדיף דווקא להיות בשחרים הקצרים-בינוניים שהם בעלי פוטנציאל לייצר רווחי הון.

הנאסד"ק מאוד מעניין

* מהן המניות המומלצות להשקעה? "אנחנו נייטרליים לגבי סקטור הבנקים באופן כללי, אך חושבים שמניית בנק דיסקונט מומלצת להשקעה. אנחנו מעריכים שהבעלים החדשים בבנק, צפוי לבצע בו מהלכי רה-ארגון, וכן לקנות את אחד הבנקים הקטנים במערכת, שעומדים למכירה. מעבר לכך, דיסקונט נסחר בפרמיה נמוכה יחסית על הונו העצמי, אשר מצדיקה את ההשקעה בו.

"לגבי הבנקים האחרים, אנחנו חושבים שהסקטור באופן כללי יעשה את תשואת השוק, ולכן מי שרוצה להחזיק תיק מפוזר ומגוון, רצוי שיחזיק את הבנקים, למעט דיסקונט, בהתאם למשקל כלל השוק.

"אנחנו עדיין חיוביים לגבי מניות הכימיה, ומעריכים שגם כי"ל וגם מכתשים אגן צפויות להמשיך ולהפגין ביצועים יפים בשנת 2006. לגבי כי"ל, אנחנו חושבים שהיא תמשיך ליהנות מעליות המחירים בתחומי הפעילות שלה. מכתשים אגן צפויה להתאושש מהקשיים שחוותה בחודשים האחרונים, כשאחד ממנועי הצמיחה שלה הוא נושא הדלק מן הצומח.

"מלבד כי"ל, המניה המומלצת שלנו מבין מניות המעו"ף היא אלביט מערכות. אני חושב שהיא תיהנה מאוד מתהליך הקונסולדיציה בתעשיות הביטחוניות. מעבר לכך, החברה הזאת מתייעלת ללא הפסקה, ואנחנו ממשיכים לראות את צבר ההזמנות שלה גדל. מבין הגדולות, אנחנו חיוביים גם לגבי טבע ופריגו .

"מבין מניות השורה השנייה, אלביט הדמיה היא אטרקטיבית על רקע ההנפקה הצפויה של אינסייטק, שלדעתי עדיין לא מתומחרת מספיק במחיר המנייה. אזורים היא חברה נוספת שאנחנו אוהבים במחיר הנוכחי, ואנחנו חיוביים באופן כללי לגבי ענף הנדל"ן, שצפוי להתאושש בשנים הקרובות. חברה נוספת שעוסקת בנדל"ן, ומעבר לכך בעלת מגוון רחב של השקעות נוספות, היא קרדן ישראל שתיכנס בקרוב למדד ת"א 100, ואנחנו בהחלט חיוביים גם לגביה. "עוד חברות מהשורה השנייה שאנחנו חיוביים לגביהן, הן ריטליקס (
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.globes.co.il/serve/images/links/ticker_icon.4.gif]
ופרוטרום שממשיכות להשיג צמיחה, והן בהחלט אטרקטיביות במחירים הנוכחיים. גיוון אימג'ינג ( גם היא מאוד מעניינת, על רקע המשך ההתקדמות בעסקיה. תדיראן קשר נסחרת כיום במחיר מאוד זול ביחס לשוויה הכלכלי, אבל יש לה עדיין את הבעיה עם ועד העובדים.

"מבין המניות הקטנות, אנחנו אוהבים את גדות מיכליות, שנסחרת במחיר אטרקטיבי ביחס לביצועיה. נטוויז'ן צפויה ליהנות, להערכתנו, מהגידול בהכנסות של חברות שירותי האינטרנט. פריורטק , החברה-האם של קמטק
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.globes.co.il/serve/images/links/ticker_icon.4.gif]
, נסחרת לדעתנו בדיסקאונט ביחס לשוויה הנוכחי של קמטק, שצפויה לחזור ולהיסחר בקרוב בת"א. "לגבי שווקי חו"ל, אנחנו חושבים שמדד הנאסד"ק מאוד מעניין להשקעה כיום, במיוחד לאור הציפייה להפסקת תהליך העלאת הריבית בשוק האמריקני. ההיסטוריה מראה, שמדד הנאסד"ק ומניות הפרמצבטיקה מגיבים בחיוב להפסקת מהלך העלאת הריבית, ואנחנו חושבים שכדאי להיות שם. "מעבר לכך, אנחנו חושבים שהשוק היפני ממשיך להיות מעניין, על רקע הריבית האפסית המונהגת בו, וגם השוק הברזילאי מעניין כיום להשקעה, לנוכח רמות הביקושים הגבוהות לסחורות שהוא מייצר, מצד כלכלות הודו וסין".

http://www.globes.co.il/serve/globe...?did=1000042164

נערך לאחרונה ע"י הברמן של הפורום בתאריך 22-12-2005 בשעה 09:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:07

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר