לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2006, 13:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אז מה הסיפור עם השער החדש בבסיס סירקין?

אז מה הסיפור עם השער החדש בבסיס סירקין?

מסתבר שתלונות התושבים כנגד הצבא הם רק קצה הקרחון. מדובר כאן על יוזמה עצמאית שלא קשורה לצבא. בסיפור הזה מעורבים משחקי כבוד ואגו, מסורת, כספים אמצעים, ופעולות המנוגדות לכל חוק צבאי או אזרחי.

הסיפור מתחיל לפני שבועיים בדיוק. מפקד בסיס סירקין הוציא הנחייה שמעתה אנשי אחת היחידות בבסיס יצטרכו לתת את חלקם בשמירה הבסיסית. המסורת היא שאנשי אותה יחידה לא משתתפים בשמירה הבסיסית ובכלל משתדלים להימנע ממטלות שמירה. החלטת מפקד הבסיס לא דרשה חלילה שהחיילים הנועזים יעטו על גופם אפוד וישמרו בש.ג. או ליד הנשקייה. בסך הכל נדרש שאחד מהקצינים ביחידה (יש המון) יבצע את תפקיד הקצין התורן בבסיס פעם בכמה זמן בתורנות עם שאר היחידות שכבר שנים תורמות את חלקן.

הקצין התורן מתחלף בכל יום הוא אחראי לאבטחת המחנה ולנוהלי השגרה בו. כל היחידות בבסיס משתתפות במשימה, כך שיוצא שאחת לכמה ימים כל יחידה נותנת קצין אחד לעשרים וארבע שעות.

ביחידה סירבו לבקשה: "הם לא שומרים ולא נותנים מטלות" אמר רס"ר היחידה. מן הסתם אפשר למצוא לכך תירוצים מבצעיים. אבל בשורה התחתונה אין ספק שמדובר פה על עניין של כבוד ומסורת "אצלנו לא שומרים".

כשמפקד הבסיס הבין שהוא נקלע למשחק כוחות הוא נתן הוראה לסגור את שערי הבסיס בפני אנשי אותה יחידה. כל יחידות הבסיס יכולות לצאת ולהיכנס מהבסיס, אנשי אותה היחידה יוכלו לעבור בשערים רק אחרי שהם יתנו קצין תורן.

הלוחמים הנצורים לא התמהמהו. כבר באותו לילה (יום חמישי 8.6.06) הם השתמשו בדחפור ופרצו את גדר הבסיס, יישרו קצת את האדמה והציבו שלטי הכוונה אל השער החדש. כמובן שלא יכלו להסגיר בשלטים את הזהות של המחנה אליו הם מכווינים, לכן השלטים הצביעו על הדרך אל "החינה של במבינו".

בתוך שלושה ימים הדרך החדשה כבר נכבשה וכוסתה באספלט.בהמשך הורחב השער והוצב בו מחסום וכו'. אם כמה "אזרחים חצופים" לא היו מתלוננים הכל היה בא על מקומו בשלום.

סוף דבר, השער הפך לשער רשמי בבסיס. למרבה הגיחוך אלו שרצו לחסוך קצין תורן, יאלצו עכשיו להציב חיילים שישמרו בשער החדש!

שאלות שעוד לא ברורות לי הן מה יהיה עתידו של השער האם הוא ייסגר או יישאר פתוח? אם הוא יישאר פתוח אז מי ישמור בו?

מהיכן נלקחו המשאבים (דחפור, בטון, אספלט ועוד) להקמת השער וסלילת הכביש?

אין פיקוח על החיילים הללו? הם יכולים לעשות מה שבא להם? האם אף אחד לא ייתן את הדין?

מדוע תגובת דו"ץ לא הייתה משהו בסגנון: "השער נפרץ ע"י קבוצת חיילים ללא רשות ובניגוד לכל חוק. השער ייסגר והחיילים יועמדו לדין משמעתי ופלילי"?

מי הזין את העיתונות במידע על הסיפור, האם אלו השכנים או אולי בכלל אותם חיילים שפרצו את השער כדי להביך את מפקד הבסיס?

תגובת דובר צה"ל: הנושא מוכר וטופל ע"י מפקד היחידה. השימוש בשער הופסק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר