לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2006, 07:33
  770 770 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בית המשפט במוסקבה קיבל את ערעור התביעה במשפטו של הדוקר האנטישמי

פרשיית משפטו של הדוקר בבית כנסת חב"ד 'בלשייא ברונייא' במוסקבה הגיעה לסיומה בסוף השבוע האחרון, לאחר שבית המשפט קיבל את ערעורה של התביעה וגזר על הדוקר האטישמי 16 שנות מאסר בפועל. כזכור בתחילה פסק בית המשפט את עונשו של הדוקר ל-‏13 שנות מאסר, ללא התייחסות לכך שהמניע למעשה היה לאומי-אנטשימי, ולאחר ערעור התביעה הוחלט לקיים משפט חוזר בגזר דינו של הדוקר - אלכסנדר קופצ'ייב. בפסק הדין הסופי שניתן הורשע הדוקר בהסתה לרצח ובניסיון לרצח מתוך מניעים גזעניים.
קופצ'ק הורשע בהסתה לרצח ובניסיון לרצח ממניעים גזעניים. בהתקפה על בית הכנסת נפצע אחד המתפללים באורח קשה ושלושה נוספים נפצעו בינוני. המרכז, הכולל בית כנסת וישיבה של חב"ד, שוכן סמוך לכיכר פושקין בלב העיר. אחד הפצועים בתקרית היה יחזקאל מנחם אהרון, תלמיד ישיבה מקרית מלאכי.

הדוקר הגיע לבית הכנסת ב-‏17:30, חמוש בסכין ציידים. עדי ראייה אמרו ל"הארץ" כי הצעיר קרא לעבר המאבטחים בכניסה: "אני אהרוג אנשים, אני אהרוג אנשים", הדף אותם - ופרץ פנימה. בתוך הבניין דקר התוקף את כל מי שנתקל בדרכו, תוך שהוא משמיע קריאות "הייל היטלר".

השומרים סיפרו אחר כך כי בתחילה חשבו שהצעיר מתלוצץ, אך כשנוכחו לדעת שהוא רציני - היה כבר מאוחר מדי. "ראיתי אדם נכנס פנימה עם סכין גדולה", סיפרה עובדת בבית הכנסת, "ראיתי אנשים שוכבים על הרצפה עם פצעי דקירה". כאשר הצליחו השומרים להשתלט על הצעיר, הוא נעץ את הסכין שהחזיק בבטנו וצעק: "תהרגו אותי. אני הרגתי אתכם יהודונים, עכשיו תהרגו אותי".

אחד הפצועים בתקרית היה רב בית הכנסת יצחק קוגן, שהוא גם בעל אזרחות ישראלית. בנו של הרב, תלמיד הישיבה יוסף קוגן, בן 21, השתלט על התוקף, פרק את סכינו ואחז בו עד לבוא המשטרה.

קוגן, שהפך לגיבור היום, הציל גם בעבר את באי המקום כשגילה ב-‏1999 פצצה שהונחה בבניין. בין הפצועים גם מנהל מרכז חב"ד בבניין הרב מיכאל מישולבין, בן 34.

בתקופה האחרונה יש עלייה במספר התקריות על רקע גזעני ואנטישמי ברוסיה - בעיקר מצד קבוצות של גלוחי ראש וארגונים גזעניים. ארגוני זכויות אדם ברוסיה טוענים כי התביעה מתייחסת בקלות ראש לפשעים על רקע גזעני ובתי המשפט גוזרים עונשים קלים מדי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הדוקר בבית המשפט. עונשו הוחמר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:30

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר