לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2006, 03:29
  amir_y amir_y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
אשרייך!!

באמת כל הכבוד לך על ההתחזקות ומאחל לך בע"ה שתזכי להתחזק!

לגבי ההחלטות..כמה דעות/עצות קטנות שלי,מקווה שבע"ה יעזרו לך לשמור את שבת קודש!

הגעתי להחלטה שהגיע הזמן ממש לשמור שבת, מעין עוד צעד, אבל נתקלתי בכמה בעיות.. נתחיל בזה שעד היום תמיד בקרנו את ההורים של ההורים בימי שישי בערב\שבת בבוקר, כולם יחד, ועכשיו יהיה מעין ניתוק כזה.

(כל הכבוד לך על ההחלטה אשרייך צדיקה!!)

יש לנו גם מנהג כזה לשבת כולם מול הטלוויזיה יחד ובעצם להעביר ככה את הזמן <מחשב/ טלוויזיה הכל ביחד>, רק אני מתחזקת במשפחה, לכן הבעיה רק מסתבכת.

(תשתדלי כמה שפחות לראות טלוויזיה...עד שבסוף בכלל לא תראי ..)

בשבת בצהריים תמיד אוכלים יחד, מחממים אוכל בתנור/מקרוגל וכדומה.. מדיח כלים בסוף ונקיון של המטבח, כל אלה הם מנהגים שלנו מאז שנולדתי..
(אוכל שרק חומם ולא בושל,את יכולה להחזיר אותו למקרר למצב שהוא היה (כלומר אם הוא היה קר ורק חומם אז לקרר אותו שוב ולאכול..אבל עם התנור נראה לי זה בעייה אחרת..אני אשאל את הרב שלי בע")

איך משלבים? מה בעצם עושים בשבת? הרי אי אפשר כל היום לקרוא, וכשכולם יושבים מול הטלוויזיה איפה אני אהיה? ואי אפשר לבקש מהם לא לראות טלוויזיה או לעשות את מה שהם רגילים כי חייבים להתחשב גם ברצונות ודרכי החיים של המשפחה <בנוסף לכבוד הברור שצריך לתת להורים>, האם אפשר פשוט לשבת איתם אבל לא לגעת בשלט עצמו וכאלה? ומה לגבי הארוחה עצמה? הרי רק בפתיחת המקרר אני מדליקה נורה.. וחייבים לערוך את השולחן, זה התפקיד שלנו <הילדים> ושלי בפרט.

(אל תקחי את השבת כטורח..שבת זה יום נפלא שניתן לנו מתנה מהבורא,יום רוחני מאוד שבו ניתן רק להתקרב ולהתקרב לבורא עולם! אני ממליץ לך ללכת לשיעור תורה לנשים באיזור שלך בשבת,או לפחות לתפילה אחת,עדיף שיעור...מאוד אפשר להנות ככה בשבת..כמו כן את יכולה לקרוא ספרי מוסר שבאמת מאוד מעניינים ועוזרים לנו להתגבר על מידות רעות כמו גאווה,עזות,חוצפה וכו' ועוזרים לנו עם מידות כמו ענווה,יראה מהשם,כיבוד אב ואם וכו' או ספר יפה על צצניעות וכדומה..נכון לעכשיו אני בכלל לא ממליץ לך להעיר להורים שלך על שום דבר שהם עושים אלא אלא רק שאת בעצמך תתחזקי בשמירת השבת,את לא צריכה לבקש מהם לא לראות טלוויזיה..גם אם את לא הדלקת את הטלווויזיה ולא נוגעת בשלט עדיין יש פה בעייה...לכן כמו שאמרתי אני ממליץ לראות כמה שפחות בע"ה...לגבי פתיחת המקרר..כמו שכבר ציינו פה זה לא בעייה לבקש מההורים שינתקו את האור לפני כניסת השבת..כמובן זה צריך להיות בצורה מכובדת כמו שהבנתי ממך שאכן את מכבדת את הורייך..ואם אין ברירה ואם לא כיבו את זה אז תגידי יפה שאת לא יכולה כי תידלק הנורה...
לערוך את השולחן אין בעייה אלא זו מצווה !! (:

ועוד נושא.. מה בדבר מקלחות? האם יש איסור כלשהו על משהו בנוגע למקלחות בנושא של שמירת שבת?
(מקלחת זו אכן בעייה לפי מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א(את ספרדייה אגב?) מותר רק קר אם אני זוכר נכון..לכן הפתרון הוא להתקלח בערב שבת ובמוצאי שבת)

כבר הפרדנו את כל הבשר והחלב <במקרר, ארון כלים וסכום..> אין לי זכות לכפות על אף אחד את אורך החיים שלי וגם ככה המשפחה מנסה לעזור כמה שיותר <למרות שמתחיל מעין ניתוק שההורים כבר מודאגים ממנו>.
(כמו שכבר אמרתי..אין צורך לבקש מההורים לכפות עליהם אורך חיים שונה מזו שהורגלו אליו..אבל יש דברים שקשורים עלייך שאותם אכן חייבים להסדיר איתם כגון כשרות(לפחות עבורך רק),האור במקרר לדוגמה וכו'

אשמח לקצת עזרה בנושאים האלה... בעיקר מאנשים שהיו במצב הזה..

תודה מראש, תמי.

אני באמת מאחל לך מכל הלב שתמשיכי להתחזק בשמירת השבת ובשאר מצוות השם!!!!!!בהצלחה!

נ.ב תזכרי: לא ללכת עם ההורים עם הראש בקיר,יש דברים שניתן להתפשר,הרבה פעמים לא אבל בפעמים שאכן אסור תזכרי שהשם תמיד יהיה איתך ואין צורך לאף מאף אחד!! מי שפוחד מהאחד אינו פוחד מאף אחד!!!

שמעעעעעעע ישראללללללללללללל ה' אלוקינווווווו ה' אחדדדדדדדדד!!!!!

נערך לאחרונה ע"י amir_y בתאריך 13-08-2006 בשעה 03:33.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר