לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2006, 02:22
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
  1. לפני מלחמת מלחמת יומה"כ אמנם הוזזו כוחות, אבל הנחת ניסוד הייתה שלא הולכים למלחמה. גם החטיבה של קהלני שעלתה צפונה, עלתה לשם במקום להיות בתעלה (הוא אומר את זה במפורש ב"דרך לוחם"). אני משער שאם הם היו יושבים בתעלה הייתם אומרים שחזית הדרום הייתה יותר מוכנה מחזית הצפון. בסופו של דבר ההערכות שתהיה מלחמה נשארו על רצפת חדר העריכה ולא תורגמו למעשים
חטיבה 7 הועלתה לרמה בגלל תחושת בטן של הרמטכ"ל (וזה נאמר לזכותו, גם בוועדת אגרנט) , שים לב שגדודו של קהלני עלה כבר בראש השנה.כאמור , תחושתו של הרמטכ"ל שמשהו עומד באויר היא זאת שהעלתה את החטיבה לרמה, ולא בגלל "במקום להיות בתעלה". אגב, תגבור זה ברמה זכה לאישורו של דיין ללא הערמת קשיים מצידו.
"אני משער שאם הם היו יושבים בתעלה הייתם אומרים שחזית הדרום הייתה יותר מוכנה מחזית הצפון" - חטיבת 460 ירדה לסיני ערב המלחמה והיא זאת שהחליפה את חטיבה 7 במיקומה, ומצבנו לא היה יותר טוב במלחמה בגלל מיקומה יחסית מאחור - הבעיה, שוב, הפעלת שובך יונים מאוחר יחסית.
עקרונית, אם חטיבות 14 ו 401 היו מתפרסות בהתאם לשובך יונים קודם צליחת התעלה, מצבנו סביר להניח היה טוב.
והנחת הייסוד, הן של מפקד האוגדה אלברט ז"ל , והן של מח"ט 14 - יש מלחמה. הכוננות עליה הוא הכריז (אלברט) כשבוע לפני המלחמה באוגדתו - יוזמתו. לתגבר את הקו לא אישרו לו, וכן ביצוע שובך יונים כבר ב 10 בבוקר- גם כן, לא אישרו.
  1. קראו את העיתונים. יחידות סוף כל סוף מתאמנות, לקחים מופקים ויותר מדי עיתונאים מדברים על מלחמה בקיץ רק אתמול דובר צה"ל פרסם הודעה על כמה אנחנו מוכנים ללוחמה כימית. יכול להיות שהכל בלוף ועבודה בעיניים ולוחמה פסיכולוגית, אבל קשה לי להאמין. לדעתי זה רק קצת הגזמה של פעילות קיימת. אז אין לי מושג מאיזה אינטרס פוליטי שר הבטחון דיבר, ולמה "בכיר בפצ"ן" סתר לפני שבוע את "הערכות בכירי אמ"ן" כשהו טען שההצהרות על מלחמה מוגזמות, אבל עובדה שיש פה פעילות לא קטנה מתחת לפני השטח.
גם במלחמת יוה"כ הייתה פעילות מתחת לשטח , וממש לא קטנה- אוגדת סיני בכוננות כבר שבוע לפני, תגבור הרמה בחטיבת שריון נוספת, כוננות בחיל האויר...

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 20-12-2006 בשעה 02:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר