לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2006, 16:33
  kyury kyury אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא - Exch2007

טוב אז ככה,
לפני כשלוש שבועות, הייתי בכנס במיקרוסופט, שם הציגו לנו בפעם הראשונה את Exch2007.
קודם כל, אני רוצה לבקש את סליחתכם שרק עכשיו אני מדווח משם, פשוט לא יצא לי מבחינת זמנים.

טוב אז נתחיל - גבירותי ורבותי, מיקרוסופט גאים (גאים???) להציג בפניכם את הגרסה החדשה של שרתי הדואר המפורסמים שלה - Microsoft Exchange 2007.
אז קודם כל מתחיל במשהו שכבר אמרתי כאן בעבר - כל השרת Exch2007 בנוי על בסיס PowerShell.
ורוב הניהול שלו יתבצע דרך ה CommandLine, ולא GUI כמו שאנחנו רגילים היום.
אז נכון, חלק מהאנשים כאל יגידו שזה באסה, וחלק מהאנשים (קובי) יגידו שזה גאוני, אבל ככה זה!

לכל אלו מכם שחושבים שאיך שתצא הגרסה החדשה, יהיה אפשר לשדרג גרסאות יותר ישנות - אז לא.
גרסת 2007 היא גרסה חדשה לגמרי, והיא ממש לא שידרוג של 2003.
היא דומה יותר לגרסה 5.5 (ככה נאמר בכנס), ועל מנת להתקין אותה, תצטרכו להתקין הכל מאפס.
אחת הדרישות של 2007 היא שרתי 64 ביט, וההמלצה היא ל 4 גיגה זכרון ומעלה (וואו!!!).

2007 מחולק לחמישה תפקידים עיקריים, כאשר שלושה מתוחם הם בסיסיים וכל ארגון יהיה חייב להתקין אותם, ועוד שניים נוספים שכל ארגון יבחר אם להתקינם או לא:
תפקיד 1 - HUB - תפקיד הדואג לקישור בין השרתים הפנים ארגוניים.
תפקיד 2 - CAS - תפקיד המספק גישה למשתמשים (Client Access Service).
תפקיד 3 - MB - תפקיד שמחזיק ומתחזק את ה DB של ה Exch.
תפקיד 4 - EDGE - תפקיד המתפקד כמעין MailRelay.
תפקיד 5 - UM - תפקיד המספק גישה של פקסים וטלפונים אל שרת ה Exch.

כמו שאמרתי מקודם, את שלושת התפקידים הראשונים כל ארגון יהיה חייב להחזיק,
אבל את שני התפקידים הנוספים כל ארגון יכול לבחור לעצמו אם להתעסק או לא.
לדוגמה, אם בארגון שלכם אין דרישה לספק גישה של פקס וטלפון אז אתם לא חייבים להתקין את התפקיד החמישי.

כעט נספר על כמה מהחסרונות של Exch2007.
אחד החסרונות היותר גדולים הוא שאין ניהול של תיבות דואר דרך ה AD.
זאת אומרת, אם לדוגמה אתם עכשיו יוצרים יוזר חדש ב AD, אז על מנת שליוזר הזה תהיה תיבת דואר, אתם צריכים ללכת לשרת ה Exch שלכם ולהוסיף אותה ידנית.

אחד הדברים שחלק מהאנשים יראו כחסרון, אבל בעצם הוא התקדמות נוספת מצד מיקרוסופט,
זה שאין ניהול של PublicFolders דרך ה Exch.
למה?
מיקרוסופט מנסים לגרום לכם לעבור ל SharePoint על מנת לנהל את ה Public Folders שלכם....

עכשיו נעבור לכמה מהיתרונות של Exch2007.
אחד החידושים שמביא איתו 2007, הוא העבודה עם PKI.
ולמה אני מתכוון.
כיום, אם נגיד יוסי עובד בבנק לאומי, והוא רוצה להעביר מכתב מוצפן לאבי שעובד בבנק הפועלים - בגדול הוא לא יכול.
על מנת לאפשר זאת, מיקרוסופט חשבו על שיטת עבודה כזו.
על מנת שיוסי יוכל להצפין את המכתב ככה שרק אבי יוכל לפתוח אותו, יוסי צריך לקבל מאבי את המפתח את הציבורי שלו. השיטה החדשה של מיקרוסופט, באה ופותרת את הבעיה הזו בכך שהיא לוקחת את המפתח הציבורי של אבי, ושומרת אותו באחד מה DNSים ברשת.
כעט, אם יוסי רוצה לקבל את המפתח הציבורי של אבי, הוא פונה ל DNS, מקבל את המפתח הציבורי של אבי, ואיתו מצפין את המכתב, ורק אבי יוכל לפתוח אותו.

עוד אחד מהחידושים, בא להקל על העבודה של מנהלי הרשת.
אם מותקן לכם בארגון Exch2007, והמשתמשים שלכם עובדים עם Outlook2007, אז הקינפוג של התחנה מתבצע אוטומטית עם ההתחברות של המשתמש.
בעצם, בזמן ההתחברות התחנה פונה אל שרת ה DNS, ומקבלת ממנו את השם של השרת Exch שלכם.
הערת ביניים - גם אם אתם עובדים עם שרת Exch2003, אבל עם OutLook2007 אתם יכולים לאפשר את הפונקציונליות הזו אצליכם. איך? הייתי מצרף לכם את המסמך המתאר את התהליך לכך, אבל הבעיה שהוא תופס מגה, ומותר רק 250 קילו. אם תהיה דרישה לכך, אני כבר אמצא פתרון לכך.

עוד אחד מהחידושים מגיע מתחום ה High Availibility:
Exch2007 מגיע עם שלוש הגדרות בתחום.
LCR - Local Continuous Replication - יוצר שני DB על השרת (Active/Passive), דואג לרפליקציה של שני ה DB, ובמקרה של נפילה ניתן לעבור ל DB השני בתוך שניות.
המעבר באמת אורך שניות ספורות (היתה הדגמה בכנס), וכולו מתבצע דרך ה AD.
דבר נוסף הוא שבגיבויים שלכם, ניתן לגבות את ה DB הלא פעיל, ובכך לקצר את זמן הגיבוי.

CCR - Cluster Continuous Replication - בעצם מאפשר DRP בין שרתי Exch.
יוצר שני DB בשני אתרים שונים, דואג לרפליקציה של שניהם, וכן את המעבר בין האתרים.

Disaster Recovery - אחד הדברים היותר נחמדים של 2007 הוא שה DB כבר לא מקושר יותר אל השרת עליו הוא יושב, ואפשר להעבירו בין שרתים שונים בארגון. במקרה ונפל לכם השרת Exch שלכם, אפשר להרים שרת אחר, לקשר אליו את ה DB, ולעדכן את התחנות בשרת החדש (בעצם, גם את זה לא צריך לעשות, כי הקינפוג הזה הוא אוטומטי כמו שאמרתי קודם)

טוב בגדול זהו.
לצערי די הרבה דברים אני לא ממש זוכר - זה היה לפני שלוש שבועות,
ככה שאם טעיתי כאן באחד הדברים - אני מצטער.

בגדול אני יכול להגיד לכם שאני הלכתי לכנס הזה במטרה ללמוד על הגרסה החדשה כי אני רוצה להתקין אותה בארגון שלי.
אבל ממה ששמעתי בכנס, הבנתי שהגרסה הזו של Exch היא ממש לא בשבילי.
גם בגלל הדרישות, גם בגלל הסיבוכיות, גם בגלל הרישוי וגם בגלל הסיבה שאת רוב הדברים ש Exch2007 בא לשפר, אני לא ממש משתמש.
אבל זו דעתי הצנועה, ואני ממש לא רוצה להחליט עבורכם.
בכל מקרה, שיהיה לכם בהצלחה!
אם יש עוד שאלות, אני אשמח לענות בכייף!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר