לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2006, 03:00
  Wakamusha Wakamusha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
ננסה לעמוד על דיוקים של דברים

אני לומד כמעט 9 שנים שוטוקאן קראטה-דו בחולון, ואני גם לומד יפנית בשנה וחצי האחרונים - אני אומר לך פירושים מילוליים ואחר-כך אינטרפרטציות אישיות שלי :
(זה לא לפי סדר השאלות)
1.דוג'ו - בתרגום חופשי- "המקום בו לומדים את הדרך - דו-דרך, ג'ו - מקום" - הכוונה בד"כ בעולם אומנויות הלחימה ל"מכון".
2.קומיטה - קומיטה הוא ממש לא לאו דווקא קרב בזירה. התרגום המילולי של קומיטה הוא "ספארינג" או בעברית - קרב-אימון - המונח מאוד כללי בד"כ ויכול להתכוון להרבה דברים.. הדרך היחידה שאני יכול להסתכן במעט אי-דיוק כאן - זה אם אני אומר הכוונה היא לקרב כלשהו - בין אם לאימונים ובין אם לתחרות.

3.ישנן שתי מילים ביפנית שמשמעותן "דרגה" והן "דאן" ו"קיו" - דרגות ה"קיו" בקראטה מתכוונות ל"חגורות לבנות וחומות" ו"דאן" ל"חגורות שחורות" - בשוטוקאן קראטה-דו יש עד דאן-5 (שיש לנו בערך 6 כאלה בארץ - אריה לוי, מיקי דותן, אשר חן, אלי כהן, פאול-אל עזרה.. אני לא זוכר את השישי, אני זוכר אותם בערך ממחנות אימונים)

4.קיהון - באופן מילולי זה אומר "בסיסי" או "יסודי" - הכוונה היא בהקשר של אימוני קראטה - אימון בסיסי על הטכניקות הבסיסיות של הקראטה. טכניקות של הגנה, התקפה ובעיטה - ללא לחימה או תרגול. זה הדבר הראשון שאמורים ללמוד בדוג'ו. (או לפחות להתאמן עליו).

5.אלף בעיטות זה אלף בעיטות, אני לא מבין את השאלה

6.ג'ו קומיטה זה סוג של קומיטה שמתכוון לקרב-אימון (או תחרותי) בו הקרב חופשי לגמרי.. כלומר אין חוקים או טקסיות מסוימת (כמו באיפון קומיטה למשל, שזה רק קרב של התקפה אחד בלבד והתקפת נגד (גיאקוצוקי).. התנועה במרחב חופשית לגמרי, והקרב נעצר ו\או נגמר כאשר מישהו מקבל מכה (בהתאם לשיקול הדעת של השופט) ומפסיד.

7.ג'וניור זה פשוט "צעיר" או מישהו יחסית לא מנוסה בקראטה (מבחינת דרגה)

8.סניור - בד"כ הכוונה היא לדאן-3 ומעלה - ה"זקנים" של השיטה.

9.קאטה - קאטה זה מילה ביפנית שאומרת "צורה" או "תבנית" - בהקשר של אימון - תבנית קבועה של טכניקות - למטרות שונות. בשוטוקאן המטרה הייתה ממש לימוד הלחימה הנכונה, וליטוש הטכניקות של הלחימה עד להיות מושלמות. שוטו (פונאקושי, מייסד שוטוקאן) דגל בשיטת ה"קאטה-בלבד" - הוא התעקש שמתאמניו לא יתעסקו בקרבות כמעט בכלל, ורק יחזרו שוב ושוב על הקאטות עד להשלמת יכולת האימון שלהם - מה שהוכיח את עצמו כיעיל למדיי. הקאטה נראית כמו ריקוד בו אתה נלחם נגד יריבים דמיוניים - ישנן קאטות ברוב אם לא בכל אומנויות הלחימה המסורתיות, בטאקוונדו, בקונג-פו, בעשרות סוגי קראטה... חלקן אפילו אותן קאטות, או קאטות דומות עם וריאציות.

אגב, יש דבר שנקרא "בונקאי" (מילולית - מיומנות יריב, אם אני לא טועה) - בהקשר של קראטה - לבצע את הקאטה על יריבים אמיתיים - זה פשוט לבצע את הטכניקות של הקאטה כאשר יריבים תוקפים אותך, אנחנו עושים את זה בדוג'ו שלי הרבה.

מי המורה שלך? יש מצב חם שעשיתי איתו איפון קומיטה באיזה אימון מיוחד פעם

שי

נערך לאחרונה ע"י Wakamusha בתאריך 28-01-2006 בשעה 03:04.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:53

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר