לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2007, 18:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה "פעולה באיראן לא תהיה נקודתית אלא נרחבת"

"פעולה באיראן לא תהיה נקודתית אלא נרחבת"

מומחה אמריקני בכיר, איש המודיעין לשעבר, אומר כי ראה כמה מהתכניות לתקיפה נגד מתקני הגרעין ומדגיש כי פעולת ארה"ב תזכיר מלחמה יותר מאשר תקיפה כירורגית: "אנחנו מדברים על ניקוי של הדרכים והנתיבים בדרך למטרות"
סוכנויות הידיעות
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
פורסם: 20.01.07, 11:05
ארצות הברית מתכננת פעולה צבאית נרחבת נגד איראן ותכנית הגרעין שלה, במסגרתה תפעיל מערך נשק אשר אינו מסתכם בטילים מוגבלי טווח אלא כזה שייצור אפקט דומה לזה של מלחמה נגד המדינה, כך צופה פרשן בכיר שהיה בעבר איש המודיעין האמריקני.
"ראיתי כמה מהתכניות...לא מדובר כאן בפעולה כירורגית", אמר וויין ווייט, אשר שימש כמומחה לענייני המזרח התיכון - כסוכן וכחוקר - בעת שעבד עבור הפנטגון עד חודש מרץ 2005.
"מדובר פה במלחמה נגד איראן", מדגיש ווייט ומוסיף כי ההשפעות שלה יהיו מרחיקות לכת כלפי המזרח התיכון במשך שנים לאחר מכן.
"לא מדובר פה על תקיפה נקודתית נגד מערכי נשק בתוך איראן. אנחנו מדברים על ניקוי של הדרכים והנתיבים בדרך למטרות הללו", צופה ווייט. נקיונות אלו, לדבריו, יתבצעו על ידי ניטרול חיל האוויר האיראני, כוח הצוללות והטילים נגד ספינות, אשר יכולים לשבש את פעולת הצבא האמריקני במפרץ הפרסי.
ווייט ציין כי הוא מודאג מאד מההשלכות שיהיו למתקפה אמריקנית או ישראלית על איראן ותחושות הנקמה השונות שיגגרו, מאשר מלחמת אזרחים בעיראק, אשר לדעתו תישאר בתוך גבולות המדינה.
אתמול אמר מזכיר המועצה לביטחון לאומי באיראן, עלי לריג'אני, כי "לאויביה של איראן אין יכולת לתקוף את מתקני הגרעין שלה". לריג'אני הגדיר את הידיעות במערב על תוכניות תקיפה בארצו כ"מלחמה פסיכולוגית" והוסיף כי "הכוחות המזויינים של איראן מוכנים להתמודד עם כל תקיפה שהיא".
לריג'אני אמר את הדברים במסיבת עיתונאים בתום ביקור שערך בעיר הקדושה קום, שם נועד עם אנשי הדת הבכירים באיראן. מטרת הביקור, לדברי מזכיר המועצה לביטחון לאומי באיראן, היתה הגשת דו"ח על מצב ההתפתחויות במדינות האזור ותוכניותיה של ארצות הברית ביחס לארצו.
הוא התייחס לפרסום ידיעות על אפשרות של תקיפה אמריקנית על מתקני הגרעין של איראן. "הידיעות האלה אינן אמיתיות. זו לא הפעם הראשונה שמתפרסמות ידיעות כאלה, זו מלחמת הסברה". למרות האדישות שניסה לריג'אני להציג בדבריו הוא ציין כי כוחותיה המזוינים של איראן דרוכים לקראת כל מצב מיוחד. "הסיכוי לתקיפה באיראן הוא קטן מאוד והידיעות שמפורסמות בעניין הזה נועדו להפעיל לחץ על ארצי".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:40

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר