לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2006, 17:25
  er_an er_an אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
פיגוע סקירה טכנית 16/4 (נשלח בבוקר לרשימת התפוצה)

בוקר טוב וחג שמח לכולם,
תשואת התיק לסוף השבוע האחרון(לאחר המסחר בנאסדק) עומדת על 33.697%
מבין מניות חול בתיק מוחזקת כרגע רק מניות אודיקודס (סימול AUDC), המניה נמצאת בדישדוש בגדול ארחיב עליה בסקירה שתינתן מחר על מניות חול.

הפעם לפני הסקירה על המניות הישראליות אני רוצה להתחיל בסקירה על סקטור המתכות:
למי שעקב בשנה האחרונה סקטור המתכות ביניהן הזהב, הכסף, הנחושת והפלדיום נתנו תשואה מדהימה בשנת 2005 וגם המשיכו בתחילת 2006 במהלך העליות.
להזכירכם הזהב נסחר בתחילת 2005 סביב ה- 438$ לאונקיה, היום מחירו נושק ל- 600 $ לאונקיה,
במהלך 2005 הזהב נתן תשואה של 31 % (אכן מכובד)
צירפתי גרף של הזהב- *שם הקובץ (Gold 16.4 2002-2006) בו ניתן לראות את העליות במחירי הזהב לאורך השנים, שימו לב שהקפיצה הגדולה החלה ב-2005.
ההתנגדות הקרובה לזהב היא באיזור ה-600$ לאונקיה, איתות קניה יתקבל רק מעל 605 $ לאונקיה, לדעתי יהיה מימוש של הזהב לפני שנראה אותו חוצה את ה-600 $, בכלל לדעתי צפוי מימוש בסקטור המתכות, לפני שהעליות יימשכו..
מצורף גרף נוסף של הזהב עם מבט קרוב יותר *שם הקובץ- (Gold16.4zoom) של השנה האחרונה, ניתן לראות את ההתנגדות סביב ה 600$ ובעיקר שהמתנדים יחסית גבוהים ולקראת מימוש, אני לא רוצה להיכנס לשמות של מתנדים ומה כל אחד אומר (אני נמנע מכך לאורך כל הסקירות מכיוון שיש כאלו שזה יהיה בשבילם סינית - מבטיח מידי פעם לתת חומר והסבר בענין) בגדול מתנד ה- Macd מראה שהזהב הולך יותר לכיוון של שורט ומימוש כרגע, על הגרף עצמו ציינתי את נקודת התמיכה הקרובה של הזהב שלדעתי תתמוך בו,
עכשיו השאלה הנדרשת למה שזה יעניין ?
אני חושב שבכל תיק מניות צריכה להיות כמובן במינון הנכון ובעיתוי הנכון חשיפה לסקטור המתכות, הנפט, וכו'
המטרה היא לחשוף חלק מהתיק כאשר יש הזדמנויות, לא פעם כאשר שוק המניות יורד סקטור המתכות והנפט עולים,
כמובן למי שסוחר בארה"ב יש הזדמנות לקחת מניות מסקטור הזהב כאשר הוא פורץ יש לא מעט מניות שעלו מאות אחוזים בשנתיים האחרונות בעוד שמחיר הזהב זינק בשנה האחרונה ב 31 אחוז.. ובכך למנף את ההשקעה על הסקטור הנל, אותו דבר לגבי מניות כסף ונפט..
לגבי הנפט בקרוב אמורים להנפיק תעודות סל שיעקבו אחר הנפט, תהיה תעודת סל PUT שתעלה ככל שמחיר הנפט ירד ותעודת סל CALL שתעלה ככל שמחירי הנפט יעלו בדומה לאופציות קול ופוט.
כיצד אנו יכולים להשקיע דרך הזהב בארץ ?
אקסלנס נשואה הנפיקה תעודת סל על הזהב שנקראת "קסם זהב" התעודה הונפקה בתחילת 2005 בגדול מטרת תעודת הסל היא לעקוב אחר הזהב אם הוא עולה אז היא עולה ולהיפך, מתחילת השנה קסם זהב הניבה תשואה של 16.4 אחוז (חשוב לשים לב שבקניית תעודת הסל אנו משלמים עמלת קניה כמו כל נייר ערך שאני קונים בבורסה, אך לחלק מתעודת הסל יש עמלה נוספת שהחברה עצמה גובה, בקסם זהב החברה גובה עמלה של 0.6%
מצורף קישור לפרטים אודות תעודת הסל מאתר אקסלנס נשואה: http://www.xnes.co.il/_Uploads/14ZAHAV1.pdf

קישור לגבי כל תעודות הסל של אקסלנס נשואה: http://www.xnes.co.il/KavManheTable.asp?categoryid=55
בעמוד זה ניתן לראות על אלו תעודות סל וכמה גובים דמי ניהול אם בכלל..
(לא לדאוג - אני לא מקבל אחוזים מהם)
לסיכום הזהב היה ונשאר מענין, אני מכניס אותו לרשימת המעקב שלי אם וכאשר יגיע זמנו הוא יכנס לתיק.

הערה כללית לגבי תעודות סל, תעודות סל בארץ נחשבות יחסית לכלי השקעה חדיש, יש להן יתרונות וחסרונות מול קרנות הנאמנות, התעודות סחירות כמו כל נייר שנסחר בבורסה לאורך כל שעות המסחר והן מחקות את המדדים אחריהן הן עוקבות, תעודות הסל לא מנסות לעקוף את המדד, מטרתן היא לחקות אותו הן בעליות והן בירידות, חשוב לשים לב שבתעודות הסל ישנהם עושי שוק שהם אלו שמנפיים את תעודות הסל והן עומדים בביקוש ובהיצע כמובן בספרד (רווח מהמחיר הקניה והמכירה האידאלי) על מנת לשמור על סחירותן, יש תעודות שסחירות יותר ויש כאלה שפחות, ישהן חברות נוספות שהנפיקו תעודות סל ובהן מבט ותכלית.

כסף - כרגע 13$ מהווה התנגדות ורק פריצה של רמה זו תהווה איתות קניה (במהלך 2005 הכסף עלה ב 100 %)
מצורף גרף.

Israel Stock Exchange
מניות מהתיק:

אפריקה - המניה נקנתה בשתי מנות על פי איתותי כניסה שניתנו לה, הראשון ב 15/3/06 והשני ב 4/4/06
כרגע על הטרייד הרווח עומד על 38.728 אחוז (המניה נקנתה בשווי של 8 אחוז מהשווי הכולל של התיק)
ועל הטרייד השני הרווח עומד על 14.933 אחוז (המניה נקנתה בשווי של 3.5 אחוז מהשווי הכולל של התיק)
אני מעריך שהנדלן יעבור מימוש בשבועיים הקרובים, בכל מקרה אני מעלה את הסטופ (המחיר בו אני אצא אם המניה תגיע אליו)
ל- 21950, הדבר יאפשר לי לבצע נעילת רווח של 22.49 אחוז על הקניה הראשונה ו- 1.48 אחוז על הקניה השניה,
כמובן שאני לא פוסל את האפשרות לצאת מהמניה קודם במידה ואראה לנכון על פי מצב השוק, הסטופ הנל נועד לאפשר להמשיך לרוץ עם מה שיש, בשורה תחתונה מה שחשוב לא לתת לטרייד ריווחי להפוך למפסיד. (המצב להפסיד את מה שהושג במניה זו רחוק..)
מצורף קובץ, שם הקובץ * (Africa 16.4)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
כיל - ב 25.4.6 החברה אמורה לחלק דיבידנד, 25/4/06 הוא יום האקס קישור למקור: http://www.fibi.co.il (להיכנס לסקירות שוק ההון)
ע"פ הנתונים באתר הדיבדנד עומד על 7 סנט למניה.
יכול להיות שהיום אדלל חלק מהאחזקה במניה כרגע האחזקה עומד על 10 אוז משווי התיק.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
מבני תעשיה - נקנתה ב 4/4/06 המניה מוחזקת בשווי של 6 אחוז משווי הכולל של התיק, הטריד על המניה הניב עד כה רווח של 12.124% אני מעלה את הסטופ במניה לשער 806, יבצע נעילת רווח של 9.07 אחוז מהקניה ויבטיח לי לצאת מהטרייד מורווח.
(אני צופה שיהיה מימוש בסקטור הנדלן בשבוע הקצר שלפנינו)
מצורף גרף, שם הקובץ *(Mivni 164)
קסם נדלן 15 - נקנתה ב 4/4/06 תעודת הסל מוחזקת בשווי של 6 אחוז משווי הכולל של התיק, הטרייד הניב רווח של 9.085% מהקניה
אני מעלה את הסטופ ל 5281 יבצע נעילת רווח של 7.34%.
מזרחי - אין משהו מיוחד להוסיף סטופ עולה ל 2853.
אפריקה נכסים - המניה נקנתה בשתי מנות על פי איתות קניה שניתן לה, סטופ ברור ניתן להציב למניה כאשר תרד מתחת לשער 15000, זה מתאים יותר לסבלנים, מי שמדיף לקחת את הרווחים ניתן להציב סטופ ב 16200
מי שלקח בפריצה ב 15000 כפי שניתן בסקירה המקדימה לפריצה יבצע נעילת רווח של 8.02 %
אני לא הייתי ליד המחשב כאשר המניה פרצה ונאלצתי להעביר הוראה טלפונית, לכן שערי הכניסה שלי למניה הם גבוהים יותר כפי שניתן לראות בתיק המניות.
מצורף גרף, שם הקובץ (Africa Nachasim 164)
אלביט הדמיה -המניה נתנה נר היפוך, לעקוב עם סטופ צמוד יכול להיות שתצא היום מהתיק.
ותחזור מאוחר יותר. (לא היום)
אלוני חץ - כרגע הטרייד ברווח של 4.418% מהקניה (תיתממש עם כל הנדלן ביחד)
גזית גלוב - שנקנתה ב 10/4/06 וב 11/4/06 סטופ ב 4640.
נכסים ובנין - אין כל חדש מהסקירה הקודמת

מניות חדשות למעקב

דלק קבוצה - שפיספסתי אותה שבוע שעבר, כנראה שאקח אם תרד לבדוק את 74000 כתמיכה

טבע - איתות קניה למניה, סטופ ממוקם ב 17840
חשוב לזכור שטבע נקבעת בחול ולא בארץ (מחזורי המסחר שם גבוהים יותא) ולקחת את זה לתשומת הלב

ג'י טי סי - איתות קניה למניה יינתן בפריצת 2950 במחזור גדול (למי שיש ספק המניה שייכת למדד תל אביב 100)

בינלאומי 5 - איתות קניה מעל 5820 עם דגש שהמניה תצליח לסגור מעל המחיר הנ"ל.

אי די בי אחזקות - שניתנה בסקירה ב 17/3/06 מצורף אותו גרף שניתן כבר אז!!!
כניסה בפריצה של 10741 במחזור גבוה.. דגש על המחזור
מצורף גרף, קובץ * IDB 17.3
מצורף גרף, קובת * IDB 16.4

מניות קטנות מהיתר שמעניינות שלא ייכנסו בשלבים אלו לתיק: (למרות שרכשתי אותן)
לימס שמדשדשת בין 4250 ל- 5000
קמהדע שפרצה 1700 ו 1900
פלסאון תעשיות

הגרפים ניתנים לרשימת התפוצה.
אין מקום לעלות את כל הגרפים בהודעה זו.

על מנת להצטרף לרשימת התפוצה יש לשלוח מייל ל
e.p.stocks@gmail.com
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:45

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר