לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2006, 15:33
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
הקלות הבלתי נסבלת של הסנוביזם

צפיתי היום בשידור חוזר של מבט שני שפספסתי קודם
ממש קשה לי להאמין במה שתואר כפגישה בין יוזם פתרון המחפורת העמוקה (לחתוך קרקע עד לעומק של-15 מ') שהוא מצא בארה"ב לבין סגן הרמטכ"ל באותו הזמן, והרמטכ"ל היום. תואר שם יחס מבטל, אבל יותר גרוע – גם משפיל. נאמר להם משהוא כמו – תגמרו את הקפה שלכם בחוץ, תנו לעבוד....
יש לי רקע מסוים במדעים, ואני לא מתלהב במיוחד משיטות ה-brute force המכאניות כמו קידוחים עמוקים חפירות וכאלה, אבל על רקע חוסר אמצעים טובים, מלבד הסתמכות על מודיעין, זה ממש מצב שמחייב בדיקה של כל אמצעי, שאיננו איזה מדע בדיוני.
אם ההתייחסות שתוארה, לפחות בהתייחסות למקרה הזה, הוא נכונה, אז נראה לי שאנחנו נמצאים בתקופה די חשוכה, למרות ריבוי מסכי הפלזמה ומחישוב מאסיבי.
ולגבי אמצעי גילוי מתקדמים, שרק נרמז עליהם בכתבה (כמו הצעת המכון הגאופיסי) אז נכון שלא נראה שיש איזה פתרון קסם. חיפוש פשוט בגוגל עבור subsurface tunnel detection או משהוא כזה נותן לא מעט רקע (למשל, על GPR, מוליכות חשמלית, גלים סייסמיים, וכוח כבידה), אבל מעט מאוד כיוונים שנראים מבטיחים במיוחד. אבל הרי אנחנו תמיד חושבים שאנחנו מיוחדים וחכמים. מעניין אם משהוא מהתלפיונים עבד על הנושא, הרי הם על תקן של גאונים. ואיפה כל ההי-טקים שלנו? אולי זה פשוט לא נושא מספיק "סקסי" בשביל החברה המבריקים האלה – לא כסף ולא יוקרה מקצועית. טוב, יש כנראה מחיר לשלם על כל דבר, גם על הסנוביזם, שכפי שנראה לי, היה לו פה "תפקיד".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:30

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר